Kwas hialuronowy i depilacja laserowa - Czy to bezpieczne połączenie?

Podsumowanie

Depilacja laserowa to jedyny sposób na trwałe pozbycie się niechcianych włosków na twarzy i ciele. Vectus to najnowocześniejszy tego typu sprzęt. Dzięki niemu zabiegi są szybsze i skuteczniejsze, w porównaniu do tych wykonywanych przy użyciu innych urządzeń do laserowej depilacji. Poza tym, są bezbolesne i w pełni bezpieczne dla skóry. A co najważniejsze pozwalają pozbyć się niechcianego owłosienia na stałe, po wykonaniu serii zabiegów.

Bibliografia

1. Ambroziak M., Szymańczyk J., Langner A., Błaszczyk M., Systemy laserowe w leczeniu nadmiernego owłosienia, Dermatologia Estetyczna, nr 6/ 2001
2. Baumann L., Dermatologia estetyczna, PZWL-Wydawnictwo Lekarskie, 2013
3. Martini M. C., Kosmetologia i farmakologia skóry, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, 2014
4. Molski M., Nowoczesna kosmetologia, tom 2. Kosmetyki, zabiegi, suplementy., PWN, 2014

Depilacja laserowa – ile zabiegów potrzeba i co ile je powtarzać?

Masz w planach depilację laserową i zastanawiasz się, ile kroków dzieli Cię jeszcze od idealnie gładkiej, miękkiej skóry? A może słyszałaś różne opinie na temat tego, jak długo utrzymuje się efekt i chcesz mieć pewność, że podejmujesz właściwą decyzję? Bez obaw – w tym kompleksowym poradniku opowiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć na temat depilacji laserowej: ile trwa efekt i jak często należy ją powtarzać?

Depilacja laserowa to popularny zabieg usuwania włosów z ciała. Jedną z jej niepowtarzalnych zalet jest uniwersalność – zabiegowi można poddać praktycznie każdą część ciała, w tym te najbardziej popularne: pachy, nogi, okolice bikini, ręce czy plecy. Co więcej, sprawdza się niemal u każdego – różnica będzie polegać jedynie na liczbie zabiegów wymaganych do uzyskania pożądanego efektu oraz ewentualnej potrzebie powtarzania zabiegu co pewien czas (o tym, w jakich wypadkach może pojawić się taka konieczność, opowiemy za moment). Niektórzy potrzebują nieco więcej, inni nieco mniej czasu, aby wreszcie cieszyć się perfekcyjną skórą bez niechcianego owłosienia z depilacją laserową. Jak często będziesz musiała odwiedzić gabinet i czego się spodziewać po wizytach?

Jakie zastosowanie ma kwas hialuronowy w medycynie estetycznej?

Kwas hialuronowy odpowiada za wiązanie wody w skórze właściwej, odpowiada za nawilżenie skóry. Sprawia, że skóra jest jędrna, napięta, elastyczna. Z upływem lat następuje jednak naturalny ubytek kwasu hialuronowego w skórze, co prowadzi do stopniowej utraty jędrności, powstawania zmarszczek, bruzd, opadania owalu czy powstawania ubytków w tkankach. Na te wszystkie problemy i efekty procesów starzenia się skóry doskonałym i szybkim remedium są zabiegi z kwasem hialuronowym.

Możliwości zabiegów kwasem hialuronowym jest bardzo dużo – od wypełnienia i zniwelowania bruzd czy zmarszczek, powiększenie czy wymodelowanie ust, uzupełnienie ubytków tkanki np. na skroniach, po wolumetryczny lifting twarzy, i modelowanie twarzy. Spektrum jest szerokie i praktycznie każdy może znaleźć zabiegi i efekty odpowiednie do swoich potrzeb.

Pomimo tego, że zabiegi z kwasem hialuronowym są bezpieczne, minimalnie inwazyjnie i praktycznie nie wymagają rekonwalescencji, to warto mieć świadomość, że mogą ( ale nie muszą) wystąpić efekty uboczne po zabiegu, które przechodzą w ciągu 1-5 dni.

Niedawno szerokim echem odbiły się ustalenia naukowców z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, którzy wprost zakomunikowali, że jego działanie na alergię to mit, a co więcej - nadużywane może szkodzić osłabiając działanie profesjonalnych leków.

Czytaj dalej...

W dzień mamy tendencję do dotykania twarzy, więc krem będzie się ścierał, ale też nie zaleca się używania go w słoneczne dni bez ochrony przeciwsłonecznej - mogą wystąpić wtedy podrażnienia, bo krem zawiera kwas.

Czytaj dalej...

Należy zatem zastosować skuteczną pielęgnację, i to zarówno przed zabiegiem, jak i po nim w ten sposób będziemy w stanie możliwie jak najbardziej ograniczyć zniszczenie kosmyków i zachować ich ładny wygląd.

Czytaj dalej...

Na zaostrzenie objawów trądziku różowatego wpływają również wszelkiego rodzaju uszkodzenia bariery ochronnej skóry , zwłaszcza związane z utratą wody i zaburzeniem prawidłowego nawilżenia skóry, czy zwiększonym pH warstwy rogowej naskórka.

Czytaj dalej...