Pianka do zmywania makijażu - Klucz do Łagodnej i Promiennej Skóry

Jak działa olejek do demakijażu?

Tłuszcz świetnie rozpuszcza tłuszcz i właśnie na tej zasadzie opiera się skuteczność olejków do demakijażu. To tak jak z emulgowaniem oleju po zabiegu olejowania włosów – najlepiej usuwa go emolientowa maska lub odżywka, a więc taka, która wysoko w składzie ma właśnie oleje roślinne. Mimo że olejek do demakijażu delikatnie działa na skórę, świetnie rozpuszcza sebum oraz produkty użyte do makijażu. Razem z nimi znikają także zanieczyszczenia zgromadzone na skórze w ciągu dnia. Zawarte w olejkach do demakijażu naturalne oleje zawierają również mnóstwo odżywczych składników, dzięki czemu poprawiają nawilżenie skóry, uelastyczniają ją i wygładzają.

Dostępne w sklepach olejki do demakijażu są dość uniwersalne. Nie oznacza to jednak, że jeden i ten sam będzie idealny do każdego rodzaju cery. Dłuższą chwilę na wybór powinny poświęcić osoby ze skórą problematyczną. Pamiętajcie koniecznie o sprawdzeniu składu, aby upewnić się, że nie znajdują się w nim komponenty komedogenne, na które wasza cera tłusta, trądzikowa lub mieszana może negatywnie zareagować. Do olejów o właściwościach zapychających zalicza się między innymi:

Zobacz także
  • olej kokosowy,
  • olej z awokado,
  • olej z kiełków pszenicy,
  • olej lniany,
  • olej z pestek moreli.

Czym różni się olej od olejku?

Niektóre osoby z powodzeniem do oczyszczania i demakijażu twarzy używają po prostu naturalnych olejów roślinnych, stawiając na jeden wybrany. Dostępne w drogeriach olejki są natomiast dobraną kompozycją co najmniej kilku olejów, często w taki sposób, żeby odpowiadać na potrzeby konkretnego typu skóry. W ich składzie mogą też znaleźć się łagodne detergenty, które jednak nie powinny was zniechęcać. Choć jak zawsze zalecamy, żeby unikać SLS/SLES, to szkody nie wyrządzą ich delikatniejsze zamienniki, np. Coco Glucoside. Działa on jak emulgator, ułatwiając zmycie olejku, a przy tym nie wpływa negatywnie i drażniąco na skórę.

Decydując się na oczyszczanie skóry olejkiem do demakijażu, warto pamiętać o tym, aby nie zmywać produktu wyłącznie bieżącą wodą. Na twarzy zostanie nieprzyjemny film, którego trudno będzie się pozbyć. To może was po prostu zrazić do tej metody. Przyda wam się zatem dedykowany ręcznik do twarzy lub rękawiczka do wykonania demakijażu (na przykład rękawiczką Glov). W przypadku dwuetapowego oczyszczania twarzy, olej najpierw zmywa się wodą, a potem produktem z łagodnymi środkami myjącymi, na przykład pianką do mycia twarzy.

  1. Zacznijcie od dokładnego umycia rąk.
  2. Wylejcie niewielką porcję olejku na dłoń i rozetrzyjcie. Możecie użyć dwóch rodzajów – jednego do demakijażu twarzy, a drugiego do demakijażu oczu. Te ostatnie nie powinny jednak zawierać olejków eterycznych, ponieważ mogą powodować podrażnienie.
  3. Przyłóżcie dłonie do twarzy, a następnie kolistymi ruchami od zewnątrz do środka delikatne masujcie skórę.
  4. Śmiało pocierajcie również palcami o powieki. Pamiętajcie jednak o tym, aby nie naciągać skóry, ponieważ w ten sposób szybciej powstają zmarszczki.
  5. Poświęćcie na ten proces około 2 minut.
  6. Zwilżcie ciepłą wodą ręcznik lub rękawicę i starannie przetrzyjcie twarz.
  7. Jeśli nadal czujecie tłustą warstwę na skórze, możecie pozbyć się tego efektu pianką do mycia.

Pianki

Wyjątkową wygodą oraz przyjemnością stosowania w trakcie mycia i oczyszczania skóry twarzy charakteryzują się kosmetyki w postaci pianki i żelu. Ich lekka i delikatna konsystencja nie wysuszy Twojej cery.

Pianka oczyszczająca stosowana w dwuetapowym demakijażu, posiadająca przyjemną, otulającą formułę pozwoli na dokładne umycie twarzy, a także pomoże w pozbyciu się resztek makijażu oraz pozostałości po innych, cięższych produktach oczyszczających. Koniecznie sprawdź jak pianka do zmywania twarzy łatwo się rozprowadza i skutecznie domywa cerę po wstępnym demakijażu.

