Czy krem BB nadaje się do stosowania pod oczy?

Top produktów pod oczy z retinolem

Wybór odpowiedniego produktu z retinolem nie jest prosty, dlatego z przyjemnością ci w tym pomogę. Znajdziesz tu propozycje produktów z retinolem oraz z retinalem. Oto kilka godnych uwagi propozycji, które są skuteczne, bezpieczne i przynoszą rewelacyjne efekty:

Nowość na rynku i z pewnością przyszły ulubieniec wielu! Jeśli masz problem ze zmarszczkami mimicznymi, utratą jędrności i suchością w okolicy oczu – ten produkt w formie nocnej kuracji jest dla ciebie. Zawiera oczywiście retinol, a także transformujący czynnik wzrostu (TGFß2), które w połączeniu ze sobą skutecznie napinają i wygładzają skórę, rozjaśniają cienie i wzmacniają barierę ochronną skóry wokół oczu. Z kolei kwas hialuronowy nawilża i wspomaga wchłanianie składników aktywnych. Krem ma lekką konsystencję, dobrze się wchłania i nie pozostawia przy tym okluzyjnej warstwy.

Świetny krem pod oczy z retinalem w stężeniu 0,03%, ceramidami i skwalanem. Sprawdzi się na początku przygody z retinolem ze względu na niskie, ale skuteczne stężenie. Efektywnie redukuje widoczność zmarszczek, uelastycznia skórę oraz widocznie rozjaśnia okolice pod oczami, przez co spojrzenie wygląda na bardziej wypoczęte. To idealna propozycja dla wiotkiej okolicy oczy z widocznymi oznakami starzenia. Konsystencja jest przyjemnie aksamitna, i produkt szybko się wchłania.

Nie tylko kremy zawierają retinol… możesz go znaleźć również w serum! W tym produkcie znajdziesz go pod postacią retinalu. Jest to kosmetyk już dla nieco bardziej zaawansowanych użytkowników tego składniku. Skutecznie radzi sobie ze zmarszczkami i przywróceniem jędrności skórze w okolicach oczu, ale też na całej twarzy – można stwierdzić, że to produkt 2 w 1. Zawiera również olej z arbuza (Citrullus Lanatus Seed Oil) i skwalan, które utrzymują nawilżenie w skórze. Szybko się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy, a dodatkowo jest odpowiedni dla wegan.

Retinol a retinal – różnice

Różnica tkwi w ilości przemian składniku do kwasu retinowego, który najsilniej działa w skórze. Retinol przekształca się w retinal, a ten następnie w kwas retinowy. Stąd wynika, że retinol potrzebuje dwóch przemian, a retinal już tylko jednej. Świadczy to o tym, że retinal ma znacznie szybsze działanie, niż retinol. Z tego względu jest skuteczny w zdecydowanie mniejszych stężeniach w kosmetyku niż retinol, i nie są one sobie równe. Retinal ma również mniejszy potencjał drażniący – ale pomimo różnic, oba składniki są skuteczne.

Zainteresowanie tym tematem pojawiło się stosunkowo niedawno, ponieważ retinol kojarzony jest przeważnie z silnym i drażniącym działaniem. Ale nic bardziej mylnego! Stosowanie retinolu w okolicy oczu jest jak najbardziej możliwe i przynosi świetne efekty, ale wymaga odrobiny ostrożności.

Skóra w tej okolicy jest wyjątkowo cienka i delikatna w porównaniu do skóry reszty twarzy, co sprawia, że jest bardziej podatna na podrażnienia. Wybierając retinol pod oczy, należy zwrócić uwagę na jego stężenie oraz formułę produktu – w dalszej części poznasz propozycje najlepszych kosmetyków.

Jak wybrać krem pod oczy?

