Żel aloesowy może mieć wiele zastosowań. Poniżej prezentujemy zastosowania aloesu na twarz.
Zastosowania aloesu do pielęgnacji cery:
Aloes można również stosować do pielęgnacji przesuszonej skóry pięt, łokci, kolan oraz jako opatrunek na drobne rany. Dobrze sprawdzi się również w roli zamiennika balsamu do ciała – złagodzi podrażnienia powstałe po zabiegu depilacji, pomoże w walce z rozstępami.
Aloes nie powinien stanowić zamiennika codziennego kremu nawilżającego. Zaleca się stosowanie go jako bazy pod kremy.
Warto wiedzieć, że jeżeli stosujemy aloes na twarz, to nie powinien on stanowić zamiennika lub alternatywy dla naszych kremów. Dlaczego? Pomimo działania nawilżającego i regenerującego może on nie spełnić wymagań np. bardzo suchej cery. Nieodpowiedni poziom nawilżenia doprowadza wtedy do poważnych konsekwencji. Polecamy stosowanie żelu aloesowego jako dodatku do kremów codziennych.
Dawniej wszystkie kosmetyki, środki czystości, szampony i perfumy były naturalne. Pierwsze kremy były jednak bardzo tłuste, bo woski, masła roślinne i oleje uniemożliwiały uzyskanie lżejszych konsystencji, które lepiej wchłaniają się w skórę. Dziś producenci kosmetyków naturalnych w niczym nie odbiegają od tych wytwarzających te syntetyczne. Dysponują takimi samymi technologiami i mogą uzyskać każdą formułę kremu – od lekkiego jak lotion czy nawilżająca mgiełka, po bardzo odżywczy i gęsty.
Kremy ze składnikami naturalnymi mogą być łagodne dla skóry, bo natura jest inspiracją dla najlepszych składników kosmetycznych. Bardzo sobie chwalą ich stosowanie osoby ze skórą normalną, suchą lub bardzo suchą. A także wiele młodych mam. Ale niestety produkty naturalne, nie nadają się dla każdego typu cery. Powód? Naturalne składniki są bogate w drażniące, choć pięknie pachnące olejki eteryczne i aktywne wyciągi, które mogą podrażnić skóry atopowe i reaktywne, a nawet wywołać alergie. Dlatego zawsze przy takim typie skóry warto poprosić o próbkę zanim zdecyduje się o ich zakupie.
RADA EKSPERTA
Kosmetyki ze składnikami naturalnymi powinny zawierać emolienty pochodzenia roślinnego, jak naturalna gliceryna. Powód? Mają one szansę być biologicznie czynne dla skóry. Oprócz tego, warto aby naturalnym ekstraktom towarzyszyły nośniki, dzięki którym mogą one przenikać do głębszych warstw skóry (nie ma niczego złego w obecności np. glikolu propylenowego w składzie kremu).
Potrzebna jest też biotechnologiczna obróbka surowca. Nie obrażajmy się na technologię, bo dzięki niej możemy więcej czerpać z natury. Na przykład nie osiągniemy takiego efektu pielęgnacyjnego kładąc pod oczy plastry świeżego ogórka, jak nakładając ekstrakt z ogórka pochodzący z laboratorium
- dodaje Wiola Kaniewska.
Czy naturalny krem to taki, który nie zawiera konserwantów? Niekoniecznie. Duża zawartość naturalnych wyciągów i ekstraktów może się wiązać z obecnością substancji konserwujących, które chronią kremy przed zepsuciem oraz zawdzięcza im się fakt, że składniki aktywne działają tak samo przez kilka miesięcy od otwarcia. Zdarzają się też naturalne konserwanty, jak np. Kwasek cytrynowy (Citric Acid).
Oprócz tego są też kosmetyki, które nie zawierają w ogóle wody (złożone z wosków i olejów), w związku z czym zwykle nie potrzebują substancji konserwujących (bakterie i drobnoustroje namnażają się w wodzie, która jest dla nich idealnym środowiskiem), ale mogą potrzebować przeciwutleniaczy. Powód? Oleje jełczeją. Natomiast niektóre olejki jak np. jojoba działają na substancje im współtowarzyszące jak naturalne konserwanty. Bakterio- i grzybobójczo działa alkohol, który również może być naturalną substancją konserwującą. Natomiast kosmetyki do pielęgnacji skóry zawierające alkohol wciąż nie przez wszystkich są uznawane za łagodne dla skóry.
Zostawia na skórze tłusty film, ale mnie to nie przeszkadza, nakładam go na noc grubszą warstwę i idę spać Rano skóra jest widocznie nawilżona, a po pewnym czasie zauważyłam, że moje zmarszczki wokół oczu jakby stały się płytsze.
Odczekaj chwilę zanim nałożysz krem BB na skórę, a wcześniej użyłaś toniku, kremu pielęgnacyjnego, lotionu, czy też innego kosmetyku, to daj tym kosmetykom dobrze się wchłonąć, zanim nałożysz warstwę kremu BB, inaczej oba kosmetyki w reakcji ze sobą mogą zważyć się.
W przypadku Eye-Deal Look jest to chociażby biopeptyd z nasion komosy ryżowej to właśnie on wspiera redukcję nadmiernej wiotkości skóry, poprawiając jej jędrność i zmniejszając widoczność zmarszczek.
Argireline znane jako peptyd biomimetyczny zapewnia efekt wygładzenia zmarszczek mimicznych, podczas gdy bakuchiol jako naturalny odpowiednik retinolu, oferuje skórze wszystkie korzyści przeciwstarzeniowe bez podrażnień.