"Zdrowa Skóra z Aloe - Naturalny Krem Twarzy"

Aloes – jakie ma właściwości?

W liściach aloesu znajduje się bezbarwny sok, który ma konsystencję żelu. To właśnie on pomoże nam w pielęgnacji cery.

Miąższ aloesu jest źródłem substancji, które w pozytywny sposób wpływają na nasze zdrowie i urodę.

  • Aloes jest bogaty w witaminy: w witaminę A, C, E, niacynę (witamina B3), cholinę (witamina B4), kwas foliowy (witamina B9).
  • W swoim składzie zawiera mikroelementy: cynk, potas, mangan, magnez, wapń, selen, chrom, sód.
  • Jest źródłem steroli roślinnych, aminokwasów oraz kwasów tłuszczowych.

Aloes może być stosowany zewnętrznie – do pielęgnacji skóry i włosów – ale również i doustnie – w postaci soku aloesowego. Wykazuje właściwości przeciwzapalne, przeciwgrzybicze, przeciwbólowe, nawilżające, bakteriobójcze, łagodzące oraz oczyszczające.

Naturalny krem z aloesem – jakie inne składniki są warte uwagi?

Krem z aloesu do twarzy może być wzbogacony o inne cenne dla skóry substancje. Przykładem jest odżywczy krem do cery suchej i zmęczonej z zieloną herbatą. Połączenie tych dwóch składników zapewnia kompleksową regenerację. Wzmacnia i poprawia sprężystość skóry, a także doskonale ją dotlenia.

Jeśli zależy Ci na odmłodzeniu cery, sięgnij po krem nawilżający z aloesem. Zwróć uwagę, że oferujemy kosmetyki bazujące również na wysokiej jakości olejach tłoczonych na zimno i formułach, w których znajdują się silnie nawilżające substancje. Postaw na masło shea, D-panthenol, oliwę z oliwek i witaminę E zwaną witaminą młodości. Zachęcamy do zapoznania się z całym asortymentem naszych produktów!

Naturalna pielęgnacja twarzy

Kosmetyki naturalne to takie, które zawierają komponenty pochodzące z natury. Jeśli są to składniki w większości pochodzące z certyfikowanych upraw – nazywamy je bio lub organicznymi. Jeśli zawierają miód, propolis, mleko, śluz ze ślimaka, nić pajęczą czy jad żmii, można je nazwać naturalnymi. Natomiast jeśli w ich składzie nie ma żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego z tych wymienionych – nazywamy je kosmetykami wegańskimi.

Kosmetyki naturalne, nie muszą być w 100% naturalne. Mogą zawierać także substancje syntetyczne, które działają wspomagająco na ich formuły. Warto też zwrócić uwagę na to, że aby kosmetyk spełniał normy bezpieczeństwa stosowania, podlega dokładnie takim samym restrykcjom niezależnie od składu. Czyli każdy krem naturalny lub syntetyczny, który trafia na półki w perfumerii i jest dopuszczony do sprzedaży musi być przebadany, spełniać normy prawne zgodne z przepisami polskimi jak i Unii Europejskiej. A także definitywnie nie może być testowany na zwierzętach (również zgodnie z przepisami UE). Nie można więc powiedzieć, że kosmetyki naturalne są gorsze czy lepsze od tych syntetycznych pod względem bezpieczeństwa.

RADA EKSPERTA

Nie ma jednej, ściśle określonej definicji kosmetyków naturalnych. Czy są to tylko takie, które zawierają substancje nieprzetworzone? Czy te, które w większości zawierają składniki naturalne? Niezależnie jednak od definicji, nie można powiedzieć, że coś, co jest choćby w 100% naturalne będzie lepsze dla skóry niż kosmetyki syntetyczne. Za to należy podkreślić, że komponenty naturalne niosą dużo większe ryzyko alergii i podrażnień. Dlatego przy skórach reaktywnych należy do testowania kremów naturalnych podchodzić ostrożnie.

