Co to jest krem CC - Tajemnica doskonałego wyglądu skóry

Składniki kremu potencjalnie komedogenne – dla jakiej cery są korzystne?

Komedogenność, w terminologii substancji kosmetycznych, oznacza te związki aktywne lub pomocnicze, z którymi wiąże się wyższe prawdopodobieństwo zalegania w porach skóry. Substancje komedogenne blokują ujścia gruczołów łojowych, przez co w skórze może (ale nie musi!) gromadzić się łój wraz z zanieczyszczeniami. U osób ze skórą tłustą i trądzikową, zwiększa to ryzyko tworzenia się zaskórników, wyprysków czy stanów zapalnych.

Jednak w przypadku cery suchej, zwłaszcza atopowej, związki komedogenne zwykle są niezbędne. Skóra bardzo wysuszona, poza nawilżeniem powinna być odpowiednio natłuszczona. Krem pozostawiający na niej barierę ochronną hamuje przeznaskórkową utratę wody i dodatkowo zabezpiecza przed działaniem czynników zewnętrznych.

Do najczęściej stosowanych w kosmetykach substancji komedogennych zalicza się m.in.:

  • oleje, np. z awokado, arganowy, migdałowy, kokosowy,
  • masło kakaowe, masło shea,
  • kwasy tłuszczowe i ich pochodne,
  • silikony,
  • lanolina, wazelina, parafina.

Podsumowując, substancje, które potencjalnie zapychają pory, teoretycznie powinny być tymi, których unikają posiadacze cery tłustej i trądzikowej, ale zwykle okazują się pomocnicze przy skórze suchej czy atopowej. Niemniej jednak, ważna jest także użyta ilość i indywidualna reakcja skóry po zastosowaniu kremu. Z tego względu, krem niekomedogenny może okazać się pomocny także u osób z suchą cerą, natomiast krem komedogenny może wspierać kondycję cery tłustej i mieszanej.

Krem BB a podkład - czym się różnią?

Zadając sobie pytanie: krem BB - co to?, warto zastanowić się, czym właściwie różni się od równie dobrze znanego produktu, jakim jest podkład. Tradycyjne podkłady zalicza się do kosmetyków do makijażu. Zawierają one dużą ilość pigmentu, występują w różnych odcieniach. Ich podstawowym zadaniem jest wyrównanie kolorytu cery. Fluid dopasowany do tonacji skóry służy jako baza pod makijaż. Dobrze kryje nawet spore niedoskonałości, takie jak np. poszerzone naczynka, rumień, przebarwienia, czy zmiany trądzikowe. Podkład do twarzy może poprawiać kondycję skóry, ale nie jest to typowy preparat pielęgnujący. Jeśli stosujesz podkład na co dzień, koniecznie zwróć uwagę na jego skład i wybierz jakościowy kosmetyk o lekkiej konsystencji.

Śledząc rynek kosmetyczny, z pewnością spotkałaś się również z kremami opisywanymi skrótem CC. Kremy CC (Color Control Cream, Color Correction Cream), podobnie jak BB, to kosmetyki wielofunkcyjne. Łączą w sobie właściwości kremu do twarzy i podkładu. Różnica między kremem BB i CC polega na ilości zawartego pigmentu. Kremy CC mają silniejsze właściwości kryjące. Świetnie nadają się dla osób, którym zależy na lepszym kryciu. Dzięki większej zawartości pigmentu kremy CC lepiej maskują niedoskonałości cery, przy czym wciąż dają naturalne efekty.

Jak wybrać najlepszy krem CC dla siebie?

Krem CC to doskonała opcja dla osób, dla których pielęgnacja skóry jest priorytetem. Dobry krem CC może być uzupełnieniem np. kuracji przeciw przebarwieniom czy niedoskonałościom. Poza kryjącymi pigmentami w składzie zawiera także składniki, które często możemy znaleźć np. w świetnej jakości serum, czy kremach pielęgnacyjnych. Dlatego tego typu produkty najlepiej dopasowywać do indywidualnych potrzeb cery.

