"Zdrowa Skóra z Aloe - Naturalny Krem Twarzy"
Naturalny krem z aloesem – jakie inne składniki są warte uwagi?
Krem z aloesu do twarzy może być wzbogacony o inne cenne dla skóry substancje. Przykładem jest odżywczy krem do cery suchej i zmęczonej z zieloną herbatą. Połączenie tych dwóch składników zapewnia kompleksową regenerację. Wzmacnia i poprawia sprężystość skóry, a także doskonale ją dotlenia.
Jeśli zależy Ci na odmłodzeniu cery, sięgnij po krem nawilżający z aloesem. Zwróć uwagę, że oferujemy kosmetyki bazujące również na wysokiej jakości olejach tłoczonych na zimno i formułach, w których znajdują się silnie nawilżające substancje. Postaw na masło shea, D-panthenol, oliwę z oliwek i witaminę E zwaną witaminą młodości. Zachęcamy do zapoznania się z całym asortymentem naszych produktów!
Naturalna pielęgnacja twarzy
Kosmetyki naturalne to takie, które zawierają komponenty pochodzące z natury. Jeśli są to składniki w większości pochodzące z certyfikowanych upraw – nazywamy je bio lub organicznymi. Jeśli zawierają miód, propolis, mleko, śluz ze ślimaka, nić pajęczą czy jad żmii, można je nazwać naturalnymi. Natomiast jeśli w ich składzie nie ma żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego z tych wymienionych – nazywamy je kosmetykami wegańskimi.
Kosmetyki naturalne, nie muszą być w 100% naturalne. Mogą zawierać także substancje syntetyczne, które działają wspomagająco na ich formuły. Warto też zwrócić uwagę na to, że aby kosmetyk spełniał normy bezpieczeństwa stosowania, podlega dokładnie takim samym restrykcjom niezależnie od składu. Czyli każdy krem naturalny lub syntetyczny, który trafia na półki w perfumerii i jest dopuszczony do sprzedaży musi być przebadany, spełniać normy prawne zgodne z przepisami polskimi jak i Unii Europejskiej. A także definitywnie nie może być testowany na zwierzętach (również zgodnie z przepisami UE). Nie można więc powiedzieć, że kosmetyki naturalne są gorsze czy lepsze od tych syntetycznych pod względem bezpieczeństwa.
RADA EKSPERTA
Nie ma jednej, ściśle określonej definicji kosmetyków naturalnych. Czy są to tylko takie, które zawierają substancje nieprzetworzone? Czy te, które w większości zawierają składniki naturalne? Niezależnie jednak od definicji, nie można powiedzieć, że coś, co jest choćby w 100% naturalne będzie lepsze dla skóry niż kosmetyki syntetyczne. Za to należy podkreślić, że komponenty naturalne niosą dużo większe ryzyko alergii i podrażnień. Dlatego przy skórach reaktywnych należy do testowania kremów naturalnych podchodzić ostrożnie.
Cera trądzikowa doceni ekstrakty ziołowe, jak np. tarczycę bajkalską. Cera podrażniona – szyszki chmielu. Szara i matowa skóra polubi wodę chabrową. Skóra dojrzała – różę damasceńską. Do cery z przebarwieniami idealne będą kosmetyki z chrzanem. A do skóry z rozszerzonym naczynkami przyda się wyciąg z bluszczu. Sucha skóra najbardziej polubi naturalne woski i oleje
Kosmetyki "bez chemii" - czyli jakie?
Czy naturalny krem to taki, który nie zawiera konserwantów? Niekoniecznie. Duża zawartość naturalnych wyciągów i ekstraktów może się wiązać z obecnością substancji konserwujących, które chronią kremy przed zepsuciem oraz zawdzięcza im się fakt, że składniki aktywne działają tak samo przez kilka miesięcy od otwarcia. Zdarzają się też naturalne konserwanty, jak np. Kwasek cytrynowy (Citric Acid).
Oprócz tego są też kosmetyki, które nie zawierają w ogóle wody (złożone z wosków i olejów), w związku z czym zwykle nie potrzebują substancji konserwujących (bakterie i drobnoustroje namnażają się w wodzie, która jest dla nich idealnym środowiskiem), ale mogą potrzebować przeciwutleniaczy. Powód? Oleje jełczeją. Natomiast niektóre olejki jak np. jojoba działają na substancje im współtowarzyszące jak naturalne konserwanty. Bakterio- i grzybobójczo działa alkohol, który również może być naturalną substancją konserwującą. Natomiast kosmetyki do pielęgnacji skóry zawierające alkohol wciąż nie przez wszystkich są uznawane za łagodne dla skóry.