Tołpa Estetic - Mikrodermabrazja dla Rozkosznego Masażu Twarzy Przed Sensem

Korund kosmetyczny. Co trzeba o nim wiedzieć?

Jednym ze składników kosmetyków do mikrodermabrazji jest korund.

Jest to minerał, tlenek glinu, potocznie nazywany tlenkiem aluminium. Jego szlachetną odmianą jest np. rubin. Alumina, czyli naturalne mikrokryształy korundu, używane w kosmetologii, mające średnicę około 100 mikrometrów. Korund kosmetyczny nie zawiera alergenów, barwników ani środków konserwujących. Zawsze jednak przed przystąpieniem do zabiegu należy zabezpieczyć się przed ryzykiem wystąpienia reakcji alergicznej, ponieważ skóra może uwrażliwić się na każdym etapie naszego życia, nawet jeśli nigdy nie byliśmy na nic uczuleni.

Do najważniejszych zalet korundu zalicza się jego zdolność do delikatnego, ale skutecznego złuszczania martwego naskórka oraz usuwania zanieczyszczeń, wygładzania skóry i pobudzania jej naturalnego metabolizmu. Wszystkie te właściwości sprawiają, że znajduje on zastosowanie w peelingach do twarzy i całego ciała oraz żelach do mycia czy kremach nawilżających.

Podkreślmy, że korund jest pochodzenia naturalnego. Kiedy widzisz go na liście składników swojego kosmetyku złuszczającego, możesz mieć pewność, że sięgasz po jakościowy kosmetyk do mikrodermabrazji.

prawidłowe oczyszczanie skóry – żel i pianka do mycia twarzy

pamiętaj, że na skórze przez cały dzień osadzają się kurz i inne zanieczyszczenia, a do tego dochodzą resztki makijażu. Jak je usunąć, by nie podrażnić skóry? Czysta woda przyjemnie odświeży cerę, jednak nie poradzi sobie z tłustymi zanieczyszczeniami ani tym bardziej podkładem i tuszem do rzęs. Sam demakijaż również nie wystarczy. A już na pewno zapomnij o zwykłym mydle, które pozbawia Twoją skórę naturalnej bariery, chroniącej ją przed działaniem drobnoustrojów. Mycie twarzy to więc prawdziwa sztuka! Na szczęście nasze kosmetyki czynią ją dużo łatwiejszą.

Żel lub pianka do mycia twarzy skutecznie usuwają nagromadzone zanieczyszczenia i nadmiar sebum. Specjalne formuły pielęgnacyjne wzmacniają też barierę ochronną skóry, nawilżają naskórek oraz ograniczają rozwój bakterii. Dzięki temu twarz jest nie tylko prawidłowo oczyszczona, ale też gładka w dotyku i odporniejsza na działanie czynników zewnętrznych.

Spis treści

Mikrodermabrazja to prosty zabieg kosmetyczny, mechanicznie złuszczający i usuwający naskórek. Przeprowadza się go przy użyciu mikroskopijnych kryształków o właściwościach ścierających. Sprawia, że skóra jest gładsza i jaśniejsza, wygląda młodziej, lepiej wchłania składniki odżywcze, a zmarszczki są mniej widoczne.

Możemy powiedzieć, że mikrodermabrazja to rodzaj peelingu, który można wykonać zarówno w salonie kosmetycznym specjalnym urządzeniem, czyli odpowiednio skonfigurowanym kombajnem kosmetycznym, jak i w domu odpowiednio dobranymi kosmetykami. W obu przypadkach wierzchnie warstwy naskórka złuszcza się i usuwa mechanicznie.

W gabinecie zabieg ten wykonuje się urządzeniem wytwarzającym strumień kryształów korundowych. Uderzają one z dużą prędkością w powierzchnię, co sprawia, że podczas zabiegu jednocześnie usuwamy martwy naskórek warstwa po warstwie i niwelujemy zanieczyszczenia nagromadzone w jego wnętrzu. Efekty mikrodermabrazji robionej w gabinecie utrzymują się trzy, cztery tygodnie.