Jeśli jesteśmy posiadaczkami suchej skóry, taki kosmetyk powinien zawierać np. kwas hialuronowy, aloes lub inne składniki znane ze świetnego nawilżania. Przy problemach z poszarzała cerą czy przebarwieniach w składzie kremu CC należy szukać m.in. witaminy C, która działa antyoksydacyjnie i wyrównuje koloryt. Gdy problemem są widoczne pajączki na twarzy, wówczas dobre efekty daje dodatek ekstraktu z czerwonych alg, czy wyciąg z ostropestu. Te składniki uszczelniają i uelastyczniają naczynia krwionośne.

Warto też dodać, że kremy CC to także idealne produkty dla posiadaczek wrażliwej i alergicznej cery. Ich skład często jest oparty na kojących składnikach, m.in. wodzie termalnej, która natychmiast zmniejsza podrażnienia skóry. Często na półkach znajdują się w więc w sekcji dermokosmetyków, czyli produktów przebadanych specjalistycznie i przeznaczonych do cer problematycznych.

Kremy CC często są dostępne w jednej, lub dwóch wersjach kolorystycznych, np. dostosowanych do jaśniejszej, lub ciemniejszej karnacji. Wiele z nich idealnie współgra z naturalnym odcieniem cery. Przy użyciu takich kosmetyków trzeba pamiętać, by nakładać je równomiernie na całej twarzy, nie zapominając o szyi. Aby osiągnąć efekt pełnego make-upu dodatkowo możemy śmiało użyć rozświetlacza, różu czy pudru brązującego.

Krem CC - do jakiej cery jest polecany?

Kremy CC początkowo zostały stworzone z myślą o cerach problematycznych. Takich, które ze względu na przebarwienia nawet po nałożeniu gęstego, kryjącego podkładu – są widoczne. Na powstawanie przebarwień ma wpływ wiele czynników, od predyspozycji genetycznych po styl życia, ale też i błędy pielęgnacyjne. Przez lata opalona skóra uchodziła za bardziej atrakcyjną, a dziś wszelkie plamy są tego trendu pokłosiem. Przebarwienia – ciemniejsze plamki – powstają także w miejscach, w których występowały zmiany trądzikowe – krostki, stany zapalne. I właśnie do takich typów skóry polecane są kremy CC.

Aktualnie kremy CC kochają posiadaczki różnych cer – nie tylko tych z przebarwieniami. To typ kosmetyku dla wszystkich osób, które nie przepadają za makijażem, ale jednocześnie zależy im na zakamuflowaniu niedoskonałości i wygładzeniu cery.

Próbowałam wielu kremów z średniej i wysokiej półki uznając że skład nivea jest zbyt ubogi zawsze okazywało się, że wydałam kupę kasy a już przy pierwszym użyciu tych świetnych kremów moja skóra szczypała i stawała się wysuszona.

Czytaj dalej...

Estée Lauder DayWear Anti-Oxidant BB SPF 35 spodoba Ci się jeszcze bardziej nie tylko nie zawiera tłuszczu, ale też ujarzmia błyszczenie, wyrównuje koloryt skóry, kwas hialuronowy utrzymuje odpowiednie nawilżenie ponieważ nawet skóra skłonna do trądziku potrzebuje nawilżenia.

Czytaj dalej...

Możesz wybrać krem pod oczy na cienie, nawilżający krem pod oczy lub taki o przeciwzmarszczkowych właściwościach dowiedz się, który jest odpowiedni dla Ciebie oraz zobacz, jak aplikować krem pod oczy.

Czytaj dalej...

Zgodnie z postanowieniami niniejszej Licencji, Licencjodawca udziela niniejszym Licencjobiorcy nieodpłatnej i niewyłącznej licencji na korzystanie z Utworu na terytorium całego świata, na czas nieoznaczony do momentu wygaśnięcia praw autorskich , na następujących polach eksploatacji.

Czytaj dalej...

Stosunek ten wzrasta od 3D do 9D dla rzęs objętościowych, od 10D do 14D dla większych wachlarzy, a nawet do 20D mega przedłużeń bardzo dramatyczne, ale nie zalecane do długotrwałego noszenia lub dla początkujących.

Czytaj dalej...