Co Wykonać Najpierw - Peeling Czy Depilacja?
Przygotowanie do peelingu chemicznego
Jeśli zastanawiasz się nad wykonaniem peelingu chemicznego, powinnaś najpierw udać się na konsultację, aby upewnić się, że jesteś dobrą kandydatką. Twój dostawca przejdzie przez egzamin fizyczny, aby zobaczyć, jaki rodzaj peelingu będziesz potrzebować, odpowiednie etapy i odpowiedzieć na wszelkie pytania, które możesz mieć. Przed zabiegiem peelingu chemicznego należy unikać stosowania jakichkolwiek leków, które mogą podrażnić skórę lub wywołać skutki uboczne. Następnie należy dokładnie umyć twarz, aby usunąć makijaż i martwe komórki skóry.
Jeśli rozważasz wykonanie peelingu chemicznego o średniej głębokości, powinnaś zagruntować swoją skórę i zaprzestać przyjmowania jakichkolwiek środków depigmentacyjnych na 3 do 5 dni przed wizytą. Jeśli przyjmujesz leki na trądzik torbielowaty, takie jak Accutane, powinnaś przestać je przyjmować na kilka dni przed wizytą. Ponadto, jeśli masz zimne pryszcze, powinieneś wziąć leki przeciwwirusowe co najmniej cztery dni przed wizytą.
Skutki uboczne peelingu chemicznego
Jeśli rozważasz wykonanie peelingu chemicznego przed lub po depilacji, powinnaś przestrzegać kilku środków ostrożności. Po pierwsze, należy zaprzestać stosowania wszelkich produktów zawierających retinoidy, produktów do opalania bez słońca i środków wybielających na co najmniej trzy dni przed zabiegiem. Należy również unikać ekspozycji na słońce i golenia skóry przez 24 godziny przed zabiegiem. Po drugie, należy unikać przyjmowania aspiryny lub innego rodzaju niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Na koniec należy powstrzymać się od stosowania wszelkiego rodzaju maseczek na twarz na 24 godziny przed zabiegiem.
Po zabiegu skóra może być czerwona, opuchnięta i obolała przez siedem do czternastu dni. Proces ten może być niekomfortowy, dlatego należy stosować okłady z lodu lub chłodne powietrze, aby zmniejszyć dyskomfort. Należy również od razu umówić się na wizytę kontrolną u lekarza. Należy zaplanować kolejną wizytę u lekarza za trzy do dziewięciu miesięcy, aby sprawdzić, jak zareagowała skóra.
Jaki peeling wybrać?
Peelingi dzielimy na mechaniczne lub enzymatyczne. Peeling mechaniczny, to potocznie scrub, którego drobinki w czasie pocierania skóry złuszczają martwy naskórek. Scruby można podzielić na peelingi :
- cukrowe
- solne
- cukrowo-solne ( w ofercie MydłoStacji znajdziesz właśnie ten rodzaj)
- kawowe
Peelingi enzymatyczne są preparatami, których działanie opiera się na złuszczaniu naskórka enzymami pozyskiwanymi z roślin.
W MydłoStacji bardzo cenimy ten kosmetyk, dlatego oferujemy go od samego początku. Do wyboru dwa rodzaje peelingów cukrowo-solnych, zapakowanych w duże 250 gramowe słoiczki, które wystarczają na bardzo długo. Zaopiekowana skóra z pewnością odpłaci się pięknym wyglądem, a zmysł węchu zostanie pobudzony cudownymi aromatami – w zależności od preferencji.
Miłośników francuskiej Prowansji oraz chorwackiej wyspy Hvar zachęcamy do wyboru peelingu Lawendowa Przystań. Dla osób kochających kraje w których zapach świeżych cytrusów unosi się na każdej ulicy lub targu zapraszamy do wypróbowania peelingu Daleki Świat, który zawiera m.in. oleje makadamia, jojoba, mandarynkowy oraz olejek eteryczny May Chang.
Peeling przed czy po goleniu – rozwiewamy obiekcje
Z całą pewnością przed, natomiast nie bezpośrednio przed goleniem lecz najlepiej dzień lub nawet dwa dni wcześniej. Główne działanie peelingu związane z goleniem polega na gruntownym oczyszczeniu skóry i odchyleniu włosków, co w konsekwencji ułatwia ich usunięcie. Usuwanie martwego naskórka przez peeling, zapobiega zjawisku wrastających włosków, które bardzo podrażnia skórę. Peeling odkrywa włoski, lekko je podnosi, a jeżeli jego skład zawiera dobroczynne surowce, to również pomaga zmniejszyć ryzyko pojawienia się podrażnień po goleniu. Systematyczne używanie peelingu pomaga uniknąć zapalenie mieszków włosowych i sprawia, że na skórze nie pojawiają się krosty.
Wcieranie peelingu w skórę tuż po użyciu maszynki naraziłoby ją na dodatkowy stres i podrażnienia (w szczególności skórę wrażliwą). Z tego powodu należy korzystać z peelingu przed zabiegiem bez względu na to czy golisz nogi, pachy oraz bikini maszynką, depilatorem czy woskiem.

Złuszczanie
Zanim rozpoczniesz proces złuszczania, powinnaś wykonać depilację. Zazwyczaj wykonuje się ją przy użyciu chemicznego środka złuszczającego lub mydła. Chemiczne środki złuszczające wykorzystują różnego rodzaju kwasy organiczne do usuwania martwego naskórka. Proces złuszczania powinien być wykonywany małymi, okrężnymi ruchami. Zacznij od złuszczania nóg i przejdź do pleców, klatki piersiowej i ramion.
Złuszczanie to świetny sposób na usunięcie martwych komórek skóry i zanieczyszczeń ze skóry. Nadmiar martwego naskórka może prowadzić do matowienia i wysuszenia skóry, pojawienia się trądziku i zatkania porów. Wykonywanie złuszczania przed depilacją może również sprawić, że skóra będzie zdrowsza i mniej wrażliwa. Złuszczanie powinno być wykonywane regularnie, ponieważ skóra stale traci komórki.
