Czy lifting rzęs niszczy rzęsy? Mit czy rzeczywistość
Lifting rzęs – na czym polega?
Lifting rzęs LVL to zabieg, który wykonuje się w gabinetach kosmetycznych. Polega on na trwałym nadaniu rzęsom nowego kształtu, przy pomocy preparatów nanoszonych na włoski oraz przy użyciu specjalnej formy do modelowania rzęs.
Na czym polega przedłużanie rzęs? Jak powinien wyglądać zabieg? Odpowiedź na filmie:
Zobacz film: Na czym polega przedłużanie rzęs? Źródło: Dzień Dobry TVN
Jakie efekty daje lifting rzęs – opinie
Zabieg liftingu rzęs zbiera raczej pozytywne recenzje klientek salonów kosmetycznych – na swoim kanale na YouTube poleca go między innymi Lisa Eldridge, czy jedna z najpopularniejszych kosmetycznych vlogerek na świecie. LVL sprawia, że rzęsy są zdyscyplinowane, uniesione, podkręcone przy nasadzie, wyglądają na dłuższe i gęstsze. Sprawdza się on więc u kobiet, których rzęsy są proste, nieregularne, skierowane do dołu. Stopień podkreślenia i ostateczny kształt rzęs może zostać dostosowany do indywidualnych oczekiwań i predyspozycji. Dzięki temu lifting można wykonać zarówno na krótkich, jak i na długich rzęsach.
Na czym polega zabieg liftingu rzęs?
Lifting to nieinwazyjny zabieg kosmetyczny o nieskomplikowanej procedurze.
Do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać, ale należy wykonać dokładny demakijaż, szczególnie okolic oczu. Bardzo ważne jest, by zastosowany do demakijażu płyn nie był dwufazowy lub na bazie olejów, ponieważ takie substancje mogą wpływać na efekt końcowy zabiegu.
Kolejnym krokiem, jest przeprowadzenie wywiadu przez stylistkę i ustalenie, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania liftingu.
Po zabezpieczeniu przez kosmetyczkę oczu i ich okolic należy dokładnie rozczesać oraz odtłuścić rzęsy, co ma na celu poprawić działanie płynu ondulacyjnego i utrwalającego.
Rzęsy górne zostają oddzielone od dolnych, a te muszą być zabezpieczone, np. płatkami hydrożelowymi, ponieważ nie można dopuścić aby rzęsy dolne miały kontakt z preparatami, które zostaną użyte – istnieje ryzyko, że podkręcą się pod górę, lub co gorsza w jakimś nieregularnym kształcie, co jest niedopuszczalne.
Kiedy rzęsy są już rozdzielone, można zacząć nakładać specjalny preparat na ich górną część, który nawilży i odżywi włoski. Następnie, wzdłuż powieki nakleja się cieniutki, silikonowy wałeczek, na który rzęsy są delikatnie zaczesywane. Dopiero wtedy nakłada się specjalistyczny preparat ondulacyjny do ¾ wysokości włosa – nie wolno nakładać płynu po same końcówki z uwagi na fakt, że mogą one zostać zbyt mocno podwinięte i tym samym istnieje ryzyko uszkodzenia włosa.
Oczywiście preparat nie może dostać się do oczu oraz nie może mieć kontaktu ze skórą.
Czas trwania ekspozycji płynu ondulacyjnego jest bardzo ważny, każdy producent określa precyzyjny zakres minut dla preparatu i musi on być bezwzględnie przestrzegany, ponieważ zbyt długa ekspozycja może doprowadzić nawet do popalenia włosków a w najlepszym razie, zabieg się nie uda i nie przyniesie żadnych efektów. Co więcej, każdy preparat powinien być dostosowany do rodzaju rzęs, ich grubości, delikatności i ogólnej kondycji.
Lifting i laminacja rzęs – czym są i na czym polegają zabiegi upiększania rzęs
Kolejna propozycja zabiegów, które mają na celu sprawić, aby oprawa naszych oczu stała się jeszcze bardziej wyjątkowa. Coraz częściej w kontekście poprawiania urody słyszymy o efektach, jakie przynoszą zabiegi upiększające nasze rzęsy – lifting czy laminacja rzęs. Dziś w większości salonów urody można spotkać się z bogatą ofertą skupioną właśnie na oprawie oczu. Zabiegi stosowane na rzęsy nie są już żadną nowością. Nie zawsze jednak wiemy, na czym polegają? Czym właściwie są? Czym się różnią i wreszcie, na który powinniśmy się zdecydować?
Na czym polega lifting rzęs
Czym różni się lifting rzęs od przedłużania? Lifting rzęs nie polega na doklejaniu dodatkowych rzęs (jest więc bezpieczniejszy, jeśli masz problemy z klejem do rzęs). Lifting rzęs daje naturalny efekt. Polecany jest nawet dla rzęs krótkich rzęs, prostych albo skierowanych w dół lub zgniecionych np. spaniem stale na jednym boku.
Jak wykonuje się lifting rzęs? Zabieg znany jest od około dekady i bazuje na technice podobnej do… trwałej ondulacji. Współczesne preparaty są delikatne i bezpieczne, a zarazem skuteczne. Rzęsy, podobnie jak włosy przy trwałej, są nakręcane na specjalne wałeczki – silikonowe lub obecnie papierowe.
Metoda nie jest tak inwazyjna jak przedłużanie rzęs. Górną powiekę zabezpiecza się silikonowym płatkiem. Na rzęsy nakładany jest preparat, który pozwala podkręcić rzęsy. Po nałożeniu rzęs ich na wałeczki czekamy, aż preparat będzie działać. Następnie utrwala się i nawilża rzęsy. Wałeczki mogą mieć różne rozmiary, w zależności od oczekiwanego stopnia podkręcenia rzęs i ich naturalnej długości.
Po zabiegu można malować rzęsy standardowym tuszem. Jedynie przez pierwsze 24 godziny należy unikać kosmetyków do demakijażu. Zaleca się, by przez pierwszą dobę nie korzystać z basenu lub sauny, a w domu zrezygnować z gorącej kąpieli z parą. W przeciwnym razie efekt liftingu rzęs może szybko zniknąć.
