Czy lifting rzęs niszczy? Odkrywamy prawdę za fasadą pięknych spojrzeń

Lifting rzęs – krok po kroku

Efekt liftingu powinien utrzymywać się tak długo, jak długo naturalnie żyją rzęsy. Kiedy rzęsa, która została poddana zabiegowi, wypada, na jej miejsce wyrasta nowa – już zgodnie z naturalnym ułożeniem i uniesieniem włosków. W momencie, gdy większość rzęs wymieni się na nowe, efekt przestaje być widoczny – zazwyczaj dzieje się tak po 4-6 tygodniach od wykonania zabiegu. Aby utrzymać pełen efekt liftingu, najlepiej byłoby wykonywać taki zabieg raz na 3 tygodnie.

LVL to bezbolesny i nieinwazyjny zabieg. Preparaty, które kosmetyczka nakłada na rzęsy, nie wywołują podrażnień, niemniej jednak osoby o wyjątkowo wrażliwych oczach oraz osoby noszące soczewki kontaktowe, powinny zachować wyjątkową ostrożność, decydując się na zabieg (najlepiej, jeżeli skonsultują się w tej sprawie z okulistą).

Ile trwa i jak przebiega cały zabieg?

Lifting jest zabiegiem chemicznym, który trwa około godziny — półtorej w zależności od tego, czy zdecydujemy się na wszystkie dostępne etapy. Oprócz samego liftingu możliwe jest dodatkowo nałożenie koloryzacji, odżywczego keratynowego botoksu i utrwalenie rzęs za pomocą laminowania.

Cała procedura zaczyna się od nałożeniu rzęs na specjalnie dopasowany miękki, silikonowy wałek. Następnie rzęsy są starannie rozczesywane i przymocowywane do wałka tak, by nadać im odpowiedni kształt. ​​Kolejnym krokiem jest utrwalenie rzęs w nowej pozycji za pomocą specjalnego preparatu — aktywatora. Po tej procedurze rzęsy stają się podniesione od nasady, podwinięte, a przez to też optycznie wydłużone, a także będą trwale ułożone w idealny wachlarzyk.

Następnym etapem jest koloryzacja rzęs, dzięki czemu ich kolor będzie bardziej intensywny. Po koloryzacji zaś czas na tzw. Lash botox, czyli aplikację specjalnego preparatu odżywczego, który ma za zadanie regenerację oraz odżywienie rzęs. Skład zależy od konkretnej marki preparatu, z którego korzysta dany salon, ale zazwyczaj jego podstawą jest keratyna, która odbudowuje ubytki w strukturze włosów. Ponadto w skład prepartu wchodzą substancje odżywcze i nawilżające: olejki, ekstrakty roślinne, kompleks witamin (A, B6, C, E i K), kwas mlekowy lub hialuronowy, proteiny jedwabiu itd. Dzięki tym wszystkim odżywczym substancjom zniszczone włókna włosów rzęs zostają pogrubione i odbudowane już po pierwszym zabiegu.

Zamykającym proces zabiegiem jest laminacja rzęs — nałożenie serum, zawierającego czystą keratynę, dzięki czemu rzęsy stają się silniejsze i wyraźnie grubsze. Serum nie tylko chroni, ale i dostarcza rzęsom witaminy oraz proteiny, co dodatkowo pobudza ich wzrost.

Na czym polega zabieg liftingu rzęs?

Lifting to nieinwazyjny zabieg kosmetyczny o nieskomplikowanej procedurze.

Do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać, ale należy wykonać dokładny demakijaż, szczególnie okolic oczu. Bardzo ważne jest, by zastosowany do demakijażu płyn nie był dwufazowy lub na bazie olejów, ponieważ takie substancje mogą wpływać na efekt końcowy zabiegu.

Kolejnym krokiem, jest przeprowadzenie wywiadu przez stylistkę i ustalenie, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania liftingu.

Po zabezpieczeniu przez kosmetyczkę oczu i ich okolic należy dokładnie rozczesać oraz odtłuścić rzęsy, co ma na celu poprawić działanie płynu ondulacyjnego i utrwalającego.

Rzęsy górne zostają oddzielone od dolnych, a te muszą być zabezpieczone, np. płatkami hydrożelowymi, ponieważ nie można dopuścić aby rzęsy dolne miały kontakt z preparatami, które zostaną użyte – istnieje ryzyko, że podkręcą się pod górę, lub co gorsza w jakimś nieregularnym kształcie, co jest niedopuszczalne.

Kiedy rzęsy są już rozdzielone, można zacząć nakładać specjalny preparat na ich górną część, który nawilży i odżywi włoski. Następnie, wzdłuż powieki nakleja się cieniutki, silikonowy wałeczek, na który rzęsy są delikatnie zaczesywane. Dopiero wtedy nakłada się specjalistyczny preparat ondulacyjny do ¾ wysokości włosa – nie wolno nakładać płynu po same końcówki z uwagi na fakt, że mogą one zostać zbyt mocno podwinięte i tym samym istnieje ryzyko uszkodzenia włosa.

Oczywiście preparat nie może dostać się do oczu oraz nie może mieć kontaktu ze skórą.

