"Aspiryna i depilacja laserowa - czy połączenie jest bezpieczne?"

Pilnuj zdrowej diety

Ciało człowieka to skomplikowana maszyneria, w której na każdy element zawsze oddziałują wszystkie pozostałe. Aby po serii zabiegów wygląd Twojej skóry dawał Ci prawdziwą satysfakcję – pamiętaj o tym, by zadbać o siebie całościowo. Jeśli będziesz stosować zbilansowaną dietę i zadbasz o swoją kondycję, na pewno całe ciało odwdzięczy Ci się za to. Dotyczy to również skóry, która będzie nie tylko gładka dzięki usunięciu włosków, ale również ujędrniona i po prostu piękna.

A zdrowa dieta wcale nie musi wiązać się z wyrzeczeniami i przebudową całego życia. Wystarczy pamiętać, by wypijać 1,5 litra wody dziennie, każdego dnia jeść 4-5 posiłków bogatych w różne składniki odżywcze i pamiętać, by wśród nich znalazły się owoce i warzywa. Wprowadzenie tych kilku zasad może przynieść imponujące rezultaty w stosunkowo krótkim czasie. Jeśli do tego dołączysz trochę ruchu i postarasz się wyeliminować niezdrowe przekąski – zobaczysz, że organizm Ci podziękuje

Antybiotyki a depilacja laserowa – jakich substancji nie można zażywać?

Tak naprawdę lista leków, jakich nie należy spożywać przy depilacji laserowej, jest całkiem długa. W końcu nie ogranicza się to jedynie do antybiotyków, ale również do niektórych suplementów i naturalnych ziół typu szałwia, bratek, skrzyp polny, nagietek oraz dziurawiec. Odstaw też witaminy A, E oraz beta-karoten. Ważne jest także to, że zależność między depilacją laserową a antybiotykami dotyczy zarówno wewnętrznego, jak i zewnętrznego przyjmowania leków. Dlatego sprawdź, czy te składniki nie znajdują się w Twoich kremach, maściach lub balsamach. Oprócz tego koniecznie odstaw substancje typu azytromycyna, metronidazol oraz kotrimoksazol.

Pamiętaj o tym, że w trakcie przyjmowania antybiotyków nie wolno przeprowadzać depilacji laserowej. Przede wszystkim ma to związek ze światłouczulającymi właściwościami tych specyfików. Sprawia to, że dłużej będzie się regenerować nie tylko naskórek, ale też w niekontrolowany sposób może przebiec depilacja laserowa. Antybiotyk wpływa również na osłabienie organizmu, więc nie masz pewności, jak zareagujesz. Oprócz tego w trakcie zabiegu możesz dostrzec nieprzyjemne skutki uboczne.

Najczęstsze skutki uboczne:

  • reakcje fotoalergiczne typu rumień, liszaj czy nawet poparzenia naskórka,
  • dyskomfort i nieestetyczne zaczerwienienia,
  • pojawienie się pęcherzy ropnych,
  • niekontrolowana wrażliwość skóry.

Choroby i stany wykluczające depilację laserową

Niektóre choroby i stany zdrowotne całkowicie wykluczają możliwość poddania się zabiegowi depilacji laserowej. Wśród nich znajdują się choroby nowotworowe , które ze względu na osłabiony układ odpornościowy i zwiększone ryzyko powikłań, uniemożliwiają skorzystanie z tego typu zabiegów. Kolejnym przeciwwskazaniem jest nieunormowana cukrzyca, która może prowadzić do problemów z gojeniem ran i infekcji po zabiegu.

Osoby cierpiące na zaburzenia krzepliwości krwi również powinny zrezygnować z depilacji laserowej , ponieważ istnieje u nich podwyższone ryzyko krwawień i powstawania siniaków. Podobnie, pacjenci ze wszczepionym rozrusznikiem serca muszą unikać zabiegów z użyciem lasera, gdyż może on zakłócać pracę urządzenia.

Przeciwwskazaniem są także niektóre choroby skóry, takie jak bielactwo czy łuszczyca . W przypadku bielactwa, ze względu na brak melaniny w skórze, laser może nie przynieść oczekiwanych efektów, a nawet doprowadzić do poparzeń. Natomiast łuszczyca wiąże się z nadmierną wrażliwością i skłonnością do podrażnień, dlatego depilacja laserowa nie jest wskazana.

