Depilacja laserowa a witamina D - Czy istnieje związek między nimi?
Suplementacja witaminy D a zabieg depilacji laserowej
Suplementacja witaminy D w dawkach profilaktycznych nie powinna stanowić przeciwskazania do wykonania depilacji laserowej. W przypadku dawek leczniczych przepisanych przez lekarza należy skonsultować się ze specjalistą lub osobą wykonującą zabieg depilacji laserowej. Dzięki temu możemy upewnić się, czy nie wystąpią żadne interakcje, które mogłyby być przeciwskazaniem do wykonania zabiegu. Warto pamiętać o tym, że o zażywaniu jakichkolwiek leków warto poinformować kosmetologa jeszcze przed wykonaniem zabiegu. Informacje o przyjmowanych lekach należy wypisać w specjalnym formularzu ze zgodą na wykonanie zabiegu.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat wszystkich przeciwwskazań do depilacji laserowej, i kto nie powinien z niej korzystać, to zapraszamy do zapoznania się z naszym wpisem. Więcej na ten temat przeczytasz na naszym blogu!
Czy ten post był pomocny?
Bądź pierwszym który oceni!
Laser a antybiotyk – czy osłabia działanie depilacji?
Zwróć uwagę na to, że nie ma żadnego związku między skutecznością depilacji laserowej a antybiotykiem. Dotyczy to również suplementów, naturalnych ziół oraz substancji pomocniczych. Po prostu laser w trakcie zabiegu działa ze swoją stałą mocą, więc i tak usunie wszystkie włoski. Przeciwwskazania występują jedynie ze względu na te preparaty i składniki, które się w nich znajdują. Ich obecność może po prostu narazić Cię na przykre dolegliwości, dlatego lepiej, jeżeli nie będziesz się wtedy wystawiać na działanie lasera.
Antybiotyk przyjmowany po depilacji nie wpłynie negatywnie na stan Twojej skóry. Dlatego, nawet jeżeli zachorujesz już po zabiegu, to nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, abyś zaczął brać leki. Po prostu pamiętaj, że zależność laser a antybiotyk jest widoczna tylko wtedy, gdy stosujesz substancje fotoaktywne w trakcie depilacji.
Zachęcamy, również do przeczytania naszego artykułu: Fakty i mity na temat depilacji laserowej latem.
Czy ten post był pomocny?
Bądź pierwszym który oceni!
Depilacja laserowa a antybiotyk. Kiedy trzeba przestać brać leki?
W przypadku większości antybiotyków powinieneś przestać je brać dwa tygodnie bądź tydzień przed planowaną depilacją. Jednak wiele zależy od tego, jakie leki przyjmujesz. Najdłuższa przerwa jest potrzebna wtedy, gdy stosujesz preparaty dermatologiczne na trądzik – wówczas musisz je odłożyć przynajmniej 6 miesięcy przed zabiegiem. Zwróć również uwagę na to, że istnieje zależność między zewnętrznym antybiotykiem a depilacją laserową. Szczególnie wtedy, gdy krem ma w składzie retinol. Wówczas przerwa musi wynieść przynajmniej miesiąc. Pamiętaj także o tym, że minimum 48 godzin przed zabiegiem nie możesz przyjmować leków rozrzedzających krew. Do takich substancji zalicza się m.in. gripex oraz aspiryna.
Depilacja laserowa – jak się przygotować?
Zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania. Najdalej dzień przed wystarczy ogolić maszynką miejsce, z którego chcemy usunąć owłosienie za pomocą lasera. Dodatkowo miejsce depilowane powinno być wcześniej umyte i osuszone . Ma to na celu zmycie wszelkich kosmetyków i środków higieny osobistej, np. kremów, balsamów, dezodorantów, kosmetyków kolorowych i innych.
- Ciąża,
- Świeża opalenizna,
- Choroby skóry, np. bielactwo, łuszczyca, infekcje skórne,
- Rany, pęcherze, owrzodzenia,
- Padaczka,
- Rozrusznik serca,
- Nowotwory,
- Świeżo przebyte zabiegi chirurgiczne,
- Stosowanie retinoidów, leków fotouczulających,
- Skłonność do przebarwień.
Osoby z jasnym owłosieniem (blond, rude) mogą zostać niezakwalifikowane do zabiegu ze względu na zbyt małą ilość pigmentu we włosach. W ich przypadku terapia może być nieskuteczna i zakończyć się niepowodzeniem.
Ponadto, aby zostać zakwalifikowanym do zabiegu, nie należy:
- opalać się na minimum miesiąc przed planowanym zabiegiem (może dojść do nierównomiernego rozłożenia pigmentu),
- depilować skóry kremem lub woskiem na minimum 4 tygodnie przed zabiegiem (włoski mogą nie zostać uszkodzone przez laser w odpowiedniej fazie wzrostu włosa i/lub zostać uszkodzone w nieprawidłowy sposób),
- stosować preparatówz retinoidami, pochodnymi witaminy A, C, kwasami owocowymi (minimum 4 tygodnie przed), antybiotyków (minimum 2 tygodnie przed), substancji i wyciągów ziołowych o potencjalnym działaniu fototoksycznym na minimum tydzień przed zabiegiem, ponieważ może dojść do silnego uczulenia, podrażnienia.