Skuteczne kosmetyki na trądzik różowaty
Miejsce IV – kremy Iwostin Rosacin
Iwostin Rosacin to w miarę skuteczne kosmetyki, w przystępnej cenie. Marka oferuje nam krem na dzień i na noc. Sprawdzą się w początkowym stadium trądziku różowatego, lub jako profilaktyka dalszego rozwoju choroby, ze względu na silne właściwości ochronne. Zaś w dalszych stadiach choroby preparaty Rosacin pomogą łagodzić procesy zapalne.
CECHY
- ✅ kremy są skuteczne w pierwszej fazie trądziku różowatego,
- ✅ zawierają składniki aktywnie kojące skórę,
W skład zestawu wchodzą:
- łagodzący krem na dzień SPF 15 – zmniejsza zaczerwienienia, rozjaśnia cerę, chroni przed promieniowaniem UV. Zawiera lipopeptyd, który zmniejsza nadreaktywność skóry na czynniki zewnętrzne, a także składnik optycznie korygujący zaczerwienienia. Tworzy na powierzchni skóry delikatny film ochronny,
- łagodzący krem na noc – zawiera składniki zmniejszające rumień (np. wyciąg z algi złotej). Nawilża, odżywia i rozjaśnia skórę. Chroni naczynka przed pękaniem. Dba o równowagę hydrolipidową cery praz prawidłową florę bakteryjną (dzięki zawartości prebiotyku). Działa kojąco i łagodząco na skórę.
Jakie kremy na trądzik różowaty znajdziemy w tej linii?
Multikojący krem do twarzy na dzień SPF 15 zawiera piroktonian olaminy, który działa antybakteryjnie, przywracając prawidłową mikroflorę naskórka. Wspomaga ustępowanie grudkowo-krostkowych zmian skórnych. Jest to jednak składnik syntetyczny, najczęściej spotykany w kosmetykach przeciwłupieżowych, ze względu na właściwości przeciwgrzybicze. Plusem są natomiast składniki nawilżające i kojące skórę, np. ekstrakt ze złotej algi, który dodatkowo buduje ochronną warstwę lipidową na skórze.
Krem redukujący zaczerwienienia Calm-Rosalgin na noc zmniejsza zaczerwienienia dzięki składnikowi InnoTetrapeptide. Natomiast zawartość jonów wapnia działa kojąco na skórę, zmniejsza świąd i uczucie pieczenia. Tioprolina regeneruje, zapobiega łuszczeniu i starzeniu się skóry. Zaletą jest obecność w składzie ekstraktu z liści drzewa oliwnego, który detoksykuje skórę oraz oleju z czarnych porzeczek, który przywraca fizjologiczną równowagę naskórka.
Trądzik różowaty – jakie kosmetyki będą najlepsze?
Walcząc z dolegliwością, jaką jest rosacea, postaw na sprawdzony zestaw preparatów. Jeśli masz trądzik różowaty kosmetyki do pielęgnacji wybieraj wyjątkowo uważnie, ponieważ cera tego rodzaju bywa kapryśna i łatwo możesz pogorszyć jej stan. Dobry zestaw powinien być skomponowany tak, by zapewnić Ci skuteczne oczyszczanie oraz odpowiednią pielęgnację na dzień i na noc, ale z uwzględnieniem specyficznych potrzeb skóry z różowatą odmianą trądziku.
Zawsze warto czytać skład, zanim zdecydujemy się na zakup. Należy upewnić się, że dany kosmetyk zawiera substancje czynne, faktycznie działające na dany problem, a przy jego produkcji nie zastosowano chemicznych dodatków, mogących podrażniać skórę
Dobrze jest stosować kosmetyki na trądzik różowaty z jednej linii, bo wówczas takie preparaty najlepiej się dopełniają i zapewniają najbardziej kompleksowe działanie.
Trądzik różowaty to złożony problem, w przebiegu którego zmagasz się z nadmiernym przetłuszczaniem się skóry, a jednocześnie chorują Twoje naczynia krwionośne. Dlatego potrzebujesz wszechstronnie działających produktów, kompleksowo odpowiadających na różnego typu objawy, takie jak: rumień, widoczne naczynka, wzmożony łojotok oraz grudki czy krostki – mówi Milena Nalbandian, kosmetolog z Clinica Cosmetologica
2 Trądzik różowaty może być oznaką chorych jelit
Trądzik różowaty może iść w parze z różnymi chorobami przewodu pokarmowego, w tym z chorobami zapalnymi jelit, celiakią, zespołem jelita drażliwego, chorobą refluksową przełyku (GERD), infekcją Helicobacter pylori i rozrostem bakteryjnym jelita cienkiego (SIBO) 5 . Dlatego leczenie jelit może dać efekt domina w postaci uzdrowienia skóry.
W rzeczywistości pewne badanie wykazało, że leczenie SIBO doprowadziło do remisji trądziku różowatego we wszystkich przypadkach 6 . Jednym z ogólnych sposobów wspomagania dobrego zdrowia jelit jest stosowanie diety bogatej w pokarmy prebiotyczne, takie jak jabłka, szparagi, czosnek, cebula i siemię lniane, a także - probiotyczne, takie jak jogurt, kefir, miso, kimchi i kapusta kiszona.