Cera trądzikowa doceni ekstrakty ziołowe, jak np. tarczycę bajkalską. Cera podrażniona – szyszki chmielu. Szara i matowa skóra polubi wodę chabrową. Skóra dojrzała – różę damasceńską. Do cery z przebarwieniami idealne będą kosmetyki z chrzanem. A do skóry z rozszerzonym naczynkami przyda się wyciąg z bluszczu. Sucha skóra najbardziej polubi naturalne woski i oleje

Aloes na twarz – dlaczego warto go stosować?

Aloes stosowany na twarz poprawi ogólną kondycję naszej cery. Przede wszystkim ją nawilży, zregeneruje, złagodzi również stany zapalne, podrażnienia oraz zmiany trądzikowe. Żel przyspiesza gojenie się drobnych ran, przywraca skórze naturalne pH, wpłynie na jej elastyczność.

Aloes wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwgrzybicze, bakteriobójcze, nawilżające, łagodzące oraz oczyszczające. Regeneruje skórę, poprawia jej elastyczność, łagodzi stany zapalne, podrażnienia i zmiany trądzikowe.

Miąższ aloesowy ma szerokie zastosowanie w przemyśle kosmetycznym. Jest składnikiem kremów, balsamów, maseczek do twarzy oraz peelingów. W dalszej części artykułu przedstawimy Wam domowe przepisy na aloesowe maseczki, kremy, toniki oraz peelingi.

Krem z aloesem - do jakiej cery?

Kremy z aloesem świetnie nawilżają skórę, dodają jej blasku i zdrowego wyglądu. Dodatkowo aloes to humektant, który posiada zdolność wiązania wody (zapobiega ucieczce wody z głębszych warstw skóry). Kosmetyki z aloesem sprawdzą się w pielęgnacji każdej cery, która wymaga dogłębnego nawilżenia.

Choć sok z liści aloesu może być nakładany bezpośrednio na skórę, lepiej tego nie robić, aby uniknąć podrażnienia. Najlepiej sięgnąć po gotowe kosmetyki, wykorzystujące właściwości tej rośliny. Aloes w połączeniu z innymi składnikami odżywczymi (masłem Shea, kwasem hialuronowym, olejami roślinnymi) działa świetnie na skórę. Ekstrakt z liści sukulenta wspiera funkcje fibroblastów, komórek odpowiedzialnych za produkcję białek podporowych skóry: kolagenu i elastyny. Bardzo dobrze działa na skórę suchą, szorstką, wrażliwą, skłonną do podrażnień, problematyczną. W zależności od potrzeb skóry możemy wybrać kremy o bogatej, gęstej konsystencji, które będą działać odżywczo lub lżejsze kremy-żele, które sprawdzą się w pielęgnacji cer przetłuszczających się, z problemami trądziku.

WSKAZÓWKA

Do kremów z aloesem należy jedynie podchodzić ostrożnie, jeśli mamy skłonność do alergii, ponieważ aloes, jak większość składników pochodzenia naturalnego, może uczulać.

Zanim zabierzesz się za rozjaśnianie włosów, koniecznie przeprowadź na skórze próbę uczuleniową, bo być może preparat zawiera jakiś składnik, który powoduje u Ciebie uczulenie, które objawiać się może.

Czytaj dalej...

Przywraca skórze młody wygląd i zapobiega jej przedwczesnemu starzeniu się, a to dzięki wyciągom z czarnego bambusa, który aktywują w skórze białko Nrf2, a to z kolei działa na procesy antystresowe, przeciwzapalne i antyoksydacyjne.

Czytaj dalej...

Szkoda trochę, że marka nie dostarczyła do opakowania małej szpatułki do nabierania kremu jednak nabieranie go palcem średnio wypada pod kątem higieny , ale na plus tutaj zaznaczam to, ze nakrętka jest plastikowa a nie metalowa kiedyś miałam taki krem i tworzyła się rdza, koszzzmaaarrr.

Czytaj dalej...

blender ręczny z końcówką mieszającą ubijającą jak na zdjęciu ja od 5 lat używam Bosch ErgoMixx 750W i jestem zadowolona teraz sprzedają model o mocy 1000W, ale mój spokojnie radzi sobie z mieleniem orzechów na masła orzechowe więc ta moc jest ok.

Czytaj dalej...