Jeśli chcemy wykonać ją w domu, to dla cery suchej i wrażliwej powinniśmy użyć peelingu zawierającego mniejsze drobinki ścierne (to peeling typu gommage), natomiast dla cery tłustej i zanieczyszczonej – gruboziarnistego.

Jak często robić mikrodermabrazję w domu? W zależności od wybranego kosmetyku – od jednego do trzech razy w tygodniu.

Peelingi do twarzy

Trochę piecze, ale jest to do zniesienia. Skóra czuje się niewiarygodnie miękka po użyciu tego produktu, a stopniowo znikają wągry.

Ten produkt jest reklamowany za pośrednictwem naszej usługi reklamowej Makeup Ads. Dowiedz się więcej o naszym programie reklamowym

Bielenda Professional Exfoliation Face Program 40% Mandelic Acid + AHA + Lactobionic Acid Promocja Hot New Season Sale! Kosmetyki i akcesoria ulubionych marek w supercenach! Elizavecca Milky Piggy Hell-Pore Clean Up Enzyme Powder Wash

Peeling enzymatyczny do twarzy – czym się wyróżnia?

Ten typ eksfoliacji robi w ostatnich latach prawdziwą furorę. W przeciwieństwie do preparatów, które złuszczają skórę wyłącznie powierzchniowo, działa również w głębi tkanki. Oznacza to, że nie tyle ściera zalegające martwe komórki, ile rozpuszcza je razem z brudem, kurzem, sebum i resztkami kosmetyków zalegającymi w porach.

Peeling enzymatyczny do twarzy swoje cenne właściwości zawdzięcza naturalnym biokatalizatorom, np. enzymowi z ananasa (bromelaina), papai (papina) czy syntetycznie uzyskiwanej keratolinie, która stanowi doskonałą alternatywę dla peelingów kwasowych. Warto wiedzieć, że stosowanie produktu na bazie enzymów może powodować uczucie mrowienia i pieczenia twarzy, które są naturalną reakcją skóry na proces odnowy.

Najpopularniejszy w tej kategorii (również w naszym sklepie) jest obecnie eksfoliant Tołpa 3 enzymy, który zawiera wszystkie wymienione substancje – dzięki temu jest piekielnie skuteczny i działa naprawdę dogłębnie. Wygładza twarz i przywraca jej naturalny blask. Jednak, co najważniejsze, jest doskonały także w przypadku cery naczynkowej i wrażliwej – nie powoduje podrażnień.

Bestsellerami są również peelingi Ziaja Ulga i Bielenda Enzymatic Face Srub.

Aqua, Glycerin, Coco-Caprylate, Cetearyl Olivate, Glyceryl Stearate SE, Sorbitan Olivate, Peat Extract, Cetyl Alcohol, Pyrus Malus Seed Oil, Prunus Avium Seed Oil, Euterpe Oleracea Fruit Extract, Hyaluronic Acid, Tocopherol, Xanthan Gum, Magnesium Aluminum Silicate, Sodium Phytate, Mica, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Methylpropanediol, Caprylyl Glycol, Benzoic Acid, CI 77891.

Czytaj dalej...

za najważniejszy etap pielęgnacji można uznać stosowanie dobrze dobranego kremu do twarzy , który nawilży skórę i odpowie na jej konkretną potrzebę na przykład zmniejszy trądzik czy opóźni powstawanie zmarszczek.

Czytaj dalej...

WADY - Nie pielęgnuje, nie nawilża, nic nie robi - Jest nijaki - Są lepsze w podobnej cenie, a nawet niższej - Nie radzi sobie z zaskórnikami - Nie pomaga w regulacji wydzielania sebum - Wspomaga sie gwarancją krótkiego składu, choć to żadna dobra ani zła rzecz.

Czytaj dalej...

Jeśli chodzi o plecy i dekolt sprawdził się świetnie - bardzo dobrze oczyszcza skórę -usuwa zrogowaciały naskórek i najdrobniejsze zanieczyszczenia, ma prosty fajny skald, pachnie że tak powiem dość lekko, drobinki nie są jakoś mega mocne, ale raczej nie dla wrażliwych skór.

Czytaj dalej...