Jak wykonać lifting rzęs w domu - Krok po kroku poradnik dla pięknych i zdefiniowanych rzęs
Jak się przygotować do henny rzęs?
W drogeriach henna kosmetyczna jest dostępna w dwóch postaciach: proszku i kremu. Lepszym rozwiązaniem będzie henna w kremie, która jest łatwiejsza w użyciu i przechowywaniu. Barwnik może mieć jeden z trzech następujących kolorów: czarny, brązowy lub grafitowy. Aby uzyskać inny odcień, kolory podstawowe można dowolnie mieszać. Ogólnie rzecz biorąc, czarna henna jest przeznaczona dla brunetek, a brązowa i grafitowa dla szatynek i blondynek.
Poza samą henną należy zaopatrzyć się w:
- wodę utlenioną,
- szczoteczkę po zużytym tuszu do rzęs (najlepiej silikonową),
- mały pojemnik, w którym henna zostanie rozrobiona,
- płatki kosmetyczne,
- tłusty krem lub wazelinę.
Jak nakładać hennę na rzęsy? Henna rzęs krok po kroku
- Najpierw wykonaj dokładny demakijaż oczu. Sprawdź, czy na rzęsach nie pozostały resztki tuszu. Jeżeli używasz preparatu do demakijażu w postaci oleju, użyj wody, aby odtłuścić rzęsy, które przed aplikacją henny muszą być dokładnie oczyszczone i całkowicie suche.
- Okolice oczu posmaruj tłustym kremem lub wazeliną. Dzięki temu uchronisz skórę przed zabarwieniem.
- Do małego pojemnika wyciśnij z tubki odrobinę henny w kremie lub wysyp trochę henny w proszku i dolej kilka kropli wody utlenionej. Proporcje dobierz tak, aby uzyskać gęstą konsystencję.
- Za pomocą szczoteczki nałóż mieszankę na rzęsy. Zacznij od dolnej linii rzęs, Podłóż pod nią płatek kosmetyczny, a następnie nałóż na rzęsy produkt od nasady po same końce. Następnie zaaplikuj mieszankę na górne rzęsy.
- W zależności od intensywności pożądanego koloru, odczekaj około 10-15 minut, zanim zmyjesz preparat ciepłą wodą. Najlepiej to robić za pomocą nasączonych płatków kosmetycznych.
Co to jest henna?
Henna to barwnik pozyskiwany z liści i pędów rośliny lawsonii bezbronnej, która występuje na obszarach tropikalnych od Indii przez Australię i Afrykę po Amerykę Łacińską. Henna powstaje po sproszkowaniu i ugotowaniu liści oraz przebiera formę brunatnej mazi. Wysuszona nie traci swoich właściwości, a już odrobina wody wystarczy, aby przywrócić jej płynną konsystencję. Henna jest bogata w wapń, magnez, potas, cynk, żelazo, miedź i mangan, a także w enzymy, błonnik, witaminy A, B i D oraz kwasy oleinowy i linolowy.
Henna słynie ze swoich właściwości koloryzacyjnych. W arabskich łaźniach hammam stosuje się hennę w celu nadania ciału równomiernego, lekko brązowego odcienia, w ten sposób skóra zawsze wygląda zdrowo i promiennie. Ponadto henna zmiękcza skórę, która w efekcie jest gładka i przyjemna w dotyku.
Henna barwi nie tylko skórę, lecz także włosy. W jaki sposób? Barwnik wnika do włosa, gdzie wiąże się z keratyną. Płukanki do włosów z henną sprawiają, że nabierają one ciemniejszego koloru, który wygląda o wiele naturalniej niż po zastosowaniu szamponu koloryzującego lub farby o takim działaniu. Henna nie niszczy włosów, dlatego nie zaszkodzi im nawet jej długotrwałe stosowanie. Należy mieć na uwadze, że efekty nie są natychmiastowe i zależą od wyjściowego koloru włosów.
Ponadto henna jest stosowana w celu przyciemniania rzęs i brwi. Zabiegi z henną wykonuje się w większości gabinetów kosmetycznych i samodzielnie w domu.

Jak działa wazelina na rzęsy?
Wazelina to produkt, który powinien na stałe zagościć w twojej kosmetyczce. Z powodzeniem użyjesz jej do przedłużenia trwałości perfum, jako krem pod oczy, odżywi spierzchnięte usta i nawilży suche pięty. Jednak prawdziwą furorę odgrywa podczas pielęgnacji rzęs. Doda im sprężystości i podkręci. Regularnie stosowana przyczynia się do:
- przyrostu nowych włosków,
- wydłużenia i pogrubienia rzęs,
- przyciemnienia ich koloru,
- zmniejszenia wypadania włosków przy demakijażu,
- zwiększą elastyczność i nawilżenie.
