Czy lifting rzęs niszczy rzęsy? Mit czy rzeczywistość

Lifting rzęs w ciąży

Czy kobiety w ciąży, przyszłe mamy i karmiące piersią mogą poddać się modnemu zabiegowi laminacji rzęs? Pytań tego typu jest coraz więcej.

W czasie ciąży kobiety są znacznie bardziej wrażliwe na różnego rodzaju substancje chemiczne oraz występowanie alergii pozabiegowych czy podrażnień. Ze względu na swój stan kobiety w ciąży nie mogą przyjmować wielu leków, dlatego zaleca się ograniczanie wykonywania takich zabiegów w ciąży. Zmiany hormonalne mogą również wpływać na efekty końcowe zabiegu liftingu rzęs. Nie można przewidzieć czy efekt zabiegu będzie zadowalający. Podczas ciąży kobiety mogą przyjmować dodatkowe leki, witaminy, które mogą negatywie wpłynąć na słabszy efekt zabiegu i podkręcenie. Dodatkowo zmiany hormonalne jakie występują podczas ciąży również zmniejszają szansę oczekiwanego efektu zabiegu.

Zabieg ten może być wykonywany przez mamy karmiące piersią i niedawno rodzące o ile Klientka nie jest uczulona na preparat do laminacji. Zabieg powoduje, że naturalne rzęsty zostają podkręcone przez co są bardziej widoczne i wizualnie dłuższe. Jest to alternatywa dla sztucznych rzęs. Laminacja nie jest jednak wskazana w ciąży bo trzeba wyleżeć dość długo w jednej pozycji i przez hormony zwłaszcza w pierwszym trymestrze ciąży rzęsty mogą się nie podkręcić.

Co to jest lifting rzęs

Lifting – to angielskie słowo oznaczające „podnoszenie”, robi furorę w branży beauty. Liftingowi możemy poddać twarz, by miała mniej zmarszczek, a także ciało, aby je ujędrnić (szczególnie newralgiczne, chętnie opadające części ciała, jak piersi czy pośladki). Na czym polega więc lifting rzęs?

Lifting rzęs to hit wśród blogerek urodowych i modelek z Instagrama. Jednak nie tylko one chwalą sobie efekty liftingu rzęs. Zabieg zapewnia efekt naturalnego podkręcenia rzęs, wrażenie ich wydłużenia, wzmocnienia i zagęszczenia bez doklejania. Rzęsy są lepiej wyeksponowane, a oczy przyciągają uwagę. Jeśli nie chcesz przedłużać rzęs lub obawiasz się, że sztuczne rzęsy nie będą ci pasować, lifting rzęs jest idealnym pomysłem.

To doskonałe rozwiązanie dla pań, które mają małe oczy lub opadające powieki. Rzęsy po liftingu optycznie powiększają oczy. Dzięki liftingowi rzęs nie grozi również wrażenie ciężkości rzęs i powiek. To bardzo ważne, bo zbyt opadające powieki pomniejszające oczy mogą szpecić, nadawać twarzy nieprzyjemny wyraz, podkreślać oznaki starzenia.

Przedłużanie rzęs. Poznaj wszystkie „za” i „przeciw”

Jak często można wykonywać zabieg liftingu rzęs?

Lifting rzęs daje efekty utrzymujące się praktycznie cały naturalny cykl życia rzęs – trwa to z reguły 3 miesiące. Rzęsy, które znajdują się w połowie naturalnego cyklu życia, mogą już jednak wymagać powtórzenia zabiegu – stąd najczęściej zabieg liftingu rzęs wykonuje się co 1,5 miesiąca. Nie jest to jednak regułą – czasami ponowny zabieg będzie wymagany po 8 tygodniach, a niekiedy – po 4. Wszystko zależy od tego, jaki cykl życia mają rzęsy danej klientki, co jest sprawą indywidualną. Nie zaleca się, wykonywania go wcześniej ze względu na stan włosa. Jeśli lifting rzęs został wykonany zbyt wcześnie, włos może się spalić podczas zabiegu, albo może zostać uszkodzony. W celu podtrzymania efektów trwałej można stosować naturalne olejki na rzęsy, które dzięki temu staną się bardziej odżywione.

Zabieg Liftingu przeprowadzony przez doświadczoną, przeszkoloną Stylistkę rzęs, nie zaszkodzi naszym naturalnym rzęsom. Aby zabieg nie zniszczył rzęs naturalnych musi być przeprowadzony prawidłowo, przy użyciu specjalnie do tego przeznaczonych produktów oraz zachowując odpowiednią higienę pracy. Prawidłowo wykonany zabieg jest również bezpieczny dla oczu i wzroku, pod warunkiem zachowania odpowiednich procedur i ze szczególną ostrożnością. Zanim zabieg zostanie wykonany, należy przeprowadzić wywiad z Klientką, dzięki, któremu można stwierdzić czy Klientka kwalifikuje się do wykonania zabiegu i czy nie zaszkodzi jej zdrowiu. Warto pamiętać o dodatkowej pielęgnacji po zabiegu przez Klientkę. W tym przypadku świetnie sprawdzą się naturalne olejki, które nawilżą nasze rzęsy bo zabiegu.

W kolejnym kroku, jeżeli Klientka, u której wykonywany jest lifting sobie tego życzy, ma miejsce farbowanie rzęs henną, dzięki czemu możemy cieszyć się ciemnymi rzęsami na co dzień bez konieczności ich tuszowania.

Czytaj dalej...

choroby i infekcje typu zapalenie spojówek, alergie oczu, zespół suchego oka, opryszczka, stany zapalne, jęczmień, gradówka, zaćma, jaskra, nużyca, trichomegalia, choroby grzybicze, bakteryjne i wirusowe.

Czytaj dalej...

Trwała na rzęsy nie jest wskazana w przypadku częstych infekcji oczu, zapalenia spojówek, tendencji do podrażnień oka i skóry wokół oka, niedawnym zabiegu chirurgicznym oka lub jego okolic, występowania jęczmienia na oku, posiadania delikatnych i kruchych rzęs.

Czytaj dalej...

Dzięki wykorzystaniu keratyny, białka kluczowego dla struktury włosa, zabieg może przyczynić się do regeneracji rzęs łuski, korzeń i łodyga, z których zbudowany jest mieszek włosowy, zostają odżywione.

Czytaj dalej...