Czerwone krosty po goleniu włosów łonowych - Przyczyny, Leczenie i Porady

Jak pozbyć się krostek po goleniu:

Pozbycie się krostek po goleniu można osiągnąć dzięki kombinacji środków zapobiegawczych, domowych metod i, w niektórych przypadkach, leczenia medycznego. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci pozbyć się krostek po goleniu:

    Peeling:
    Delikatnie złuszcz obszar dotknięty krostkami za pomocą łagodnego peelingu lub miękkiej szczoteczki, aby usunąć martwe komórki skóry, które mogą puścić włosy.

Pamiętaj, że krostki po goleniu mogą potrzebować czasu, aby w pełni się zagoić, a konsekwentne stosowanie tych środków może pomóc zmniejszyć ich występowanie w przyszłości. Jeśli stan się pogarsza lub nie ustępuje pomimo prób rozwiązania problemu samodzielnie, skonsultuj się z dermatologiem w celu uzyskania profesjonalnej porady i opcji leczenia.

Truskawkowe nogi - jak leczyć?

Jeśli występuje u nas efekt truskawkowych nóg, powinniśmy czym prędzej zgłosić się do dermatologa. Tego problemu nie można lekceważyć, gdyż z czasem nieestetycznych krostek na nogach może być coraz więcej - zakażenie będzie się roznosić z jednego mieszka na kolejne.

Przewlekłe zapalenie mieszków włosowych może z kolei doprowadzić do rozwoju czyraka czy figówki.

Leczenie efektu truskawkowych nóg zależy od przyczyny stanu zapalnego. Jeśli mamy do czynienia z infekcją bakteryjną, lekarz przepisze nam odpowiedni antybiotyk albo maść z antybiotykiem, którą wystarczy stosować miejscowo 2-3 razy dziennie. Należy też uważać, by skóra w tym miejscu nie była obcierana przez ubranie. W tym czasie nie wolno również golić nóg.

Również na drożdżaki i wirus opryszczki mamy odpowiednie leki. Jeśli powodem są stosowane leki, należy unikać jednoczesnego przyjmowania tych medykamentów i ekspozycji na słońce.

Co zrobić, żeby krostki po goleniu zniknęły? Sprawdzone produkty i metody

Czerwone krostki po goleniu powstają na skutek podrażnień skóry, które niekiedy przeradzają się w stany zapalne. Chociaż wypryski wyglądają bardzo nieestetycznie, rzadko powodują poważne problemy - najczęściej ich wystąpienie ogranicza się do niewielkiego dyskomfortu bólowego. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na ich usuwanie. Sprawdź, jak sobie z nimi radzić i jakie produkty stosować, by przyspieszyć gojenie się skóry.

  • Najczęstszą przyczyną pojawiania się krostek po goleniu jest niewłaściwa higiena ciała lub narzędzi stosowanych do usuwania owłosienia.
  • W walce z krostkami, które już się pojawiły, skuteczne mogą być zioła, olejki oraz okłady. Wiele z nich znajdziesz w domowej apteczce.
  • Jeżeli masz tendencję do wyprysków po goleniu, spróbuj przestawić się na inną metodę usuwania owłosienia, np. depilację woskiem lub laserową.

Domowe sposoby na podrażnienia skóry po goleniu - zioła, olejki, okłady

Wiele ziół ma naturalne działanie przeciwzapalne i antybakteryjne. Miejscowe okłady z ziół nie tylko przyspieszają gojenie podrażnień, ale także zapobiegają ich powstawaniu. Z tego powodu najlepiej jest stosować domowe sposoby na podrażnienia bezpośrednio po goleniu, nie czekając na pojawienie się zaczerwienienia czy krostek. Szczególnie pomocne w domowej apteczce są:

  1. Żel aloesowy - sok z aloesu znany jest z działania kojącego i nawilżającego. Potrafi złagodzić pieczenie, wspomaga również regenerację podrażnionej skóry. Zawiera wiele witamin - m.in. A, C, E i witaminy z grupy B, a także ważne minerały, jak wapń czy chrom. Żel z aloesem powstaje na skutek kontrolowanej fermentacji bogatego w sok miąższu i ze względu na konsystencję idealnie zastępuje piankę do golenia.
  2. Olejek z drzewa herbacianego - zawiera ekstrakt z liści drzewa herbacianego Melaleuca alternifolia i polecany jest zwłaszcza osobom borykającym się z wypryskami po goleniu bikini. Dobrze radzi sobie ze skórą tłustą i trądzikową, zapobiega wrastaniu włosków. Olejku z drzewa herbacianego powinno się używać rozcieńczonego - dodając kilka kropel do balsamu, kremu do ciała itd.
  3. Ziarna kawy - domowy peeling kawowy usuwa zbędny naskórek, odsłaniając mieszki włosowe, co ułatwia golenie i zapobiega podrażnieniom. Ziarna kawy mają dodatkowo działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne. Tak jak innych peelingów, także tego nie powinno się używać w dniu golenia, a dzień przed lub po.
  4. Szałwia - napar z szałwii białej działa kojąco na powstałe po goleniu podrażnienia, zapobiega zakażeniom grzybami z rodzaju Candida oraz pojawianiu się krostek, łagodzi też alergię. Gorący kompres zawierający napar z szałwii może być stosowany zarówno przed, jak i po goleniu. Szałwia przywraca równowagę pH miejsc intymnych, a więc nasiadówki z szałwii polecane są w przypadku problemów z podrażnieniami okolic bikini.
  5. Olejek z mięty - za kojące właściwości mięty odpowiada mentol. Miętowy olejek nałożony na podrażnioną i zaczerwienioną skórę przynosi natychmiastową ulgę, najlepiej jednak stosować go z umiarem, rozcieńczając kremem lub balsamem.

Jeśli u lekarza pediatry rozpoznano ząbkowanie, pomocne może być stosowanie zimnych gryzaków, ale także leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych, które będą także zwalczać podwyższoną temperaturę ciała.

Czytaj dalej...

Zawarte w produkcie Cell Fusion C Expert substancje aktywne takie jak ektoina, beta-glukan, ceramidy, wyciąg z zielonej herbaty, bioferment bakterii Lactococcus, wspomagają mikroflorę naskórka i jego regenerację, przynosząc komfort i ukojenie.

Czytaj dalej...

Warto postawić na delikatne kosmetyki o jak najprostszych składach koniecznie niezawierające alkoholu , które posiadają kwas hialuronowy, glicerynę odradzana w przypadku łatwo zapychającej się cery czy mocznik.

Czytaj dalej...

Z kolei białe, drobne ale rozlane zmiany, które przypominają rybią łuskę i lokują się w dołach pachowych, pachwinach, w zgięciach łokciowych i pod kolanami, z często towarzyszącą im gęsią skórką rogowacenie mieszkowe mogą sygnalizować ziarnicę złośliwą.

Czytaj dalej...