Depilacja laserowa z witaminą A - Skuteczne połączenie dla gładkiej skóry

Przeciwwskazania do laserowej depilacji

Trzeba bowiem pamiętać, że istnieją różne przeciwwskazania do stosowania laseru. Na przykład ciąża jest takim momentem, kiedy zaleca się nie korzystać z depilacji laserowej, ponieważ z jednej strony nie testuje się urządzeń laserowych na osobach w ciąży, a z drugiej kobiece ciało w tym okresie jest w procesie zmian, reaguje inaczej niż zwykle, zwłaszcza pod wpływem hormonów, co może skutkować odczuciami bólowymi, wystąpieniem przebarwień czy podrażnień.

Także zażywanie tak silnych leków jak antybiotyki stanowi przeciwwskazanie do zabiegu depilacji laserowej. Ani w trakcie kuracji, ani dwa tygodnie po niej nie można poddać się zabiegowi i wypada o fakcie zażywania antybiotyków szczerze powiedzieć osobie przeprowadzającej z nami wywiad przed depilacją. Ponieważ antybiotyki należą do grupy leków światłouczulających, a co za tym idzie uwrażliwiają naszą skórę na światło, a to może prowadzić do wystąpienia poparzeń, podrażnień czy przebarwień pod wpływem działania lasera. Warto wiedzieć, że także dziurawiec – popularne zioło do picia czy składnik herbat – ma właściwości światłouczulające. Jeśli mamy wątpliwości, co do właściwości zażywanych przez nas leków czy ziół, warto zapytać o to lekarza czy farmaceutę. A także pamiętać o tym, że organizm po antybiotykoterapii czy stosowaniu innych silnych leków (np. retinoidów, które też są światłouczulające swoją drogą i ich ślady pozostają w organizmie do kilku miesięcy) jest osłabiony i może gorzej znosić zabieg.

Antybiotyki a depilacja laserowa

Depilacja laserowa to obecnie najnowocześniejsza i najskuteczniejsza metoda usuwania zbędnego owłosienia. W stosunkowo krótkim czasie daje rewelacyjne efekty – trwale pozbywamy się włosków i zyskujemy ogromny komfort życia. Jednak decydując się na tę metodę, trzeba zachować pewne środki ostrożności. Zwłaszcza kiedy stosujemy antybiotykoterapię.

Innowacyjne lasery pozwalają dziś na pozbycie włosków niezależnie od naszego fototypu. Zminimalizowane są także odczucia bólowe podczas zabiegu, co sprawia, że jest on dostępny nawet dla osób z delikatną, szczególnie wrażliwą skórą czy umożliwia depilację tak czułych miejsc jak pachy czy strefy intymne. Już jeden zabieg depilacji laserowej usuwa do 30% niechcianego owłosienia z wybranego przez nas obszaru. Aby jednak uzyskać zadowalające efekty i pozbyć się do 95% włosków, trzeba poddać się serii zwykle 9 zabiegów w odpowiednich odstępach czasu. Chodzi o to, że nasze włosy na ciele są w tym samym czasie w różnych fazach wzrostu, a laser działa tylko na te, które są w fazie zwanej anagenem.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej. To musisz wiedzieć

Przeciwwskazania do depilacji laserowej bikini są podobne do ogólnych przeciwwskazań do depilacji laserowej. Jednak ze względu na wrażliwość i specyficzny obszar bikini, istnieją pewne dodatkowe kwestie, które warto wziąć pod uwagę. Oto niektóre z głównych przeciwwskazań i kwestii, które musisz wiedzieć:

