Depilacja nóg pęsetą - Metoda i Sekrety Gładkiej Skóry

Depilacja laserowa: przygotowanie do zabiegu

Do zabiegów depilacji laserowej należy się odpowiednio przygotować. Podobne przygotowania mogą trwać nawet miesiąc, dlatego najlepiej skonsultować się z lekarzem, który będzie wykonywał depilację i omówić szczegóły. Przygotowania do zabiegu depilacji są z reguły zależne od kondycji zdrowia danej osoby, koloru i jakości włosów. Jest jednak lista przykazań przed zabiegiem, do których musi zastosować się każdy:

  • pół roku przed zabiegiem należy zrezygnować z kuracji doustnej retinoidami,
  • należy zaprzestać depilacji (usuwania owłosienia) już miesiąc przed planowanym zabiegiem,
  • trzy tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania maści z retinoidami,
  • dwa przed zabiegiem należy odstawić leki światło uwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu np. dziurawiec, nagietek,
  • przez kilka tygodni przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania (także solarium),
  • w przypadku opalenizny uzyskanej samoopalaczami, depilacja jest możliwa po jej ustąpieniu.

Jakie są zalety dysków w depilatorach?

Depilator z dyskami zapewnia dokładną i precyzyjną depilację, ponieważ dyski mają sporą ilość punktów, które podczas obrotów odpowiadają za chwytanie owłosienia. Ceramiczne dyski sprawią, że skóra nie będzie podrażniona ani nie wystąpi reakcja alergiczna. Jest to droższe rozwiązanie, ale zapewnia lepsze wyniki i jest hipoalergiczne. Depilator z dyskami ceramicznymi jest wytrzymały, więc posłuży ci przez długi czas.

Depilatory dyskowe, aby zniwelować ból, wyposażone są w nakładki napinające skórę lub specjalne nakładki masujące. Te rozwiązania doprowadzają do tego, że głowica gładko przesuwa się po skórze, co skutkuje tym, że zabieg jest praktycznie bezbolesny. Depilatory mają też dodatkowe funkcje, takie jak depilowanie pod wodą, usuwanie wąsika, golenia, trymowania, doświetlania depilowanego miejsca czy dopasowywania głowicy do kształtu ciała.

Dla kogo depilatory z dyskami, a dla kogo depilator z pęsetami?

Depilatory z dyskami sprawdzą się najlepiej u osób z grubymi, gęstymi włoskami, dzięki temu, że zastosowanie dysków tworzy wiele punktów chwytania. Jeśli posiadasz wrażliwą skórę, zwróć uwagę, z jakiego materiału zostały wykonane dyski. Metalowe mogą ją podrażniać, więc najlepiej wybrać dyski ceramiczne lub pokryte cienką warstwą srebra. Depilator z dyskami to dobre rozwiązanie, jeżeli zależy Ci na precyzyjnej depilacji. W porównaniu z depilatorem z pęsetami wykonasz mniej ruchów urządzeniem, a osiągniesz ten sam efekt.

Jeżeli masz słabe i rzadkie owłosienie, wybierz depilator z pęsetami. Przez szeroki rozstaw pęset jest on mniej dokładny niż urządzenie z dyskami. Używanie depilatora z pęsetami może być bolesne, więc lepiej zdecydować się na niego, jeśli masz wysoki próg bólu. Nie jest on też polecany dla osób z wrażliwą skórą. Warto zdecydować się na depilator z pęsetami, jeżeli nie odpowiada Ci zakup drogiego urządzenia. Taki model możesz kupić już za kilkadziesiąt złotych.

Oprócz tego, czy depilator ma dyski czy pęsety, warto zwrócić uwagę na inne parametry. Zastanów się, jaki rodzaj zasilania bardziej Ci odpowiada, sieciowy czy bezprzewodowy. Możliwość depilacji na sucho i mokro nie tylko wpływa na proces depilacji, ale też na późniejsze czyszczenie urządzenia. Jeśli depilator jest wodoszczelny, po skończonym zabiegu możesz go czyścić, spłukując pod bieżącą wodą.

Ile zabiegów wykonać?

Szacuje się, że w jednej fazie jest tylko 20-30 % włosów, dlatego pełny cykl depilacji laserowej nóg składa się z kilku (zazwyczaj 3-6) powtórzeń .

W depilacji laserowej nóg świetnie sprawdzi się laser diodowy. Zabieg z jego użyciem jest wyjątkowo skuteczny, dzięki jednolicie rozłożonej wiązce światła na całej powierzchni głowicy oraz technologii odzyskującej światło odbite od skóry. Dodatkowo, laser diodowy jest wyposażony w czytnik melaniny, który pozwala na dostosowanie parametrów zabiegu do indywidualnych potrzeb pacjentki oraz minimalizuje ryzyko poparzeń.

Podczas depilacji laserowej nóg głowica lasera emituje wiązkę światła, która niszczy cebulkę włosa. Energia ta pochłaniana jest przez melaninę (barwnik znajdujący się we włosie) i zamieniona zostaje na energię termiczną. W efekcie mieszek zostaje podgrzany do temperatury 60 st. C, co powoduje jego trwałe uszkodzenie.

Poprawnie przeprowadzona seria jest w stanie usunąć owłosienie na stałe, jednak istnieje wiele przeciwwskazań do tego rodzaju zabiegu, a do tego jest on stosunkowo drogi, w porównaniu do innych metod depilacji.

Czytaj dalej...

odpowiednia wielkość końcówek - pęsety z mniejszymi końcówkami są najlepsze do depilacji brwi i innych wąskich miejsc, a pęsety z większymi końcówkami są lepsze do usuwania włosów z innych obszarów ciała,.

Czytaj dalej...

Warto pamiętać, że zabieg laserem diodowym jest niemal całkowicie bezbolesny większość osób poddających się zabiegowi raportuje delikatne mrowienie czy ewentualnie pieczenie, które ustępuje zaraz po zabiegu.

Czytaj dalej...

Co więcej, sprawdza się niemal u każdego różnica będzie polegać jedynie na liczbie zabiegów wymaganych do uzyskania pożądanego efektu oraz ewentualnej potrzebie powtarzania zabiegu co pewien czas o tym, w jakich wypadkach może pojawić się taka konieczność, opowiemy za moment.

Czytaj dalej...