Ratowniczy krem do twarzy na noc ze śluzu ślimaka - Opinie i Oceny
Kosmetyki ze śluzem ślimaka – jak są wytwarzane?
Kosmetyki te nie należą do tanich (przy założeniu, że faktycznie zawierają w składzie prawdziwy śluz ślimaka). Wynika to właśnie z procesu pozyskania śluzu.
Pozyskanie śluzu odbywa się w sposób zupełnie bezinwazyjny i bez wpływu na życie ślimaka. Ma to miejsce w specjalistycznych hodowlach, a ślimak w nich przebywający musi być zdrowy oraz „zrelaksowany”. Jeśli stanie się inaczej i ślimak będzie czuł się zagrożony lub zestresowany, to może dojść do zmieszania ze sobą limozyny i kryptozyny, czego efektem może być śluz zawierający toksyny. Należy więc zapewnić ślimakom warunki prawdziwie relaksacyjne. Stąd proces pozyskiwania śluzu jest drogi i tego typu kosmetyki są wytwarzane raczej przez firmy niszowe niż koncerny farmaceutyczne.
Gdzie kupić krem ze śluzu ślimaka? Wybierz jakość za niską cenę
Możesz sięgnąć po czysty śluz ślimaka, czyli kosmetyk, w którym jest to jedyny składnik aktywny lub krem wzbogacony o inne składniki, takie jak olej ze słodkich migdałów czy dodatek kwasu hialuronowego. Producenci kosmetyków proponują śluz ślimaka w różnych formach. Warto sięgać po produkty wolne od parabenów, barwników i substancji zapachowych. Możesz bez obaw znaleźć preparat pozyskiwany w sposób w pełni etyczny i bezpieczny dla ślimaków. Co ważne, ślimak wydziela dwa rodzaje śluzu — jeśli jest zestresowany, większa jest zawartość limozyny, która nie ma wartości, a także toksyn. Gdy zwierzę nie odczuwa stresu, preparat jest wysokiej jakości.
Kosmetyki z dużą zawartością śluzu — gdzie warto szukać?
Pozyskiwanie śluzu ślimaka jest dość skomplikowane. Mimo to czyste, jak i inne kosmetyki z tym składnikiem dostępne są zwykle w atrakcyjnych cenach. Wysoka zawartość śluzu w serum (modne zwłaszcza w Azji) wpłynie na cenę. Z kolei inne produkty, np. preparaty na suche dłonie będą tańsze. Dostępne są także toniki.
Kremy ze śluzem ślimaka znajdziesz w różnych drogeriach, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Zachęcamy do sprawdzania opinii innych konsumentek, by wiedzieć, czy dany produkt dobrze się wchłania i nie pozostawia tłustego filmu na skórze. Jeśli nie umiesz czytać składów, opinie internautek mogą być bardzo pomocne.

Krem ze śluzem ślimaka – co niezwykłego jest w tym śluzie?
Co decyduje o unikalności śluzu ślimaka? Jest to przede wszystkim jego regeneracyjne działanie. Dzięki wytwarzanemu śluzowi, który ma działanie odnawiające komórki, ślimak może bez szkody dla swojego ciała poruszać się po ostrych kamieniach. Takie samo działanie wykazuje śluz na tkanki ludzkie. Pierwszy krem zawierający jako wiodący składnik śluz ślimaka został opatentowany przez Światową Organizację Patentów w Szwajcarii i trafił do sprzedaży w 1995 roku. Dalsze badania (2008 rok) amerykańskich i hiszpańskich naukowców potwierdziły, że preparaty ze śluzem ślimaka pomagają zachować prawidłową strukturę macierzy pozakomórkowej skóry oraz przeciwdziałają powstawaniu blizn.
Nie wdając się w szczegóły, można określić, że ślimak wytwarza 2 główne rodzaje śluzu: Limosina (limozyna) i Cryptosina (kryptozyna). Jeden z nich – limozyna (śluz, który widać w trakcie poruszania się ślimaka) nie ma żadnej wartości dla człowieka. Drugi śluz – kryptozyna, posiada owe niezwykłe właściwości regenerujące, nawilżające, bakteriobójcze i ochronne.
Śluz zawiera w sobie także te składniki, które w innych kosmetykach są wytwarzane laboratoryjnie – m.in alantoinę (działanie nawilżające, kojące, regenerujące i przeciwzapalnie), kwas glikolowy (spowalnianie procesów starzenia), mukopolisacharydy (zmniejszanie podrażnień, wspomaganie prawidłowego krążenia krwi i limfy), kolagen, elastynę, oraz witaminy A, E , C.
Jak działa krem ze śluzu ślimaka?
Ze względu na swoje zastosowanie krem ze śluzem ślimaka jest uniwersalnym produktem. Zawarte w nim związki ujędrniają skórę, regenerują, nawilżają, hamują starzenie.
Nawilżanie i regeneracja skóry
Kremy ze śluzem ślimaka troszczą się o każdy rodzaj skóry, zapewniając jej optymalne nawilżenie. To zasługa przede wszystkim alantoiny. Zwiększają ilość wody w naskórku i pochłaniają wilgoć z otoczenia. Chroniąc przed przesuszeniem i utrzymując prawidłową barierę hydrolipidową ogranicza trądzik. Ważne jest tu też działanie przeciwbakteryjne tego składnika.
Wspiera też przy podrażnieniach na twarzy. Usprawnia gojenie i regenerację. Przydaje się w cerze wrażliwej podatnej na czynniki zewnętrzne. Te właściwości są znane od setek lat — już w starożytnej Grecji stosowano go na rany.
Walka z przebarwieniami i zmarszczkami
Krem ze śluzem ślimaka ma działanie rozjaśniające. Dzięki temu niweluje przebarwienia. Dobrze ujednolica koloryt cery i łagodzi zaczerwienienia, jak również brązowe plamy. Przywraca też skórze blask, co doceni cera szara i zmęczona.
Kosmetyki ze śluzem ślimaka mają dobre właściwości odmładzające skórę. Produkt ujędrnia i stymuluje naturalne procesy naprawcze. Odpowiedzialne są za to różne jego składniki, między innymi witamina A, podobnie witaminy C i E. Działanie regenerujące i wygładzające troszczy się o dojrzały typ cery, ale stanowi także profilaktykę.
