Kategorie

Pasta z cynamonu na pryszcze - Skuteczne rozwiązanie czy mit?

Maseczka cynamonowa – ważne informacje!

  • Maseczka jest najlepsza dla cery z zaskórnikami, wągrami i zanieczyszczeniami i zdecydowanie NIE NADAJE SIĘ dla cery wrażliwej, suchej, alergicznej, skłonnej do podrażnień i naczynkowej!
  • Maseczkę najlepiej wykonać wieczorem ze względu na utrzymujące się zaczerwienienie twarzy po cynamonie, które schodzi po ok. pół godziny od zmycia maseczki.
  • Po nałożeniu maseczki pojawia się efekt pieczenia – w sumie to normalne, chociaż początkowo budzi grozę. Jeśli natomiast NIE MOŻESZ WYTRZYMAĆ pojawiającego się pieczenia – po prostu zmyj maseczkę. Jeśli coś Ci nie służy, to się nie zmuszaj.

Domowe sposoby na pryszcze: pasta z miodu i cynamonu, pasta z pomidorów

Aby wykonać skuteczną i sprawdzoną pastę z miodem i cynamonem, należy zmieszać oba składniki (ilość zależy od własnych preferencji) do uzyskania jednolitej konsystencji, która powinna przypominać gęstą pastę. Otrzymaną maseczkę należy nakładać punktowo na pryszcze, najlepiej po wieczornej toalecie i zostawić ją na całą noc. Cynamon oraz miód wykazują silne działanie antybakteryjne, dzięki czemu mogą zatrzymać rozwój ropnych wykwitów. Dodatkowo odżywiają skórę twarzy, a w ciągu nocy skóra w całości wchłonie domową pastę. Rozmiar pryszcza zmniejsza się już po pierwszej kuracji, jednak warto powtórzyć zabieg kilkukrotnie w ciągu następujących po sobie nocy, co dodatkowo nasili korzystne działanie pasty.

Podobne rezultaty może przynieść pasta pomidorowa. Kluczową rolę w walce z pryszczami odgrywa zawarty w tych warzywach likopen. To silny antyoksydant, chroniący przed atakiem wolnych rodników i działający pozytywnie na kondycję skóry. Likopen zapobiega przedwczesnym procesom starzenia i osłabia negatywny wpływ promieniowania ultrafioletowego (UV) na skórę, zwiększając naturalną ochronę przeciwsłoneczną skóry, chroniąc przed poparzeniami słonecznymi. Dodatkowo wspomaga zachowanie właściwej jędrności skóry i przywraca prawidłową gęstość. Likopen jest pomocny w walce z pryszczami. Aby wykonać przeciwpryszczową pastę, wystarczy rozgnieść pomidor widelcem, a następnie nałożyć powstałą papkę na ropne wykwity i pozostawić na 15–20 minut, po czym zmyć wodą. Pastę można stosować nawet kilka razy dziennie. Pryszcze powinny szybko się wysuszyć i zniknąć z powierzchni ciała!

Maseczka cynamonowa – przepis

Składniki:

  1. parę łyżeczek cynamonu – równie dobrze zamiast takiej ilości można użyć zaledwie szczyptę cynamonu – efekt będzie równie dobry, a sam cynamon nie będzie tak bardzo palić
  2. woda mineralna
  3. opcjonalnie zamiast wody: jogurt naturalny/maślanka/śmietana – złagodzą piekielne działanie cynamonu :)

Wykonanie:

Cynamon rozrobić z wodą bądź jogurtem/maślanką/śmietaną do półpłynnej konsystencji. Nałożyć na twarz na ok. 5 – 10 minut. Po tym czasie maseczkę spłukać ciepłą wodą, nałożyć nawilżający lub łagodzący krem.

Naturalne kosmetyki azjatyckie (koreańskie, japońskie, chińskie) – ranking, opinie i sklep

Komentarze (67)

Na początku pieczenie faktycznie nie do wytrzymania, ale po chwili maska zastygła i nie czułam już nic :)
Jak często można ją stosować?

Najlepiej z nią nie przedobrzać ,) myślę, że raz na jakiś czas można sobie ją zastosować, ale raczej nie nadaje się do regularnego stosowania (jak np. glinki).

Maseczka cynamonowa może też powodować podrażnienia. Dziwię się, że aż tyle kobiet się na nią decyduje. Dlaczego akurat nie maseczka cytrynowa? Cytryna jest bombą witaminową. Nie jest tylko doskonała na przeziebienie ale także możemy z niej stworzyć genialną maseczkę antytrądzikową. Jej przepis znalazłam akurat na stronie: http://jakpozbycsiepryszczy.pl/ciekawostki/cytryn… . Ale to nie ma najmniejszego znaczenia. Polecam cytrynę! Efekt murowany.

Jak dodasz olejek rozmarynowy to w ogóle nic nie czuć, jedynie przyjemny świeży zapach rozmarynu więc polecam dodawanie olejku do tej maseczki.

A czy przy olejku rozmarynowym też utrzymuje się zaczerwienienie na twarzy po zmyciu maseczki, czy raczej to się niweluje dzięki niemu,>?

do autorki: jaka jest różnica między zaskórnikiem a wągrem?

Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że wągier to rodzaj zaskórnika, tylko otwartego, to głównie czarny czop powstający w porze skóry, na który składają się zanieczyszczenia, makijaż, sebum. Czarny kolor jest spowodowany procesami utlenienia. Natomiast drugą odmianą zaskórnika to głównie zaskórniki zamknięte i wg Wikipedii "są barwy białej, drobne, widoczne po naciągnięciu skóry."

Zaskórniki mogą być zamknięte lub otwarte. Jeśli chodzi o ciemne zabarwienie zaskórników jest ono związane z gromadzeniem się w tym miejscu (oprócz martwych komórek naskórka- korneocytów, oraz wydzielin wodno tłuszczowych skóry ) melaniny. Wągry to nazwa potoczna , nieprofesjonalna .

Korzystając z preparatów do zastosowania w domu trudno osiągnąć idealną gładkość, ponieważ łatwo doprowadzić do sytuacji, w której włosy będą odrastały partiami w różnym czasie a skóra będzie szorstka od odrastających włosków.

Czytaj dalej...

Opis zabiegu Depilacja pastą cukrową Depilacja woskiem Długość trwania depilacji Umiarkowana Bardzo szybka Długość włosków do depilacji od 4 mm od 5 mm Temperatura i ryzyko oparzeń Depilacja na zimno w temperaturze skóry brak możliwości poparzenia Wosk jest gorący i może poparzyć przy nieumiejętnym stosowaniu Podrażnienia Minimalne lub brak Niewielkie przy odpowiednim wykonaniu.

Czytaj dalej...

Trądzik , bolące podskórne gule, które nijak nie chcą wyjść na zewnątrz, nawracające ropne stany zapalne skóry, wągry - oto cała lista nieprzyjaciół, którzy zaczynają nam towarzyszyć od momentu dojrzewania i bardzo często zostają z nami przez większość życia.

Czytaj dalej...

To niestety kosztowny zabieg, dlatego do wypróbowania są też domowe sposoby na wybielenie zębów pasty wybielające, nakładki na zęby, oraz zastosowanie naturalnych produktów spożywczych jak olej kokosowy.

Czytaj dalej...