A już od pierwszego użycia wazeliny rzęsy będą się lepiej prezentowały – zostaną ładnie podkreślone i lekko pogrubione.
Wazelina z powodzeniem może zastąpić tusz do rzęs. Delikatnie pogrubi włoski, zwiększając ich widoczność i poprawiając wygląd. Dodatkowo pozostawiona na nich przez cały dzień będzie działała odżywczo i ochronnie. Jeżeli jednak nie wyobrażasz sobie swojego codziennego makijażu bez maskary to i tak nie rezygnuj z wazeliny. Dzięki jej aplikacji przedłużysz trwałość kosmetyku, który lepiej się będzie rozprowadzał po rzęsach. Dodatkowo zyskasz ochronę włosków przez cały dzień.
Lifting rzęs – co to jest?
Lifting rzęs, a inaczej trwała rzęs, to jeden z popularniejszych w ostatnim czasie zabiegów na rzęsy. Celem jest trwałe podkręcenie rzęs i ich uniesienie. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i trwa ok. 1-1,5 godziny. Trwałą rzęs można wykonać na każdej długości, jednak zabieg ten polecany jest najbardziej osobom, które mają rzęsy proste i długie. W przypadku rzęs krótkich i kruchych, efekty mogą być niestety niezadowalające i będziesz żałowała wydanych w salonie pieniędzy. Efekty utrzymują się od 6 do nawet 12 tygodni, jednak najbardziej spektakularne są przez pierwsze 4 tygodnie.
W jaki sposób wykonuje się lifting rzęs? Zobaczcie poniżej filmik instruktażowy, a także poszczególne kroki spisane chronologicznie w punktach.
Krok 1. Na początek oczyszczamy twarz z makijażu.
Krok 3. Przechodzimy do zakręcania rzęs. Najpierw kosmetyczka nasącza rzęsy preparatem, którego zadaniem jest nadanie rzęsom odpowiedniego kształtu. Następnie przykładane są do oczu wałeczki i naginanie ich w taki sposób, aby dopasowały się do powieki. Włoski dociskane są niewielkim drewnianym patyczkiem do wałeczka.
Krok 4. W tym kroku nakładany jest specjalnych żeli na rzęsy. Jeden z nich ma otworzyć łuskę, a drugi – zamknąć. Najpierw kosmetyka posługuje się drewnianym patyczkiem i z jego pomocą nakłada żel otwierający łuskę włosową – pozostawia go na ok. 10 minut. Następnie nakładany jest drugi żel – utrwalacz – który ma na celu utrwalenie struktury rzęs w podkręconym kształcie. Preparat również pozostawiany jest ok. 10 minut.
Krok 5. To już ostatni krok, podczas którego usuwany jest z powiek wałeczek poprzez delikatne naciągnięcie powieki i zrolowanie go ku górze. Po zabiegu nie myjemy rzęs przez 24 godziny. Po tym czasie możemy rzęsy przemyć i rozczesać – wówczas widoczny będzie pełny efekt zabiegu.

Henna – właściwości lecznicze
Henna ma właściwości nie tylko kosmetyczne, lecz także lecznicze. W tradycyjnej medycynie substancje pozyskiwane z lawsonii wykorzystywano w leczeniu wielu chorób i dolegliwości, takich jak trąd, ospa wietrzna, odra czy biegunka. Arabscy medycy odkryli, że poszczególne części rośliny mają różne właściwości. I tak – wyciąg z liści lawsonii stosuje się do leczenia żółtaczki i chorób wenerycznych, a jej nasiona – do leczenia czerwonki i problemów z wątrobą. W tradycyjnej medycynie wykorzystywano nawet korę, z której wytwarzano środek łagodzący oparzenia. Z kolei wyciąg z liści lawsonii z masłem i miodem leczy infekcje dróg oddechowych, a sproszkowany korzeń w połączeniu z indygo wywołuje poronienie. Ponadto hennę stosuje się wspomagająco w leczeniu egzemy, łuszczycy i innych chorób skórnych dzięki jej właściwościom łagodzącym.
Jeszcze w starożytności odkryto, że henna ma właściwości przeciwłupieżowe, zwłaszcza w połączeniu z dziegciem i oliwą. W efekcie powstaje pasta, która odżywia i wzmacnia włosy oraz działa przeciwłupieżowo. Ponadto henna chroni włosy i skórę przed promieniowaniem słonecznym, poprawia strukturę włosów oraz zamyka ich łuski, a tym samym nadaje im gładkość i połysk.
