Jak wykonać lifting rzęs w domu - Krok po kroku poradnik dla pięknych i zdefiniowanych rzęs
Henna – właściwości lecznicze
Henna ma właściwości nie tylko kosmetyczne, lecz także lecznicze. W tradycyjnej medycynie substancje pozyskiwane z lawsonii wykorzystywano w leczeniu wielu chorób i dolegliwości, takich jak trąd, ospa wietrzna, odra czy biegunka. Arabscy medycy odkryli, że poszczególne części rośliny mają różne właściwości. I tak – wyciąg z liści lawsonii stosuje się do leczenia żółtaczki i chorób wenerycznych, a jej nasiona – do leczenia czerwonki i problemów z wątrobą. W tradycyjnej medycynie wykorzystywano nawet korę, z której wytwarzano środek łagodzący oparzenia. Z kolei wyciąg z liści lawsonii z masłem i miodem leczy infekcje dróg oddechowych, a sproszkowany korzeń w połączeniu z indygo wywołuje poronienie. Ponadto hennę stosuje się wspomagająco w leczeniu egzemy, łuszczycy i innych chorób skórnych dzięki jej właściwościom łagodzącym.
Jeszcze w starożytności odkryto, że henna ma właściwości przeciwłupieżowe, zwłaszcza w połączeniu z dziegciem i oliwą. W efekcie powstaje pasta, która odżywia i wzmacnia włosy oraz działa przeciwłupieżowo. Ponadto henna chroni włosy i skórę przed promieniowaniem słonecznym, poprawia strukturę włosów oraz zamyka ich łuski, a tym samym nadaje im gładkość i połysk.
Przeciwwskazania do wykonania trwałej rzęs
Lifting rzęs ma pewne przeciwwskazania – niestety nie każda z pań będzie mogła wykonać taki zabieg. Trwała na rzęsy nie jest wskazana w przypadku częstych infekcji oczu, zapalenia spojówek, tendencji do podrażnień oka i skóry wokół oka, niedawnym zabiegu chirurgicznym oka lub jego okolic, występowania jęczmienia na oku, posiadania delikatnych i kruchych rzęs.
Niestety stosowane do trwałej na rzęsy żele mogą osłabić kondycję rzęs – zwłaszcza takich, które naturalnie są cienkie i łamliwe (podobne efekty są w przypadku trwałej ondulacji na włosach). Używane do kręcenia preparaty niestety nie służą dobrze naszym rzęsom, a substancje w nich zawarte mogą dodatkowo podrażniać wrażliwą skórę. Jeżeli więc posiadamy cienkie i kruche rzęsy, lepiej zrezygnować z zabiegu lub połączyć lifting rzęs z botoksem lub laminowaniem, które to skutecznie wzmacniają i odżywiają włoski. Istotny jest także wybór kosmetyków wysokiej jakości (jeżeli robimy lifting w domu) lub wybór salonu o dobrej renomie (jeżeli decydujemy się na usługę kosmetyczki).
Anna Baranowska
Ukończyła Dziennikarstwo na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kilkuset artykułów o tematyce zdrowotnej i parentingowej. Należy do grona dziennikarzy medycznych jako członkini Stowarzyszenia "Dziennikarski Klub Promocji Zdrowia".
Wykończenie
Po nałożeniu rzęs warto zadbać o ich wykończenie, aby uzyskać jeszcze lepszy efekt. Oto kilka dodatkowych wskazówek:
- Przeczesz rzęsy grzebieniem do rzęs, aby je rozdzielić i usunąć ewentualne grudki kleju.
- Nałóż cienką warstwę tuszu do rzęs, aby połączyć naturalne i sztuczne włoski.
- Jeśli chcesz, możesz również dodać delikatny eyeliner, aby podkreślić linie rzęs.
Teraz, gdy wiesz, jak samodzielnie zrobić sobie rzęsy, możesz cieszyć się pięknym i zmysłowym spojrzeniem bez konieczności wizyty u kosmetyczki. Pamiętaj, że praktyka czyni mistrza, więc nie zrażaj się, jeśli nie od razu osiągniesz perfekcyjny efekt. Ćwicz regularnie i eksperymentuj z różnymi rodzajami rzęs, aby znaleźć ten idealny dla Ciebie. Gotowa na metamorfozę? Wypróbuj nasze wskazówki i bądź gotowa na komplementy!
Wezwanie do działania:
Zapraszamy do samodzielnego wykonania pięknych rzęs! Oto kilka prostych kroków, które pomogą Ci osiągnąć efektowny efekt:
1. Przygotuj swoje rzęsy: Upewnij się, że są czyste i pozbawione wszelkich śladów makijażu.
2. Wybierz odpowiednie narzędzia: Skompletuj zestaw, który zawiera klej do rzęs, pęsetę do aplikacji, rzęsy sztuczne oraz nożyczki do przycięcia.
3. Przytnij rzęsy: Jeśli rzęsy sztuczne są zbyt długie, przyciąć je do odpowiedniej długości, tak aby pasowały do Twojego naturalnego kształtu oka.
4. Nałóż klej: Delikatnie nałóż cienką warstwę kleju na pasku rzęs sztucznych. Poczekaj kilka sekund, aż klej stanie się lepki.
5. Aplikuj rzęsy: Używając pęsety, ostrożnie umieść rzęsy sztuczne na linii rzęs naturalnych. Zacznij od wewnętrznego kącika oka i delikatnie przyciśnij, aby je przykleić.
6. Dopasuj rzęsy: Jeśli rzęsy sztuczne nie leżą idealnie, delikatnie je przesuń lub przyciśnij, aby uzyskać pożądany efekt.
7. Powtórz na drugim oku: Powtórz te same kroki na drugim oku, aby uzyskać symetryczny wygląd.
8. Zakończ makijaż: Po nałożeniu rzęs, możesz kontynuować swoje codzienne rytuały makijażowe, dodając tusz do rzęs lub inne produkty, które lubisz.
Jak działa wazelina na rzęsy?
Wazelina to produkt, który powinien na stałe zagościć w twojej kosmetyczce. Z powodzeniem użyjesz jej do przedłużenia trwałości perfum, jako krem pod oczy, odżywi spierzchnięte usta i nawilży suche pięty. Jednak prawdziwą furorę odgrywa podczas pielęgnacji rzęs. Doda im sprężystości i podkręci. Regularnie stosowana przyczynia się do:
- przyrostu nowych włosków,
- wydłużenia i pogrubienia rzęs,
- przyciemnienia ich koloru,
- zmniejszenia wypadania włosków przy demakijażu,
- zwiększą elastyczność i nawilżenie.
A już od pierwszego użycia wazeliny rzęsy będą się lepiej prezentowały – zostaną ładnie podkreślone i lekko pogrubione.
Wazelina z powodzeniem może zastąpić tusz do rzęs. Delikatnie pogrubi włoski, zwiększając ich widoczność i poprawiając wygląd. Dodatkowo pozostawiona na nich przez cały dzień będzie działała odżywczo i ochronnie. Jeżeli jednak nie wyobrażasz sobie swojego codziennego makijażu bez maskary to i tak nie rezygnuj z wazeliny. Dzięki jej aplikacji przedłużysz trwałość kosmetyku, który lepiej się będzie rozprowadzał po rzęsach. Dodatkowo zyskasz ochronę włosków przez cały dzień.