CeraVe Nawilżający Krem do Twarzy z Ceramidami - Sekret Gładkiej i Zdrowej Skóry
Ceramidy - co to?
Ceramidy są istotnym elementem wypełniającym przestrzeń międzykomórkową. Należą do grupy lipidów i tworzą naturalną barierę ochronną skóry, zwłaszcza naskórka i jego warstwy rogowej. Ceramidy razem z korneocytami tworzą na skórze nieprzepuszczalną powłokę dla wody, odpowiadają tym samym częściowo za elastyczność powierzchniową warstwy naskórka. Biorą udział również w utrzymaniu homeostazy skóry.
W dużej mierze to dzięki ceramidom cera jest nawilżona i miękka w dotyku. Kiedy ich poziom zostaje obniżony na skórze natychmiast zobaczymy następujące zmiany:
- spadek elastyczności,
- szary koloryt,
- dyskomfort, pieczenie i uczucie ściągnięcia skóry,
- uczucie suchości lub łuszczenie,
- pozbawienie blasku,
- większa tendencja do powstawania zmarszczek.
Zalety produktu
PROBLEM
Suchość skóry
Czynnki zewnętrzne takie jak słońce, klimatyzacja, wiatr czy zanieczyszczenie powietrza, osłabiają ochronną wartswę skóry twarzy.
ROZWIĄZANIE
Nawilżający Balsam do ciała i twarzy
Hipoalergiczny bezzapachowy balsam błyskawicznie niweluje podrażnienia i odbuduje warstwę ochronną skóry. Silnie odżywia i mocno nawilża nie zatykając przy tym porów.
Nawilżający balsam CeraVe zapewnia natychmiastowe nawilżenie dla ekstremalnie suchej skóry. Wzmacnia odbudowę bariery naskórkowej , która jest silnie osłabiona przy atopowej skórze, trądziku czy łuszczycy. Kremowa konsystencja zapewnia idealne nawilżenie od momentu nałożenia aż do kolejnego prysznica.
Składniki aktywne
- Ceramidy
Odbudowują barierę ochronną - Kwas hialuronowy
Intensywnie nawilża - Technologia MVE
Zapewnia utrzymanie nawilżenia przez
24 godziny
Technologia MVE umożliwia uwalnianie składników aktywnych w czasie, w tym niezbędnych ceramidów, kwasów tłuszczowych i fitosfingozyny w sposób skuteczny i dobrze kontrolowany, dzięki czemu skóra pozostaje nawilżona na dłużej.
CeraVe to kompozycja trzech kluczowych ceramidów o budowie identycznej z cermidami zawartymi w skórze: ceramid 1, ceramid 3, ceramid 6-II. Ceramidy są kluczowymi składnikami skóry. Każda skóra ich potrzebuje, a ich niedobór często manifestuje skóra skłonna do trądziku, atopii czy zaczerwieniona.
Ceramidy w kosmetykach i ich rola w codziennej pielęgnacji skóry twarzy
Kosmetyki, które posiadają w składzie ceramidy dedykowane są przede wszystkim skórze zmęczonej, przesuszonej oraz z oznakami starzenia. Działają zbawiennie, kiedy wymaga ona m.in. kompleksowego nawilżenia oraz intensywnego odżywienia. Czym są ceramidy i jaką odgrywają rolę w codziennej pielęgnacji? Podpowiadamy.
- Ceramidy - o czym mowa?
- Zastosowanie ceramidów w kosmetyce
- Kto powinien stosować kosmetyki z ceramidami?
- Kosmetyki z ceramidami do twarzy - rodzaje
- Nawilżający krem do twarzy z ceramidami
- Nawilżający krem do twarzy SPF25 z ceramidami
- Odbudowujący krem pod oczy z ceramidami
- Inne preparaty pielęgnacyjne zawierające ceramidy
Mocznik w kosmetykach – jakie są zalety jego stosowania?
