Czy lifting rzęs niszczy? Odkrywamy prawdę za fasadą pięknych spojrzeń
Lifting rzęs — czy zawsze jest wskazany?
Wypadają ci rzęsy? To może być choroba
Jak pielęgnować i wzmocnić rzęsy?
Wszystkie te zalety sprawiają, że lifting rzęs należy do lubianych i bardzo popularnych zabiegów, na które decyduje się co roku wiele kobiet, zachęconych faktem, że jest to metoda nieinwazyjna, na ogół bezpieczna i bezbolesna.
Jeśli zabieg wykonywany jest w profesjonalny sposób, nie powinny po nim wystąpić żadne efekty niepożądane. Wbrew pokutującym tu i ówdzie mitom, lifting i laminowanie rzęs nie powoduje ich zniszczenia. Zabieg można powtarzać regularnie, pod warunkiem że robi go przeszkolona stylistka, która może poszczycić się stosownym certyfikatem i wykonuje go prawidłowo, przy użyciu specjalnie do tego przeznaczonych produktów oraz zachowując odpowiednią higienę pracy i precyzję. Przypadkowe wprowadzenie preparatu do oka może wiązać się z chwilowym dyskomfortem. Nie jest to jednak coś, co może zaszkodzić naszemu zdrowiu.
Niestety, jak w przypadku każdego zabiegu, istnieją przeciwwskazania do wykonania liftingu rzęs. Liftingowi rzęs nie powinny poddawać się osoby, które chorują na jaskrę bądź zaćmę lub zapalenie spojówek. Przeciwwskazaniem są także wszelkie uszkodzenia skóry w obrębie oka, w tym świeży makijaż permanentny, cienkie i kruche rzęsy naturalne. Nie powinno się również wykonywać liftingu w przypadku skóry atopowej powiek, syndromu suchego oka, cukrzycy, stanu po chemioterapii oraz przy przeziębieniu. Liftingu rzęs nie mogą także wykonać osoby uczulone na którykolwiek składnik preparatów.
Lifting rzęs krok po kroku
Zabieg nie jest skomplikowany, ale jak każda „operacja” wykonywana w okolicach oczu, wymaga uwagi. Kosmetyczka najpierw smaruje rzęsy specjalnym preparatem, który umożliwi swobodne modelowanie włosków. Substancja nie tylko pozwoli na zmianę położenia związków cysteinowych, które odpowiadają za naturalny wygląd rzęs, ale także odżywi i odbuduje ich strukturę.
Później następuje etap podkręcania. Kosmetyczki używają do tego wałeczków o niewielkich rozmiarach lub sylikonowych szablonów. Poddająca się zabiegowi kobieta musi wytrzymać około 15-20 minut z zamkniętymi oczami, bo tyle trwa ten proces. Później na rzęsy nakładany jest utrwalacz, odżywka nawilżająca, a często także przyciemniający tusz do rzęs, który zapewni efekt, jak po użyciu maskary. Nie trzeba z niej jednak rezygnować, bo podkręcone rzęsy po dodatkowym wytuszowaniu będą prezentowały się niczym z czerwonego dywanu!
Jak się przygotować do liftingu rzęs?
Do liftingu nie trzeba się specjalnie przygotowywać, jednak warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim nie wolno umawiać się na lifting rzęs, jeśli występują jakiekolwiek omówione powyżej przeciwwskazania. Przed samym zabiegiem należy usunąć z oczu makijaż oraz wyjąć soczewki kontaktowe. Ważne jest także przeprowadzenie próby uczuleniowej, która wykluczy wystąpienie niechcianej reakcji alergicznej w trakcie lub po zabiegu.
Także po liftingu rzęs nie trzeba poddawać się żadnym specjalnym reżimom, choć przez pierwszą dobę po zabiegu należy unikać makijażu i demakijażu oczu, kontaktu z wodą, parą wodną, wysoką temperaturą oraz kosmetyków stosowanych w okolicach oczu.
Po tym czasie można wykonywać wszystkie normalne czynności, w tym makijaż oka z użyciem mascary, choć klientki często uznają, że ani tusz do rzęs, ani zalotka nie są im po liftingu rzęs potrzebne — wygląd oprawy oka jest w zupełności zadowalający. Dzięki innowacyjności zabiegu rzęsy są niesamowicie podkręcone, a spojrzenie staje się bardziej wyraziste.
Po liftingu rzęs nie ma żadnych przeciwwskazań do korzystania z basenu czy sauny oraz stosowania kosmetyków z olejkami w składzie. W wielu salonach kosmetycznych w Polsce klientki otrzymują w ramach usługi specjalne serum nawilżające, które należy regularnie stosować przez pierwszy tydzień po wykonaniu zabiegu — dzięki temu rzęsy będą odpowiednio nawilżone i sprężyste.
Rezultaty liftingu będą się utrzymywać przez cały naturalny cykl życia rzęsy, co może trwać do 90 dni. Kolejny zabieg można wykonać po około 5-6 tygodniach — przez ten czas rzęsy będą stopniowo wypadać, a efekt podkręcenia powoli się zmniejszał. Jednak dobrze wiedzieć, że lifting rzęs to zabieg, który warto wykonywać w serii, by trwale odżywić rzęsy. Jeśli nasze włoski są w dobrej kondycji, a chcemy je jedynie nieco podkręcić, warto wykonać zabieg raz na kilka miesięcy.
Lifting rzęs daje spektakularne efekty. Sprawdź, co to za zabieg i dla kogo się nadaje
Lifting rzęs to chemiczny zabieg kosmetyczny, który sprawia, że rzęsy są uniesione, przez co wydają się dłuższe, a spojrzenie nabiera głębi. Efekt jest spektakularny, dlatego wiele osób decyduje się na lifting rzęs. Co musisz wiedzieć przed zabiegiem? Jak się go wykonuje i czy jest bezpieczny? Poniżej przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje.
Lifting i laminacja rzęs, nazywane także czasem botoksem na rzęsy albo trwałą rzęs, to specjalny zabieg kosmetyczny wykonywany w salonie piękności. Istnieją środki do samodzielnego liftingu rzęs w domu, ale w razie nieprawidłowego wykonania istnieje ryzyko spalenia rzęs lub całkowitego ich wypadnięcia. Z pewnością nie jest to efekt, na który liczymy, decydując się na chemiczne podkręcenie rzęs — zależy nam na długich, pięknych rzęsach i zalotnym spojrzeniu. Warto zatem zastanowić się, czy na pewno samodzielnie sprostamy zadaniu, czy też lepiej powierzyć je rękom profesjonalisty. Czym jest lifting rzęs i czy każdy może się mu poddać?