Skuteczność kremu pod oczy z ekstraktem ze śluzu ślimaka - Recenzja produktu z Rossmanna

Najczęściej zadawane pytania

1. Co to jest śluz ślimaka i dlaczego jest używany w kosmetykach?

Śluz ślimaka jest substancją, którą ślimaki wykorzystują do chronienia ciała przed utratą wody, a także do naprawy uszkodzeń skorupy czy ciała. Stosowany jest w kosmetykach ze względu na swoje multifunkcyjne działanie na skórę.

2. Czy śluz ślimaka pozyskiwany jest w etyczny sposób?

Tak, pozyskujemy śluz ślimaka z ekologicznych farm, gdzie jest on zbierany w humanitarny sposób i żaden ślimak nie cierpi z tego powodu.

3. Kiedy powinnam zacząć używać kremu pod oczy ze śluzem ślimaka?

Zalecamy rozpocząć pielęgnację okolic oczu już w wieku 20-25 lat, aby zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się skóry.

4. Czy Krem pod oczy ze śluzem ślimaka nadaje się do wszystkich rodzajów cery?

Krem pod oczy jest stworzony tak, aby był odpowiedni dla różnych typów skóry, a przede wszystkim aby dobrze pielęgnował delikatną skórę okolic oczu.

5. Czy Naturalny krem pod oczy ze śluzem ślimaka pomaga w redukcji cieni pod oczami?

Przy regularnym stosowaniu Naturalny krem pod oczy ze śluzem ślimaka redukuje cienie pod oczami.

6. Czy mogę stosować Naturalny krem pod oczy ze śluzem ślimaka pod oczy i na powieki?

Krem ze śluzem ślimaka stosuje się pod oczami i na okolice przyskroniowe gdzie tworzą się tzw. kurze łapki. Nie aplikuje się go na powieki.

7. Czy Naturalny krem pod oczy śluz ślimaka nadaje się pod makijaż?

Naturalny krem pod oczy śluz ślimaka można stosować przed nałożeniem makijażu. Warto jednak poczekać chwilę, aż się wchłonie.

8. Czy Naturalny krem pod oczy śluz ślimaka może powodować podrażnienia?

Śluz ślimaka jest substancją wysoce aktywną i niektóre osoby mogą być wrażliwe na ten składnik. Dlatego przy nadwrażliwości zalecamy próbę uczuleniową.

Jakie wady i zalety ma krem ze śluzu ślimaka pod oczy?

Opinie o kremie pod oczy ze śluzu ślimaka (różnych firm: m.in. Orientana, Skin79, Bielenda) bywają dość skrajne. Poniżej najczęściej występujące wady i zalety pochodzące z opinii, blogów, forów – wszystko zebrane w dużym skrócie.

Zalety kremu ze śluzem ślimaka pod oczy

  • doskonale napina i nawilża skórę okolic oczu
  • daje efekt żelazka – widocznie zmniejsza zmarszczki pod oczami
  • jest lekki, idealnie się wchłania
  • sprawdza się przy skórze zniszczonej, potrzebującej regeneracji

Wady kremu ze śluzu ślimaka pod oczy

  • mimo hipoalergicznego działania to krem pod oczy ze śluzem ślimaka potrafi uczulić
  • dla niektórych osób konsystencja jest za lekka
  • niektórzy narzekają na słabą wydajność kremów ze śluzu ślimaka
  • cena kosmetyków pod oczy ze śluzem ślimaka potrafi przekroczyć 100 zł za parę ml!

Jak wybrać najlepszy krem ze śluzu ślimaka

Wybierając krem ze śluzem ślimaka, dobierz go odpowiednio do rodzaju i potrzeb swojej skóry. Zwróć też uwagę na stężenie śluzu w kremie oraz to, jakie dodatkowe składniki zawiera.

Zawartość śluzu ślimaka w kremie

Wybierając krem z wyciągiem ze śluzu ślimaka, sprawdź stężenie śluzu w kosmetyku. Najbardziej skuteczne są produkty o jego dużej zawartości (tj. ponad 40%), a im więcej – tym krem działa lepiej.

Kosmetyki do twarzy o bardzo niskiej zawartości śluzu zazwyczaj niczym nie różnią się od zwykłych nawilżających kremów do twarzy, a podana na etykiecie ślimacza wydzielina jest jedynie chwytem marketingowym.

Składniki kremu

Choć w kremie ze śluzem ślimaka najważniejszym składnikiem jest właśnie ślimacza wydzielina, warto zwrócić uwagę na inne elementy składu kosmetyku.

Unikaj tych z zawartością sztucznych barwników, parabenów i szkodliwych substancji, takich jak: trietanolamina, poliakrylamid, SLES czy retinoidy.

Stawiaj za to na kosmetyki do pielęgnacji z dodatkiem naturalnych składników, np. olejku z jojoba, ekstraktu z zielonej herbaty, wody morskiej, wyciągu z jedwabiu czy krzemu organicznego. Każdy z tych składników niesie inne korzyści dla skóry. Składniki będą się też różniły od rodzaju skóry, co omawiamy szczegółowo poniżej.

Ogólnie stosowanie kremów ze śluzem ślimaka przynosi wiele korzyści, ale warto trzymać się zasady "im bardziej naturalny skład – tym lepiej".

Rodzaj skóry

Jeżeli Twoja skóra jest sucha i napięta oraz ma skłonności do podrażnień, wybieraj kremy o silnych właściwościach nawilżających i regenerujących. Oprócz wysokiej zawartości śluzu ślimaka szukaj składników, które zatrzymują wodę w skórze: kwas glikolowy, aloes, gliceryna, alantoina, algi, rumianek, kwas hialuronowy, kwas mlekowy, mocznik.

Do cery i tłustej trądzikowej wybieraj kremy o lekkiej, nietłustej formule, która nie zatyka porów. Przy skórze problematycznej przydadzą się kosmetyki ze śluzem ślimaka, które łagodzą stany zapalne, rozjaśniają przebarwienia i wygładzają blizny po trądziku.

, Withania Somnifera Root Extract, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Carica Papaya Fruit Extract, Isopropyl Myristate, Glyceryl Caprylate, Cethyl Alcohol, Citrus Grandis Seed Oil, Sesamum Indicum Seed Oil, Hydnocarpus Laurifolia Oil, Crocus Sativus Flower Extract, Persea Gratissima Oil, Santalum Album Oil, Daucus Carota Sativa Seed Oil, Citric Ac.

Czytaj dalej...

Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.

Czytaj dalej...

Znana w Indiach jako święta roślina, ze względu na swoje dobroczynne właściwości doskonale odżywia skórę spowalniając procesy starzenia, a także chroni ją przed wpływem szkodliwych czynników środowiska.

Czytaj dalej...

Konsystencja bardzo dziwna, jest tłusy i niestety roluje się, odpadają pojedyńcze kawałki jego stosuję go jako maskę na popołudnie wieczór, bardzo trzeba uważać w okolicach oczu bo piecze ja niestety na początku posmarowałam w pobliżu oczu i bardzo mnie zamgliło i czułam spory dyskomfort także trzeba uważać.

Czytaj dalej...