Najlepszy Tonik na Pryszcze – Twoje Rozwiązanie Problemów Skórnych
CO NA PRYSZCZE NA PLECACH
1. Utrzymuj skórę w czystości: należy jednak unikać zbyt mocnego szorowania.
2. Regularnie pierz pościel i ręczniki: pomoże to uniknąć gromadzenia się bakterii.
3. Nie drap ani nie wyciskaj pryszczy: nie tylko pogorszy to wygląd pryszczy, ale może również zainfekować krosty bakteriami, a także spowodować z czasem blizny.
4. Wybierz cienki, matujący filtr przeciwsłoneczny: cięższe filtry przeciwsłoneczne do ciała mogą dodatkowo zatykać pory, więc stosowanie lekkiego kremu przeciwsłonecznego na dotkniętych obszarach pomoże zminimalizować to ryzyko. NIVEA SUN Shine Control Matujący Krem Do Twarzy SPF 30, choć przeznaczony do pielęgnacji skóry twarzy, sprawdza się tu idealnie, ponieważ jego lekka formuła zapewnia skuteczną i natychmiastową ochronę przed promieniowaniem UV, jednocześnie wchłaniając nadmiar sebum z powierzchni skóry.
5. Zastosuj leczenie miejscowe: jeśli leczysz niewielką liczbę pryszczy, możesz zastosować leczenie miejscowe zawierające nadtlenek benzoilu lub kwas salicylowy, które mogą pomóc zmniejszyć stan zapalny i oczyścić pory.
6. Leczenie miejscowe: w zależności od ilości wyprysków możesz zdecydować się na miejscowe leczenie dostępne bez recepty. Zazwyczaj to składniki wymienione powyżej oprócz AHA, które mogą być skuteczne w leczeniu objawów trądziku pleców.
7. Leczenie doustne: leczenie doustne może być bardziej opłacalne, jeśli trądzikiem dotknięty jest duży obszar skóry. Rozważając tę opcję, najlepiej wcześniej skonsultować się z dermatologiem, aby mógł zalecić i przepisać najbardziej odpowiednie dla Ciebie leczenie.
8. Skonsultuj się z dermatologiem: jeśli pryszcze utrzymują się i martwisz się o blizny, porozmawiaj z dermatologiem. Będzie on w stanie ocenić, czy masz problem i zaoferuje porady dotyczące dalszego leczenia.
Domowe sposoby na pryszcze na plecach
Pryszcze na plecach pozwoli przede wszystkim zwalczyć odpowiednia dieta bogata w cynk. Jego doskonałe źródło stanowią: wątroba cielęca i wieprzowa, pestki dyni, kasza gryczana i biała fasola. Dziennie należy wypijać 8 szklanek wody, aby wypłukiwać zalegające toksyny.
W procesie pozbycia się pryszczy z pleców niezwykle istotnym aspektem jest higiena. Wskazane jest używanie delikatnych kosmetyków, zwłaszcza takich, które są przeznaczone specjalnie dla skóry trądzikowej. Pomocne będą środki do pielęgnacji z wyciągami z rumianku i nagietka oraz tonik do przemywania skóry na bazie cytryny, aloesu lub ogórka. Punktowo można nakładać antybakteryjną maść cynkową. Raz w tygodniu warto stosować peelingi – najlepsze będą enzymatyczne, ponieważ nie podrażniają skóry i zmian trądzikowych – oraz kąpiele ziołowe, zwłaszcza z naparami z szałwii, bratka i rumianku. Wyciągi z tych ziół odświeżą i odkażą skórę. Zalecane jest także picie ziołowych naparów trzy razy dziennie do posiłków.
Walce z trądzikiem na plecach sprzyja noszenie przewiewnej odzieży wykonanej z bawełny i lnu, wysypianie się i pozbycie się źródeł stresu. Kortyzol, hormonalny czynnik stresogenny, nie jest wówczas wydzielany w nadmiarze, dzięki czemu nie zaburza gospodarki hormonalnej.
Maść cynkowa. Lek na trądzik bez recepty, który stosuje się punktowo
Maść cynkowa
To jedna z najtańszych maści na rynku (kosztuje mniej niż 4 złote) i jednocześnie jeden z najskuteczniejszych sposobów na trądzik. Terapia wymaga jednak czasu. Maść cynkową stosuje się miejscowo na skórę. Produkt zawiera jako substancję czynną tlenek cynku, który ma działanie wysuszające i ściągające, dzięki czemu redukuje wypryski lub opryszczkę.
Pamiętaj, maść cynkowa pozostawia na twarzy biały ślad, dlatego najlepiej nakładać ją na noc. Chyba, że danego dnia pracujesz w trybie home office, to wtedy możesz spokojnie stosować ją w ciągu dnia.