Mustela krem do twarzy dla niemowląt - Pielęgnacja delikatnej skóry Twojego Maluszka

Jaki krem do twarzy dla noworodka wybrać?

Każdy rodzic chce sięgać po kosmetyki bezpieczne dla swoich pociech. Przed wybraniem preparatu należy sprawdzić więc uważnie jego skład. Podstawowym elementem wszystkich kremów ochronnych do twarzy dla niemowląt są filtry, które zasadniczo dzielą się na dwie grupy – chemiczne oraz mineralne. Wszelkie preparaty dedykowane maluszkom powinny zawierać te pochodzące z drugiego rodzaju.

Filtry mineralne w kremach do twarzy dla dzieci występują pod postacią tlenku cynku i dwutlenku tytanu. To dwa bezpieczne składniki – z jednej strony skutecznie zabezpieczą skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, a z drugiej nie powinny wywołać podrażnień czy naruszyć rozwijającego się płaszcza hydrolipidowego u maluszka.

Jakich substancji nie powinno zabraknąć jeszcze w kremach do twarzy dla niemowląt? Warto wybierać kosmetyki o działaniu nawilżającym. Wskazane będą więc składniki takie jak olejki roślinne, naturalne masła czy woski. One nie tylko uchronią skórę przed przesuszeniem, ale stworzą na niej również warstwę zabezpieczającą.

W kolejnej grupie składników pożądanych warto umieścić również substancje o działaniu łagodzącym i kojącym podrażnienia. Na szczególne wyróżnienie zasługuje oczywiście pantenol, ale też ekstrakt z nagietka czy bawełny i wiele więcej. Podsumujmy – podczas poszukiwań kosmetyku idealnego zwróćmy uwagę na:

  • długość składu,
  • jego dopasowanie do wieku maluszka,
  • przewagę substancji aktywnych,
  • rodzaj filtrów użytych w kremie ochronnym do twarzy,
  • pochodzenie składników,
  • certyfikaty.

Czujni rodzice powinni szukać kosmetyków, które zostały przetestowane pod kontrolą dermatologiczną, pediatryczną czy neonatologiczną. Warto wybierać także kremy atestowane (między innymi przez Centrum Zdrowia Dziecka lub Instytut Matki i Dziecka).

A jakie substancje absolutnie nie powinny znaleźć się w żadnym kosmetyku dla dzieci? Należy sprawdzić uważnie, czy skład wolny jest od składników drażniących, detergentów, alkoholu, parafiny, formaldehydu.

Jak wybrać odpowiedni krem na wiatr, zimno i mróz?

1. Kosmetyki na niepogodę dzieli się na dwie grupy . Pierwsza – nie zawierają wody . Z kolei druga to kremy, które zawierają wodę na pierwszym miejscu w składzie.

2. Kremy na zimę to kremy do stosowania przy niskiej temperaturze (poniżej 10ºC) i wietrze. Nie musi leżeć śnieg na dworze.

3. Woda w kremie rzeczywiście odparowuje po aplikacji na skórę. Nie należy się bać takich kosmetyków. Jeśli jednak masz obawę, zawsze możesz nakładać go około 15 minut przed wyjściem z domu.

4. Wybrałam kremy, w których składach jest dużo olei oraz składników lipidowych, gdyż rolą cold cream jest stworzenie warstwy ochronnej przed czynnikami zewnętrznymi (a nie nawilżanie).

5. Samodzielne oleje (np. olej kokosowy, olej migdałowy, olej z awokado, olej słonecznikowy, olej jojoba) czy masła (np. shea) niekoniecznie się sprawdzą , gdyż się wchłaniają, a rolą cold cream jest pozostanie na skórze i utworzenie bariery ochronnej. Jeśli chcesz je jednak stosować, pamiętaj o posmarowaniu odpowiednio grubej warstwy.

