Phlov - nowoczesny sposób oczyszczania twarzy
Oczyszczający żel do twarzy do cery trądzikowej i z nadmiarem sebum od Tołpa
W dokładnym oczyszczeniu sprawdzi się również żel do mycia twarzy `2 kwasy: AHA + LHA` od Tołpa. Produkt powstał z myślą o cerze, która szybko się przetłuszcza i ma problem z widocznymi przebarwieniami skórnymi. Dzięki zawartości kwasów AhA i LHA żel dokładnie i głęboko oczyszcza skórę, a w dodatku usuwa warstwę zrogowaciałego naskórka. Po pierwszym użyciu poczujecie, że skóra jest oczyszczona, a regularne stosowanie będzie też wygładzać i naturalnie rozświetlać skórę.
Ten żel do twarzy polecamy przede wszystkim do wieczornej pielęgnacji, a to właśnie przez obecność kwasów. Przy kuracji tym produktem niezbędny będzie również krem SPF, który będzie chronić skórę przed poparzeniami słonecznymi. Jeśli macie skórę wrażliwą, to radzimy nie sięgać po niego codziennie.
POZNAJ PEŁNY SKŁAD
Ingredients/Składniki: Aqua*, Glycerin*, Sodium Cocoyl Isethionate*, Cocamidopropyl Betaine*, Sodium Stearate*, Sorbitol*, Sodium Cocoyl Glutamate*, Glyceryl Stearate*, Parfum, Inulin*, Cocos Nucifera Oil*, Kaolin*, Squalane*, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Sodium PCA*, Sodium Lactate*, Arginine*, Aspartic Acid*, PCA*, Glycine*, Trehalose*, Alanine*, Serine*, Valine*, Proline, Threonine, Isoleucine, Histidine, Phenylalanine, Panthenol, Camellia Sinensis Leaf Extract*, Magnesium Chloride*, Potassium Chloride*, Aluminium Chloride*, Zinc Chloride*, Copper Sulfate*, Lysine Hydrochloride*, Pentylene Glycol*, Fructose*, Urea, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Maltose*, Sodium Chloride*, Allantoin, Sodium Hyaluronate*, Glucose*, Charcoal Powder*, Mica, Titanium Dioxide, Linalool, CI 42090.
*składniki pochodzenia naturalnego
Różnice między peelingami enzymatycznymi a mechanicznymi
Nazwa „peeling” wywodzi się z języka angielskiego i oznacza „złuszczanie”. Właściwie jedyne, co łączy dwa wspomniane już rodzaje peelingów – mechaniczny i enzymatyczny, to właśnie cel, jakim jest pozbycie się martwego naskórka. Peeling mechaniczny, znany głównie pod postacią małych lub nieco większych drobinek, działa oczyszczająco i usuwa martwy naskórek, który dzięki pocieraniu drobinami zaczyna się łuszczyć i znika wraz z umyciem twarzy. Efekt jest praktycznie natychmiastowy i zapewnia gładką skórę, lecz u niektórych osób pozostawia po sobie zaczerwienienia i podrażnienia, co może źle wpływać na cerę wrażliwą, suchą, mieszaną i naczynkową. Jego stosowanie w tych przypadkach jest zdecydowanie odradzane przez dermatologów i kosmetyczki. Ponadto nie powinno się go także stosować przy cerze trądzikowej, gdyż w ten sposób jedynie roznosi się bakterie na resztę twarzy.
Peelingi enzymatyczne są za to w pełni bezpieczne dla każdego typu skóry, o ile tylko nie ma się alergii na zawarte w nim enzymy. Pozwala on w bezpieczny sposób wyrównać koloryt i wygładzić skórę twarzy. Jego efekt jest jednak rozłożony w czasie. Skóra jest oczyszczona od razu po zabiegu, jednak na efekt złuszczenia trzeba poczekać, gdyż może on pojawić się nawet po trzech dniach. Ponadto kluczem jest tutaj regularność stosowania. Wówczas efekt będzie znacznie mocniejszy niż przy klasycznych peelingach z drobinami.