Jak Pharmaceris Żel Pomaga w Leczeniu Trądziku Różowatego?

1 Niektóre pokarmy i napoje mogą zaostrzać trądzik różowaty

Uważa się, że niektóre pokarmy i napoje zaostrzają trądzik różowaty. W ankiecie przeprowadzonej wśród ponad 400 pacjentów przez National Rosacea Society 78% uczestników zmieniło dietę z powodu trądziku różowatego, a 95% osób z tej grupy zaobserwowało późniejszą redukcję zaczerwienienia 3 . Typowe bodźce to m.in. gorąca kawa i herbata, alkohol, przyprawy, ostre sosy, pieprz cayenne i pokarmy zawierające aldehyd cynamonowy, takie jak pomidory, czekolada i cytrusy 4 .

Warto prowadzić dziennik żywieniowy, aby ustalić, czy istnieją powiązania między danymi pokarmami i napojami a objawami, a następnie sprawdzić, czy ich wyeliminowanie przyniesie poprawę. Współpraca z doświadczonym ekspertem w celu zidentyfikowania wszelkich alergii pokarmowych jest również dobrym pomysłem.

9 Wypróbuj ziół

Według Zielarza Meilyra Jamesa, właściciela Herbal Clinic w Swansea w Walii, trądzik różowaty może być związany z problemami z układem nerwowym, układem hormonalnym, wątrobą lub jelitami. Leczenie w jego wydaniu polega na przeprowadzeniu pełnej oceny indywidualnej pacjenta, aby ustalić przyczynę i zająć się nią za pomocą odpowiednich ziół i diety.

Ogólnie rzecz biorąc, wspomaganie oczyszczania przez jelita jest skuteczne, ponieważ poprawia zdrowie mikrobiomu jelitowego, którego brak równowagi wiąże się z trądzikiem różowatym. W przypadku spowolnionej perystaltyki zaleca się następujący środek zaradczy:

Połącz równe części nalewek z przeczyszczającego szakłaku (Rhamnus cathartica, 1:3) i kopru włoskiego (Foeniculum vulgare, 1:3). Bierz 20 kropli w małej ilości wody wieczorem przez 2-3 dni, a następnie ponownie dokonaj oceny.

Powinno wystąpić uczucie całkowitego oczyszczenia po co najmniej 1 (do 3) wypróżnień dziennie. W razie potrzeby dawkę można zwiększyć, przyjmując 1 lub 2 dodatkowe dawki w ciągu dnia po posiłku.

  • J Cosmet Dermatol, 2019, 18: 1686-92
  • Cutis, 2006, 77(1 Suppl): 11-6
  • Rosacea Review, Fall 2005. www.rosacea.org/rr/2005/fall/article_3.php
  • Dermatol Pract Concept, 2017, 7: 31-7
  • Adv Ther, 2021 Jan 28: doi: 10.1007/s12325-021-01624-x
  • J Am Acad Dermatol, 2016, 75: e113- 5
  • BMJ Open, 2015, 5: e007651
  • Cutis, 2005, 76: 135-41
  • Clin Exp Dermatol, 2005, 30: 632-5
  • Curr Eye Res, 2016, 41: 1274-1280
  • Rocz Akad Med Bialymst, 2005, 50 Suppl 1:49-53, Psychol Res Behav Manag, 2010, 3: 51-63
  • PLoS One, 2020, 15: e0231078, Arch Dermatol Res, 2020 Jun 27, doi: 10.1007/s00403-020-02095-w
  • J Clin Aesthet Dermatol, 2011, 4: 31-49
  • Int J Dermatol, 2006, 45: 857-61
  • Int J Dermatol, 2012, 51: 459-62

Miejsce 4 – Iwostin Rosacin – krem na noc zmniejszający rumień w trądziku różowatym

Krem na noc Iwostin Rosacin przeznaczony jest do pielęgnacji cery naczynkowej oraz z trądzikiem różowatym. Zawiera substancje aktywne działające zarówno na same wypryski, jak i główną przyczynę ich powstawania – pękające naczynia krwionośne:

  • wyciąg z algi złotej + neutrazen: to kompleks, który poprzez zmniejszanie aktywności neuropeptydów, redukuje wrażliwość skóry, a także niweluje rumień i powstawanie zmian grudkowo-krostkowych. Dodatkowo połączenie tych składników bardzo skutecznie zmniejsza podatność skóry na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych,
  • Pronalen Aesculus: to składnik działający przeciwrumieniowo. Ponadto poprawia napięcie i elastyczność naczyń włosowatych,
  • biolin: to prebiotyk, który stymuluje wzrost pożytecznych dla skóry mikroorganizmów, dzięki czemu wzmacnia barierę ochronną wrażliwej, podatnej na uszkodzenia skóry,
  • physiogenyl: to bogate źródło mikroelementów (np. cynk i mangan). Przywraca równowagę hydrolipidową naskórka i wzmacnia jego barierę ochronną,
  • witamina C: to skuteczny antyoksydant, który hamuje działanie wolnych rodników,
  • Lipex Omega 3/6: to składnik przywracający równowagę hydrolipidową, a także wzmacnia jego barierę ochronną.
Zalety Iwostin Rosacin
✅ Zróżnicowane składniki aktywne
✅ Redukcja krostek
✅ Wzmocnienie naczynek
✅ Łagodzenie podrażnień
✅ Zmniejszenie zaczerwienienia
✅ Działanie pielęgnacyjne