  • ciąża - depilacja laserowa w obszarze bikini nie jest zalecana w trakcie ciąży. Hormonalne zmiany mogą wpływać na skuteczność zabiegu, a także zwiększać uczucie bólu. Warto poczekać, aż ciąża się zakończy, zanim przystąpisz do depilacji laserowej w tym obszarze,
  • choroby nowotworowe - osoby z diagnozą choroby nowotworowej lub w okresie leczenia nie powinny przeprowadzać depilacji laserowej w obszarze bikini. Warto poczekać, aż choroba zostanie wyleczona, a organizm wróci do zdrowia,
  • hiperpigmentacja lub przebarwienia - jeśli masz skłonność do przebarwień lub hiperpigmentacji skóry, istnieje ryzyko, że depilacja laserowa może pogorszyć problem w obszarze bikini. W takim przypadku warto skonsultować się z doświadczonym specjalistą i dostosować parametry zabiegu,
  • stosowanie leków lub kosmetyków światłouczulających - niektóre leki oraz kosmetyki mogą zwiększać wrażliwość skóry na światło, co może zwiększyć ryzyko poparzeń lub innych działań niepożądanych. Przed zabiegiem należy powiadomić specjalistę o przyjmowanych lekach i kosmetykach,
  • zakażenia skóry - aktywne infekcje skóry w obszarze bikini są przeciwwskazaniem do depilacji laserowej. Zabieg może rozprzestrzeniać infekcję lub/i być bardziej bolesny w takiej sytuacji,
  • stan skóry - osoby z wrażliwą skórą, tendencją do podrażnień czy stanami zapalnymi w obszarze bikini powinny być ostrożne przy depilacji laserowej. Warto zainwestować w konsultację ze specjalistą, który dostosuje zabieg do Twoich potrzeb,
  • barwa włosów i skóry - skuteczność depilacji laserowej w obszarze bikini może być ograniczona u osób o jasnej skórze i jasnych włosach, ponieważ laser działa na zasadzie absorpcji melaniny. Dla ciemniejszej skóry lub jasnych włosów konieczne może być użycie specjalnych urządzeń laserowych.

Biotyna a depilacja laserowa

Depilacja laserowa a biotyna to kolejna, częsta wątpliwość pacjentów depilacji laserowej. Biotyna to związek organiczny występujący w tkankach zwierzęcych jak i roślinnych. Jej niedobór w organizmie może być bardzo szkodliwy. Podobnie jak inne witaminy z grupy B tak i biotyna ma ścisły związek z budową oraz działaniem skóry, włosów czy paznokci. Dlatego wiele osób, szczególnie kobiet, przyjmuje suplementy z biotyną w składzie. Efektem takiej terapii często są mocniejsze włosy i paznokcie.

Teoretycznie biotyna, należąca do witamin z grupy B, nie stanowi przeciwwskazania do depilacji laserowej. Wielu kosmetologów jednak radzi ich odstawienie – suplementy zarówno z zawartością biotyny jak i krzemu mogą niekorzystnie wpływać na laseroterapię.

Z pewnością konieczne będzie odstawienie retinoidów, np. izoteku. Po zastosowaniu takiej terapii należy poczekać z depilacją laserową co najmniej 6 miesięcy. Antybiotyki oraz sterydy wystarczy odłożyć na ok. 2-3 tygodnie przed zabiegiem.

Lasery z serii Light Sheer firmy Lumenis zbierają dobre opinie odkąd się pojawiły, a terapia usuwania zbędnego owłosienia z ich wykorzystaniem od lat przynosi rewelacyjne efekty cenione zarówno przez laseroterapeutów, jak i przez pacjentów, którzy poddają się depilacji tym sprzętem.

Czytaj dalej...

Cały sekret trwałego zniszczenia zbędnego owłosienia tkwi w zastosowaniu fali skutecznej tylko w przypadku melaniny , czyli o długości od 700 do 1000nm w przypadku lasera Vectus emitowane są fale o długości 810 nm.

Czytaj dalej...

Dzięki temu włoski usuwa się razem z cebulkami, co zapewnia efekt gładkiej skóry na dłużej, niż na przykład w przypadku jednorazowej maszynki do golenia, która niweluje tylko włoski z powierzchni skóry, a cebulki pozostawia nienaruszone.

Czytaj dalej...

W przypadku wcześniej wykonywanej depilacji woskiem powinno się odczekać 4 tygodnie, aby wykonać depilację światłem, z tego względu, iż może dojść do poparzeń i tworzenia się strupków w miejscach wyrastania włosów.

Czytaj dalej...