Opinie na temat Minoksydylu 5%

Loxon Max

Loxon Max to lek na łysienie androgenowe dostępny bez recepty. Zawiera substancję czynną minoksydyl w stężeniu 5%, dlatego znany jest również pod nazwą Loxon 5%. Preparat ma postać płynu na skórę i należy aplikować go wyłącznie na owłosioną skórę głowy. Może być stosowany zarówno u mężczyzn, jak i kobiet.

Jak działa zawarty w leku minoksydyl? Substancja czynna stymuluje do wzrostu mieszki włosowe, które zostały osłabione na skutek łysienia androgenowego. Przed rozpoczęciem terapii pacjent powinien skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. W szczególności należy ustalić przyczynę wypadania włosów, jeśli w rodzinie pacjenta nie występowało dotychczas androgenowe wypadanie włosów.

Na pełne efekty działania Loxon Max 5% należy poczekać około 12 miesięcy. W tym czasie trzeba stosować płyn regularnie. Pierwsze rezultaty w postaci zmniejszenia wypadania włosów zaobserwowano w trakcie 2 miesiąca leczenia. Natomiast najczęściej po upływie 2 miesięcy stosowania leku następuje wzrost nowych włosów.

Wskazania do stosowania

Loxon Max stosuje się jako lek na łysienie androgenowe u kobiet oraz mężczyzn. Płyn jest przeznaczony dla pacjentów od 18 do 65 roku życia.

Kiedy nie stosować tego leku

  • u których występuje nadwrażliwość na minoksidil lub inny składnik leku,
  • chorujących na nadciśnienie tętnicze,
  • w wieku poniżej 18 lub powyżej 65 lat,
  • z chorobami skóry głowy jak łuszczyca, a także gdy skóra głowy jest objęta stanem zapalnym, jest bolesna, podrażniona lub zaczerwieniona,
  • z ogoloną skórą głowy,
  • u których łysienie przebiegło nagle, zostało spowodowane chorobami jak np. toczeń rumieniowaty układowy, stan zapalny skóry głowy, nieprawidłowe funkcjonowanie tarczycy lub gdy przyczyna utraty włosów jest nieustalona,
  • stosujących jednocześnie inne leki miejscowe lub wykonujących opatrunki okluzyjne na głowie.

Minoksydyl na brodę

W Stanach Zjednoczonych od jakiegoś czasu trwa szał związany z okryciem dodatkowego zastosowania minoksydylu. Stosowanie go przyspiesza wzrost włosów na brodzie i zatrzymuje wypadanie tych, które chcą opuścić właściciela. Dzięki temu broda staje się gęsta jak las Fangorn z "Władcy Pierścieni".

Szampony i serum z tym składnikiem zaczynają zyskiwać popularność wśród mężczyzn w Polsce. Coraz częściej pojawiają się pytania, czy 2- lub 5-procentowe roztwory minoksydylu dostępne bez recepty mogą być stosowane także na brodę.

Substancji, które wpływają na porost włosów, także na brodzie, jest na rynku pełno. Bo poważne zapuszczanie brody to nie samo użycie cudownego środka. By wyhodować poważny zarost , zacznij od codziennej diety, pielęgnacji pod prysznicem oraz zapewnienia organizmowi odpowiednich suplementów. Nie zaszkodzi też wizyta u trychologa czy dermatologa.

Skutki uboczne

Zdjęcia brody przed i po, a także materiały wideo "urodowych youtuberów" z dookoła świata ukazują spektakularne efekty stosowania minoksydylu. Ale jeśli coś jest do głowy, nie musi być do brody.

Specjaliści przestrzegają, że w czasie stosowania środków z minoksydylem skóra może być początkowo sucha i łuszcząca, włosy, zamiast rosnąć, będą przez dwa tygodnie intensywnie wypadać, mogą pojawić się podrażnienia na skórze, przerost struktury włosów, a nawet zawroty głowy czy przyrost masy ciała.

