Wspaniałe właściwości balsamu do mycia twarzy - tajemnica pięknej skóry

Kolagen do twarzy

Kolagen jest białkiem odpowiadającym za gęstość, jędrność i elastyczność skóry. Wypływa również na wzrost i utrzymanie pięknych paznokci i włosów. Wraz z wiekiem w naszych organizmach osłabia się zdolność do tworzenia włókien kolagenowych, a skutkiem tego jest wiele niechcianych procesów – pojawiają się pierwsze zmarszczki, cellulit, skóra staje się wiotka, zaczynają wypadać włosy. Najlepiej uderzyć w przyczynę powstawania tych problemów.

Kosmetyki z naturalnym kolagenem rybim odbudowują kolagen w głębokich warstwach skóry twarzy i całego ciała, pobudzając ją do produkcji większej ilości i lepszej jakości białek kolagenowych. Taki proces jest możliwy, ponieważ aminokwasy z produktów rozpadu żelu kolagenowego stwarzają środowisko sprzyjające keratynocytom do zwiększania ilości cytokin, które z kolei pobudzają fibroblasty do namnażania się i produkcji kolagenu.

Kolagen naturalny w żelu, czyli czysty kolagen do twarzy

Hydraty kolagenu rybiego zyskały sławę najbardziej naturalnych kosmetyków odmładzających na świecie. Dlaczego? Te o najprostszym składzie zawierają jedynie kolagen rybi, wodę, kwas mlekowy i elastynę. Niektóre również glikol. W porównaniu do drogeryjnych kosmetyków o skomplikowanych, kontrowersyjnych składach, w których substancje aktywne figurują na samym końcu, kolageny w żelu przedstawiają się jako naturalna, bezpieczna alternatywa.

Produkcja kolagenu naturalnego jest zaawansowanym technologicznie procesem, składającym się z wielu etapów ekstrakcji białek, filtrowania i oczyszczania. Dzięki temu produkt końcowy pozbawiony jest nieprzyjemnego zapachu i może być bez obaw nakładany na delikatną skórę twarzy.

Czysty kolagen do twarzy występuje w stężeniach od 2 do 5%.

Produkty do twarzy z kolagenem

Na rynku jest dostępnych wiele żeli kolagenowych. Jak wybrać najlepszy? Musisz wziąć pod uwagę wiele detali, takich jak: producent, stężenie preparatu, stopień oczyszczenia preparatu, kwasowość, pojemność, cena. Niektórzy producenci dodają do kolagenu dodatkowe składniki aktywne, wpływające świetnie na kondycję skóry, np. elastynę, kwas hialuronowy, a nawet cząsteczki złota i srebra.

Oprócz żeli kolagenowych producenci mają w swojej ofercie długą listę kosmetyków kolagenowych do twarzy, do których zalicza się: żele do mycia twarzy i ciała z kolagenem, peelingi i scruby z kolagenem zalecane przed aplikacją, kremy z kolagenem służące do pielęgnacji po nałożeniu żelu, maski na noc i na dzień, ampułki kolagenowe i sera.

Kolagen do twarzy i ciała Collife

Collife to marka znana z gabinetów medycyny estetycznej. Długo przekonywaliśmy producenta, by rozpoczął sprzedaż swoich rewelacyjnych produktów w sieci. Udało nam się to pod koniec 2019 roku. Collife oferuje dwie linie kolagenów do twarzy i ciała - White i Black. Obie mogą być wzmocnione kwasem hialuronowym. Te polecamy szczególnie osobom z suchą skórą. Kosmetyki White różnią się od Black mniejszą zawartością melaniny. Są częściej stosowane w gabinetach do zabiegów na twarzy, bo mają właściwości rozświetlające. Black częściej stosowany jest na skórę całego ciała. Często używany do zabiegów z masażami. Zastosowanie Black na twarzy zapewnia wysoką ochronę przed promieniami UV.