6. Po powrocie do domu zmyj z twarzy dziecka krem na zimę, gdyż osiadają na nim zanieczyszczenia z powietrza. Poza tym, może obciążać skórę ze względu na oleistą i cięższą konsystencję.

7. Kremy ochronne dodatkowo mogą zawierać filtr przeciwsłoneczny (najlepiej SPF 50), który będzie jednocześnie chronił przed zimnem oraz promieniami słonecznymi. Jednak prawda jest taka, że nie znalazłam kremu z DOBRYM składem, który zawierał DOBRY filtr (a nie przenikający. ). W takiej sytuacji lepiej chronić skórę dwuetapowo – kupić dobry krem zimowy oraz dobry krem z filtrem UVA i UVB [kliknij TUTAJ].

8. Zamiast kupować krem na zimę dla dzieci, możesz zdecydować się na najzwyklejsze i tańsze maści, np. wazelinę, lanolinę, maść z allantoiną, witaminą F (linomag), nagietkową, rumiankową czy każdą inną maść. Czemu nie?! Ale! Mogą one być bardzo lepkie , gęste (trudne do rozsmarowania) i o niezbyt przyjemnym zapachu . Decyzja należy do Ciebie.

Jakie mogą być skutki wystawiania na działanie promieni słonecznych niezabezpieczonej skóry?

Uczulenie na słońce może być naprawdę bardzo nieprzyjemne. Nie jest to jednak uczulenie w dosłownym tego słowa znaczeniu, które może nam się kojarzyć z konkretnym pokarmem lub rośliną. Zwykle objawia się w ten sposób, że normalna, zdrowa skóra po opalaniu zaczyna zachowywać się tak, jak u alergika. Staje się czerwona, swędząca, piekąca i pokryta pęcherzami. [7]

Pęcherze od słońca[7] stanowią już oparzenie drugiego stopnia. Nierzadko temu nieprzyjemnemu zjawisku może towarzyszyć podwyższona temperatura. A jak się ich pozbyć? Należy położyć się (lub dziecko) do łóżka i posmarować dotknięte obszary na przykład pantenolem.

Oparzenia słoneczne mogą wystąpić w mgnieniu oka. I nie musi to być nawet w upalny letni dzień. Nawet godzina na zimowym stoku może je spowodować, więc nie lekceważ ochrony przeciwsłonecznej.

A jakie miejsca są najbardziej podatne na oparzenia słoneczne?

Patrząc z estetycznego punktu widzenia, nikt z nas nie chciałby mieć plam pigmentowych, prawda? A jak one powstają? Pomijając genetykę i wiek, promieniowanie UV zdecydowanie odgrywa tu pewną rolę. I uwierz mi, nie jest to niewielka rola. Możesz temu zapobiec, wybierając dobry filtr przeciwsłoneczny.

Krem do twarzy dla dzieci – kiedy włączyć go do pielęgnacji?

Krem ochronny do twarzy dla niemowląt powinien być stosowany u maluszka właściwie od pierwszych dni życia. Zabezpieczy on skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych i uchroni przed podrażnieniami czy niebezpiecznymi poparzeniami słonecznymi. Co ważne – preparaty z filtrami należy stosować nie tylko latem, lecz również zimą. Mogą się one różnić nieco składem, ważne jednak, by wciąż tworzyły one tarczę na delikatnej skórze dziecka.

Gdy z nieba leje się żar, należy szukać emulsji o bardzo wysokiej ochronie przeciwsłonecznej. Idealnie sprawdzą się wtedy kremy do twarzy niemowlaka z filtrami SPF 50. W kosmetykach warto szukać również innych, pielęgnujących składników. W okresach znacznie chłodniejszej pogody również nie należy zapominać o stosowaniu krem do twarzy dla dzieci na zimę. Oprócz filtru, którego absolutnie nie należy pomijać (może być wtedy nieco mniejszy, przykładowo SPF 30), taki kosmetyk musi zawierać również substancje zabezpieczające skórę maluszka przed nadmiernym przesuszeniem. Dlaczego to szczególnie ważne?

