"Aspiryna i depilacja laserowa - czy połączenie jest bezpieczne?"

Pilnuj zdrowej diety

Ciało człowieka to skomplikowana maszyneria, w której na każdy element zawsze oddziałują wszystkie pozostałe. Aby po serii zabiegów wygląd Twojej skóry dawał Ci prawdziwą satysfakcję – pamiętaj o tym, by zadbać o siebie całościowo. Jeśli będziesz stosować zbilansowaną dietę i zadbasz o swoją kondycję, na pewno całe ciało odwdzięczy Ci się za to. Dotyczy to również skóry, która będzie nie tylko gładka dzięki usunięciu włosków, ale również ujędrniona i po prostu piękna.

A zdrowa dieta wcale nie musi wiązać się z wyrzeczeniami i przebudową całego życia. Wystarczy pamiętać, by wypijać 1,5 litra wody dziennie, każdego dnia jeść 4-5 posiłków bogatych w różne składniki odżywcze i pamiętać, by wśród nich znalazły się owoce i warzywa. Wprowadzenie tych kilku zasad może przynieść imponujące rezultaty w stosunkowo krótkim czasie. Jeśli do tego dołączysz trochę ruchu i postarasz się wyeliminować niezdrowe przekąski – zobaczysz, że organizm Ci podziękuje

Depilacja laserowa a przyjmowane leki

Zabieg depilacji laserowej jest bezpieczny i bezinwazyjny dla organizmu, jednak wciąż trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Restrykcje przed zabiegiem dotyczą przede wszystkim używanych kosmetyków, ekspozycji na słońce oraz przyjmowanych leków i suplementów. Przed zabiegiem najprawdopodobniej czeka Cię także rozmowa z lekarzem bądź kosmetologiem, który przedstawi Ci dokładnie listę zakazanych środków oraz pomoże Ci ustalić, czy istnieją jakieś przeciwwskazania do zabiegu. Warto dopytać, jakie będą efekty, jeżeli leczysz się na choroby przewlekłe czy nawet bierzesz coś na alergię, ponieważ depilacja laserowa a leki to istotny temat, którego nie możesz pominąć. W Epilou przed wizytą wytłumaczymy Ci, jak podejść do niego rozsądnie, a także, o czym należy poinformować osobę przygotowującą Cię do zabiegu.

Co znajdziesz w artykule?

  • Depilacja laserowa a przyjmowane leki – które mogą być przeciwwskazaniem?
  • Leki przeciwbólowe a depilacja laserowa – nie wszystkie można przyjąć przed zabiegiem!
  • Co jeśli złapie choroba? Czyli kwestia antybiotyków
  • Depilacja laserowa a leki hormonalne
  • Leki antydepresyjne – częste przeciwwskazanie
  • Niewskazane suplementy? Herbaty ziołowe muszą zaczekać

Antybiotyki a depilacja laserowa – jakich substancji nie można zażywać?

Tak naprawdę lista leków, jakich nie należy spożywać przy depilacji laserowej, jest całkiem długa. W końcu nie ogranicza się to jedynie do antybiotyków, ale również do niektórych suplementów i naturalnych ziół typu szałwia, bratek, skrzyp polny, nagietek oraz dziurawiec. Odstaw też witaminy A, E oraz beta-karoten. Ważne jest także to, że zależność między depilacją laserową a antybiotykami dotyczy zarówno wewnętrznego, jak i zewnętrznego przyjmowania leków. Dlatego sprawdź, czy te składniki nie znajdują się w Twoich kremach, maściach lub balsamach. Oprócz tego koniecznie odstaw substancje typu azytromycyna, metronidazol oraz kotrimoksazol.

Pamiętaj o tym, że w trakcie przyjmowania antybiotyków nie wolno przeprowadzać depilacji laserowej. Przede wszystkim ma to związek ze światłouczulającymi właściwościami tych specyfików. Sprawia to, że dłużej będzie się regenerować nie tylko naskórek, ale też w niekontrolowany sposób może przebiec depilacja laserowa. Antybiotyk wpływa również na osłabienie organizmu, więc nie masz pewności, jak zareagujesz. Oprócz tego w trakcie zabiegu możesz dostrzec nieprzyjemne skutki uboczne.

