Odżywczy krem do twarzy z masłem shea - Delikatna pielęgnacja dla pięknej skóry
Masło shea w pielęgnacji twarzy. Jak poprawnie je stosować?
Masło shea stosowane na twarz potrafi ukoić ściągnięcie i uczucie pieczenia związane z suchością czy ranami trądzikowymi. Ponadto kosztuje mniej niż 20 zł, a wystarcza na kilka miesięcy stosowania.
Masło shea posiada szereg dobroczynnych właściwości pozytywnie wpływających na skórę ciała oraz włosów. Zapobiega utracie wody, a więc skutecznie chroni przed przesuszeniem. Działa również jak opatrunek na skórę podrażnioną chociażby po opalaniu. Wisienką na torcie jest przyspieszenie gojenia się drobnych ran, otarć i odparzeń. Nie inaczej wpływa również na twarz.
KWC 2022: Najlepsze kojące kremy do cery wrażliwej
Te Kosmetyki Wszech Czasów 2022 dostarczą twojej skórze wysokiego poziomu nawilżenia i zregenerują naskórek. Jeśli do tej pory mieliście problem z uporczywie suchą skórą i reaktywną cerą, koniecznie sprawdźcie najlepsze kojące kremy w Polsce - Bioderma Sensibio oraz La Roche Posay Toleriane Dermallergo.
Skóra wrażliwa często jest podatna na podrażnienia i wymaga odpowiedniego podejścia w codziennej pielęgnacji. Z pomocą przychodzą Kosmetyki Wszech Czasów wybrane w 2022 roku, czyli bogaty, kojący krem Bioderma Defensive Rich oraz regeneracyjny krem La Roche Posay Toleriane Dermallergo, które są dla niej idealne. Zapewniają odpowiednie nawilżanie cery, ale też nie zapychają i nie posiadają składników drażniących. Poznajcie bliżej najlepsze produkty w Polsce do cery wrażliwej.
Jak wybrać dobre masło shea do twarzy?
Dobre masło shea to takie, które ma kolor biały, kremowy lub żółto-szary. Jego rafinowana wersja będzie pozbawiona zapachu, ale też niektórych właściwości, więc zalecamy kupowanie wersji nierafinowanej, która zachowuje 100% właściwości i ma piękny słodki zapach orzechów.
W kosmetyce należy używać tylko masła shea oznaczonego literami A, B lub C. Klasyfikacja masła shea do liter D oraz E oznacza, że jest gorszej jakości.
- A – nierafinowane, surowe i czyste masło, otrzymywane przy użyciu wody.
- B – masło rafinowane.
- C – masło wysokorafinowane przy użyciu rozpuszczalników.
- D – masło o niskim poziomie zanieczyszczeń innymi substancjami.
- E – masło zawierające zanieczyszczenia.
W przeciwieństwie do większości tłuszczów roślinnych, masło shea w temperaturze pokojowej ma stałą formę. Nawet w afrykańskich temperaturach jego konsystencja jest stała i nigdy nie staje się płynnym olejem. Płynny olej można z niego uzyskać dopiero po podgrzaniu go, ale każda obróbka termiczna sprawi, że jego właściwości będą stawać się coraz mniej aktywne w działaniu.