Czy aloes doskonale nawilża skórę?

Czym jest siemię lniane?

Siemię lniane to nic innego niż małe nasiona lnu. I choć roślinę tę wykorzystuje się na wiele sposobów (przemysł włókienniczy, spożywczy, kosmetyczny czy medyczny), już od czasów starożytnych doceniano jej właściwości zdrowotne oraz pielęgnacyjne. A wszystko to ze względu na ogromną ilość składników odżywczych, które się w nim znajdują.

Nasiona lnu zawierają w sobie przede wszystkim kwasy tłuszczowe omega-6 i omega-3, które potrzebne są do budowy tkanki mózgowej, wspomagają układ krążenia, łagodzą stany zapalne, mają wpływ na syntezę hormonów oraz przemianę materii. Kwasy te są też strukturalnym składnikiem naszej skóry. Odpowiadają za stan zdrowia błon komórkowych. Warto wiedzieć, że zdrowa błona komórkowa sprawia, że mamy elastyczną, nawilżoną i miękką w dotyku, pozbawioną zmarszczek skórę. Przeczytaj też: Len mielony – właściwości nasion lnu a odchudzanie Siemię lniane to również fitoestrogeny, zwane inaczej hormonami roślinnymi. W nasionach lnu występują pod postacią steroli. Dodajmy, że w nasionach lnu pojawia się cała grupa fitoestrogenów, nazywana lignany. Dlaczego związki te są dla nas ważne? A chociażby dlatego, że blokują one receptory estrogenowe, chroniąc w ten sposób organizm przed wolnymi rodnikami. Dodatkowo regulują układ hormonalny i krążenia, co z kolei zmniejszają ryzyko zachorowania na miażdżycę, chorobę wieńcową oraz nowotwory jajników i piersi. Co ciekawe, fitohormony możemy znaleźć w składzie preparatów do ujędrniania biustu lub w preparatach modelujących owal twarzy. Mogą one działać też leczniczo na skórę trądzikową i wpływać na redukcję zmian zapalnych. W preparatach kosmetycznych fitohormony często występują w obecności witamin, enzymów i białek - składników które również mają działanie nawilżające, odżywcze i regenerujące skórę. Bardzo często w recepturach kosmetycznych pojawiają się one w połączeniu z flawonami, które wzmacniają dodatkowo ich działanie antyoksydacyjne. Roślinne hormony zalecane są też kobietom w okresie menopauzy, ponieważ pod ich wpływem poszerzają się naczynia krwionośne, a tym samym poprawia się ukrwienie skóry, która staje się bardziej nawilżona i napięta. Przeczytaj też: Menopauza - czym jest? Jak pomóc kobiecie w okresie menopauzy? Mówiąc o siemieniu lnianym nie można pominąć również błonnika rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego. Składnik ten przyspiesza perystaltykę jelit, dzięki czemu reguluje pracę przewodu pokarmowego - pomaga w wypróżnianiu, zapobiega biegunkom i zaparciom. Błonnik wiąże się w jelicie cienkim, dzięki czemu pomaga oczyścić organizm z toksycznych produktów przemiany materii i metali ciężkich. Rozpuszczalne frakcje błonnika pokarmowego stanowią także pożywkę do rozwoju pożytecznych bakterii w jelitach. Jaki jeszcze element siemienia lnianego ma na nas zbawienny wpływ? Bez wątpienia śluzy roślinne. Są one bowiem cennym składnikiem dietetycznym, ponieważ po połączeniu się z wodą zwiększają swoją objętość, nawet kilkakrotnie. Sprzyja to odchudzaniu - treść żołądka powiększa się , pojawia się uczucie sytości, dzięki czemu ochota na podjadanie znacznie się zmniejsza. Śluzy roślinne mają działanie osłaniające i powlekające. Łagodzą podrażnienia przewodu pokarmowego, chroniąc ściany żołądka. Ich właściwości wykorzystywane są podczas kuracji antybiotykowych.

Dlaczego warto stosować żel aloesowy?

Poza wymienionymi wyżej właściwościami aloesu, warto również dodać, że jest to składnik naturalny (a zatem wiemy, co aplikujemy sobie na twarz czy włosy). Jego regularne stosowanie może przyczynić się do poprawy kondycji naszej skóry i pasm - a to wszystko przy niewielkim nakładzie energetycznym i finansowym. Ponadto miąższ z aloesu (podobnie jak pozyskiwany z niego żel aloesowy) nie jest komedogenny, czyli nie zapycha porów - mogą go stosować osoby z tendencją do powstawania wągrów. Jest bogaty w substancje odżywcze, odbudowujące, regenerujące i gojące. Można w nim znaleźć m.in. witaminę B1, B2, B6, magnez, sód, potas czy cynk.
Kto szczególnie pokocha ten produkt?

  1. Właścicielki skóry suchej zdecydowanie docenią nawilżające działanie aloesu.
  2. Właścicielki cery trądzikowej pokochają żel z aloesu za jego właściwości przeciwzapalne.
  3. Właścicielki cery naczynkowej powinny docenić kojące działanie tej rośliny.
  4. Właścicielki cery tłustej i dojrzałej poczują, że dzięki aloesowi ich skóra jest bardziej napięta i ma ładniejszy kolor.

Aloes na twarz – właściwości, działanie. Dlaczego i jak warto go stosować? 10 sposobów na idealną skórę twarzy

Liczne właściwości aloesu sprawiły, że tę cenną roślinę wykorzystuje się dziś niezwykle często - również w branży kosmetycznej. Dawniej aloes kojarzył się głównie z napojem. Obecnie na dźwięk jego nazwy w pierwszej kolejności przychodzi nam do głowy szeroko pojęta pielęgnacja cery czy włosów oraz zbawienny wpływ na rany, uszkodzenia i oparzenia ciała. Skąd wziął się fenomen tego sukulenta? Aloes skradł nasze serca, ponieważ ma bardzo wiele zastosowań, a przy tym nie jest drogi.

W tym artykule:

Największą grupę stanowią formuły nawilżające, wzbogacone o fantastyczne składniki, takie jak oleje arganowy i z awokado, kwas hialuronowy, ekstrakt z ogórka, sok z liści aloesu i, oczywiście, oliwa z oliwek.

Czytaj dalej...

Ranking wybranych propozycji dostępnych na rynku dokładnie wyjaśniamy w nim jak wpływają konkretne substancje wpływają na kondycję mieszków włosowych i ich łusek, dlaczego niektóre półprodukty zadziałają lepiej niż inne oraz podajemy wykaz najważniejszych substancji czynnych.

Czytaj dalej...

kwas hialuronowy, posiadający wysoką zdolność wiązania wody w naskórku, masło shea o właściwościach ochronnych i natłuszczających czy też olej z pestek winogron o właściwościach przeciwutleniających.

Czytaj dalej...

Korzystne oddziaływanie kremu na skórę rąk jest wynikiem obecności kompleksu multiwitaminowego powstrzymująсego procesy starzenia witaminy A i E , stymulującego podział komórek naskórka witamina D , przyspieszającego gojenie i zmiękczenie skóry.

Czytaj dalej...