Zel do twarzy La Roche Effaclar - Tajemnica czystej i zdrowej skóry

Jak walczyć z zaskórnikami?

„Co na zaskórniki?” – to pytanie zadaje sobie z pewnością wiele osób, zarówno tych, którzy na co dzień nie mają większego problemu z cerą, jak i ci, którzy od jakiegoś czasu zmagają się z problematyczną cerą. Dlatego też trzeba na wstępie zaznaczyć, że nie istnieje jeden uniwersalny i w stu procentach działający sposób na zaskórniki. W wielu przypadkach może się okazać, że potrzebne jest szeroko zakrojone działanie, które obejmuje nie tylko to, w jaki sposób dbamy o skórę na własną rękę, ale także profesjonalną pomoc. Warto zatem sprawdzić, co możemy zrobić, by zredukować zaskórniki – usuwanie może być żmudne, ale z całą pewnością będziemy później zadowoleni z efektu gładkiej, miękkiej i zdrowo wyglądającej skóry.

Profesjonalne sposoby na wągry na nosie i nie tylko

Jeżeli już od jakiegoś czasu zmagamy się z zaskórnikami oraz innymi niedoskonałościami twarzy, dobrze jest rozważyć wizytę u dermatologa. Dokładnie przyjrzy się on wszelkim zmianom skórnym i zleci konieczne badania. Możliwe, że przepisze nam specjalistyczny preparat na zaskórniki, zwłaszcza jeżeli są one wynikiem trądziku. Zazwyczaj bazują one na takich substancjach aktywnych jak retinol czy kwas azelainowy. Takich składników nie warto stosować na własną rękę, ponieważ ich działanie jest silne, wobec czego samodzielnie może być nam trudno dopasować ich właściwe stężenie oraz częstotliwość nakładania.

Dodatkowo, zarówno w gabinecie dermatologicznym, jak i kosmetologicznym, można zdecydować się na wybrane zabiegi zwalczające trądzik oraz wszelkie niedoskonałości. Jak usunąć zaskórniki zamknięte i otwarte właśnie przy ich pomocy? Z pewnością konieczna będzie konsultacja, której celem jest dobranie odpowiedniej metody. Szczególną popularnością cieszy się mikrodermabrazja, czyli chemiczne złuszczanie naskórka i oczyszczanie porów, która wykazuje dużą skuteczność w zakresie redukcji wyprysków.

Sposoby na zaskórniki, czyli zmiana trybu życia

Nawet doświadczony i zaufany dermatolog czy kosmetolog nie będzie w stanie całkowicie wyeliminować niedoskonałości na naszej twarzy – niezależnie, czy są to białe zaskórniki, wągry, czy też poważniejsze wypryski – jeżeli nie zwrócimy uwagi na to, jak wygląda nasz styl życia. Ograniczenie czynników, które bezpośrednio wpływają na pogorszenie kondycji cery, to jedno z kluczowych działań, jakie możemy podjąć, by zredukować zmiany skórne do minimum.

Krem na zaskórniki. Jak się pozbyć niedoskonałości przy pomocy pielęgnacji?

"Chcąc pozbyć się zaskórników wprowadź do swojej rutyny pielęgnacyjnej produkty, które w swoim składzie zawierają kwasy BHA(kwas salicylowy) lub LHA (kwas lipohydroksylowy). Zwiększają one powinowactwo do tłuszczy, dzięki temu posiadają zdolność przenikania przez warstwę łojową oraz wnikania w głąb skóry i tym samym oczyszczania porów skóry.”

DERMOKONSULTANTKA
LA ROCHE-POSAY
KARINA KOWALCZYK

Nie da się ukryć, że odpowiednio dopasowana pielęgnacja twarzy to tak naprawdę klucz do pięknej cery. Nie inaczej jest w przypadku osób, które chcą pozbyć się zaskórników. To, jakich kosmetyków używamy oraz w jaki sposób je aplikujemy, może w bardzo szybkim tempie przełożyć się zarówno na poprawę, jak i pogorszenie kondycji naszej skóry.

Zanim przejdziemy do pielęgnacji, warto zaznaczyć, że pod lupę należy wziąć również produkty do makijażu. Ciężkie, oleiste podkłady czy wysuszające pudry mogą zaburzyć proces wytwarzania łoju i doprowadzić do zatykania porów, co realnie przełoży się na powstawanie kolejnych zaskórników, a nawet stanów zapalnych. Dobrze jest zatem postawić na lekkie kosmetyki, które zarówno wyrównają koloryt skóry, jak i nadmiernie jej nie obciążą. Zaliczyć do nich możemy krem tonizujący Effaclar Duo(+) Unifiant. Produkt znakomicie redukuje przebarwienia i sprawia, że cera zyskuje naturalne, zdrowe wykończenie. Zawarte w nim składniki przyspieszają regenerację komórek naskórka, a jednocześnie nie blokują porów.

Opis produktu

trwale usuwa uporczywe niedoskonałości i zapobiega nawrotom. Żel jest przeznaczony do oczyszczania zarówno twarzy, jak i ciała, do skóry z niedoskonałościami - nawet tymi uciążliwymi. Testowany na skórze tłustej ze skłonnością do trądziku. Dzięki zawartości specjalnie dobranych składników złuszczających pozostawia skórę wygładzoną, intensywnie odblokowuje pory i usuwa nadmiar sebum. Pomaga trwale zredukować uporczywe niedoskonałości, w tym przebarwienia potrądzikowe, zapobiegając ich nawrotom.

KWAS SALICYLOWY + LHA: Mikrozłuszczają skórę, by głęboko oczyścić skórę z martwych komórek i nadmiaru sebum.

CYNK: Redukuje sebum, działa antybakteryjnie i oczyszcza skórę. GLICERYNA: Daje maksymalny komfort użycia zapewniając nawilżenie skóry.

