Zel do twarzy La Roche Effaclar - Tajemnica czystej i zdrowej skóry

Krem na zaskórniki. Jak się pozbyć niedoskonałości przy pomocy pielęgnacji?

"Chcąc pozbyć się zaskórników wprowadź do swojej rutyny pielęgnacyjnej produkty, które w swoim składzie zawierają kwasy BHA(kwas salicylowy) lub LHA (kwas lipohydroksylowy). Zwiększają one powinowactwo do tłuszczy, dzięki temu posiadają zdolność przenikania przez warstwę łojową oraz wnikania w głąb skóry i tym samym oczyszczania porów skóry.”

DERMOKONSULTANTKA
LA ROCHE-POSAY
KARINA KOWALCZYK

Nie da się ukryć, że odpowiednio dopasowana pielęgnacja twarzy to tak naprawdę klucz do pięknej cery. Nie inaczej jest w przypadku osób, które chcą pozbyć się zaskórników. To, jakich kosmetyków używamy oraz w jaki sposób je aplikujemy, może w bardzo szybkim tempie przełożyć się zarówno na poprawę, jak i pogorszenie kondycji naszej skóry.

Zanim przejdziemy do pielęgnacji, warto zaznaczyć, że pod lupę należy wziąć również produkty do makijażu. Ciężkie, oleiste podkłady czy wysuszające pudry mogą zaburzyć proces wytwarzania łoju i doprowadzić do zatykania porów, co realnie przełoży się na powstawanie kolejnych zaskórników, a nawet stanów zapalnych. Dobrze jest zatem postawić na lekkie kosmetyki, które zarówno wyrównają koloryt skóry, jak i nadmiernie jej nie obciążą. Zaliczyć do nich możemy krem tonizujący Effaclar Duo(+) Unifiant. Produkt znakomicie redukuje przebarwienia i sprawia, że cera zyskuje naturalne, zdrowe wykończenie. Zawarte w nim składniki przyspieszają regenerację komórek naskórka, a jednocześnie nie blokują porów.

Jak powstają zaskórniki?

Zanim przejdziemy do tego, jak usunąć zaskórniki, warto poznać przyczyny, które stoją za pojawieniem się tego rodzaju wyprysków. Na sam proces powstawania zaskórników przekładają się dwa czynniki: wzmożona produkcja sebum przez gruczoły łojowe oraz zaburzenia procesu złuszczania martwego naskórka. Zalegający na twarzy łój zatyka ujścia mieszków łojowych, podobnie jak fragmenty martwego naskórka, co z kolei prowadzi do zaczopowania gruczołów. Znajdująca się tam masa łojowo-rogowa może gromadzić się zarówno pod powierzchnią skóry, jak i wydobywać się na zewnątrz.

Mimo że zaskórniki są bezbolesne i raczej rzadko towarzyszy im zaczerwienienie lub obrzęk, to jednak mają one tendencje do nadkażeń bakteryjnych, co z kolei może powodować ich przekształcanie w ropne krosty i inne niedoskonałości, które wiążą się ze sporym dyskomfortem i bywają trudniejsze do zredukowania. Właśnie z tego względu w żadnym razie nie należy ich wyciskać, ponieważ wówczas możemy łatwo doprowadzić do namnażania bakterii znajdujących się zarówno na naszej twarzy, jak i na dłoniach.

Na powstawanie zaskórników bezpośrednio wpływają również hormony, stąd też ich powszechność wśród nastolatków. Odpowiedzialne za to są przede wszystkim androgeny, których poziom jest szczególnie wysoki w okresie dojrzewania. Ich ilość wzrasta również w czasie ciąży, w trakcie miesiączki oraz zażywania środków antykoncepcyjnych, co stwarza warunki sprzyjające powstawaniu wszelkich wyprysków.

