Nutridome krem pod oczy - Skuteczna pielęgnacja dla delikatnej skóry wokół oczu
Jak stosować krem pod oczy – najważniejsze punkty
1. Dokładnie zmyj makijaż. Jeśli akurat nie miałaś makijażu, ale masz wrażliwe oczy, przemyj powieki i rzęsy specjalnym płynem oczyszczającym z kurzu i roztoczy. Znajdziesz go w aptekach i sklepach optycznych.
2. Odczekaj chwilę, aż skóra pod oczami wyschnie. Czas na aplikację. Nałóż kilka drobnych kropli kremu wzdłuż górnej granicy kości policzkowych i dokładnie wklep każdą z nich. Jak wklepywać krem pod oczy? Użyj opuszków palców i opukuj nimi skórę w zagłębieniach nad kościami policzkowymi oraz w miejscach powstawania kurzych łapek. Wklepuj krem przez 2-3 minuty aż do całkowitego wchłonięcia.
3. Poruszaj się od zewnętrznych kącików oczu ku kącikom środkowym.
4. Możesz też nałożyć krem na górną powiekę, jednak unikaj ruchomej jej części. Ogranicz się jedynie do łuku brwiowego.
Czy kremy pod oczy nakładane tak daleko od oczu faktycznie podziałają na te obszary, na których najbardziej nam zależy? – Tak, ponieważ kosmetyki nie działają wyłącznie w miejscu ścisłej aplikacji, ale w promieniu ok. 3 cm. – wyjaśnia kosmetolog NUTRIDOME.
Masaż twarzy – instrukcja
Obecnie coraz więcej mówi się o dobroczynnym wpływie masażu na kondycję skóry twarzy. Zwolenniczki tej metody na młody wygląd mówią, że masaż daje takie rezultaty, których nie zagwarantują nawet najlepsze kremy pod oczy używane bez masowania skóry. Masaż twarzy szczególnie rozpowszechniony jest wśród Azjatek i polega na uciskaniu oraz oszczypywaniu określonych miejsc na twarzy.
Jak masować skórę pod oczami? To zadanie wymagające sporej ostrożności – przecież skóra pod oczami jest bardzo delikatna! Najlepiej więc łączyć masaż z aplikacją kremu pod oczy.
Masaż możesz wykonać także przy użyciu serum pod oczy. Serum szczególnie rekomenduje nasza kosmetolog. – To bardzo dobry pomysł, bo serum ma lekką, szybko wchłaniającą się konsystencję, ale nada konieczny do masażu poślizg – mówi. W masażu należy stosować ruchy okrężne, uciskające oraz oklepywanie. Skórę przy brwiach możesz też delikatnie porozcierać. Na koniec należy zadbać także o miejsca, gdzie powstają kurze łapki, wykonując ruchy poziome od zewnętrznych kącików oczu ku skroniom.
Dobry krem pod oczy 30+ – to znaczy jaki?
Wspomnieliśmy już o niektórych niezbędnych składnikach aktywnych dobrego kremu pod oczy 30. Jednym z przykładów takiego dobrze pomyślanego kosmetyku jest krem pod oczy Nutridome. Co sprawia, że jest to odpowiedni krem pod oczy dla 30-latki? Przede wszystkim połączenie wielu funkcji – ochronnej, nawilżającej i przeciwzmarszczkowej. W walce ze zmarszczkami pomaga wyciąg z pereł, który silnie uelastycznia cerę, co daje natychmiastowy efekt gładszej skóry. Dodatkowo przyspiesza namnażanie się nowych komórek, odbudowując skórę i działając długofalowo. Przeciwzmarszczkowo działa także obecny w składzie olej ze słodkich migdałów. Funkcję odżywczą sprawuje przede wszystkim ekstrakt z awokado, ale także witamina E, która działa dodatkowo antyoksydacyjnie. Natomiast w walce z fotostarzeniem się skóry i zmarszczkami posłonecznymi pomoże Ci wyciąg z czerwonych alg. Jeśli więc zastanawiasz się, jaki krem pod oczy po 30. będzie odpowiedni, rozważ ten produkt.
Być może Twoim największym problemem są cienie pod oczami? Wtedy poszukaj dobrego kremu pod oczy 35+ z witaminą C, która rozświetla cerę. Przykładem takiego kosmetyku jest rozświetlający krem pod oczy z witaminą C Mel Skin, który dodatkowo zawiera w swoim składzie witaminę E, aloes, masło shea i ekstrakt ze skórki granatu. To odpowiedni krem pod oczy 35 dla osób, które szukają jednego produktu o kilku funkcjach.