Kolagen do twarzy Colway i Colway International

Jedne z popularniejszych marek kolagenów rybich w Polsce mające w swojej ofercie kilka preparatów kolagenowych, dedykowanych do pielęgnacji skóry twarzy, dekoltu i innych, najdelikatniejszych partii ciała.

Najpopularniejszy z nich – Kolagen Naturalny Platinum – jest pozyskiwany ze skóry brzucha ryby tołpygi. Przechodzi on przez największą liczbę procesów oczyszczania, a więc jest również najdroższy w produkcji (w porównaniu do preparatów tej samej firmy: Silver i Graphite, dedykowanych do skóry ciała, włosów i paznokci). Jest także najmniej zapigmentowany, więc nie pozostawia osadu po aplikacji. To bezzapachowy, delikatny żel, wymagający przechowywania w temperaturze pokojowej. Zawiera wodę, kolagen, glikol, elastynę i kwas mlekowy (aqua, collagen, caprylyl glycol, elastin, lactic acid).

Jak stosować kolagen do twarzy?

Pamiętaj, że kolagen naturalny nakładamy zawsze na dobrze oczyszczoną, wilgotną twarz. Żel nanosimy wklepując go w skórę, nie wcierając.

Tak! Nasza skóra po aplikacji kolagenu zaczyna produkować sama więcej tego białka młodości, odpowiedzialnego za jędrność i elastyczność. Dlaczego? Żel kolagenowy wmasowany w wilgotną skórę rozpada się na pojedyncze aminokwasy, które wnikają w skórę. Organizm nie jest w stanie precyzyjnie odróżnić kolagenu rybiego od własnego, więc w reakcji na rozpad aminokwasów, produkuje więcej własnych.

Lista zalet hydratu kolagenu rybiego stosowanego na ciało jest długa – kolagen do ciała uelastycznia i zmiękcza naskórek, tworzy film zatrzymujący wodę, ujędrnia i nawilża skórę i wspomaga leczenie cellulitu. Możemy też oczekiwać rozjaśnienia plam i znamion barwnikowych, pomocy w walce z żylakami, zmiękczenia brzegów starych blizn i wygładzenia nowych. Zapobiega też rozstępom i pomaga rozjaśnić istniejące, hamuje rozszerzenia naczyń włosowatych i tzw. „pajączki”, jest również świetnym balsamem po goleniu i depilacji.

Kolagen w żelu czy balsam z kolagenem na rozstępy?

Przyczyną powstawania rozstępów jest rozciąganie się skóry oraz oddziaływanie hormonów. Najlepiej im zapobiegać. Istniejące rozstępy są uszkodzeniem skóry i nie znikną zupełnie, ale przy odrobinie systematyczności możesz je rozjaśnić, spłycić, wygładzić i sprawić, że będą prawie niewidoczne.

Czy lepszy w walce z rozstępami będzie kolagen w żelu, czy może balsam z kolagenem…? Do pielęgnacji skóry podatnej na powstawanie rozstępów zalecamy oba! Najskuteczniejsze są kosmetyki z największą zawartością kolagenu, a więc naturalne żele kolagenowe dedykowane do pielęgnacji ciała – np. Kolagen Naturalny Silver lub Kolagen Naturalny Graphite (Colway lub Souvre Internationale) sprawdzą się najlepiej. Po kolagenowej kuracji na ciało, aby uniknąć uczucia ściągnięcia skóry, należy zastosować balsam. Jeżeli będzie zawierał kolagen – tym lepiej.

Bestseller w wersji mini – do podróży lub do wypróbowania 😀

Brak w magazynie

Nasz bestsellerowy balsam oczyszczający w miniaturowej wersji.

W sam raz, jako porcja do przetestowania lub na wyjazdy!

Więcej o balsamie przeczytasz tutaj: regulujący balsam oczyszczający .

INCI : Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Mangifera Indica (Mango) Seed Butter, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Olea europaea (Olive) Fruit Oil, Laurus Nobilis (Bay Leaf) Oil, Calophyllum Inophyllum (Tamanu) Oil, Nigella Sativa (Black Cumin) Oil, Eucalyptus Radiata Leaf Oil, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil.

