Czy czosnek pomaga w walce z pryszczami?
Tormentiol bezpieczeństwo
Czy Tormentiol może zaszkodzić?
Najwięcej kontrowersji budzi jeden składnik – tetraboran sodu. Jest to powszechnie stosowana substancja, którą znaleźć można między innymi w płynach do mycia, proszkach do prania, środkach czyszczących przeznaczonych do zmywarek.
Mimo swojej wysokiej efektowności, tetraboran sodu ma także negatywne działanie. Szczególnie groźny jest dla bardzo małych dzieci, dlatego wszelkie preparaty z tym składnikiem są niewskazane dla niemowlaków, jak i matek karmiących oraz kobiet w ciąży.
Tetraboran sodu przyjmować mogą jedynie dzieci powyżej 12 roku życia, te młodsze wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Ale i dla dorosłych kwas borowy może być szkodliwy, jeśli stosuje się go w zwiększonych dawkach.
Dlatego Tormentiol można aplikować jedynie przez krótki czas, do dziesięciu dni. Po tym czasie dochodzi do kumulacji kwasu borowego w organizmie, co zwykle kończy się po prostu zatruciem.
Tormentiol a skutki uboczne
Oczywiście, normalne stosowanie Tormentiolu nie powinno zakończyć się tak dramatycznymi konsekwencjami.
Maść przyjmowana zgodnie z zaleceniami powinna zadziałać bez zarzutu, usuwając jedynie zmiany chorobowe, ale bez efektów ubocznych i zagrożenia dla zdrowia.
Dawki składników a bezpieczeństwo
Dawki boru w Tormentiolu zostały dopasowane tak, by zwalczyć problem ze stanem zapalnym, ale bez pociągania za sobą ciężkich skutków ubocznych. Mimo wszystko, Tormentiol jest niegroźny jedynie wtedy, gdy stosuje się go sporadycznie, na niewielkich fragmentach skóry, zgodnie z przeznaczeniem.
Nie należy się więc sugerować tym, że jest to lek dostępny bez recepty, bo choć nie wymaga on konsultacji medycznych, to z pewnością wymaga rozwagi w jego stosowaniu.
Szybka pomoc-Pasta do zębów na pryszcze
Jak długo trzymać pastę do zębów ?
Do najskuteczniejszych domowych metod na pryszcza zalicza się pastę do zębów. Ze względu na swój skład, działa ona na skórę wysuszająco. Stosuje się ją awaryjnie, gdy pryszcz już się pojawi i chcemy go szybko zlikwidować.
Na krostkę nakłada się po prostu niedużą ilość pasty i zostawia na kilka godzin. Pasta powinna wysuszyć pryszcza, tak że na drugi dzień nie będzie już po nim śladu. Pastę do zębów aplikuje się tylko miejscowo, przy rozległym trądziku ta metoda nie jest już polecana. I co ważne, do wysuszania krostek nadaje się tylko pasta biała, a nie kolorowe żele.
Jakie owoce i warzywa na pryszcze
W kuchni znajdziemy całkiem sporo produktów, dzięki którym walka z pryszczami zakończy się wreszcie sukcesem.
Czy bratek na trądzik na pewno działa?
Jedni twierdzą, że tak, inni wprost przeciwnie. Zdania jak zwykle są rozbieżne, bo też i nasze organizmy reagują na herbatkę z bratka lub suplementację bratkiem bardzo różnie. Ale przecież różnie reagują też na inne leki polecane na trądzik. Jednym pomagają antybiotyki – innym nie, jednym wystarczą dobre kosmetyki przeciwtrądzikowe – innym nie, przykłady można by mnożyć i mnożyć. Kluczem do powodzenia kuracji jest jej indywidualny dobór. Musimy po prostu znaleźć środek który zadziała w naszym przypadku, bratek na trądzik wypróbować warto, ale czy zadziała? Takich gwarancji nigdy niestety mieć nie będziemy.
Trądzik jest takim zjawiskiem, na którego wystąpienie i stopień nasilenia ma wpływ bardzo wiele czynników. Są nimi głównie hormony, ale ich aktywność i ewentualny wpływ na intensywność trądziku mogą być warunkowane dietą i higieną życia a na nie składa się bardzo wiele składowych, które trudno wnikliwie przebadać pod kątem wpływu na cerę. Doskonałym przykładem są w tym przypadku witaminy z grupy B, suplementacja którymi u jednych z nas przynosi ogromną poprawę, u innych działa wręcz przeciwnie.
W leczeniu trądziku niezmiernie istotne jest więc to, by starać się wpłynąć nań z pomocą różnych czynników. Zazwyczaj usiłujemy godzić kuracje zalecane nam przez lekarzy i odpowiednią pielęgnację, do tego warto dodać też dietę. Całość zasadza się więc na eksperymentowaniu, najlepiej w porozumieniu z lekarzem, bo walka z trądzikiem nie jest prostą bitwą z jasno określonymi regułami – to batalia, która wymaga zaangażowania i sprytu, a przynajmniej nie przeszkadzania siłom walczącym z trądzikiem (własnemu ciału).