Jaki natomiast powinien być krem przeciwzmarszczkowy pod oczy 30+? W tym wieku musisz walczyć już nie tylko ze zmarszczkami mimicznymi czy posłonecznymi, ale także grawitacyjnymi. Przede wszystkim warto rozglądać się za kosmetykami, które zawierają składniki wspierające produkcję kolagenu i elastyny. Będą to zwłaszcza witamina A, czyli retinol, oraz witamina E. Obie witaminy mają wpływ na gospodarkę kolagenu i elastyny. Jakie jeszcze składniki znajdziesz w dobrym kremie przeciwzmarszczkowym po 30? Warto, aby posiadał filtr chroniący przed promieniami UVB. Dobrze także, aby krem na zmarszczki pod oczy 30+ odpowiednio nawilżał, dlatego szukaj w składzie substancji hydrofilowych, hydrofobowych i okluzyjnych. Są to między innymi: kwas hialuronowy, gliceryna, kwas mlekowy, wazelina, wosk i ceramidy.
Właściwa pielęgnacja skóry pod oczami 30+
Właściwa pielęgnacja skóry po trzydziestce to nie tylko odpowiednio dobrany krem pod oczy 30, ale także inne działania. Przede wszystkim jest to oczyszczanie skóry, zwłaszcza po całym dniu z nałożonym makijażem. Pamiętaj, aby oczyszczanie skóry przeprowadzać delikatnie, nie trzeć silnie skóry, ponieważ prowadzić może to nie tylko do jej podrażnia – zwłaszcza w przypadku omawianych tu okolic oczu, które są bardzo delikatne – ale i rozciągnięcia skóry, do którego dojść może także wskutek złej techniki nakładania kremu pod oczy. Bowiem każdy krem pod oczy powinien być nakładany poprzez delikatnie wklepywanie produktu opuszkiem serdecznego palca – najpierw od zewnętrznej linii kości policzkowej do wewnątrz, a następnie od wewnętrznej strony łuku brwiowego na zewnątrz.
Nie zapominaj także o innych czynnikach, które wpływają na wygląd skóry – piciu odpowiedniej ilości wody, zdrowej diecie czy wystarczającej ilości snu. Negatywny wpływ na cerę mają także papierosy, alkohol czy nadmiar kofeiny, warto więc pomyśleć nad rezygnacją z używek albo przynajmniej nad znacznym ich ograniczeniem.
Kolejną kwestią jest odpowiednia ochrona skóry przed szkodliwym promieniowaniem UVB. Dlatego każdy dobry krem pod oczy 35 powinien zawierać w swoim składzie filtry, które pomogą zapobiegać fotostarzeniu się skóry i powstawaniu zmarszczek posłonecznych.
Jak nakładać krem pod oczy? Najczęstsze błędy
• Niedokładny demakijaż. Usunięcie wszystkich pozostałości makijażu niekiedy bywa trudne. A już na pewno wymaga nieco czasu – jedno pociągniecie płatkiem kosmetycznym to za mało. Jeśli wykonujesz niedokładny demakijaż, krem pod oczy nakładasz na niedokładnie oczyszczoną skórę. To osłabia działanie kremu oraz źle wypływa na stan skóry.
• Pocieranie skóry, jej naciąganie i rozciąganie. Skóra pod oczami jest wyjątkowo cienka, a do tego niemal całkowicie pozbawiona gruczołów łojowych. Podczas aplikacji kremu pod oczy nie wolno jej rozciągać, bo to powoduje zmarszczki. Nie pomoże Ci wówczas nawet najlepszy krem pod oczy. Krem należy wklepywać, nie wcierać.
• Zbyt szybka aplikacja. Kilka sekund i krem nałożony? Nie tak szybko. Jeśli nie poświęcasz temu zabiegowi chociaż kilku minut, nie pozwalasz składnikom kremu pokazać pełni swoich możliwości.
• Aplikacja zbyt blisko linii rzęs. Choć mowa o kremie „pod oczy”, to w rzeczywistości nie jest to krem do smarowania powiek. Jeśli nakładasz go zbyt blisko rzęs, może przypadkiem przedostać się do oczu i wywołać ich podrażnienie.
• Aplikacja wyłącznie pod oczami. Nazwa po raz kolejny okazuje się myląca. Krem pod oczy należy nakładać także po bokach, tj. za zewnętrznymi kącikami oczu. – To miejsca, w których powstają tzw. kurze łapki, więc należy im się większa uwaga – mówi nasza kosmetolog.