Efekty Acnelec - Kiedy Zauważysz Poprawę Skóry?

Acnelec

Oba warianty sprzedawane są w tubach o pojemności 30 g.

Substancją czynną leku jest adapalen - pochodna kwasu naftalenokarboksylowego. Działanie adapalenu jest podobne do retynoidów, silnych leków przeciwtrądzikowych. Preparat nakładany na skórę pomaga unormować procesy różnicowania i rogowacenia naskórka oraz zapobiega powstawaniu zaskórników otwartych i zamkniętych.

Adapalen działa także przeciwzapalnie - zmniejsza stany zapalne w postaci krostek i grudek i to większym stopniu od retynoidów. Lek nie reaguje z tlenem oraz nie ulega rozpadowi pod wpływem światła. Stosowany miejscowo nie wchłania się do organizmu w istotnych ilościach - nie był wykrywalny w surowicy krwi nawet po kilku tygodniach aplikowania na duże powierzchnie skóry.

Pełny skład preparatu

1 g Acnelec krem zawiera 1 mg adapalenu.
Substancje pomocnicze: parahydroksybenzoesan metylu E 218, parahydroksybenzoesan propylu E 216, edetynian disodu, glicerol, karbomer 974 P, sześciostearynian metyloglukozy, sześciostearynian metyloglukozy makrogolu 20, skwalan, cyklometykon 5, fenoksyetanol, wodorotlenek sodu, woda oczyszczona.

1 g Acnelec żel zawiera 1 mg adapalenu.
Substancje pomocnicze: parahydroksybenzoesan metylu E 218, edetynian disodu, karbomer 980, glikol propylenowy, poloksamer 182, fenoksyetanol, wodorotlenek sodu, woda oczyszczona.

Wskazania do stosowania

  • łagodny lub o średnim nasileniu,
  • trądzik grudkowo-krostkowy,
  • trądzik zaskórnikowy.

Kiedy nie stosować tego leku

  • nadwrażliwość pacjenta na jakikolwiek składnik żelu/kremu,
  • ciąża lub starania o ciąże u kobiet,
  • ciężki trądzik pospolity lub trądzik na rozległej powierzchni skóry.

Ponadto leku nie można nakładać na skórę z widocznymi wypryskami innymi niż trądzikowe, skórę uszkodzoną lub po opalaniu.

Wioślarz – dlaczego warto na nim ćwiczyć?

Ergometr wioślarski inaczej wioślarz ma dwa warianty. Pierwszy to mechaniczny – tani, poza tym aktywność mocno imituje prawdziwe wiosłowanie. Za to drugi magnetyczny gwarantuje płynną pracę, co z kolei wpływa na to, że treningi mogą być dłuższe, a nawet i intensywniejsze.

Fazy ruchu - koncentryczna, ekscentryczna i izometryczna. Kompendium wiedzy

Wioślarz należy do urządzeń, które pozwalają nam wykonywać trening cardio. Ruch przypomina wiosłowanie na wodzie. Taki sprzęt bez problemu znajdziemy w każdym klubie fitness oraz na siłowni. Jeśli mamy kilkaset złotych lub tysięcy bez problemu możemy nabyć własne urządzenie i umieścić w mieszkaniu. Trening na wioślarzu jest idealnym dodatkiem do ćwiczeń rehabilitacyjnych, siłowych, wytrzymałościowych, ponadto do tpu interwałowego. Niestety, ale osoby, które mają problemy z wadami postawy bądź z bólami kręgosłupa nie powinny decydować się na aktywność na tym sprzęcie!

Jaki ergometr wioślarski kupić?

W sklepach znajdziesz różne ergometry wioślarskie droższe i tańsze. To doskonały dodatek do domowej siłowni. Choć zajmuje dość sporo przestrzeni, więc trzeba mieć to na uwadze. Mimo to bez problemu przeniesiesz go z jednego miejsca na drugie

Podczas zakupów sprawdź, czy siodełko jest wygodne oraz oceń solidność wykonania urządzenia. Niezwykle przydatne są antypoślizgowe podpórki, albo paski zabezpieczające. Istotne są też pedały, które muszą dobrze trzymać stopę, ponadto zapewniać bezpieczeństwo. Najlepiej sprawdzają się antypoślizgowe warianty. Ceny „wioślarza” wahają się w granicach od tysiąca wzwyż, zdarzają się i tańsze modele za około 500-800 złotych.

Istnieją dwa rodzaje „wioślarzy” powietrzny i magnetyczny. Pierwszy ma opór przenoszony przez łańcuch z kołem zamachowym. Za to magnetyczny posiada koło zamachowe oraz system oporu wbudowane. Regulowane mogą być komputerowo (elektronicznie) bądź manualnie (pokrętło). Pracują one ciszej niż mechaniczne, ale za to są droższe.

Informacje o ewentualnych działaniach ubocznych są przekazywane do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Czytaj dalej...

Podczas stosowania leku, na skutek zmniejszenia grubości warstwy rogowej naskórka dochodzi do uwrażliwienia skóry na działanie promieniowania ultrafioletowego i stosowanych miejscowo leków lub kosmetyków.

Czytaj dalej...

W przypadku wystąpienia któregokolwiek z następujących objawów należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, gdyż może być potrzebna natychmiastowa pomoc medyczna obrzęk twarzy, warg lub gardła, który utrudnia połykanie lub oddychanie, wysypka, świąd, pokrzywka i zawroty głowy.

Czytaj dalej...

Za rozwój reakcji zapalnej odpowiadają najczęściej bakterie beztlenowe Propionibacterium acnes , W obrębie zmian trądzikowych mogą pojawić się także bakterie tlenowe Staphylococcus epidermidis oraz grzyby drożdżopodobne Pityrosporum ovale,.

Czytaj dalej...