Idealny Skład Kremu Pod Oczy

Jaki krem pod oczy po 30.?

Zastanawiasz się, jaki krem pod oczy po 30. roku życia sprawdzi się najlepiej? Postaw na kosmetyk o działaniu odżywiającym i regenerującym. Wybierz produkt, który odpowiada potrzebom twojej skóry w tej okolicy. Jeśli zmagasz się z opuchlizną i workami, świetnie sprawdzi się krem zawierający kofeinę czy arnikę górską lub inne składniki zmniejszające obrzęki. Aby poprawić krążenie krwi i pozbyć się zasinień, możesz sięgnąć po kosmetyk mający w składzie witaminę C. Oczywiście nie zapomnij o składnikach nawilżających i natłuszczających skórę, a także dobroczynnych ekstraktach roślinnych.

Po 30. warto powoli zacząć stosować składniki o działaniu przeciwstarzeniowym, takie jak retinol, bakuchiol, kolagen i elastyna, jednak w nie za wysokich stężeniach. Dobrze sprawdzą się również peptydy i ceramidy.

Jak opóźnić powstawanie zmarszczek pod oczami?

Skórę wokół oczu warto stymulować substancjami aktywnymi, które poprawiają napięcie i elastyczność naskórka, jak retinol, kolagen, ceramidy czy peptydy. Jeśli wymaga rozświetlenia, warto dawać jej zastrzyk antyoksydantów, w tym witaminę C (wypróbuj świetny krem Sesderma C-Vit). Skóra pod oczami wraz z wiekiem jest coraz bardziej przesuszona, a w takim przypadku należy używać bogatszych, gęstszych i bardziej odżywczych kosmetyków, które będą odpowiadały jej potrzebom. Świetnie sprawdzi się przykładowo krem pod oczy od CeraVe, który zapewnia mocną dawkę nawilżenia.

Clinic Way Lifting Peptydowy Dr Irena Eris to przeciwzmarszczkowy dermokrem pod oczy przeznaczony dla cery dojrzałej. Zawiera reaktywator odnowy skóry FGF1 LMS®, który hamuje proces starzenia skóry stymulując jej odnowę na trzech poziomach. Natomiast krem pod oczy dla skóry dojrzałej Densitium Contour Des Yeux SVR jest wzbogacony siarczanem dekstranu. Redukuje zmarszczki i zapobiega procesowi opadaniu powiek. Wzmacnia też warstwę ochronną skóry wokół oczu, co wpływa na ich optyczne odmłodzenie.

A to tylko niektóre z możliwości, jakie można sprawić skórze wokół oczu. Większość nowoczesnych kremów, pomimo bogatych w lipidy i substancje aktywne formuł, nadaje się także do stosowania pod makijaż. Nie pozostawiają bowiem niekomfortowego tłustego filmu.

LUSIME
KREM POD OCZY NA CIENIE I ZMARSZCZKI KUP TERAZ

Krem pod oczy powinien zawierać delikatne, ale skuteczne składniki aktywne, które nie podrażniają wrażliwej i cienkiej skóry pod oczami. Podobnie powinna przebiegać jego aplikacja. Aby dobrze rozprowadzić krem pod oczy, należy nałożyć go punktowo na skórę po oczami, a następnie – powoli, opuszkami palców wklepać w skórę tak, by całość się wchłonęła. Taką pielęgnację przeprowadzamy na oczyszczonej skórze twarzy, najlepiej wieczorem oraz rano po przebudzeniu.

Warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób nakłada się krem pod oczy, ponieważ robiąc to nieodpowiednio, niepotrzebnie też naciąga się skóra i mogą powstać nowe zmarszczki. Szukając kremu dla siebie, wybierajmy bezzapachowy, z lekką formułą i naturalnymi substancjami. Podczas aplikacji szczególnie trzeba uważać na to, by preparat nie dostał się do oczumówi Amanda Zielińska, kosmetolog Clinica Cosmetologica.

Jak działa krem pod oczy?

1. Odżywia i nawilża

Nasza skóra lubi wodę. Jej utrata powoduje, że skóra traci elastyczność, zatem kremy pod oczy powinny być silnie nawilżające.

2. Napina, ujędrnia, liftinguje

Sprężysta i jędrna skóra, także (a może – przede wszystkim?) ta pod oczami, to ideał każdej kobiety. Jeśli obserwujesz w tej okolicy przejawy zwiotczenia, szukaj produktów przeciwdziałających tym niechcianym procesom.

3. Zapobiega powstawaniu zmarszczek

Krem pod oczy nie usunie już istniejących zmarszczek, cudów nie ma! Ale może je wyraźnie spłycić i zapobiec pojawieniu się nowych.

4. Rozjaśnia cienie

Konkretnie te wywołane zmęczeniem czy nieodpowiednim odżywieniem. Cienie pod oczami mogą pojawiać się także z powodów zdrowotnych (kłopoty z sercem, nerkami) i wtedy krem nie pomoże – trzeba zgłosić się do lekarza.

Kremy pod oczy - kosmetyki wyjątkowe

Kremy pod oczy działają w niezwykle wrażliwej okolicy oczu, muszą przejść szereg restrykcyjnych badań, zanim zostaną dopuszczone do obrotu. Jednym z nich jest Raport Bezpieczeństwa Produktu Kosmetycznego. Znajdują się w nim wszelkie informacje dotyczące składu chemicznego produktu, profilu toksykologicznego jego komponentów, właściwości fizykochemicznych, czystości mikrobiologicznej, procesu produkcyjnego, stopnia kontaktu z ciałem człowieka, zastosowania i bezpieczeństwa użytkowania. Ocena wpływu kosmetyku na zdrowie ludzi to bardzo skomplikowany proces wymagający współpracy przedstawicieli różnych dziedzin, m.in. chemików, biologów, toksykologów. Co z tego wynika? By uniknąć ewentualnych efektów ubocznych, np. podrażnień oczu, kremy pod oczy są bardzo delikatne, a zawartość w nich składników czynnych jest niewielka i działają one tylko na powierzchniowe warstwy skóry. Dlatego, by uzyskać pożądany efekt, musimy stosować krem cierpliwie i systematycznie.

osobom z cerą tłustą i skłonną do trądziku polecam kremy zawierające kwas glikolowy złuszcza nadmiar naskórka , kwas salicylowy przeciwdziała zapychaniu porów oraz kwas migdałowy ma właściwości przeciwbakteryjne i silnie nawilżające ,.

Czytaj dalej...

Krem niekomedogenny sprzyja każdemu rodzajowi cery, jednak najbardziej polecany jest cerom ze skłonnościami do zaskórników, której głównymi reprezentantami są cera tłusta, trądzikowa, w mniejszym stopniu mieszana.

Czytaj dalej...

W przypadku skóry suchej i wrażliwej warto jednak postawić na bardziej treściwe kremy nawilżające, które jednak nie pozostawiają tłustego filmu na skórze i dobrze sprawdzają się jako baza pod makijaż.

Czytaj dalej...

Biolodzy ewolucyjni zasugerowali, że włosy łonowe są wskaźnikiem dojrzewania, ewolucyjnym sygnałem, że jesteśmy gotowi do reprodukcji; inna hipoteza dowodzi, że włosy łonowe służą do pułapki feromonów, a golenie ich wszystkich oznacza, że tracimy korzyści z przyciągania węchowego.

Czytaj dalej...