Jak wykonać lifting rzęs w domu - Krok po kroku poradnik dla pięknych i zdefiniowanych rzęs

Domowy lifting rzęs – będziesz zachwycona tym trikiem z Tik Toka

Tusz do rzęs to produkt, bez którego wiele kobiet nie wyobraża sobie swojego codziennego makijażu. Wystarczy kilka pociągnięć tym kosmetykiem, a twoje spojrzenie zyskuje nowy wymiar, a włoski są dłuższe i bardziej podkręcone. Jak się okazuje ten sam efekt, można uzyskać w inny sposób. Poznajcie najnowszy trend z TikToka, a tusz do rzęs nie będzie wam już potrzebny.

Domowy lifting rzęs jest banalnie prosty w wykonaniu i nie zajmie ci zbyt wiele czasu. O czym przekonuje jedna z użytkowniczek TikToka, która na swoim kanale testuje na sobie przeróżne triki makijażowe. Jacqueline Kilikita pokazała, jak przy użyciu jedynie trzech produktów uzyskać efekt podkręconych rzęs. Wszystko, czego potrzebujesz to wazelina, zalotka i szczoteczka do rzęs. Co musisz zrobić? Wystarczy, jeśli zaaplikujesz niewielką ilość wazeliny na zalotkę. Następnie przyłóż ją do rzęs, zaciśnij na około 10-15 sekund, a wystające włoski wyczesz szczoteczką.

TikTokerka zachwycona jest tym sposobem. Jej rzęsy są równie dobrze podkręcone, jak po użyciu maskary. Przestrzega jednak, aby w trakcie wykonywania domowego liftingu uważać, aby wazelina nie miała kontaktu ze śluzówką.

Pragniesz mieć odżywione i pogrubione rzęsy? Ten zabieg jest idealny dla ciebie

Laminacja rzęs to znakomity zabieg, który sprawi, że twoje spojrzenie będzie bardziej wyraziste. Podkręca i unosi włoski nad okiem, a przy okazji je odżywia. To znacznie lepsze i zdrowsze rozwiązanie…

Lifting rzęs – co to jest?

Lifting rzęs, a inaczej trwała rzęs, to jeden z popularniejszych w ostatnim czasie zabiegów na rzęsy. Celem jest trwałe podkręcenie rzęs i ich uniesienie. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i trwa ok. 1-1,5 godziny. Trwałą rzęs można wykonać na każdej długości, jednak zabieg ten polecany jest najbardziej osobom, które mają rzęsy proste i długie. W przypadku rzęs krótkich i kruchych, efekty mogą być niestety niezadowalające i będziesz żałowała wydanych w salonie pieniędzy. Efekty utrzymują się od 6 do nawet 12 tygodni, jednak najbardziej spektakularne są przez pierwsze 4 tygodnie.

W jaki sposób wykonuje się lifting rzęs? Zobaczcie poniżej filmik instruktażowy, a także poszczególne kroki spisane chronologicznie w punktach.

Krok 1. Na początek oczyszczamy twarz z makijażu.

Krok 3. Przechodzimy do zakręcania rzęs. Najpierw kosmetyczka nasącza rzęsy preparatem, którego zadaniem jest nadanie rzęsom odpowiedniego kształtu. Następnie przykładane są do oczu wałeczki i naginanie ich w taki sposób, aby dopasowały się do powieki. Włoski dociskane są niewielkim drewnianym patyczkiem do wałeczka.

Krok 4. W tym kroku nakładany jest specjalnych żeli na rzęsy. Jeden z nich ma otworzyć łuskę, a drugi – zamknąć. Najpierw kosmetyka posługuje się drewnianym patyczkiem i z jego pomocą nakłada żel otwierający łuskę włosową – pozostawia go na ok. 10 minut. Następnie nakładany jest drugi żel – utrwalacz – który ma na celu utrwalenie struktury rzęs w podkręconym kształcie. Preparat również pozostawiany jest ok. 10 minut.

Krok 5. To już ostatni krok, podczas którego usuwany jest z powiek wałeczek poprzez delikatne naciągnięcie powieki i zrolowanie go ku górze. Po zabiegu nie myjemy rzęs przez 24 godziny. Po tym czasie możemy rzęsy przemyć i rozczesać – wówczas widoczny będzie pełny efekt zabiegu.

Ile kosztuje lifting rzęs u kosmetyczki?

Cena liftingu rzęs wynosi od 60 do nawet 150 zł w zależności od miasta, renomy salonu i zastosowanych preparatów. Często lifting wykonywany jest z innymi zabiegami, których celem jest przyciemnienie rzęs (henna) lub ich odżywienie (botoks rzęs). Wówczas koszt zabiegu jest oczywiście wyższy. Zabieg powtarza się średnio co 8 tygodni, więc ze względu na trwałość, cena wydaje się dość wygórowana.

