Mocno nawilżający balsam do ciała - Tajemnica Gładkości i Ukojenia
Dlaczego możesz nam zaufać
Dowiedz się więcej w naszym procesie redakcyjnym
Informacja o reklamach
Treści na Natu.Care mogą zawierać linki do produktów, ze sprzedaży których możemy dostać prowizję. Tworząc treści, trzymamy się wysokich standardów redakcyjnych i dbamy o obiektywne podejście do omawianych produktów. Obecność linków afiliacyjnych nie jest dyktowana przez naszych partnerów, a sami dobieramy produkty, które recenzujemy w pełni niezależnie.
Dowiedz się więcej w naszym regulaminie
Dawno temu kobiety, które chciały chwalić się zdrową i jędrną skórą, smarowały się roślinami, masłem, a nawet… błotem (i nie tylko). Na szczęście współcześnie możesz odłożyć masło do lodówki i nie zrywać roślin z doniczki. Mam dla Ciebie mnóstwo propozycji, jak zadbać o ciało najlepszymi balsamami.
Wspólnie z kosmetologiem wzięłam pod lupę i na skórę (dosłownie) popularne balsamy do ciała. Znajdź najlepszy balsam dla Ciebie, który odżywi skórę, zostawi piękny zapach, ale nie wysuszy portfela.
Z tego artykułu dowiesz się:
- Jakie są najlepsze balsamy do ciała według kosmetologa.
- Jak wzmocnić efekt balsamu do ciała.
- Jak dbać o kondycję skóry ciała na co dzień.
Zobacz też:
- Jak powstają rozstępy
- Kolagen na zmarszczki
- Najlepsze serum do twarzy
- Najmocniejszy kolagen na skórę, włosy i stawy
- Krem z filtrem do twarzy: top 10
- Najlepsze serum z witaminą C
- Kremy CeraVe
- Najlepsze kremy do rąk
- Najlepsze odżywki do włosów
- Najlepsze tonery do włosów
Najlepsze balsamy do ciała
Poniższe propozycje balsamów spełnią powyższe kryteria nawet najbardziej wymagającej skóry. Kosmetolog Natalia Stępa wzięła pod uwagę:
- badania kliniczne i dermatologiczne nad produktem,
- kompozycja składników aktywnych i ich wpływ na skórę,
- konsystencja i wchłanianie,
- stosunek ceny do jakości.
Bezpieczne balsamy do codziennej pielęgnacji ciała
Zbyt często drogeryjne balsamy i mleczka do ciała skupiają się na natychmiastowym nawilżenie i efekcie WOW. Niestety taki efekt równie szybko odchodzi, co przychodzi. Balsam ujędrniający czy rozświetlający dają tylko chwilowy sukces. Takie kosmetyki często mają w swoim składzie perfumy i zbędne składniki, które nie mają żadnych wartości odżywczych – nie wpływają pozytywnie na nawilżenie skóry czy jej odżywienie, gdyż ich główną funkcją jest chwilowe zatuszowanie problemu.
W BasicLab zdajemy sobie sprawę z tego, że świadoma pielęgnacja wymaga czasu. Twoja skóra może zmienić się całkowicie, jeśli zapewnisz jej kompleks składników odżywczych, który naturalnie powinna sama produkować. Ceramidy, lipidy czy substancje hydrofobowe naturalnie regulują prawidłowe wydzielanie sebum, co chroni przed przesuszeniem i ma także właściwości ujędrniające. Niestety w XXI wieku nasze ciała coraz gorzej radzą sobie z takim nawilżeniem, dlatego potrzebują wsparcia.
Nasze kremy do ciała zawierają substancje, które wspierają procesy regeneracyjne skóry. Pomagają przywrócić jej odpowiedni poziom nawilżenia, a także wspierają prawidłową budowę bariery hydrolipidowej. Sprawiają, że Twoja skóra staje się miękka nie tylko zaraz po użyciu produktu, lecz również długo po tym, gdyż pomagają w jej naturalnej odbudowie i pracy.
Trzy wskazówki od kosmetologa
Kosmetolog Natalia Stępa ma dla Ciebie kilka wskazówek, jak zadbać o skórę ciała oraz jak utrzymać jej jędrność i blask przez długie lata.
Jak wzmocnić działanie balsamu?
Co kilka dni rób peelingi skóry podczas kąpieli. Usuwa on warstwę rogową naskórka, co pozwala efektywniej wchłaniać się balsamowi w skórę. Dla lepszego efektu można nałożyć balsam na jeszcze lekko rozpulchnioną skórę po kąpieli. Wykonanie masażu spowoduje, że stanie się ona bardziej miękka i ukojona – radzi Natalia Stępa.
Szykujesz się dziś na relaksujący peeling? Pamiętaj, że możesz go wykonać domowymi sposobami, wykorzystując mieszankę np. oleju kokosowego, soku z cytryny i zmielonej kawy.
Na co zwracać uwagę kupując balsam?
W poszukiwaniu pożądanego balsamu warto sprawdzić, czy preparat został przebadany klinicznie i dermatologicznie. To świadczy o wysokiej jakości produktu oraz jego bezpieczeństwie dla skóry.
Balsam ma za zadanie nawilżyć skórę, więc kluczowymi składnikami aktywnymi, które powinien zawierać, są:
- oleje roślinne oraz masła,
- składniki wspierające mikrobiom, np. gliceryna, ceramidy, mocznik,
- przeciwutleniacze, np. zielona herbata, koenzym Q10.
Składniki, których powinniśmy unikać to:
- parabeny,
- silikony,
- silne detergenty SLS, ELES,
- oleje mineralne,
- parafiny,
- ftalany,
- dodatki perfum.
Ważna jest też cena. Czy istnieje tani, dobry balsam nawilżający? Tak! To chociażby uniwersalny balsam wysokiej jakości Eloderm 3-6-9. Zawiera duże opakowanie 400 ml. Jest bardzo wydajny i chwali go wiele użytkowniczek.
Pielęgnacja skóry – przydatne wskazówki
Zdrową, jędrną skórę o naturalnie pięknym kolorycie możemy osiągnąć, dzięki kilku skutecznym praktykom pielęgnacyjnym. Wprowadź chociaż jedną z nich jeszcze dziś!
Różnorodność kosmetyków do pielęgnacji ciała jest naprawdę duża. Z każdej strony jesteśmy atakowani reklamami zachęcającymi do kupna kolejnego.
Jakie korzyści niesie za sobą stosowanie dobrego balsamu do ciała? O tym poniżej. Zachęcamy do lektury!
Skóra każdego dnia narażana jest na przeróżne czynniki zewnętrzne. Mroźny wiatr i mróz bądź, wręcz przeciwnie, nadmierne promieniowanie słoneczne i wysoka temperatura sprawiają, że bardzo szybko traci ona swoje pierwotne właściwości. Staje się przesuszona, rogowacieje i pęka, co często niesie za sobą również ból. Chcesz tego uniknąć? Sięgnij po balsam do ciała!
Dobrze dobrany kosmetyk pod postacią balsamu do ciała zabezpieczy skórę przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych na skórę, pozwalając tym samym na zachowanie jej doskonałego stanu bez względu na pogodę za oknem.
Co więcej, najlepsze balsamy do ciała to produkty ukierunkowane na różne potrzeby. Dzięki temu są w stanie zadbać o skórę także pod kątem np. czynników wynikających z jej starzenia się czy braku ustabilizowanej diety. Balsam do ciała poprawia wygląd skóry, ale i podnosi komfort codziennego funkcjonowania, ponieważ zapobiega uczuciu ściągnięcia czy pękania.