Zalety i korzyści stosowania żelu aloesowego do twarzy
Czy aloes można stosować do pielęgnacji każdej cery?
Aloes może być stosowany do pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Skóra sucha, bardzo sucha, odwodniona doceni jego właściwości nawilżające. W przypadku skóry trądzikowej (trądzik pospolity i trądzik różowaty) aloes pomoże w walce ze zmianami trądzikowymi i zadziała przeciwzapalnie. Skóra naczynkowa doceni go za działanie łagodzące i kojące, a cera tłusta i mieszana zostaną odpowiednio nawilżone bez zbędnego zapychania i efektu świecenia. Również osoby z cerą dojrzałą mogą sięgać po żel aloesowy, ponieważ poprawia on elastyczność wiotkiej skóry.
Tak jak wspomnieliśmy, aloes nadaje się stosowania przy każdym rodzaju cery. Może jednak przyczynić się do powstawania reakcji alergicznych. Przed pierwszą aplikacją miąższu na twarz warto wykonać próbę uczuleniową. Wystarczy, że odrobinę żelu nałożymy np. na skórę za uchem. Jeżeli pojawi się zaczerwienienie, swędzenie lub inne niepożądane skutki uboczne, to oznacza, że nie powinniśmy stosować aloesu w naszej pielęgnacji.
Jak używać żelu aloesowego?
Żel aloesowy może mieć wiele zastosowań. Poniżej prezentujemy zastosowania aloesu na twarz.
Zastosowania aloesu do pielęgnacji cery:
- aloes jako serum,
- aloes pod krem nawilżający (wzmocni efekt nawilżenia),
- aloes jako okład pod oczy – niweluje cienie pod oczami i zmniejsza opuchliznę,
- aloes jako opatrunek dla skóry po poparzeniu słonecznym,
- aloes jako opatrunek dla podrażnionej, zaczerwienionej skóry,
- aloes jako baza pod makijaż – dobrze nawilży oraz nie spowoduje nadmiernego przetłuszczania się cery,
- aloes na trądzik i zmiany skórne – dzięki działaniu przeciwzapalnemu wpłynie na zmniejszenie się wyprysków oraz zaskórników,
- aloes na rozjaśnienie blizn i przebarwień,
- aloes do złagodzenia dolegliwości związanych z ukąszeniami owadów.
Aloes można również stosować do pielęgnacji przesuszonej skóry pięt, łokci, kolan oraz jako opatrunek na drobne rany. Dobrze sprawdzi się również w roli zamiennika balsamu do ciała – złagodzi podrażnienia powstałe po zabiegu depilacji, pomoże w walce z rozstępami.
Aloes nie powinien stanowić zamiennika codziennego kremu nawilżającego. Zaleca się stosowanie go jako bazy pod kremy.
Warto wiedzieć, że jeżeli stosujemy aloes na twarz, to nie powinien on stanowić zamiennika lub alternatywy dla naszych kremów. Dlaczego? Pomimo działania nawilżającego i regenerującego może on nie spełnić wymagań np. bardzo suchej cery. Nieodpowiedni poziom nawilżenia doprowadza wtedy do poważnych konsekwencji. Polecamy stosowanie żelu aloesowego jako dodatku do kremów codziennych.
Żel aloesowy z Rossmanna
Będąc w Rossmannie warto sięgnąć po żel aloesowy Mediheal. W przeciwieństwie do innych żeli, ten zamknięty jest w opakowaniu przypominającym masło do ciała. Mediheal, Aloe Vera Hydrogel jest nieco gęstszy, bardziej galaretowany, ale równie dobrze wchłania się w skórę. Koi ją i nawilża, a przy tym nie pozostawia lepkiej warstwy. Jego aloesowy skład został wzbogacony o kwas hialuronowy oraz ekstrakt z kwiatów lawendy.
Cena tego żelu aloesowego w Rossmannie to 19,99 zł za 300 ml. Wizażanki dały mu ocenę 5/5, a jak na razie zyskał trzy opinie w naszym KWC. Recenzentki doceniają wielofunkcyjność tego żelu aloesowego z Rossmanna oraz jego poręczne opakowanie. Zapewniają także, że nie zapycha porów i przyjemnie koi skórę.
Hydrożelu używam na całe ciało - doskonale łagodzi od razu po goleniu, idealnie nadaje się po opalaniu, po domowym spa jako wzmocnienie nawilżenia. Stosuję również na twarz, zazwyczaj jako podkład pod olej. Po użyciu widzę na twarzy nawilżenie, cera jest promienna, nawodniona
Jak wykonać tonik oraz peeling z aloesu?
Z żelu aloesowego możemy w szybki i łatwy sposób wykonać domowy tonik oraz peeling.
Tonik aloesowo-cytrynowy
Tonik ma za zadanie nawilżyć oraz rozjaśnić naszą skórę. Stosujemy go dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Domowy tonik przechowujemy w lodówce maksymalnie przez tydzień.
Tonik z aloesem i rumiankiem
Tonik wykonany z aloesu i rumianku wykaże na naszej skórze działanie nawilżające, łagodzące oraz przeciwzapalne.
Peeling z aloesu i truskawek
Peeling oczyszcza głębokie warstwy skóry, poprawia ukrwienie, ściera martwy naskórek, wyrównuje koloryt cery oraz odżywia.
- 4 łyżeczki żelu aloesowego,
- 4 duże truskawki,
- 2 płaskie łyżeczki miodu.
Truskawki rozgniatamy, a następnie dodajemy do nich aloesowy żel oraz miód. Składniki mieszamy ze sobą, a mieszankę nakładamy na twarz kolistymi ruchami. Peeling pozostawiamy skórze na około 10 minut. Na końcu zmywamy letnią wodą.
Aloesowy peeling cukrowy
Peeling cukrowy z aloesem i cytryną ma właściwości rozjaśniające przebarwienia, a także łagodzące i zmniejszające widoczność porów. Aloes na twarz w takim wydaniu sprawi, że skóra będzie rozświetlona i nawilżona.
- 2 stołowe łyżki żelu z aloesu,
- cukier trzcinowy,
- kilka kropli wyciśniętego soku z cytryny.
Do niewielkiej ilości cukru trzcinowego dodajemy żel aloesowy oraz sok z cytryny. Mieszankę nakładamy na twarz kolistymi ruchami, a następnie zmywamy ciepłą wodą.