AzS krem do twarzy - Tajemnica Zdrowej i Promiennej Skóry
Krem z mocznikiem do twarzy na dzień i na noc
Ziaja, Med, Kuracja Ultranawilżająca Mocznik 3% to krem-emulsja do twarzy na dzień i na noc. Intensywnie nawilża oraz odbudowuje uszkodzoną barierę skóry. Świetnie nadaje się dla cery suchej, która przejawia symptomy przesuszenia i szorstkości. Krem z mocznikiem Ziaja ogranicza utratę wody i daje szybkie efekty. Niestety, może pozostawiać tłustą powłokę, bywa także, że zapycha skórę. Niektórym recenzentkom o wiele lepiej sprawdził się na noc, niż na dzień,
Jeżeli masz skórę suchą, wrażliwą, atopową, cienką lub szorstką to ten produkt jest dla ciebie! Głęboko nawilża, chroni przed utrata wilgoci, działa kojąco jak jakiś kompres. Dodatkowo aktywnie regeneruje naskórek i daje barierę ochronną. Pomimo, iż na rynku jest wiele kremów nawilżających, to i tak zawsze wracam do Ziaji
Ocena w KWC: 4,3/5
Krem emolientowy na na objawy AZS
Krem emolientowy nawilżający Allerco przeznaczony jest do pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej, atopowej, skłonnej do podrażnień i alergii. Krem nawilża skórę i działa ochronnie na naturalną warstwę lipidową naskórka, a dodatkowo zapobiega utracie wody. Krem stanowi unikalne połączenie kojącej molekuły Regen7 ze specjalnie dobranymi emolientami i składnikami pielęgnacyjno-ochronnymi. Dodatek witaminy E, gliceryny i alantoiny podwyższa zdolność do utrzymywania prawidłowej wilgotności skóry, poprawia miękkość i elastyczność.
Mam często przesuszoną skórę, ze skłonnościami to alergii i atopii. Krem ten sprawdza się dla mnie bardzo dobrze, nawilża, koi, wspomaga regenerację naskórka, nie podrażnia. Jest to krem bardziej do zadań specjalnych - jest bezzapachowy, nie zawiera wody. Używam go zwykle do rąk, ale sprawdzi się chyba wszędzie, gdzie skóra potrzebuje wspomagania.
Ocena w KWC: 5/5
Cena: 22 zł

Atopowe zapalenie skóry na twarzy
Skóra atopowa na twarzy jest o tyle uciążliwa, że nawet w chłodniejsze dni nie sposób ją zakryć, co z kolei prowadzi do kompleksów, a nierzadko nawet do stanów depresyjnych. Na skutek choroby twarz jest zaczerwieniona i przesuszona, łuszczy się i łatwo ulega stanom zapalnym, które mogą powodować ból. I tutaj odczuwalne jest silne swędzenie. Zdarza się też miejscowa opuchlizna, a nawet lekkie krwawienie z uszkodzonych fragmentów skóry. W wielu przypadkach mamy do czynienia z AZS na policzkach, choć równie często zmiany są zlokalizowane na linii włosów.
Nawet jeżeli uda nam się w dużej mierze poradzić sobie z atopowym zapaleniem twarzy, nie oznacza to, że nasza cera natychmiast powróci do zdrowego wyglądu. Również w fazach remisji atopia na twarzy powoduje, że skóra jest nierównomierna, przesuszona i szorstka. Ponieważ wykazuje skłonności do podrażnień, często pęka, czasem do tego stopnia, że może pojawić się krew. Trudno zatem w takich przypadkach mówić o prawdziwym komforcie i poprawie samopoczucia, nie wspominając już o momentach, w których chcielibyśmy nałożyć makijaż i nieco zatuszować objawy. Ze względu na łuszczenie i suchość kosmetyki kolorowe mogą nie prezentować się zbyt estetycznie, gorzej będzie też z ich trwałością. Poza tym, jeśli nie zostaną odpowiednio dobrane, mogą jedynie zaostrzyć symptomy, zamiast faktycznie pomóc nam je zwalczyć.