Iwostin Rosacin działa na skórę łagodząco, zmniejsza zaczerwienienia, wzmacnia naczynia krwionośne, redukuje wypryski. Buduje barierę ochronną skóry, dzięki czemu jest ona mniej podatna na uszkodzenia związane z negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. To też świetna profilaktyka dla osób, które zmagają się z cerą naczynkową i chcą zapobiec pojawieniu się trądziku różowatego.

Jak wyleczyć trądzik różowaty?

Głównym celem leczenia dermatologicznego jest redukcja stanu zapalnego, zmniejszenie grudek oraz krost, a także złagodzenie uczucia pieczenia i świądu. Do najpowszechniejszych środków stosowanych w leczeniu trądziku różowatego należą:

  1. Ogólne:
    - antybiotyki oraz chemioterapeutyki: Metronidazol, Klindamycyna, Erytromycyna, Tetracykliny, Izotretinoina, leki przeciwzimnicze, sulfony.
  2. Miejscowe:
    - antybiotyki i chemioterapeutyki: Erytromycyna, Klindamycyna, Metronidazol, kwas azelainowy, retinoidy, przy obecności Nużeńca ludzkiego – Crotamiton, Jacutin, Lindan, zawiesina siarkowo-ichtiolowa.
  3. Metody chirurgiczne oraz laserowe.
  4. Unikanie słońca, alkoholu, kawy, papierosów, mocnej herbaty, stresu, zmian temperatury, gorących kąpieli oraz intensywnych ćwiczeń.
  5. Zabiegi kosmetologiczne, których zadaniem jest działanie przeciwzapalne, uszczelniające naczynia krwionośne, działanie łagodzące, regenerujące, a także nawilżające.

8 Cynk może być pomocny w leczeniu trądziku różowatego

W jednym z badań stwierdzono, że cynk jest skuteczny w leczeniu trądziku różowego 14 , ale w innym nie odnotowano różnicy między grupą przyjmującą cynk, a grupą placebo 15 . Jako że leczenie wydaje się bezpieczne (nie wystąpiły skutki uboczne oprócz łagodnego rozstroju żołądka u kilku pacjentów w pierwszym badaniu), warto poświęcić co najmniej 3 miesiące i sprawdzić, czy przyniesie ono poprawę pod względem trądziku różowatego.

Ponieważ dawka stosowana w badaniach była dość wysoka, najlepiej skonsultować się z lekarzem, aby opracować jak najlepszą dawkę indywidualną. Warto też brać suplement miedzi, aby zapobiec niedoborowi. Sugerowana dawka: w zakończonym sukcesem badaniu stosowano dawkę 100 mg siarczanu cynku 3 razy dziennie. (Przeczytaj: 'Zajady - jakiej witaminy brakuje?')

W ankiecie przeprowadzonej wśród ponad 400 pacjentów przez National Rosacea Society 78 uczestników zmieniło dietę z powodu trądziku różowatego, a 95 osób z tej grupy zaobserwowało późniejszą redukcję zaczerwienienia 3.

Czytaj dalej...

Zalety Acnerose Skuteczne działanie przeciwzapalne Wsparcie dla regeneracji skóry Nawilżanie skóry Zwalczanie krostek i grudek Normalizacja pracy gruczołów łojowych Ochrona i poprawa elastyczności naczyń krwionośnych Zapobieganie powstawaniu rumienia i czerwienienia się twarzy.

Czytaj dalej...

Kremik spełnia swoją funkcję, lecz jako posiadaczka skóry okropnie suchej i podrażnionej byle co jest w stanie spowodować rumień , łuszczenie i pieczenie powiedziałabym, że krem bardziej ją nawilża, niż natłuszcza, przynajmniej w moim przypadku wchłania się do zera - nie zauważyłam długotrwałej poprawy kondycji skóry.

Czytaj dalej...

Jeśli szukasz wysokiej jakości preparatów, najlepiej z rodzimego rynku kosmetycznego, których marka posiada wieloletnie doświadczenie i cieszy się pochlebnymi opiniami zarówno konsumentów, jak i dermatologów postaw na Pharmaceris.

Czytaj dalej...