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej

Postępowanie po zabiegu depilacji laserowej jest niezmiernie ważne. Nie można jednak zapominać o samym przygotowaniu. Co jest szczególnie ważne? Zebraliśmy dla Was najistotniejsze punkty:

– Najlepiej na kilka tygodni przed zabiegiem unikaj promieni słonecznych. Skóra nie może być opalona,

– na około 2 tygodnie przed planowaną depilacją laserową przestań stosować samoopalacze,

– na ok. 6 tygodni przed zabiegiem nie stosuj depilacji (woskiem czy depilatorem elektrycznym) oraz wyrywania włosów,

– na ok. 4 tygodnie przed zabiegiem nie stosuj kremów do depilacji,

– na ok. 2 tygodnie przed zabiegiem odstaw leki rozrzedzające krew takie jak aspiryna czy leki przeciwzapalne, nie przyjmuj również antybiotyków,

– na 2 tygodnie przed depilacją odstaw również zioła i herbatki ziołowe, które posiadają właściwości fotouczulające (dziurawiec, nagietek),

– tuż przed zabiegiem pilnuj, aby Twoja skóra utrzymywała odpowiedni poziom nawilżenia,

– na ok. 2 tygodnie przed depilacją zrezygnuj z peelingów chemicznych,

– na ok. tydzień przed zabiegiem nie smaruj się maściami zawierającymi w składzie kwasy owocowe, retinol czy izotretinoinę,

– dzień przed zabiegiem lub w dniu zabiegu ogól włosy na skórze, w miejscu, które będzie poddawane depilacji,

– pamiętaj, aby skóra poddawana zabiegowi była czysta bez uprzedniego nałożenia kremów czy innych specyfików.

Masz pytania, wątpliwości na temat depilacji laserowej i zaleceń po zabiegu? Zapytaj specjalistów depilacja.pl. Już teraz umów się na bezpłatną wizytę konsultacyjną !

Kiedy wstrzymać się z depilacją laserową?

Nawet jeśli nie masz bezwzględnych przeciwwskazań do depilacji laserowej, czasem lepiej odłożyć zabieg w czasie dla własnego komfortu i bezpieczeństwa. Warto wstrzymać się z depilacją, jeśli niedawno przeszłaś inny zabieg kosmetyczny w tej okolicy , np. peeling chemiczny czy mikrodermabrazję. Skóra potrzebuje czasu na regenerację.

Jeśli planujesz ważne wydarzenie, takie jak ślub, sesja zdjęciowa czy wyjazd na wakacje, nie zostawiaj depilacji laserowej na ostatnią chwilę . Mogą wystąpić przejściowe skutki uboczne, takie jak zaczerwienienie, obrzęk czy drobne strupki, które goją się przez kilka dni. Umów zabieg odpowiednio wcześniej, aby mieć pewność, że skóra będzie gładka i zadbana na ważną dla Ciebie okazję.

Pamiętaj też, że depilacja laserowa wiąże się z pewnymi ograniczeniami po zabiegu. Przez kilka dni należy unikać kąpieli słonecznych, solarium, sauny, gorących kąpieli czy basenu . Jeśli w najbliższym czasie planujesz aktywności, które uniemożliwią Ci przestrzeganie tych zaleceń, lepiej przełóż zabieg.

aspiryna albo Polopiryna one są naprawdę dobre na pryszcze bo mają kwas salicylowy który jednak ma działanie przeciwzapalne nie polecam oczywiście do stosowania na większe obszary i zbyt często bo można się uczulić poza tym ten kwas jednak wysusza skórę ale na jakieś niewielkie zmiany to najlepszy środek który zazwyczaj z reguły mamy gdzieś tam pod ręką.

Czytaj dalej...

Aspiryna, czyli kwas acetylosalicylowy , to pochodna kwasu salicylowego, który jest powszechnie stosowany w kosmetyce, głównie do produkcji kosmetyków na zmiany skórne, takie jak trądzik czy przebarwienia.

Czytaj dalej...

Aparat do depilacji IPL, emituje dokładnie taką wiązkę promienia, która oddziałuje tylko na barwnik znajdujący się w naszych włosach rozgrzewa go do tego stopnia, że cała cebulka ulega zniszczeniu bez ryzyka uszkodzenia otaczającej ją skóry.

Czytaj dalej...

Depilacja laserowa IPL RF, wykonywana przez profesjonalnego kosmetologa w klinice QCL, zapewnia oczekiwane i długotrwałe efekty jedna wizyta pozwala usunąć około 15-30 owłosienia w obszarze zabiegowym, zaś ich seria - około 80-90.

Czytaj dalej...