Opinie na temat kremu do oczu z witaminą C
Kremy 30+
Podstawą pielęgnacji skóry pod oczami jest jej intensywne nawilżanie. Pierwsze kremy nawilżające zacznij stosować już po 20. roku życia. Po 30. roku życia polecane są kwas hialuronowy i jego pochodne o silnych właściwościach wiązania wody i zapobiegania zmarszczkom. W składzie kosmetyków szukaj również kofeiny, która zmniejsza opuchliznę oraz skutki zmęczenia.
Miejsce 1: La Roche-Posay Hydraphase Intense, intensywnie nawilżający koncentrat pod oczy przeciw oznakom zmęczenia
Ten produkt swoje intensywne działanie nawilżające zawdzięcza obecności dwóch form kwasu hialuronowego i gliceryny. Zawiera również kofeinę i proteiny soi, co sprzyja redukcji worków i opuchlizny pod oczami. Doskonale radzi sobie nawet z drobnymi zmarszczkami związanymi z odwodnieniem skóry. Krem rozjaśnia cienie pod oczami i sprawia, że cera wygląda na świeżą i wypoczętą. Jego zaletą jest także stosunkowo krótki skład.
Kosmetyki z witaminą C - działanie na skórę
Najważniejszą funkcją witaminy C jest walka z wolnymi rodnikami tlenowymi, które są m.in. odpowiedzialne za szary koloryt cery, powstawanie przebarwień i tzw. zmęczenia na twarzy. Witamina C w kosmetykach uodparnia skórę na przedwczesne procesy starzenia. Poza tym stosowanie witaminy C zewnętrznie przynosi następujące efekty na skórze:
- zapobiega powstawaniu zmarszczek,
- niweluje przebarwienia,
- przeciwdziała wiotkości skóry,
- daje na skórze efekt rozjaśnienia i rozświetlenia kolorytu,
- cera nabiera tzw. zdrowego glow i nie wygląda na zmęczoną.
Natomiast preparaty z witaminą C stosowane przez długi czas nie tylko nie dopuszczają do powstawania zmarszczek, ale także stymulują pracę komórek skóry, zwanych fibroblastami do produkcji kolagenu i elastyny. Efekt? Skóra z czasem staje się bardziej jędrna i elastyczna, a zmarszczki – płytsze. Po kilku tygodniach stosowania witaminy C na skórze można też zaobserwować rozjaśnienie przebarwień i ujednolicenie kolorytu cery.
RADA EKSPERTA
Witaminę C można „zapakować” w liposomy lub nanosomy, które ułatwiają jej przenikanie. Wówczas ten antyoksydant dociera do głębszych warstw skóry, w których zapobiega procesom starzenia, stymulując komórki do produkcji kolagenu i elastyny. Witamina C zmniejsza skutki fotostarzenia się skóry – wywołane promieniowaniem UV i HEV. Zapobiega powstawaniu przebarwień oraz rozjaśnia już istniejące. Pułapką czytania składów INCI i traktowania ich dosłownie, jest fakt, że nie ma w nich informacji dotyczących stabilności witaminy C. A ta jest równie ważna jak forma czy przenikanie tego składnika i jego przereagowanie w naszej skórze.
Siłą kosmetyku jest powtarzalność jego stosowania. Nowy naskórek pojawia się po 28 dniach, dlatego dopiero wtedy można realnie ocenić, jak zadziałał produkt i czy jest skuteczny
Witamina C pod oczy – jakie ma działanie?
Stosowanie kosmetyków zawierających witaminę C ma uzasadnienie nie tylko pielęgnacyjne, ale też zdrowotne. Jest to związane z przeciwutleniającymi właściwościami witaminy C oraz jej udziałem w procesie syntezy kolagenu.
Zawartość witaminy C w kosmetykach wynosi od 5 do 20%. Dużym problemem jest niska stabilność, dlatego dłuższe utrzymanie aktywności biologicznej witaminy C uzyskuje się często poprzez połączenie z kwasem ferulowym, glukonolaktonem lub kwasem alfa-liponowym (ALA). Spotykana jest także postać nano- i liposomalna witaminy C, która pozwala na zwiększenie stabilności i lepszą wchłanialność. Ze względu na niską stabilność kwasu L-askorbinowego w kosmetykach stosowane są często jego pochodne, np:
- kwas tetraizopalmitoilo-askorbinowy (INCI: Ascorbyl Tetraisopalmitate),
- sól magnezowa fosforanu askorbylu (INCI: Magnesium Ascorbyl Phospate),
- sól sodowa fosforanu askorbylu (INCI: Sodium Ascorbyl Phospate),
- kwas L-askorbinowy 2-Glukozyd (INCI : Ascorbyl Glucoside),
- kwas 3-O-etylo askorbinowy (INCI: 3-O Ethyl Ascorbic Acid),
- palmitynian askorbylu (INCI: Ascorbyl Palmitate).