Natomiast jeśli wolisz dermokosmetyk zastępujący dwa produkty w jednym sięgnij po żel micelarny. Unikalne połączenie płynu micelarnego i żelu do mycia oraz wygoda stosowania zachwycą Cię natychmiast. Możesz go stosować tak jak lubisz, nakładając na wacik lub zmywając twarz czystymi dłońmi i spłukując wodą. Żele do mycia i zmywania makijażu zaskoczą Cię także swoimi właściwościami nawilżającymi i odświeżającymi, a także działaniem antybakteryjnym i oczyszczającym pory, a promienna cera stanie się Twoją wizytówką.

Domyślnie Nazwa A-Z Nazwa Z-A Cena rosnąco Cena malejąco Najnowsze Najstarsze Bestseller

Dopasowujemy kolejność wyświetlanych wyników w odpowiedzi na Twoje wyszukiwanie oraz wybranych przez Ciebie opcji sortowania. Dowiedz się więcej

Olejek do demakijażu ze ściereczką

  • olej z awokado (nazywany olejem siedmiu witamin z uwagi na obecność witamin A, B, D, E, H, K, PP),
  • olej z pestek winogron,
  • olej abisyński,
  • olej lniany.

Olejek Resibo ma w bazie KWC 190 recenzji Wizażanek i wysoką ocenę 4,1/5. Za swój kosmetyczny hit uznało go 51 z nich. W opiniach piszą, że wystarczy naprawdę niewielka ilość, żeby usunąć ze skóry sebum, zanieczyszczenia i makijaż. Ma również wygodne opakowanie z pompką. Jako minus najczęściej wskazywana jest wysoka cena i specyficzny zapach.

Używałam wielu produktów do demakijażu przy dwuetapowym oczyszczaniu twarzy i olejek Resibo sprawdza się świetnie! Wystarczy niewielka ilość produktu, aby skutecznie oczyścić twarz z makijażu. Nie podrażnia, nie zapycha porów i łatwo domywa się nawet delikatnym żelem. Skóra jest oczyszczona i nawilżona

Olejek do demakijażu – co zawiera i jak go używać? TOP 5 olejków z KWC [Ranking]

Olejek do demakijażu rozpuści nawet najbardziej trwały makijaż, usunie ze skóry wszelkie zanieczyszczenia i nagromadzone sebum. Sprawdźcie olejki, które nie tylko dokładnie oczyszczą cerę, ale również odżywią ją, ukoją i przygotują na kolejne kroki pielęgnacji. Są to produkty takich marek jak Lirene, Vianek czy Nacomi. Podpowiadamy też, jak prawidłowo ich używać.

Data publikacji: poniedziałek, 16 października 2023 15:40

Olejek do demakijażu to kosmetyk, który staje się coraz bardziej popularny, choć jeszcze do niedawna królowały w łazienkach żele, mleczka oraz płyny micelarne i dwufazowe. Z pewnością ma to związek z tym, że wiele kobiet przekonuje się do dwuetapowego oczyszczania twarzy. Nie bez znaczenia jest też fakt, że rośnie świadomość, jak ważna jest ochrona przeciwsłoneczna, a właśnie olejki najlepiej radzą sobie ze zmywaniem kremu z SPF. W przypadku cery tłustej trzeba jednak zwrócić uwagę na skład i unikać olejów o działaniu komedogennym.

Spis treści:

  1. Jak działa olejek do demakijażu?
  2. Jaki olejek do demakijażu wybrać?
  3. Czym różni się olej od olejku?
  4. Jak wykonać demakijaż olejkiem?
  5. Łatwo zmywalny olejek do demakijażu
  6. Olejek do demakijażu ze ściereczką
  7. Kwiatowy olejek do demakijażu
  8. Łagodzący olejek do demakijażu
  9. Olejek do cery normalnej i mieszanej

Probiotyki, o które wzbogacona została pianka Eveline Rich Coconut, sprawiają, że skóra zyskuje naturalny mikrobiom skóry, który zabezpiecza ją przed negatywnym działaniem drobnoustrojów i zanieczyszczeń.

Czytaj dalej...

Aqua, Sodium Cocoamphoacetate, Glycerin, Lactic Acid, Sodium Chloride, Capryl Capramidopropyl Betaine, Panthenol, Niacinamide, Disodium Cocoyl Glutamate, Sodium Cocoyl Glutamate, Propylene Glycol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citric Acid.

Czytaj dalej...

Aqua Water , Sorbitol, Glycerin, Decyl Glucoside, Disodium Cocoyl Glutamate, Sodium Cocoamphoacetate, Panthenol, Allantoin, Sodium Lactate, Sodium PCA, Glycine, Fructose, Urea, Niacinamide, Inositol, Lactic Acid, Propylene Glycol, Euphrasia Officinalis Extract, Sodium Benzoate, Parfum Fragrance , Citric Acid.

Czytaj dalej...

Przewodnim elementem jest lawenda potem mamy -ekstrakt z winogron- pobudza procesy regeneracyjne skóry, -łagodne substancje myjące nie naruszające hydrolipidowej warstwy naskórka -ekstrakt z oczaru-ułatwia gojenie, działa przeciwzapalne -olejek ze słodkich migdałów- odżywia skórę -olej z orzecha laskowego -olejek z drzewa herbacianego- działa antyseptycznie, przeciwwirusowo, odkażająco.

Czytaj dalej...