Dzięki wysokiemu stężeniu aktywnych składników, Effaclar micro-peeling żel podczas mycia intensywnie oczyszcza nawet problematyczną skórę na plecach, zapewniając widoczne rezultaty.

Zabiegi kosmetyczne na pory na czole, brodzie i czole

Czasami widoczność porów doskwiera nam tak bardzo, że nawet odpowiednio dobrana pielęgnacja okazuje się niewystarczająca. W takim przypadku możemy skorzystać z jeszcze jednego rozwiązania. Gabinety kosmetyczne mają w swojej ofercie przeróżne zabiegi, które poprawiają wygląd naszej skóry. Niektóre z nich odpowiedzialne są za zmniejszanie widoczności porów. Cena takich usług bywa różna i w dużej mierze zależna jest od tego, czy musimy powtarzać wykonywane zabiegi. Co na otwarte pory będzie najlepsze?

Specjaliści zalecają, aby skorzystać między innymi z mikrodermabrazji. To proces złuszczania naskórka, który sprawia, że nasza skóra zaczyna się intensywnie regenerować. Do wyboru mamy mikrodermabrazję diamentową, korundową i wodno-tlenową. W tym przypadku to osoba wykonująca zabieg zdecyduje, który wariant będzie dla nas najlepszy.

Innym, równie dobrym wyborem będzie Dermapen. To nic innego, jak profesjonalne urządzenie, które nakłuwa naszą skórę. Zbudowane jest z pulsujących igieł. Dermapen przypomina nieco długopis. Co daje nam przeprowadzenie takiego zabiegu? Przede wszystkim, tak jak w przypadku mikrodermabrazji, pobudzamy skórę do produkcji kolagenu i elastyny. Jeżeli chcemy uzyskać zaskakujące efekty, to podczas wizyty możemy skorzystać też z połączenia Dermapenu z osoczem bogatopłytkowym.
Laser jest częstym wyborem wielu klientów gabinetów kosmetycznych. Do wyboru mamy wariant frakcyjny CO2 wywołujący drobne mikrouszkodzenia oraz laser Genesis, który prowadzi do podgrzewania skóry, a tym samym wytwarzania nowych łańcuchów kolagenowych.

Jak zmniejszyć pory na twarzy przy pomocy kosmetyków?

Najważniejszym punktem w walce z rozszerzonymi porami jest ich dogłębne oczyszczanie, a następnie ich zwężanie. Niezwykle istotna jest też aplikacja właściwych preparatów nawilżających, które zapobiegają utracie wody i utrzymują odpowiedni poziom nawodnienia przez cały dzień. To bardzo ważne, ponieważ zdarza się, że tak bardzo skupiamy się na eliminacji nadmiaru sebum czy zaskórników, że zapominamy o tym, że potrzeby cery są znacznie rozleglejsze. Dla przykładu – zbyt częste stosowanie produktów o działaniu matującym i oczyszczającym nie spowoduje unormowania pracy gruczołów łojowych, ale wręcz nadprodukcję łoju. Skóra poczuje się atakowana, a jej obroną będzie wytwarzanie większej ilości natłuszczającego sebum. Dlatego nie zapominajmy też o nawilżaniu czy odżywianiu. Ale co na rozszerzone pory na twarzy będzie najlepsze? Tutaj warto przypomnieć raz jeszcze, że problem z widocznością porów mają głównie osoby, które doprowadzają do ich zatykania. Dlatego staramy się uniknąć takiej sytuacji poprzez zastosowanie odpowiedniej pielęgnacji.

Jak wygrać walkę z rozszerzonymi porami przy pomocy kosmetyków? Podstawą każdej rutyny pielęgnacyjnej powinno być dokładne oczyszczanie skóry. W tej roli świetnie sprawdzi się Żel oczyszczający do twarzy Effaclar. Jego formuła pozwala na komfortowe mycie twarzy zarówno rano, jak i wieczorem. Wybierając żel oczyszczający do twarzy Effaclar, nie musisz obawiać się o podrażnienia czy przesuszenie skóry. Jego skład został skomponowany w taki sposób, by produkt skutecznie oczyszczał skórę, jednocześnie utrzymując jej prawidłowe pH. Kosmetyk usuwa zanieczyszczenia, redukuje nadmiar sebum i pomaga odblokować pory. Po jego użyciu skóra jest czysta i świeża. Co więcej, nowa formuła kosmetyku zawiera aktywny składnik – Phylobioma, który dba o zachowanie równowagi mikrobiomu skóry.

W tym celu opracowano formułę wspierającą równowagę mikrobiomu wzbogaconą o składnik Phylobioma , działający przeciwko namnażaniu się tych bakterii oraz technologię utrzymującą prawidłowe pH skóry, aby widocznie zmniejszyć wypryski.

Czytaj dalej...

Takie kosmetyki najczęściej bazują na kwasach enzymatycznych z mango, papai i ananasa, jak w DermoFuture Power Bees z eliksirem z miodu czarnej pszczoły , które rozpuszczają martwy naskórek, a Ty nie musisz już nic robić.

Czytaj dalej...

ZALETY - druga skóra - nie obciąża, nie zapycha - nie ciemnieje - bardzo ładnie wygląda na buzi - promiennie - utrzymuje się w bardzo dobrej kondycji przez cały dzień w pracy - nie trzeba go dodatkowo pudrować - trzyma bardzo ładne wykończenie, cara się nie wyświeca - świetny produkt na co dzień.

Czytaj dalej...

Anecdotally, many individuals have reported that Silicones cause excerbate breakouts, irritation, cause a feeling of skin being unable to breathe, cause clumping of cosmetic products and find it difficult to wash off.

Czytaj dalej...