Aloesowy żel myjący do twarzy - Sekrety czystej i promiennej skóry
Dopasuj żel oczyszczający do rodzaju skóry
Topowe marki kosmetyczne, jak BIELENDA, BODYBOOM, SUPEREMELAB, SHE, DERMIKA, SORAYA czy BIELENDA PROFESSIONAL zwracają uwagę na potrzeby skóry, tworząc swoje produkty do codziennego mycia twarzy. Dobry żel nie tylko doskonale oczyszcza skórę, ale jednocześnie wpływa na poprawę jej funkcjonowania. Wybierz żel dopasowany do swojego rodzaju cery.
Żele do cery suchej
Jeśli masz skórę suchą i borykasz się z jej typowymi problemami, sięgnij po nawilżający żel oczyszczający, który nie tylko usunie resztki makijażu, ale zadba, by jej dodatkowo nie przesuszyć, jednocześnie ją kojąc i łagodząc. Takie żele mogą zawierać m.in. kwas hialuronowy.
Żele do skóry wrażliwej i normalnej
Do cery wrażliwej lub normalnej wybierz żel micelarny , zawierający soki owocowe, kwas hialuronowy i przyciągające zanieczyszczenia micele. Jest skuteczny i nie podrażnia delikatnej skóry. Jest ona dokładnie oczyszczona bez konieczności jej pocierania.
Żele do skóry tłustej i trądzikowej
Do cery tłustej świetnie sprawdzi się żel normalizujący pracę gruczołów łojowych i oczyszczający skórę z nadmiaru sebum. Żele oczyszczające do skóry trądzikowej jednocześnie koją i łagodzą, bez podrażnień i przesuszenia.
Warto więc wybrać odpowiedni żel do twarzy, który będzie odpowiadał potrzebom Twojej skóry.
DIY Żel do mycia twarzy i ciała.
Witajcie :)
Dziś prosty przepis na żel do mycia twarzy i ciała na bazie glukozydu laurylowego. Zapraszam do tworzenia!
- Woda 70% (70g)
- Alantoina szczypta
- Gliceryna 5% (5g)
- Guma ksantanowa (ok. 0,6g)
- Glukozyd laurylowy 25% (25g)
- Kwas mlekowy (30k)
- Feog (20k)
- Olejek eteryczny
Myje bardzo dobrze. Zarówno ciało jak i twarz (w tym makijaż). Nie podrażnił moich oczu ani razu, za co jestem mu bardzo wdzięczna. Mydło nie raz szczypało ,) Niestety nie jest to środek delikatny. Po umyciu skóra jest sucha i domaga kremu. Miałam nadzieję, że będzie delikatny, ale w swej „mocy” mało różni się od zwykłego żelu czy mydła z drogerii.
Przepis jest prosty, wręcz bazowy. Dodanie 5 składników nawilżających do kosmetyku, który spłuczemy po chwili ze skóry, moim zdaniem mija się z celem. Lepiej dodać je do kremu, który wchłonie się i pozostanie.
Do tworzenia szamponu do włosów nie wystarczy w/w przepis. Potrzeba jeszcze antystatyku lub odżywki drogeryjnej, która te antystatyki posiada.
Pieni się dobrze, nie za mocno, nie za słabo (odnosi się to do konkretnego stężenia glukozydu = 25%). Konsystencja trochę rzadsza od typowego żelu, dowolnie możemy ją zmodyfikować gumą ksantanową.
- Nie podrażnia oczu.
- Dokładnie myje, zmywa makijaż w kilka sekund.
- pH dobre dla skóry (kwasowe).
- Prosty skład.
DIY Krem lanolinowy do bardzo suchej skóry.
Witajcie! Nastała jesień, za chwilę zawita zima. Nasze dłonie ucierpią na tym najbardziej. Dlatego przychodzę do Was z przepisem na otulający krem-maskę do dłoni z dużą zawartością lanoliny. Ten składnik ma dziś premierę na moim blogu. Lanolina czyli łój pozyskiwany z wełny owiec, to jeden z najbardziej zgodnych z naszą skórą tłuszczy. Jest od lat wykorzystywana jako składnik bazowy maści aptecznych. Posiada właściwości regenerujące, silnie natłuszcza, otula skórę. W czystej postaci jest ciężka do użytkowania ze względu na swoją gęstość. Jednak w balsamie tworzy idealną, gładką konsystencję. Ponadto wykazuje właściwości emulgujące - wchłania niewielkie ilości wody, co na pewno uchroni naszą emulsję od rozwarstwienia się. Przydatna cecha w formulacjach z mocznikiem i kwasami! Skład: (proporcje na 200 g) Faza olejowa Emulgator MGS 4% (8,0 g) Koemulgator alk. cetylowy 4% (8,0g) Lanolina 10% (20,0g) Olej kokosowy 5% (10,0g) Olej sezamowy 5% (10,0g) Faza wodna