Zastanawiasz się, czy doskwiera Ci atopowe zapalenie skóry twarzy? Zdjęcia dostępne w internecie mogą stanowić dla Ciebie cenne źródło informacji. Porównując je ze zmianami, które dostrzegasz na własnej cerze, prawdopodobnie uda Ci się trafnie rozpoznać chorobę. Niemniej w takich sytuacjach zawsze warto zgłosić się do dermatologa, szczególnie jeśli dotychczas nie mieliśmy doświadczenia z AZS, w związku z czym nie wiemy, jak postępować ani z czym dokładnie wiąże się to schorzenie. Atopowe zapalenie skóry twarzy u dorosłych, ale też u dzieci może mieć różnoraki charakter, a co za tym idzie, porada specjalisty będzie tutaj nieoceniona.
Jak jedzenie i picie wpływa na stan naszej skóry?
Skóra atopowa, zwłaszcza w okresie zaostrzenia, potrzebuje ochłodzenia. Na egzemę i wysypki może pomóc spożywanie produktów mlecznych, większej ilości owoców i warzyw oraz napojów miętowych. Tak, nawet ciepła herbata miętowa może ochłodzić ciało. Z drugiej strony, nie pomogą Ci pikantne i gorące potrawy, a nawet sól.
Oliwkowa wskazówka: Zaleca się spożywanie oliwek. Zawierają one nie tylko wysokiej jakości oliwę z oliwek, która ma działanie przeciwutleniające i zmiękczające, ale także przeciwutleniające witaminy A, D, E i K, które odżywiają organizm. W szczególności witaminy A i D chronią skórę przed uszkodzeniami.
U pacjentów z ciężką postacią atopowego zapalenia skóry czasami zalecana jest tak zwana ścisła diagnostyczna dieta hipoalergiczna. Obejmuje ona spożywanie gotowanych warzyw i owoców, a także ryżu, ziemniaków, kukurydzy i mięsa (z wyjątkiem ryb). Celem jest sprawdzenie, czy po zastosowaniu diety hipoalergicznej nastąpi poprawa stanu skóry.

Jakie są główne czynniki wywołujące wyprysk atopowy?
- predyspozycje genetyczne
- alergeny, takie jak sierść zwierząt, pyłki, pleśnie
- bakterie, wirusy, drożdże
- zmiany hormonalne (u kobiet) – 1. i 2. trymestr ciąży, okres okołoporodowy, menopauza, okres przedmiesiączkowy
- kontakt skóry z substancjami drażniącymi, takimi jak gorąca woda, mydło, detergenty
- kontakt skóry z drażniącymi włóknami, takimi jak wełna, jedwab, futro, poliester
- zmiany temperatury – ekstremalne zimno, ekstremalne ciepło
- zmiany w stylu życia, diecie
- soki ze świeżych owoców (truskawki, owoce cytrusowe, pomidory, owoce egzotyczne)
- stres emocjonalny
Jak już wspomniano, atopowe zapalenie skóry objawia się na skórze. Najczęściej są to czerwone i swędzące obszary na ciele, które swędzą, kłują lub pieką. Skóra jest popękana, łuszcząca się, a łuski przyklejają się do skóry lub odklejają. Może również pojawić się strup lub wysypka. Z reguły występuje w zgięciach kończyn, tj. w łokciach, za kolanami, ale także na twarzy i szyi, w dekolcie, a u dzieci często na głowie.
- bardzo suche i podrażnione obszary na ciele i twarzy
- pryszcze i pęcherze, często zaognione i opuchnięte
- swędzenie i obrzęk
- łuski, złuszczające się kawałki skóry
- możliwe późniejsze strupy i, niestety, nawet krwawe plamy
- u niemowląt i dzieci płacz, niepokój, bezsenność, marudność
- bierz prysznic zamiast kąpieli – kąpiel w wannie wysusza skórę
- spłukuj żele pod prysznic i pianki z ciała i twarzy czystą wodą
- przeprowadź diagnostykę skóry i używaj produktów przeznaczonych specjalnie dla Ciebie
- używaj produktów chroniących przed twardą wodą
- osuszaj skórę delikatnie, poklepując ją ręcznikiem, nigdy nie pocieraj jej szorstko
- staraj się unikać pływania w chlorowanych basenach i naturalnych, brudnych kąpieliskach.
- smaruj się, smaruj się i jeszcze raz się smaruj
