Wrastające włoski - przyczyny, objawy i skuteczne sposoby leczenia

Wrośnięty włos – jak pozbyć się problemu?

Aby zapobiec wrastaniu włosków, należy zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry. Warto zatem regularnie wykonywać peeling po to, by złuszczyć i usunąć zrogowaciały naskórek. Na rynku można znaleźć mnóstwo produktów – cukrowych, kawowych czy solnych, które mają w składzie naturalne składniki.

Dobrym pomysłem będzie również szczotkowanie ciała na sucho za pomocą specjalnej szczotki do masażu lub rękawicy złuszczającej. Zabieg rozpoczyna się od dolnych partii ciała, kierując się ku górze, dostosowując intensywność do indywidualnych potrzeb. Po masażu skórę powinno się nawilżyć. W tym celu warto wybrać kremy i balsamy zawierające w składzie mocznik, kwas hialuronowy, aloes, pantenol czy arnikę górską. Również po samej depilacji należy pamiętać o nałożeniu balsamu, który zmniejszy ryzyko wystąpienia podrażnienia. U osób, które mają tendencję do suchej skóry na ciele, codzienne nawilżanie powinno być podstawą pielęgnacji.

Osoby, które borykają się z problemem wrastających włosków lub mają tendencję do jego pojawiania się, powinny rozważyć depilację laserową, rezygnując z golenia maszynką czy depilatorem, które wywołują i nasilają problem wrastających włosków. Depilacja laserowa to jedyna metoda, która rozwiązuje problem wrastających włosków i zapalenia mieszków włosowych. Zabieg pozwoli trwale usunąć owłosienie i cieszyć się gładką skórą bez problemu wrastających włosków.

W trakcie zabiegu, generowana przez urządzenie energia światła jest wchłaniania przez barwnik włosa, co powoduje uszkodzenie i usunięcie mieszka włosowego. Proponujemy nowoczesną platformę Primelase Excellence hiszpańskiej marki Cocoon Medical. Innowacyjna depilacja laserowa to połączenie aż trzech fal o różnej długości: 810, 940 i 1060 nm. Dzięki temu w całkowicie bezpieczny i skuteczny sposób można usuwać włosy o różnym kolorze (również blond) przez cały rok, z dowolnych obszarów ciała, takich jak bikini, pachy, nogi.

Wrastające włoski – na czym to polega?

Z pewnością jest to bolączka, z którą boryka się szereg kobiet oraz mężczyzn na co dzień. Mianowicie za sprawą wykonanej depilacji odrastające włoski stają się naturalnie cieńsze oraz miękkie. W związku z tym, podczas odrastania nie są one w stanie pokonać bariery jaką jest zrogowaciała skóra naszego ciała. Niestety, ale nawet tak trudne warunki nie są w stanie powstrzymać włosa przed rośnięciem – to byłoby zbyt piękne żeby było prawdziwe. Zamiast tego on dalej rośnie skręcając się w małą spiralkę, ale pod cienką warstwą naskórka.

Skóra w tym obrębie niewątpliwie zacznie nam nadawać sygnał SOS tzn. stanie się czerwona, będzie nas swędzieć co świadczy o powstaniu stanu zapalnego, fachowo nazywanym zapaleniem mieszka włosowego. Głębokie wrośniecie włoska może prowadzić nawet do wydzielania się ropy. Wrastające włoski występują najczęściej na partiach ciała, które długotrwale są uciskane przez ubranie oraz poddane są tarciu czyli pachy, bikini, pachwiny oraz nogi.

Wrastające włosy – skąd bierze się ten problem?

Kiedy golisz włosy, one natychmiast zaczynają odrastać. Kiedy nie mogą przedostać się przez warstwę skóry, zaczynają zawijać się do wewnątrz. Może być to spowodowane kilkoma różnymi przyczynami:

  • wrastające włoski pojawiają się, gdy są one zbyt słabe, żeby przedostać się przez naskórek,
  • wrastające włosy po goleniu mogą często występować, gdy sama skóra jest zbyt gruba – przyczyną może być zbyt rzadkie złuszczanie martwego naskórka lub za szybkie narastanie naskórka,
  • czasem proces wzrostu włosa zostaje zakłócony – nie rośnie on do góry, tylko w dół, w stronę przeciwną do ujścia mieszka włosowego,
  • włoski mogą też rosnąć w odpowiednią stronę, lecz pod niewłaściwym kątem.

Popularne sposoby na wrastające włoski. Jakich kosmetyków warto używać?

Wrastające włoski to problem, z którym mają do czynienia przedstawiciele obu płci. Na rynku kosmetycznym i farmaceutycznym dostępnych jest wiele środków przeznaczonych do walki z wrastającymi włoskami.

Wrastające włoski można zniwelować, wykorzystując specjalistyczne środki lub sprawdzone domowe rozwiązania. Obecnie nierzadko do ich usunięcia stosuje się efektywne zabiegi laserowe. Wrastające włoski powodują podrażnienie skóry i wymagają specjalnej pielęgnacji. Dotyczą włosów na całym ciele, ale najczęściej problem pojawia się na twarzy, nogach, pachach i miejscach intymnych.

O sposobach na wrastające włoski po depilacji słów kilka

Zwłaszcza ostatnimi czasy depilacja nie jest już jedynie postrzegana jako sporadyczne preludium do wymarzonych wakacji, ale także jako sposób na zadbanie o własne samopoczucie. Mimo wszystko, usunięcie niechcianych włosków z wybranych partii ciała dla niektórych może wiązać się z przykrymi i nieraz wstydliwymi dolegliwościami, o których boimy się podzielić z innymi – a co za tym idzie otrzymać odpowiednią pomoc.

Czy po wykonanej depilacji odczuwasz mocne swędzenie skóry? Masz wrażenie, że zabieg nie został wykonany dokładnie, ponieważ kilka włosków jest widocznych pod skórą? Po depilacji pojawiają się czerwone kropki, w których zbiera się ropa?

Opisane dolegliwości nie muszą świadczyć o błędnie wykonanym zabiegu. Odpowiedź twierdząca na którekolwiek z wyżej wymienionych pytań może wskazywać na naturalną predyspozycję klienta do wrastających włosków.

Może to obejmować stosowanie peelingu skóry, szczotkowanie ciała, regularne nawilżanie, stosowanie produktów łagodzących lub inne metody, które pomogą odblokować wrastające włoski na nogach i w innych częściach ciała.

Czytaj dalej...

Może to obejmować stosowanie peelingu skóry, szczotkowanie ciała, regularne nawilżanie, stosowanie produktów łagodzących lub inne metody, które pomogą odblokować wrastające włoski na nogach i w innych częściach ciała.

Czytaj dalej...

Może to obejmować stosowanie peelingu skóry, szczotkowanie ciała, regularne nawilżanie, stosowanie produktów łagodzących lub inne metody, które pomogą odblokować wrastające włoski na nogach i w innych częściach ciała.

Czytaj dalej...

Zróżnicowany wygląd Wrastające włoski mogą objawiać się małymi czerwonymi guzkami, krostami lub bolesnymi grudkami, których wygląd zależy od takich czynników, jak rodzaj włosów i praktyki pielęgnacyjne.

Czytaj dalej...