Wszystko, co Musisz Wiedzieć o Maści Acnelec na Trądzik
Acnelec – opinie
Jak zatem maść sprawdziła się u mnie? Zacznijmy od początku. Moja pani dermatolog postanowiła przepisać mi maść jednak zaznaczyła, że jeżeli efekty nie pojawią się po ok. dwóch miesiącach stosowania, to należy odstawić produkt. Tak więc zamierzałem zrobić. Po miesiącu kuracji lekiem zauważyłem jednak pewne efekty stosowania żelu. Nie wiem tylko czy należały one do pozytywnych. Moja cera po stosowaniu maści przez miesiąc była sucha i ściągnięta. Czułem się jakbym wyszedł po jakimś botoksie. Dodatkowo skóra była poważnie zaczerwieniona. Nie zrażałem się jednak i postanowiłem testować lek dalej. Mimo że minęły dwa miesiące stosowania produktu, to lek nie przyniósł mi oczekiwanych skutków. Przede wszystkim trądzik, który miałem na twarzy w ogóle nie zniknął. W dodatku cera była jeszcze bardziej podrażniona niż w pierwszym miesiącu kuracji. Nie czekałem więc dalej i postanowiłem odstawić Acnelec. Wypadałoby jednak znaleźć inny produkt, który tym razem pomoże mi w moim uporczywym problemie. Przeglądając sieć trafiłem na nowość na rynku, czyli suplement diety Nonacne.
Wreszcie pisząc post mogę Wam polecić suplement diety, który naprawdę działa! Zresztą zobaczcie sami jak wygląda moja cera po kuracji Nonacne:
Wróćmy jednak do początku. Nonacne to suplement diety w tabletkach, który ma pomóc wszystkim walczącym z trądzikiem wygrać to starcie. Nonacne to środek, który ma niezwykle pozytywne opinie w sieci. Po jego teście już dobrze wiem dlaczego. W składzie suplementu znajdziecie same naturalne składniki co jest pierwszym z plusów tego preparatu. Na kapsułki składają się: czerwona koniczyna, sarsaparilla, liść pokrzywy, wyciąg z pestek winogron, witamina C oraz cynk. Nonacne ma pomóc na każdy rodzaj trądziku. Nie ważne więc jaki jego typ jest Twoją zmorą. Nonacne eliminuje podskórne grudki, zaskórniki, ropne zmiany, wągry, a także pomaga na blizny i rozjaśnia przebarwienia. Kapsułki Nonacne możecie kupić na oficjalnej stronie producenta. Koszt miesięcznej kuracji suplementem wynosi ok. 150 zł. Osobiście jednak uważam, że ten produkt warty jest każdej kwoty. Pierwsze efekty przyjmowania tabletek zauważyłem już po pierwszych dwóch tygodniach stosowania! Jakie było moje zdziwienie kiedy moja cera z dnia na dzień stawała się coraz mniej przetłuszczona. Do tego doszły dalsze zmiany. Preparat wpłynął pozytywnie na mój trądzik na czym zależało mi najbardziej. Krosty, które do tej pory spędzały mi sen z powiek teraz zaczęły się znacznie szybciej wysuszać i goić. Po miesiącu stosowania Nonacne zauważyłem także, że na mojej cerze nie pojawiają się już nowe zmiany. Kiedy kupiłem kolejne opakowanie, to miałem nadzieję, że Nonacne równie rewelacyjnie zadziała na moje blizny i przebarwienia. Tym razem się nie pomyliłem. Wreszcie mogę się cieszyć czystą, zdrową cerą, o której zawsze marzyłem.
Acnelec
Oba warianty sprzedawane są w tubach o pojemności 30 g.
Substancją czynną leku jest adapalen - pochodna kwasu naftalenokarboksylowego. Działanie adapalenu jest podobne do retynoidów, silnych leków przeciwtrądzikowych. Preparat nakładany na skórę pomaga unormować procesy różnicowania i rogowacenia naskórka oraz zapobiega powstawaniu zaskórników otwartych i zamkniętych.
Adapalen działa także przeciwzapalnie - zmniejsza stany zapalne w postaci krostek i grudek i to większym stopniu od retynoidów. Lek nie reaguje z tlenem oraz nie ulega rozpadowi pod wpływem światła. Stosowany miejscowo nie wchłania się do organizmu w istotnych ilościach - nie był wykrywalny w surowicy krwi nawet po kilku tygodniach aplikowania na duże powierzchnie skóry.
Pełny skład preparatu
1 g Acnelec krem zawiera 1 mg adapalenu.
Substancje pomocnicze: parahydroksybenzoesan metylu E 218, parahydroksybenzoesan propylu E 216, edetynian disodu, glicerol, karbomer 974 P, sześciostearynian metyloglukozy, sześciostearynian metyloglukozy makrogolu 20, skwalan, cyklometykon 5, fenoksyetanol, wodorotlenek sodu, woda oczyszczona.
1 g Acnelec żel zawiera 1 mg adapalenu.
Substancje pomocnicze: parahydroksybenzoesan metylu E 218, edetynian disodu, karbomer 980, glikol propylenowy, poloksamer 182, fenoksyetanol, wodorotlenek sodu, woda oczyszczona.
Wskazania do stosowania
- łagodny lub o średnim nasileniu,
- trądzik grudkowo-krostkowy,
- trądzik zaskórnikowy.
Kiedy nie stosować tego leku
- nadwrażliwość pacjenta na jakikolwiek składnik żelu/kremu,
- ciąża lub starania o ciąże u kobiet,
- ciężki trądzik pospolity lub trądzik na rozległej powierzchni skóry.
Ponadto leku nie można nakładać na skórę z widocznymi wypryskami innymi niż trądzikowe, skórę uszkodzoną lub po opalaniu.
Wnioski
Cech wspólnych, które łączą krem Skinoren i krem Acne-Derm jest bardzo wiele.
- obydwa produkty są bardzo popularne i chętnie wybierane przez szerokie grono osób borykających się z problemem trądziku i przebarwień skórnych,
- obydwa preparaty są lekami, dostępnymi bez recepty,
- identyczne są wskazania do stosowania kremu, substancja czynna formulacji, sposób użycia oraz przeciwwskazania do stosowania.
Elementy różnicujące te dwa produkty to:
- producent. Krem Skinoren jest produkowany za granicą, natomiast krem Acne-Derm to lek rodzimej, polskiej produkcji,
- substancje pomocnicze formulacji kremu. Skinoren posiada glikol propylenowy na dalszym miejscu w składzie niż Acne-Derm. Skinoren może być więc bezpieczniejszym wyborem przy wrażliwej skórze, którą glikol propylenowy może miejscowo podrażnić.
- cena. Korzystniejszy cenowo jest krem Acne-Derm. Nie jest to jednak ogromna różnica.
Wybór preparatu dla siebie pozostaje zatem kwestią subiektywną.
Pamiętaj! Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.