Są także inne czynniki, które bezpośrednio wpływają na stan naszej cery i mogą łatwo przyczynić się do zaskórników. Zaliczamy do nich m.in.:

  • stosowanie zbyt ciężkich kosmetyków zapychających pory,
  • silny stres,
  • nieodpowiednią dietę, bogatą w tłuszcze, produkty przetworzone, sól i cukier,
  • niewłaściwą pielęgnację skóry,
  • zmęczenie i niedobór snu,
  • palenie papierosów, spożywanie alkoholu.

Opis produktu

Żel do mycia twarzy Effaclar delikatnie oczyszcza skórę, usuwa zanieczyszczenia i nadmiar sebum. Zaburzony mikrobiom skóry powoduje rozwój i nasilenie objawów trądziku w tym namnożenie bakterii C.acnes. W tym celu opracowano formułę wspierającą równowagę mikrobiomu wzbogaconą o składnik Phylobioma, działający przeciwko namnażaniu się tych bakterii oraz technologię utrzymującą prawidłowe pH skóry, aby widocznie zmniejszyć wypryski. Żel Effaclar nie tylko skutecznie oczyszcza, ale także redukuje niedoskonałości i nadmiar sebum. To doskonałe połączenie składników, w tym kojącej i łagodzącej podrażnienia wody termalnej z La Roche-Posay.

Formuła jest niekomedogenna, hipoalergiczna, nie wysusza skóry, co czyni ją idealną dla każdego rodzaju skóry, w tym skłonnej do podrażnień i alergii.

Podsumowanie…

Rozszerzone, a nawet jak się to często określa otwarte pory na twarzy to problem, z którym zmaga się naprawdę wiele osób. Szczególnie często spotykamy je u nastolatków, ponieważ w okresie dojrzewania dochodzi do wzmożenia pracy gruczołów łojowych. Na niektóre czynniki, które powodują taki stan rzeczy, nie mamy wpływu. Są jednak skuteczne sposoby na to, aby pory na policzkach, czole czy brodzie były mniej widoczne. Mowa oczywiście o odpowiednio dobranej pielęgnacji.

Nie istnieje skuteczny lek na rozszerzone pory, ale dostępne są kosmetyki, dzięki którym uda nam się doprowadzić skórę do takiej kondycji, jakiej oczekujemy. W naszej rutynie nie powinni zabraknąć przede wszystkim żelu oczyszczającego czy toniku przywracającego naturalny poziom pH. Bardzo ważne jest też regularne wykonywanie peelingu, który pomoże pozbyć się wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Co więcej, możemy także skorzystać z profesjonalnych zabiegów, które oferują nam gabinety kosmetyczne. Przede wszystkim powinniśmy pamiętać jednak o regularności stosowanych metod oraz o dobieraniu ich do naszych potrzeb. Nie należy stosować takich technik pielęgnacji, które będą działały drażniąco lub które pogorszą stan naszej cery.

The Ordinary Natural Moisturising Factors HA to krem, którego skład składa się z naturalnych czynników nawilżających występujących w skórze, między innymi aminokwasów, kwasów tłuszczowych, mocznika, ceramidów, kwasu hialuronowego.

Czytaj dalej...

Przeciwzmarszczkowy krem do twarzy SPF 50 NIVEA SUN to krem z filtrem o formule z koenzymem Q10, który zapobiega pojawieniu się zmarszczek i plam pigmentacyjnych spowodowanych promieniowaniem słonecznym.

Czytaj dalej...

Ten wskaźnik odpowiada sumie śladów środowiskowych bez jednostki gotowego produktu wywodzących się od 5 czynników oddziaływania mierzonych przy użyciu naszej metodologii śladu środowiskowego w celu zachowania ilości i jakości zasobów wody.

Czytaj dalej...

Liczba, którą umieszcza się przy skrócie SPF 15, 30, 50 oznacza stosunek czasu, po jakim na skórze chronionej filtrem pojawi się podrażnienie, do czasu powstania zaczerwienienia na skórze niechronionej preparatem z filtrem.

Czytaj dalej...