Oczywiście wszystko zależy od tego, czy minoksydyl łykamy, czy wcieramy oraz od intensywności stosowania. Jednak większość opinii magistrów farmacji na temat minoksydylu brzmi: "Nie stosować na inne części ciała niż głowa".

Powiesz, że broda to też fragment głowy, ale nie bez przyczyny w niektórych krajach preparaty z minoksydylem nadal wydaje się jedynie na receptę. To, że coś jest ogólnodostępne, nie oznacza, że nadaje się do bezmyślnego stosowania. Amen.

Minoksydyl – co to za lek?

Minoksydyl, początkowo stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego, wkrótce zwrócił uwagę na inny, nieoczekiwany skutek uboczny. Już w 1968 roku, u pacjentów leczonych tym lekiem zauważono nadmierny wzrost owłosienia. To odkrycie stało się punktem wyjścia dla dalszych badań nad potencjalnym wykorzystaniem minoksydylu w terapii łysienia. Dowiedziono, że działa on poprzez poszerzanie naczyń krwionośnych w skórze głowy, co zwiększa przepływ krwi do mieszków włosowych i pobudza je do wzrostu.

Minoksydyl występuje w postaci płynu lub pianki, które nakłada się bezpośrednio na skórę głowy, ale występuje też w formie doustnej. Zazwyczaj zaleca się stosowanie go dwa razy dziennie przez kilka miesięcy, aby zauważyć pożądane efekty. Jego dostępność bez recepty i niska cena sprawia, że wśród opinii publicznej jest powszechnie wybieranym rozwiązaniem dla osób, które szukają skutecznych metod łagodzenia problemu łysienia.

Minoksydyl – skutki uboczne

Minoksydyl może wywołać różnorodne działania niepożądane, z których najczęstszymi są podrażnienie skóry. Natomiast w skrajnych przypadkach po przedawkowaniu, na przykład poprzez jego stosowanie na uszkodzoną skórę lub spożycie preparatu, mogą pojawić się różne objawy, w tym tachykardia (przyspieszone bicie serca), obrzęki, duszność, niedociśnienie oraz bóle wieńcowe. W takich sytuacjach należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Z braku danych dotyczących oceny bezpieczeństwa minoksydylu miejscowego w kohortowych badaniach klinicznych, w charakterystyce produktu leczniczego umieszczono zalecenie o unikaniu stosowania roztworu minoksydylu u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Co więcej, nie zaleca się stosowania preparatów zawierających minoksydyl w czasie ciąży, ze względu na ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Opisano zespół płodu minoksydylowego, który dotyczy dzieci matek stosujących ten lek w trakcie ciąży. Objawy tego zespołu mogą obejmować wady rozwojowe oraz uogólnioną hipertrichozę.

Broda stała się ważnym elementem męskiej estetyki, a mnóstwo znanych osobistości, celebrytów i influencerów z dumą prezentuje swoje zadbane zarosty, inspirując tym samym innych mężczyzn do eksperymentowania z brodą.

Czytaj dalej...

Z kolei stosując leki o działaniu antyandrogenowym, zmniejszające stężenie DMT w organizmie można liczyć na ograniczenie wypadania włosów tak samo, jak stosując minoksydyl , jednak może powodować to również impotencję, powiększenie piersi, zmniejszenie libido oraz zaburzenia wytrysku.

Czytaj dalej...

Widoczne efekty po kilku miesiącach Efekty tego leku nie są natychmiastowe, jednak regularne stosowanie leku przez kilka miesięcy może prowadzić do zauważalnej poprawy w gęstości włosów i redukcji widoczności łysienia.

Czytaj dalej...

Pemberian Minoxidil harus dilakukan dengan hati-hati pada wanita hamil, menyusui, serta orang dengan kondisi-kondisi medis seperti peningkatan tekana pembuluh darah paru, penyakit jantung angina pectoris , gagal jantung kronik, riwayat serangan jantung , atau gangguan fungsi ginjal.

Czytaj dalej...