Czy henna do rzęs niszczy rzęsy? Mit czy rzeczywistość

Rodzaje henny do rzęs i brwi

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów henny rzęs. Są to:

  • henna proszkowa,
  • henna żelowa,
  • henna pudrowa.

Henna proszkowa barwi włoski rzęs lub brwi, a także skórę. Dlatego jest to rodzaj henny dobrej do brwi, szczególnie tych przerzedzonych. Utrzymuje się na włosach od dwóch do nawet trzech tygodni.

Henna żelowa barwi wyłącznie włoski. Uznawana jest za najdelikatniejszy rodzaj henny, zarówno z uwagi na jej działanie, jak i konsystencję. Henna w domu wykonana żelowym preparatem jest obecnie najczęściej spotykanym sposobem barwienia rzęs i brwi. Dlaczego? Jej aplikacja jest bowiem najłatwiejsza i bardzo precyzyjna.

Henna pudrowa rzęs nie tylko barwi włoski, ale także regeneruje je i odżywia. Jej dużym atutem jest również szeroki zakres odcieni, dlatego możliwe jest uzyskanie naturalnego koloru. Wykorzystywana jest ona przede wszystkim w gabinetach kosmetycznych. Efekty henny rzęs wykonanych tą metodą utrzymują się od sześciu do ośmiu tygodni.

Henna - pochodzenie, rodzaje i właściwości

Henna to naturalny produkt roślinny, stosowany m.in. do barwienia paznokci i włosów, w tym rzęs i brwi, a także do zdobienia ciała. Hennę pozyskuje się z liści i pędów rośliny lawsonia inermis, czyli lawsonii bezbronnej. Jest stosowana od wieków, a jej rytualne zastosowanie wciąż ma ogromne znaczenie kulturowe w takich krajach, jak Indie, Pakistan, Egipt, czy Maroko. Henna wykazuje właściwości pielęgnacyjne i prozdrowotne. Wzmacnia włosy, nawilża, a także łagodzi stany zapalne.

Henna do rzęs nie jest tym samym produktem, co henna do włosów i nie może być stosowana zamiennie. Skład henny do rzęs, w odróżnieniu od tej do włosów, nie zawiera składników drażniących - jest więc bezpieczny dla wrażliwej skóry wokół oczu. Henna z syntetycznymi dodatkami, na przykład p-fenylenodiaminą (PPD), może powodować poważne reakcje alergiczne i uszkodzenia skóry, dlatego przed przystąpieniem do wykonania henny rzęs w domu, należy obowiązkowo sprawdzić skład produktu, który zamierzamy zaaplikować na rzęsy.

Henna – właściwości lecznicze

Henna ma właściwości nie tylko kosmetyczne, lecz także lecznicze. W tradycyjnej medycynie substancje pozyskiwane z lawsonii wykorzystywano w leczeniu wielu chorób i dolegliwości, takich jak trąd, ospa wietrzna, odra czy biegunka. Arabscy medycy odkryli, że poszczególne części rośliny mają różne właściwości. I tak – wyciąg z liści lawsonii stosuje się do leczenia żółtaczki i chorób wenerycznych, a jej nasiona – do leczenia czerwonki i problemów z wątrobą. W tradycyjnej medycynie wykorzystywano nawet korę, z której wytwarzano środek łagodzący oparzenia. Z kolei wyciąg z liści lawsonii z masłem i miodem leczy infekcje dróg oddechowych, a sproszkowany korzeń w połączeniu z indygo wywołuje poronienie. Ponadto hennę stosuje się wspomagająco w leczeniu egzemy, łuszczycy i innych chorób skórnych dzięki jej właściwościom łagodzącym.

Jeszcze w starożytności odkryto, że henna ma właściwości przeciwłupieżowe, zwłaszcza w połączeniu z dziegciem i oliwą. W efekcie powstaje pasta, która odżywia i wzmacnia włosy oraz działa przeciwłupieżowo. Ponadto henna chroni włosy i skórę przed promieniowaniem słonecznym, poprawia strukturę włosów oraz zamyka ich łuski, a tym samym nadaje im gładkość i połysk.

cierpisz na choroby alergiczne oczu, masz częste infekcje i stany zapalne oczu, cierpisz na przewlekłe zapalenie spojówek, masz bardzo delikatną skórę powiek i okolic oczu, cierpisz na zespół suchego oka, cierpisz na jaskrę lub zaćmę.

Czytaj dalej...

Niestety, na ulicach można spotkać o wiele więcej Pań, które zamiast gęstych stylizacji mają zlepki rzęs i puste miejsca między nimi Sprawdź opinie oraz zdjęcia kobiet, którym przedłużanie zniszczyło rzęsy naturalne.

Czytaj dalej...

She has over three years of experience, a triple main bachelor s degree in psychology, English, and journalism from Mount Carmel College, Bengaluru, and a master s degree in psychology from Sampurna Montfort College, Bengaluru.

Czytaj dalej...

Sztuczne rzęsy wypadają z naszymi naturalnymi, co jest całkowicie normalnym procesem, związanym z cyklem wzrostu włosków, jednakże na co dzień, kiedy nasze naturalne rzęsy nie są tak widoczne, możemy wypadania zwyczajnie nie dostrzegać.

Czytaj dalej...