Najczęstsze skutki uboczne:

  • reakcje fotoalergiczne typu rumień, liszaj czy nawet poparzenia naskórka,
  • dyskomfort i nieestetyczne zaczerwienienia,
  • pojawienie się pęcherzy ropnych,
  • niekontrolowana wrażliwość skóry.

Niewskazane suplementy? Herbaty ziołowe muszą zaczekać

Wśród suplementów do odstawienia na minimum miesiąc przed epilacją znajduje się wiele preparatów ziołowych (w tym również domowe herbatki i napary) lub nawet te zawierające zioła jako jeden ze składników. Wśród ziół, na które musisz uważać, znajdują się m.in. tak powszechnie używane rośliny jak mięta czy pokrzywa. Reszta z nich to:

  • bratek,
  • skrzyp,
  • nagietek,
  • dziurawiec,
  • melisa,
  • rumianek,
  • waleriana,
  • lubczyk,
  • kminek,
  • bergamotka,
  • arcydzięgiel.

Tak jak w większości przypadków, tutaj ważna będzie ilość. Jedna herbata miętowa dwa tygodnie przed zabiegiem nie powinna zaszkodzić, natomiast codziennie pite mieszanki na odchudzanie czy detoks organizmu mogą niekorzystnie wpłynąć na efekt lub przebieg zabiegu, dlatego lepiej podejść do nich z głową i wyeliminować z diety przed epilacją. W przypadku depilacji laserowej a sterydów, temat również jest skomplikowany i przede wszystkim przeciwwskazania zależą tu od składu sterydów.

Czy ten post był pomocny?

Pielęgnacja skóry po depilacji laserowej

Między zabiegami w serii pozwalającej na pozbycie się wszystkich zbędnych włosków z wykorzystaniem światła lasera standardowo ustalana jest przerwa o długości 4-6 tygodni. Przerwa ta nie tylko pozwala na to, by w mieszkach włosowych pojawiły się nowe włoski, nieobecne podczas poprzedniego zabiegu, ale również na to, by skóra mogła odpocząć.

W przerwach między zabiegami nie należy zatem podejmować działań, które mogłyby prowadzić do podrażnień. Warto wstrzymać się szczególnie przed wystawianiem depilowanego obszaru na słońce, gdyż może dojść do poparzeń. Chodzi nie tylko o unikanie opalania, ale też ochronę depilowanych miejsc, do których mogą dotrzeć promienie słoneczne. Dlatego warto osłaniać je ubraniami lub stosować kremy z wysokim filtrem. Bezwzględnie zakazane jest także korzystanie z solarium. O tym dlaczego nie można korzystać z solarium, przeczytasz w tym artykule .

Chociaż w przypadku poważniejszych form trądziku konieczna może być konsultacja z dermatologiem i stosowanie specjalistycznych leków, istnieje również wiele domowych sposobów, które mogą wspomóc leczenie ropnych pryszczy na twarzy.

Czytaj dalej...

aspiryna albo Polopiryna one są naprawdę dobre na pryszcze bo mają kwas salicylowy który jednak ma działanie przeciwzapalne nie polecam oczywiście do stosowania na większe obszary i zbyt często bo można się uczulić poza tym ten kwas jednak wysusza skórę ale na jakieś niewielkie zmiany to najlepszy środek który zazwyczaj z reguły mamy gdzieś tam pod ręką.

Czytaj dalej...

Ważne jest również utrzymanie odpowiedniej higieny skóry, regularne oczyszczanie twarzy, unikanie złych nawyków, takich jak dotykanie twarzy brudnymi rękami, oraz stosowanie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji skóry.

Czytaj dalej...

Aspiryna, czyli kwas acetylosalicylowy , to pochodna kwasu salicylowego, który jest powszechnie stosowany w kosmetyce, głównie do produkcji kosmetyków na zmiany skórne, takie jak trądzik czy przebarwienia.

Czytaj dalej...