Zwykły krem Nivea do twarzy - Tajemnica Pięknej Skóry
Kosmetyki niekomedogenne – co to takiego?
Kremy niekomedogenne określa się inaczej mianem kremów nie zatykających porów. Ta druga nazwa jest dużo bardziej zrozumiała i trafnie definiuje, czym odznaczają się tego typu kremy. Łacińskie comedo znaczy zaskórnik, zatem "niekomedogenny" można tłumaczyć jako "niepowodujący zaskórników". Oczywiście jest to pewne uproszczenie tematu. Nie jest bowiem tak, że samo używanie kremu niekomedogennego zagwarantuje cerę wolną od zaskórników. Za ich pojawianie się na skórze odpowiada wiele różnych czynników, u niektórych kobiet będą je powodowały tylko niewłaściwie dobrane kosmetyki, u innych natomiast także dieta, nadmiernie aktywne procesy złuszczania się naskórka czy – w przypadku posiadaczek cery tłustej – nadmierna produkcja sebum, które blokuje ujścia gruczołów łojowych. Krem niekomedogenny sprzyja każdemu rodzajowi cery, jednak najbardziej polecany jest cerom ze skłonnościami do zaskórników, której głównymi reprezentantami są cera tłusta, trądzikowa, w mniejszym stopniu mieszana.
Krem niekomedogenny – co powinien zawierać, a czego nie?
O kremach niekomedogennych często się mówi, że są lekkie. Oznacza to, że łatwo wnikają w głąb skóry, nie pozostawiając na jej powierzchni lepkiej warstwy ani nie osadzając się w porach. W jaki sposób opracowuje się formuły takich kremów? Krem niekomedogenny powinien wyróżniać się przynajmniej na trzech polach:
- nie powinien zawierać tzw. substancji komedogennych,
- powinien zawierać substancje tzw. biozgodne ze skórą,
- powinien zawierać substancje łatwo wnikające w skrę, czyli o odpowiedniej wielkości cząsteczek, postaci (cząsteczki hydrofilowe są w stanie wnikać głębiej niż lipofilowe) czy stężeniu w kosmetyku.
Krem NIVEA
Naturalnie wyglądające opalenizna w przez cały rok? I to bez użycia samoopalacza? Tak, to możliwe! Zobacz, czym są balsamy brązujące i jak wpływają na skórę.
Ochrona włosów przed słońcem – dlaczego to takie ważne?
Latem odpowiedniej ochrony UV wymaga nie tylko Twoja skóra, lecz także włosy. Dowiedz się jakiej pielęgnacji potrzebują Twoje włosy w ciepłe, słoneczne dni.
Co to jest melanina? Jak wpływa na skórę?
Odkryj melaninę i jej znaczenie w ochronie skóry, a także wskazówki NIVEA dotyczące pielęgnacji skóry.
Pielęgnacja dzieci
Pielęgnacja dzieci, która pozwoli zadbać o ukochane pociechyCo to jest koenzym Q10?
Krem do twarzy wyrównujący koloryt skóry – rodzaje
W zależności od tego, co jest przyczyną nierówności w kolorycie skóry, krem na ten problem przyjmuje inną postać. Pierwsze rozróżnienie zasygnalizowaliśmy już wyżej – na krem, który wyrównuje koloryt aktywnie, tj. poprzez specjalnie dobrane składniki w swojej formule jest w stanie rozjaśniać i eliminować przebarwienia oraz na krem koloryzujący, czyli zawierający w sobie maskujące pigmenty.
Formuła kremu do twarzy wyrównującego koloryt skóry będzie różnić się w zależności od tego, jakie jest podłoże zmian w kolorycie. Przebarwienia melaninowe można rozjaśniać np. kremami do twarzy bądź serum do twarzy z witaminą C, rozszerzone naczynka można zwęzić kremem z arniką lub rokitnikiem, zaczerwienienia wywołane przez podrażnienia – kremem do cery wrażliwej z formułą o łagodzącym działaniu.
Warto tu dodać, że często krem wyrównujący koloryt skóry jest jednocześnie kremem do twarzy nadającym koloryt. Oznacza to, że aktywnie przeciwdziała zmianom w kolorycie, a jednocześnie je maskuje dzięki zawartości pigmentów.
Co to jest rutynowa pielęgnacja skóry?
Procedura pielęgnacji skóry to uporządkowana kolejnosc nakladania pielegnacji i stosowanie produktów mających na celu utrzymanie i poprawę zdrowia, wyglądu i ogólnego stanu skóry. Obejmuje kroki wykonywane codziennie lub regularnie w celu oczyszczenia, leczenia i ochrony skóry przed różnymi czynnikami środowiskowymi i potencjalne choroby skóry.
Typowe rutynowe kroki w pielęgnacji skóry obejmują oczyszczanie w celu usunięcia zanieczyszczeń, stosowanie ukierunkowanych zabiegów, takich jak serum na określone problemy, nawilżanie w celu odżywienia i dodanie ochrony przeciwsłonecznej w celu ochrony przed szkodliwymi promieniami UV.
Konkretne produkty i kroki mogą się różnić w zależności od indywidualnego rodzaju skóry, problemów i celów. Prawidłowa pielęgnacja twarzy nie tylko zapewnia zdrowszy wygląd skóry, ale także zachęca do dbania o siebie i dobrego samopoczucia.
Dlaczego warto przestrzegać rutyny pielęgnacji skóry?