Tołpa Estetic - Mikrodermabrazja dla Rozkosznego Masażu Twarzy Przed Sensem
Składniki aktywne kosmetyków Tołpa Estetic
W kosmetykach Tołpa Estetic można znaleźć szereg składników aktywnych o różnorodnych właściwościach i działaniu. Składnikiem bazowym jest oczywiście torf tołpa, ale oprócz tego seria Tołpa Estetic ma w swoich formułach również inne składniki. Np. w kremie korygującym niedoskonałości można znaleźć czysty kwas hialuronowy oraz przeciwtrądzikowe komórki macierzyste z lilaka pospolitego. W kremie stymulującym nocną regenerację oprócz torfu tołpa znajdziemy natomiast łagodzący kwas traneksamowy i odżywczy glukonolakton, a także kompleks z kiełków pszenicy, drożdży i hialuronianu sodu, a nawet masło shea. W kremie Tołpa Estetic łagodzącym zaczerwienienia można z kolei znaleźć niskocząsteczkowy kwas hialuronowy oraz komórki macierzyste z echinacei, a w innych kosmetykach z tej serii znajdują się jeszcze inne składniki aktywne wpisujące się w potrzeby różnych typów skóry.
Produkty Tołpa Estetic różnią się składem, działaniem i wskazaniami, a zatem mogą się też różnić zaleceniami związanymi ze stosowaniem. Aby móc w pełni wykorzystać potencjał wybranego preparatu i jego składników, należy stosować go w sposób zgodny z zaleceniami producenta podanymi na opakowaniu.
Kosmetyki Tołpa Estetic – właściwości i działanie
Seria kosmetyków Tołpa Estetic to preparaty na specjalne sytuacje, gdy skóra wymaga intensywnych działań pielęgnacyjnych. Seria wyróżnia się oczywiście starannie dobranymi składami i działaniem, ale nie można też nie zwrócić uwagi na wyjątkowy design jej opakowań. Zastosowano bardzo przejrzysty i prosty, ale jednocześnie atrakcyjny wizualnie podział kolorystyczny – poszczególne kolory oznaczeń na opakowaniach kosmetyków odpowiadają innym problemom skórnym. Przykładowo opakowanie kosmetyku do skóry naczynkowej jest oznaczone na różowo, a do skóry z niedoskonałościami na zielono, podczas gdy produkt na przebarwienia ma kolor żółty, a preparat intensywnie nawilżający ma kolor niebieski itd.
Jeśli chodzi o właściwości i działanie poszczególnych kosmetyków Tołpa Estetic, są one zależne od rodzaju wybranego produktu i jego składu. Przykładowo krem korygujący niedoskonałości Tołpa Estetic działa poprzez wyciszanie trądziku oraz redukcję grudek i krostek, a przy tym odblokowuje pory oraz redukuje przebarwienia i podrażnienia, jednocześnie zmniejszając wydzielanie sebum i głęboko nawilżając skórę. Krem stymulujący nocną regenerację Tołpa Estetic działa intensywnie nawilżająco i przyczynia się do wzmocnienia bariery ochronnej skóry, a także uzupełnia płaszcz hydrolipidowy i wspomaga odbudowę mikrouszkodzeń skóry, redukując też problem jej ściągnięcia i napięcia. Krem łagodzący zaczerwienienia polecany do cery nadreaktywnej minimalizuje widoczność pajączków i chroni przed rozwojem trądziku różowatego, a przy tym przynosi skórze ukojenie i nawilżenie.
Jaki jest dobry peeling do twarzy?
Preparaty złuszczające mogą mieć różne konsystencje i sposoby działania:
- Tradycyjne – krem lub pasta (np. Ziaja Manuka) z naturalnymi drobinkami ścierającymi martwy naskórek.
- Peel-off – rodzaj maseczki, która zastyga żelową warstwą i po tym czasie należy ściągnąć ją palcami. Martwy naskórek się do niej przykleja i jest dosłownie zrywany z twarzy (oczywiście bezboleśnie). Wielkimi hitami wśród dobrych peelingów do twarzy z kategorii peel-off są te z węglem aktywnym (np. Bielenda Carbo Detox).
- Gommage – kremowa maska. Po aplikacji należy odczekać około 10-15 minut, a następnie zetrzeć ją poprzez pocieranie i rolowanie palcami. Ten sposób pozwala pozbyć się zalegających na twarzy nieczystości z dwoma korzyściami – powierzchniowo, ale i poprzez bardziej dogłębne działanie kwasów (patrz np. peeling gommage Tołpa Dermo Face Sebio Max Efekt z mikrocząsteczkami srebra i kwasami fitowym i kaprylowym).
- Kwasowe – preparat chemiczny, który rozpuszcza martwy naskórek i odsłania jego głębszą, zdrowszą warstwę. Do niedawna dobry peeling kwasowy do twarzy był produktem wyłącznie do użytku profesjonalnego. Obecnie także nasz sklep oferuje wersje domowe o mniejszym stężeniu, które najczęściej wymagają neutralizacji wodą.