Zimą znacznie cieplej ubieramy pociechy. Nasze latorośle częściej przebywają również w pomieszczeniach, gdzie powietrze jest przesuszone. Co więcej – nagłe zmiany temperatur mogą prowadzić do wystąpienia dodatkowych podrażnień na ciele. W tym szczególnym czasie warto więc stosować kosmetyki o bardzo bogatych formułach.

Dziesięć najlepszych kremów przeciwsłonecznych dla dzieci

Latem, na wakacjach, ale także zimą w górach lub na co dzień jako profilaktyczna ochrona skóry – choć nie mówi się o tym zbyt wiele, stosowanie filtrów przeciwsłonecznych[1] jest ważne przez cały rok.

  • Słońce jest częścią naszego codziennego życia. Niezależnie od tego, czy je widzimy, czujemy, czy nie, zawsze jest z nami. Dlatego tak ważne jest włączenie ochrony przeciwsłonecznej do codziennej rutyny. Przekonasz się, że Twoja skóra Ci za to podziękuje.
  • Promienie słoneczne są najbardziej naturalnym źródłem energii, a także źródłem niezbędnej witaminy D. Mimo to ważne jest, aby zachować czujność.
  • Kremy przeciwsłoneczne różnych producentów mogą znacznie różnić się składem. Istnieje wiele naturalnych „filtrów przeciwsłonecznych”, ale także takich, które są pełne substancji syntetycznych. Dlatego ważne jest, aby zwracać uwagę na to, co kupujesz i skonsultować się ze specjalistą.
  • Ogólnie rzecz biorąc, kremy te zawierają wiele ważnych substancji. Niektóre z nich pochłaniają promieniowanie ultrafioletowe, inne je odbijają. Substancje, które mogą pochłaniać to światło, to różne związki aromatyczne, a te, które je odbijają, to filtry mineralne,[2] takie jak dwutlenek tytanu lub tlenek cynku. Mówiąc prościej, są to substancje, które mogą odbijać padające promieniowanie, tak jak lustro odbija światło.

Lista artykułów w temacie: Macierzyństwo

  • Najlepsze mleko modyfikowane – porównanie i ranking
  • 10 wskazówek dotyczących najlepszego colostrum – ranking
  • 10 propozycji najlepszych kosmetyków dla noworodków
  • 10 najlepszych witamin dla kobiet w ciąży – opinie i ranking
  • 10 najlepszych witamin dla dzieci i niemowląt – opinie i ranking
  • 10 najlepszych witamin D dla dzieci – opinie i ranking
  • 10 najlepszych probiotyków dla dzieci, niemowląt i noworodków
  • 10 najlepszych maści na pieluszkowe zapalenie skóry – ranking

Produkty przeciwsłoneczne dla dzieci powinny mieć co najmniej SPF 15, ale w przypadku przebywania w wodzie, morzu lub gdziekolwiek, gdzie są narażone na bezpośrednie działanie słońca, pamiętaj, aby wybrać wyższy współczynnik najlepiej SPF 50.

Czytaj dalej...

Ja doceniam go także za obecność niacynamidu, który wyrównuje koloryt cery i reguluje pracę gruczołów łojowych oraz adenozyny która dba o to, by spowolnić proces starzenia skóry i zapewnia jej większą jędrność oraz elastyczność.

Czytaj dalej...

Jak nazwa wskazuje krem pod oczy, krem do twarzy na dzień i na noc bazuje na owocach rokitnika będących źródłem witamin A, E, C, B, minerałów i składników biologicznie czynnych opóźniających starzenie się skóry.

Czytaj dalej...

Jeśli nie potrzebujesz jeszcze intensywnych kuracji, ale chcesz walczyć z pierwszymi oznakami starzenia się skóry, szukaj przeciwutleniaczy, witaminy C i E oraz ekstraktów roślinnych, które chronią przed działaniem wolnych rodników.

Czytaj dalej...