Krem pod oczy wybieramy kierując się naszymi indywidualnymi potrzebami i dopasowując go do naszego typu cery. A zaczynamy go używać – tak jak pierwszy krem opóźniający starzenie się skóry – w okolicach 25. urodzin. Chyba, że już wcześniej będą nam doskwierać problemy, w poradzeniu z którymi krem pod oczy będzie mógł nam pomóc.Krem pod oczy ma za zadanie przede wszystkim zapewniać skórze w tym miejscu to wszystko, czego zapomniała zagwarantować jej Matka Natura. Jego podstawową funkcją jest więc nawilżanie i natłuszczanie okolic oczu. Dlatego w składzie kremu pod oczu powinniśmy szukać wiążących wodę w naskórku humektantów oraz substancji natłuszczających i odbudowujących jego naturalną barierę ochronną:

  • gliceryny,
  • kwasu hialuronowego,
  • aminokwasów,
  • mocznika,
  • pantenolu,
  • skwalenu,
  • ceramidów,
  • fosfolipidów
  • naturalnych olejów i maseł (np. oleju awokado, masła shea, oleju jojoba).

Krem pod oczy może także poprawiać wygląd okolic oczu zmniejszając ich obrzęk lub znajdujące się pod nimi tak zwane worki oraz cienie. W kremach pod oczy, które mają pełnić taki funkcje należy szukać substancji pobudzających krążenie krążenie krwi, działających ściągająco i rozjaśniająco:

  • kofeiny,
  • guarany,
  • wyciąg z zielonej herbaty,
  • witaminy C.

Z czasem (zwykle w okolicach 30-tki) w kącikach oczu zaczynają pojawiać się kurze łapki. Z czasem pogłębiają się i stają się coraz bardziej widoczne. Krem pod oczy może te zmarszczki spłycić i opóźnić powstawanie nowych. Składniki przeciwstarzeniowe, które znajdziemy w kremie pod oczy to zwykle:

Zobacz także
  • antyoksydanty – witamina E i C,
  • koenzym Q10,
  • retinol,
  • ekstrakt z miłorzębu japońskiego,
  • retinol.

Krem pod oczy – kiedy zacząć go używać i jak wybrać ten właściwy?

Dobrze dobrany krem pod oczy zmniejszy widoczność cieni i worków pod nimi. Dzięki niemu będziesz też dłużej młodo wyglądać!

Skóra wokół oczu wymaga naszej szczególnej uwagi. Dlaczego? Bo jest pięciokrotnie cieńsza niż skóra w innych miejscach na twarzy – jej grubość to zaledwie około 0,5 mm. Na dodatek znajduje się w niej mniej gruczołów łojowych (nawet 40 razy mniej niż w innych miejscach na twarzy), w związku z czym produkuje zdecydowanie mniej sebum, które chroni skórę przed utratą wody oraz zabezpiecza ją atakami bakterii i grzybów. Właśnie dlatego stosowanie kremu pod oczy jest tak ważne.Ale skóra wokół oczu jest nie tylko wyjątkowo delikatna i słabo chroniona przed zewnętrznymi zagrożeniami, ale też dość mocno eksploatowana. Mruganie oczami i bogata mimika ludzkiej twarzy nie pozostaje bez wpływu na jej stan i. przyspiesza jej starzenie się. I to jest kolejny powód, dla którego warto stosować krem pod oczy.

Chociaż proces starzenia się organizmu jest nieunikniony, za pomocą właściwego stylu życia, zdrowych nawyków i odpowiedniej pielęgnacji, jesteśmy w stanie go opóźnić , a nawet zniwelować pierwsze zmarszczki i przywrócić skórze naturalne glow.

Czytaj dalej...

Skuteczność efekt działania kosmetyku Konsystencja jeśli dotyczy Trwałość użytego kosmetyku na twarzy ciele Wydajność Stosunek ceny do jakości Stosunek obietnic producenta do efektu rzeczywistego Opakowanie estetyka i użyteczność.

Czytaj dalej...

INFORMACJA DLA WRAŻLIWYCH na początku zdarzyły mi się tu i ówdzie zaczerwienione miejsca, jednak później nie doświadczyłam już żadnych efektów ubocznych przy czym zawsze stosowałam pod spód krem lub serum.

Czytaj dalej...

Działanie pielęgnacyjne jest dobre jednak spodziewałam się mocniejszego efektu, brakło tu mi intensywnego nawilżenia, i działania napinająco - ujędrniającego, a przy mojej dojrzałej suchej cerze najbardziej mi na tym zależało.

Czytaj dalej...