Pojemność : 30 ml

UWAGA: Grudki (przypominające rozmiarem kaszę kuskus 😉 ) są wynikiem dużego dodatku naturalnego masła shea w recepturze. Nie pojawiają się zawsze, ale mogą wystąpić. Grudki nie są wadą produktu, ale jego cechą. Nie świadczą o tym, że produkt jest zepsuty.

Oczyszczanie cery olejkami - czy to sposób dla każdej cery?

Z olejkami do mycia polubią się przede wszystkim skóry suche i odwodnione. Dla których tradycyjne metody do demakijażu są zbyt mocne, czyli powodują przesuszenie i ściągnięcie. Olejki nie tylko oczyszczają, ale dodatkowo pielęgnują i odżywiają skórę dostarczając jej wielu cennych składników pielęgnacyjnych. Pozostawiając ją miękką i wygładzoną bez uczucia ściągnięcia.

Olejki są również odpowiednie dla skór tłustych i mieszanych. Zapewniają dokładne i skuteczne oczyszczenie. Jeśli jednak ta forma jest dla Ciebie zbyt ciężka lub obawiasz się ryzyka zapchania skóry polecamy oczyszczanie dwuetapowe. Na czym polega? W pierwszym kroku rutyny wieczornej postaw na olejek, który rozpuści wszelkie zanieczyszczenia. W drugim kroku użyj kosmetyku bazującego na wodzie oraz delikatnych substancjach myjących. Świetnie sprawdzi się do tego Twój ulubiony żel lub pianka. Do mycia wybieraj lekkie formuły i pamiętaj, że masaż z olejkiem nie powinien trwać zbyt długo. Po takim demakijażu skóra będzie idealnie oczyszczona i przygotowana na kolejne kroki pielęgnacji. Nie zaleca się oczyszczania olejkami w przypadku mocnego trądziku, w pielęgnacji takich cer należy być wyjątkowo ostrożnym. Nieodpowiednio wykonany demakijaże lub nieprawidłowo dobrany produkt, może zaostrzyć zmiany zapalne, w takim przypadku warto zasięgnąć rady swojego dermatologa lub kosmetologa.

Oczyszczanie olejkami sprawdzi się również w przypadku skór wrażliwych i naczyniowych. Wiele kosmetyków zawiera w swoim składzie witaminy oraz substancje, które przyspieszają odnowę komórkową i mają działanie łagodzące. Po zastosowaniu obserwuj swoja skórę, czy produkt który wybrałeś jest dla niej odpowiedni. Jeśli Twoja skóra jest zbyt delikatna i chciałabyś uniknąć mechanicznego wycierania ręczniczkiem, sprawdzi się u Ciebie podobnie jak w przypadku skór tłustych i mieszanych oczyszczanie dwuetapowe.

Balsam stanowi pierwszy krok w oczyszczaniu dwuetapowym ma za zadanie delikatnie, ale skutecznie rozpuścić makijaż i usunąć zanieczyszczenia, zapobiegając jednocześnie przesuszeniu i podrażnieniu cery.

Czytaj dalej...

Olej doskonale usuwa ze skóry tłuste substancje do których bez wątpienia należy nasza naturalna wydzielina sebum oraz rozpuszczone w nim wszelkie zanieczyszczenia, brud, kurz, resztki pielęgnacji, makijaż.

Czytaj dalej...

Balsam stanowi pierwszy krok w oczyszczaniu dwuetapowym ma za zadanie delikatnie, ale skutecznie rozpuścić makijaż i usunąć zanieczyszczenia, pobudzając jednocześnie cerę do regeneracji i chroniąc ją przed przesuszeniem.

Czytaj dalej...

Wszystkie te produkty możesz stosować także do skóry wrażliwej, gdyż zawierają one delikatnie działające składniki, niepodrażniające cery, jednocześnie usuwające wszystkie zanieczyszczenia znajdujące się na jej powierzchni.

Czytaj dalej...