Trwałą rzęs możemy także wykonać w domu, ale jest to dość ryzykowne, jeżeli nie mamy odpowiedniego doświadczenia. Warto przed wykonaniem zabiegu, dowiedzieć się jak najwięcej na jego temat, obejrzeć kilka tutoriali i zamówić profesjonalne preparaty wysokiej jakości. Należy także kupić samoprzylepne wałeczki (w zależności od długości rzęs wybieramy rozmiar S, M lub L), 2 rodzaje specjalnych żeli, klej do podklejenia rzęs i pędzelek do aplikacji. Warto wyposażyć się także w drewniany patyczek, sól fizjologiczną i kilka wacików. Zestaw do samodzielnego liftingu rzęs kosztuje w sklepach internetowych 100-200 zł, w zależności od jakości i wyposażenia. Najpopularniejsze są zestawy: Lash Lift, Iconsign, Elleebana, Secret Lashes, Refectocil, Noble Lashes i Thuya.

Domowy lifting rzęs nie jest jednak tak bezpieczny, jak w salonie. Wystarczy chwila nieuwagi, by żel dostał się do oka i spowodował podrażnienie. Ciężko ponadto wykonać zabieg samodzielnie, ponieważ trzeba mieć zamknięte oko.

Lifting rzęs krok po kroku

Zabieg nie jest skomplikowany, ale jak każda „operacja” wykonywana w okolicach oczu, wymaga uwagi. Kosmetyczka najpierw smaruje rzęsy specjalnym preparatem, który umożliwi swobodne modelowanie włosków. Substancja nie tylko pozwoli na zmianę położenia związków cysteinowych, które odpowiadają za naturalny wygląd rzęs, ale także odżywi i odbuduje ich strukturę.

Później następuje etap podkręcania. Kosmetyczki używają do tego wałeczków o niewielkich rozmiarach lub sylikonowych szablonów. Poddająca się zabiegowi kobieta musi wytrzymać około 15-20 minut z zamkniętymi oczami, bo tyle trwa ten proces. Później na rzęsy nakładany jest utrwalacz, odżywka nawilżająca, a często także przyciemniający tusz do rzęs, który zapewni efekt, jak po użyciu maskary. Nie trzeba z niej jednak rezygnować, bo podkręcone rzęsy po dodatkowym wytuszowaniu będą prezentowały się niczym z czerwonego dywanu!

Henna – właściwości lecznicze

Henna ma właściwości nie tylko kosmetyczne, lecz także lecznicze. W tradycyjnej medycynie substancje pozyskiwane z lawsonii wykorzystywano w leczeniu wielu chorób i dolegliwości, takich jak trąd, ospa wietrzna, odra czy biegunka. Arabscy medycy odkryli, że poszczególne części rośliny mają różne właściwości. I tak – wyciąg z liści lawsonii stosuje się do leczenia żółtaczki i chorób wenerycznych, a jej nasiona – do leczenia czerwonki i problemów z wątrobą. W tradycyjnej medycynie wykorzystywano nawet korę, z której wytwarzano środek łagodzący oparzenia. Z kolei wyciąg z liści lawsonii z masłem i miodem leczy infekcje dróg oddechowych, a sproszkowany korzeń w połączeniu z indygo wywołuje poronienie. Ponadto hennę stosuje się wspomagająco w leczeniu egzemy, łuszczycy i innych chorób skórnych dzięki jej właściwościom łagodzącym.

Jeszcze w starożytności odkryto, że henna ma właściwości przeciwłupieżowe, zwłaszcza w połączeniu z dziegciem i oliwą. W efekcie powstaje pasta, która odżywia i wzmacnia włosy oraz działa przeciwłupieżowo. Ponadto henna chroni włosy i skórę przed promieniowaniem słonecznym, poprawia strukturę włosów oraz zamyka ich łuski, a tym samym nadaje im gładkość i połysk.

Oczywiście depilację woskiem można wykonać samodzielnie , ale jest ona czasochłonna i trudna, dlatego znacznie lepiej skorzystać z oferty gabinetu kosmetycznego, co oczywiście generuje dodatkowy koszt.

Czytaj dalej...

Zabawa z akcesoriami, zlewkami, papierkami pH czy termometrem i wagą była rewelacyjna i jako, że mam już wszystkie potrzebne akcesoria to myślę, że w przyszłości skuszę się na jakiś inny kosmetyk do samodzielnego przygotowania.

Czytaj dalej...

Stylistka za pomocą pęsety do rzęs oddziela pojedynczą rzęsę naturalną i przy użyciu niewielkiej ilości kleju aplikuje na nią rzęsę syntetyczną, zachowując przy tym odpowiedni kierunek oraz odstęp od powieki.

Czytaj dalej...

Żeby przygotować naturalny, intensywnie nawilżający krem do twarzy, potrzebne będą następujące składniki 125 ml wody lub hydrolatu, 1 2 łyżeczki gliceryny, 90 g oleju ze słodkich migdałów, 1 łyżka oleju kokosowego, 2 łyżki masła shea, 1 łyżka oleju z awokado, 12 15 g wosku pszczelego.

Czytaj dalej...