Najskuteczniejsze sposoby na leczenie alergii

Leki na alergię trzeciej generacji

Do trzeciej generacji leków przeciwhistaminowych należą:

  • bilastyna
  • lewocetyryzyna
  • desloratadyna

Charakteryzują się znikomą liczbą interakcji z innymi lekami i składnikami pożywienia. Osoby chorujące na np. cukrzycę lub nadciśnienie powinny jednak zwrócić szczególną uwagę na preparaty przeciwalergiczne będące połączeniem kilku substancji czynnych, ponieważ bardzo częstym ich składnikiem jest pseudoefedryna, której wpływ na ciśnienie i poziom glikemii jest trudny do przewidzenia, a przez to niebezpieczny. Podobnie sytuacja wygląda z fenylefryną, która może być stosowana zamiennie z pseudoefedryną jako składnik zwalczający katar i udrażniający nos. Wspomniani pacjenci w przypadku alergii powinni więc stosować tzw. leki pojedyncze (z jedną substancję czynną).

Leki na alergię bez recepty (przeciwhistaminowe): tabletki, krople do oczu, syropy dla dzieci

Leki na alergię bez recepty są dostępne w naszej aptece internetowej. Ich składniki aktywne pomagają złagodzić objawy takie jak katar, świąd i łzawienie oczu, a także wysypki skórne. Warto jednak pamiętać, że przed zastosowaniem leków należy dokładnie zapoznać się z ulotką lub skonsultować się z farmaceutą.

Nazwa A-Z Nazwa Z-A Cena rosnąco Cena malejąco Nowość Bestseller

Dla tego produktu producent wykupił opcję promowania, dlatego wyświetla się on na początku listy wyników.

Acatar Allergy 1mg/ml Aerozol do nosa na alergię, 10 ml

Acatar Allergy 1mg/ml aerozol do nosa zawierający azelastynę o działaniu przeciwhistaminowym.

Dla tego produktu producent wykupił opcję promowania, dlatego wyświetla się on na początku listy wyników.

Aleric Deslo Active 5 mg Tabletki na alergię, 10 tabletek

Tabletki na alelrgię Aleric Deslo Active lek przeciwalergiczny w formie tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej, bez konieczności popijania.

Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką: 12,89 zł

Aleric Spray do nosa lek zawiera mometazonu furoinian, który należy do grupy leków zwanych kortykosteroidami. Łagodzi objawy zapalenia oraz uczucie zatkanego nosa i zmniejsza ilość wydzieliny z nosa.

Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką: 21,89 zł

Jak złagodzić objawy alergii? Skuteczne leki na alergię

Skuteczne leki na alergię znajdziesz w każdej aptece. Alergicy mają do wyboru aerozole do nosa, krople do oczu, maści, tabletki. Wiele z nich dostępnych jest tylko z przepisu lekarza, jednak te najważniejsze można kupić też bez recepty. Zanim któryś wybierzesz, warto wiedzieć, że różnią się składem i działaniem.

Spis treści

Skuteczne leki na alergię można podzielić na kilka grup. Najliczniejszą grupę leków przeciwalergicznych stanowią preparaty przeciwhistaminowe. Mechanizm ich działania polega na hamowaniu aktywności histaminy, która pojawia się w organizmie w wyniku reakcji alergicznej i odpowiada za obrzęki, zaczerwienienia, skurcz oskrzeli, zmiany skórne.

Zahamowanie jej zmniejsza objawy alergii. Leki przeciwhistaminowe to co najmniej kilkanaście substancji czynnych, podzielono je na tzw. generacje. Różnice między nimi polegają na precyzji, szybkości i długości działania oraz nasileniu efektów ubocznych.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.


W aptekach znajdziecie wiele preparatów na alergię, między innymi żele, krople do oczu na alergię, krople do nosa na alergię, syropy na alergię oraz najbardziej popularne wśród pacjentów tabletki jednakże zanim sięgniecie po dostępne leki na alergię bez przypisu lekarza zapoznajcie się z ich składem oraz działaniem, aby preparat przyniósł zadowalające rezultaty.

Czytaj dalej...

Ponadto nie zawiera mydła, a jego skład urozmaicony jest o w pełni bezpieczne dla naszej skóry, naturalne antyoksydanty, które pozwalają na dogłębne oczyszczenie i dodatkową pielęgnację naszej twarzy.

Czytaj dalej...

Jeśli na Twojej twarzy widać ponad 20 wyprysków ze stanem zapalnym albo wykwity pokrywają większą część twarzy, oznacza to, że masz trądzik zapalny a może nawet piorunujący , który wymaga leczenia dermatologicznego.

Czytaj dalej...

Mniszek lekarski, dzika róża, ziele wierzbownicy, owies; liść melisy, brzozy, czarnej porzeczki, maliny, jeżyny, podagrycznika, pokrzywy, orzecha; kłącze tataraku, kwiat nagietka, bzu czarnego, stokrotki; zioła bylica, bratek, nawłoć, krwawnik, ostrożnia, przytulia, rdest ptasi, skrzyp, rzepik.

Czytaj dalej...