Czas trwania ekspozycji płynu ondulacyjnego jest bardzo ważny, każdy producent określa precyzyjny zakres minut dla preparatu i musi on być bezwzględnie przestrzegany, ponieważ zbyt długa ekspozycja może doprowadzić nawet do popalenia włosków a w najlepszym razie, zabieg się nie uda i nie przyniesie żadnych efektów. Co więcej, każdy preparat powinien być dostosowany do rodzaju rzęs, ich grubości, delikatności i ogólnej kondycji.

Lifting rzęs — co to jest?

Lifting rzęs sprawia, że rzęsy pod wpływem nałożenia na nie specjalnych środków chemicznych stają się uniesione u nasady i podkręcone w górę. Dodatkowo lifting nieco przyciemnia rzęsy, więc stają się dużo bardziej wyraziste. Po liftingu rzęs bez tuszu, bez zalotki i bez zagęszczania naturalnych rzęs mamy spektakularny efekt, niczym po znacznie bardziej inwazyjnym i droższym zabiegu. Cena liftingu rzęs jest bardzo przystępna – waha się od 100 do 250 zł w zależności od salonu i używanych preparatów.

Podniesione po liftingu rzęsy nie wymagają codziennego makijażu, a jeśli zdecydujemy się na nieco droższy od zwykłego keratynowy lifting, to rzęsy zostaną dodatkowo odżywione, co wpłynie korzystnie na ich kondycję w dłuższej perspektywie. Najbardziej widoczne efekty liftingu rzęs, czyli podniesienie, podkręcenie i przyciemnienie włosków wokół oczu, utrzymują się nawet przez dwa miesiące.

Często można spotkać się z używaniem zamiennie słów lifting i laminacja rzęs, co nie jest do końca prawidłowe. Lifting rzęs jest to zabieg, który podkręca rzęsy, natomiast laminacja to uzupełniające działanie, polegające na pokryciu rzęs kompleksem olejków i witamin, które odżywią i jednocześnie zabezpieczą rzęsy, tworząc swego rodzaju powłokę na rzęsach — stąd też nazwa laminacja. Najczęściej w gabinetach kosmetycznych oferowany jest lifting, botoks, koloryzacja i laminacja rzęs podczas jednego zabiegu.

Lifting rzęs — czy zawsze jest wskazany?

Wypadają ci rzęsy? To może być choroba

Jak pielęgnować i wzmocnić rzęsy?

Wszystkie te zalety sprawiają, że lifting rzęs należy do lubianych i bardzo popularnych zabiegów, na które decyduje się co roku wiele kobiet, zachęconych faktem, że jest to metoda nieinwazyjna, na ogół bezpieczna i bezbolesna.

Jeśli zabieg wykonywany jest w profesjonalny sposób, nie powinny po nim wystąpić żadne efekty niepożądane. Wbrew pokutującym tu i ówdzie mitom, lifting i laminowanie rzęs nie powoduje ich zniszczenia. Zabieg można powtarzać regularnie, pod warunkiem że robi go przeszkolona stylistka, która może poszczycić się stosownym certyfikatem i wykonuje go prawidłowo, przy użyciu specjalnie do tego przeznaczonych produktów oraz zachowując odpowiednią higienę pracy i precyzję. Przypadkowe wprowadzenie preparatu do oka może wiązać się z chwilowym dyskomfortem. Nie jest to jednak coś, co może zaszkodzić naszemu zdrowiu.

Niestety, jak w przypadku każdego zabiegu, istnieją przeciwwskazania do wykonania liftingu rzęs. Liftingowi rzęs nie powinny poddawać się osoby, które chorują na jaskrę bądź zaćmę lub zapalenie spojówek. Przeciwwskazaniem są także wszelkie uszkodzenia skóry w obrębie oka, w tym świeży makijaż permanentny, cienkie i kruche rzęsy naturalne. Nie powinno się również wykonywać liftingu w przypadku skóry atopowej powiek, syndromu suchego oka, cukrzycy, stanu po chemioterapii oraz przy przeziębieniu. Liftingu rzęs nie mogą także wykonać osoby uczulone na którykolwiek składnik preparatów.

Zabieg liftingu rzęs zbiera raczej pozytywne recenzje klientek salonów kosmetycznych na swoim kanale na YouTube poleca go między innymi Lisa Eldridge, czy jedna z najpopularniejszych kosmetycznych vlogerek na świecie.

Czytaj dalej...

Dzięki wykorzystaniu keratyny, białka kluczowego dla struktury włosa, zabieg może przyczynić się do regeneracji rzęs łuski, korzeń i łodyga, z których zbudowany jest mieszek włosowy, zostają odżywione.

Czytaj dalej...

Oliwka to najprostszy, najskuteczniejszy i najtańszy sposób na to aby usunąć rzęsy domowym sposobem Wystarczy, że zwilżonymi patyczkami higienicznymi oliwką będziesz pocierać rzęsy ważne, aby robić to bardzo delikatnie i wyłącznie na sztuczne rzęsy.

Czytaj dalej...

choroby i infekcje typu zapalenie spojówek, alergie oczu, zespół suchego oka, opryszczka, stany zapalne, jęczmień, gradówka, zaćma, jaskra, nużyca, trichomegalia, choroby grzybicze, bakteryjne i wirusowe.

Czytaj dalej...