Kremy z mocznikiem to szereg korzyści dla naszej skóry, dlatego też warto dołączyć je do codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Przede wszystkim zapewniają głębokie nawilżenie i odżywienie, co czyni je idealnymi dla osób posiadających suchą skórę. Ten aktywny składnik jest humektantem, co oznacza, że wiąże wodę i zatrzymuje nawilżenie w naskórku.
Krem do stóp z mocznikiem i zalety jego stosowania
Nasze stopy są często pomijane w codziennej pielęgnacji, jednak warto podkreślić, że stosowanie specjalistycznego kremu do stóp o właściwościach nawilżających może przynieść wiele korzyści dla ich zdrowego wyglądu.
Krem z mocznikiem do stóp pomaga przede wszystkim w utrzymaniu nawilżenia i miękkości skóry, zapobiegając tym samym powstawaniu pęknięć. Ponadto kremy z tej kategorii pomagają zmiękczyć naskórek, a to wszystko dzięki zawartości środka keratolitycznego o odpowiednim stężeniu. To właśnie on odpowiedzialny jest za delikatne złuszczanie i wspomaganie odnowy komórkowej. Aby Twoje stopy wyglądały jak najlepiej niezależnie od pory roku, warto włączyć do codziennej rutyny specjalny krem z mocznikiem do pięt.
Kosmetyki z ceramidami - dla kogo?
Produkty z ceramidami dedykowane są przede wszystkim do pielęgnacji cery suchej oraz dojrzałej z widocznymi oznakami starzenia. Warto po nie sięgać w pielęgnacji jesienno-zimowej, kiedy skóra narażona jest na przesuszenie. Ceramidy to składnik, który pokocha także cera wrażliwa. Mogą po nie sięgać także osoby borykające się z problem łuszczenia lub swędzenia skóry.
Ceramidy są jednym z podstawowych składników wykorzystywanych w produkcji kremów do cery suchej, wrażliwej, skłonnej do podrażnień. Jaki krem z ceramidami jest najlepszy? Poniżej przedstawiamy 5 kremów, które dobrze nawilżą skórę i przywrócą jej elastyczność.
Uniwersalny produkt odpowiedni do pielęgnacji każdego typu cery. Intensywnie nawilża i regeneruje skórę. Zawiera kwas hialuronowy skutecznie nawilżający skórę. Niacynamid, który koi podrażnienia skóry. Ceramidy odbudowują jej barierę ochronną i zmniejszają utratę wody z naskórka. Krem sprawdzi się zarówno dla skóry suchej, atopowej oraz może stanowić uzupełnienie pielęgnacji domowej podczas terapii przeciwtrądzikowej. Krem ma świetne opinie i bardzo przystępną cenę.
Odżywczy krem dedykowany do ochrony skóry. Wspiera płaszcz hydro-lipidowy. Tworzy protekcyjny film na powierzchni skóry i zapobiega podrażnieniom i swędzeniu skóry. W swoim składzie zawiera ceramidy Ω 3, 6 i 9. Skutecznie odnawiają i uzupełniają barierę naskórkową. Produkt hipoalergiczny.
Tym razem propozycja kremu z ceramidami dla dojrzałej cery. Odbudowuje ochronną warstwę skóry i poprawia jej nawilżenie. Świetnie sprawdzi się pod makijaż i przedłuży jego trwałość. Zawiera Ceramid1000, innowacyjne połączenie ceramidu i nektaru z 1000 kwiatów, który doskonale wygładza powierzchnię skóry i nadaje jej blasku.
Ceramidy świetnie sprawdzą się także w pielęgnacji cery wokół oczu. Jest dedykowany do pielęgnacji skóry normalnej i suchej. Zawiera 3 kluczowe ceramidy i kwas hialuronowy. Wspiera płaszcz hydro- lipidowy skóry oraz poprawia jej nawilżenie. Widocznie eliminuje cienie i opuchnięcia pod oczami.