Kwas hialuronowy i depilacja laserowa - Czy to bezpieczne połączenie?
Kwas hialuronowy efekty uboczne
- Po zabiegu kwasem hialuronowym mogą ( ale nie muszą) pojawić się krótkotrwałe efekty uboczne takie jak zaczerwienie czy lekka opuchlizna na leczonej okolicy przez około 2-5 dni. Nie wymaga to konsultacji lekarza, objawy samoistnie ustąpią po maksymalnie kilku dniach.
- Siniaki po kwasie hialuronowym. Czy po zabiegu może pojawić się siniak? Tak, to jest absolutnie normalne, że przy zabiegu iniekcyjnym może pojawić się mały siniaczek, bo dochodzi do przerwania ciągłości skóry. Nie jest to problem zdrowotny, nie wymaga konsultacji z lekarzem, i problem zniknie samoistnie w ciągu kilku dni. W celu przyspieszenia gojenia, jeśli już siniak się pojawi, należy smarować go kremem z arniką, która przyspiesza gojenie.
- Jak zmniejszyć ryzyko powstania siniaków po kwasie hialuronowym? Przede wszystkim na około 2 tyg przed zabiegiem należy wzbogacić dietę o więcej produktów z witaminą C, lub suplementować witaminę C, która odpowiada za trwałość naczyń krwionośnych. Wzmacniając naczynia krwionośne ograniczamy i minimalizujemy ryzyko powstania siniaków po zabiegu
Zabieg z zastosowaniem kwasu hialuronowego daje natychmiastowe efekty, dlatego jest tak ceniony przez Pacjentów. Natomiast na pełen efekt końcowy należy zaczekać około 10- 14 dni od wykonania zabiegu, wynika to z faktu, że przez około 2 tygodnie kwas hialuronowy układa się pod skórą.
Podsumowanie
Depilacja laserowa to jedyny sposób na trwałe pozbycie się niechcianych włosków na twarzy i ciele. Vectus to najnowocześniejszy tego typu sprzęt. Dzięki niemu zabiegi są szybsze i skuteczniejsze, w porównaniu do tych wykonywanych przy użyciu innych urządzeń do laserowej depilacji. Poza tym, są bezbolesne i w pełni bezpieczne dla skóry. A co najważniejsze pozwalają pozbyć się niechcianego owłosienia na stałe, po wykonaniu serii zabiegów.
Bibliografia
1. Ambroziak M., Szymańczyk J., Langner A., Błaszczyk M., Systemy laserowe w leczeniu nadmiernego owłosienia, Dermatologia Estetyczna, nr 6/ 2001
2. Baumann L., Dermatologia estetyczna, PZWL-Wydawnictwo Lekarskie, 2013
3. Martini M. C., Kosmetologia i farmakologia skóry, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, 2014
4. Molski M., Nowoczesna kosmetologia, tom 2. Kosmetyki, zabiegi, suplementy., PWN, 2014

Jakie zastosowanie ma kwas hialuronowy w medycynie estetycznej?
Kwas hialuronowy odpowiada za wiązanie wody w skórze właściwej, odpowiada za nawilżenie skóry. Sprawia, że skóra jest jędrna, napięta, elastyczna. Z upływem lat następuje jednak naturalny ubytek kwasu hialuronowego w skórze, co prowadzi do stopniowej utraty jędrności, powstawania zmarszczek, bruzd, opadania owalu czy powstawania ubytków w tkankach. Na te wszystkie problemy i efekty procesów starzenia się skóry doskonałym i szybkim remedium są zabiegi z kwasem hialuronowym.
Możliwości zabiegów kwasem hialuronowym jest bardzo dużo – od wypełnienia i zniwelowania bruzd czy zmarszczek, powiększenie czy wymodelowanie ust, uzupełnienie ubytków tkanki np. na skroniach, po wolumetryczny lifting twarzy, i modelowanie twarzy. Spektrum jest szerokie i praktycznie każdy może znaleźć zabiegi i efekty odpowiednie do swoich potrzeb.
Pomimo tego, że zabiegi z kwasem hialuronowym są bezpieczne, minimalnie inwazyjnie i praktycznie nie wymagają rekonwalescencji, to warto mieć świadomość, że mogą ( ale nie muszą) wystąpić efekty uboczne po zabiegu, które przechodzą w ciągu 1-5 dni.
Depilacja laserowa – ile zabiegów potrzeba i co ile je powtarzać?
Masz w planach depilację laserową i zastanawiasz się, ile kroków dzieli Cię jeszcze od idealnie gładkiej, miękkiej skóry? A może słyszałaś różne opinie na temat tego, jak długo utrzymuje się efekt i chcesz mieć pewność, że podejmujesz właściwą decyzję? Bez obaw – w tym kompleksowym poradniku opowiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć na temat depilacji laserowej: ile trwa efekt i jak często należy ją powtarzać?
Depilacja laserowa to popularny zabieg usuwania włosów z ciała. Jedną z jej niepowtarzalnych zalet jest uniwersalność – zabiegowi można poddać praktycznie każdą część ciała, w tym te najbardziej popularne: pachy, nogi, okolice bikini, ręce czy plecy. Co więcej, sprawdza się niemal u każdego – różnica będzie polegać jedynie na liczbie zabiegów wymaganych do uzyskania pożądanego efektu oraz ewentualnej potrzebie powtarzania zabiegu co pewien czas (o tym, w jakich wypadkach może pojawić się taka konieczność, opowiemy za moment). Niektórzy potrzebują nieco więcej, inni nieco mniej czasu, aby wreszcie cieszyć się perfekcyjną skórą bez niechcianego owłosienia z depilacją laserową. Jak często będziesz musiała odwiedzić gabinet i czego się spodziewać po wizytach?
