Magia efektu rzęs magnetycznych - Odkrywanie piękna bez wysiłku
Rzęsy magnetyczne: jak działają i jak je poprawnie założyć?
Rzęsy magnetyczne to kosmetyczny hit. Są wytrzymałe, wielokrotnego użytku, nie obciążają włosków i zapewniają spektakularny efekt w mgnieniu oka. Doskonale sprawdzają się na co dzień, jak i na imprezy. Sprawdź, jak działają rzęsy magnetyczne, jak je poprawnie założyć i gdzie kupić.
fot. Adobe Stock, New Africa
Rzęsy magnetyczne powstały na potrzeby kobiet, które na co dzień korzystają ze sztucznych rzęs. Jak wiadomo, ich aplikacja nie jest łatwa i wymaga wprawnej ręki, a do tego może niszczyć naturalne włoski szczególnie, jeśli korzystamy z nich zbyt często. Poza tym, zdarza się także, że źle założone rzęsy odklejają się w ciągu dnia, co wygląda bardzo nieestetycznie. Czym jest więc amerykański wynalazek - magnetyczne rzęsy?
Spis treści:
- Jak działają rzęsy magnetyczne?
- Jak zakładać rzęsy magnetyczne?
- Jak zdjąć rzęsy magnetyczne?
- Jak dbać o rzęsy magnetyczne?
- Czy można spać w rzęsach magnetycznych?
- Rzęsy magnetyczne - wady i zalety
- Gdzie kupić rzęsy magnetyczne i ile kosztują?
Jak działają rzęsy magnetyczne?
Magnetyczne rzęsy, jak sama nazwa wskazuje, trzymają się na powiece, dzięki magnetycznym paskom. Aplikuje się je bardzo szybko, a efekt jest spektakularny. To idealne rozwiązanie na imprezę lub większą uroczystość, kiedy zależy nam na bardziej wyrazistym spojrzeniu.
W opakowaniu znajdują się 4 paski - po dwa na każde oko. Aplikacja polega na przyłożeniu jednego paska nad górną, a drugiego nad dolną linią rzęs tak, aby nasze naturalne rzęsy znalazły się pomiędzy nimi. Zakończone magnesami paski przyciągają się i trzymają się powieki. Najlepiej robić to od wewnętrznego do zewnętrznego kącika oka.
Do aplikacji możemy wykorzystać specjalną magnetyczną pęsetę , która ułatwi cały proces.
fot. Rzęsy magnetyczne/Adobe Stock, Karyna

Jak naprawdę wygląda przedłużanie rzęs?
1. Efekt pajęczych nóżek – puste miejsca między rzęsami
Przedłużanie rzęs metodą objętościową nie jest tak kolorowe, jak mogłoby się wydawać. Wszędzie atakują nas zdjęcia ukazujące wachlarze gęstych, intensywnie czarnych rzęs. Pamiętajmy, że są to zdjęcia zrobione bezpośrednio po zabiegu. Tak jak na zdjęciu poniżej.
Niestety już po tygodniu doklejone rzęsy zaczynają wypadać. Na ulicach można spotkać bowiem o wiele więcej Pań, których rzęsy wymagają natychmiastowego uzupełnienia. Zamiast wachlarzy mają one zlepek pajęczych nóżek. Taki efekt utrzymuje się, aż do ponownego uzupełnienia rzęs u kosmetyczki.
Oczywiście wiele kobiet próbuje ściągać rzęsy samodzielnie – nie trzeba chyba dodawać, że często kończy się to tragicznie. Sztuczne rzęsy wyrywają wraz naturalnymi.
2. Długi czas zabiegu
Sam proces przedłużania rzęs nie należy do przyjemnych, chyba że lubimy leżeć nieruchomo na kozetce przez dwie lub trzy godziny, co 2-3 tygodnie. Jest to bardzo czasochłonny zabieg.
Warto pamiętać, że przedłużanie rzęs metodą objętościową polega po prostu na doklejaniu określonej ilości sztucznych rzęs do naszej naturalnej rzęsy.
Gdzie kupić rzęsy magnetyczne i ile kosztują?
Rzęsy dostępne są m.in. na Zalando, Allegro, Temu, w Action i drogeriach Rossmann. Kosztują około 15-60 zł. Cena uzależniona jest od producenta, a także czy jest dołączony do nich magnetyczny eyeliner.
Rzęsy magnetyczne NAM
fot. Rzęsy magnetyczne NAM, cena: 45,99 zł/materiały prasowe (dostępne w Rossmann)
Rzęsy magnetyczne z eyelinerem, Action
fot. Rzęsy magnetyczne z eyelinerem, Action, cena: 13,45 zł/materiały prasowe
Rzęsy magnetyczne Stay Mag, Melody Lashes
fot. Rzęsy magnetyczne Stay Mag, Melody Lashes, cena: 69 zł/materiały prasowe (dostępna na Zalando)
Treść artykułu została pierwotnie opublikowana 02.12.2019 r.
