Preparaty z zawartością kwasów znajdują się w kosmetyczkach wielu kobiet. W zależności od stężenia mają różne spektrum działania. Do ich głównym zadań należy stymulacja procesu odnowy skóry przez przyśpieszenie podziału komórkowego, nawilżenie, działanie rozjaśniające, poprawa jakości skóry w wyniku usunięcia zrogowaciałego i martwego naskórka. Kwasy AHA i BHA wykazują również pozytywne działanie w pielęgnacji skóry tłustej, trądzikowej i łojotokowej.
Odpowiedź brzmi twierdząco. Jednym z zaleceń przed wykonaniem depilacji laserowej jest odstawienie na kilka tygodni przed zabiegiem kosmetyków zawierających kwasy AHA, BHA, retinol oraz witaminy A i C. Do tego grona zalicza się również peelingi i preparaty o działaniu złuszczającym. Dlaczego to takie istotne? Wymienione wyżej substancje mogą podrażniać skórę i powodować zaczerwienienia. Depilacja laserowa jest w pełni bezpiecznym zabiegiem, jednak w pierwszych dniach skóra może być wyjątkowo delikatna i nie do końca tolerować kosmetyki o silnym składzie, mogące podrażniać i wysuszać skórę. Depilacja laserowa a kwasy AHA i BHA to zagadnienie, które warto mieć na uwadze podczas ewentualnego planowania wizyt w salonie. Podczas stosowania kwasów należy zachować szczególną ostrożność, a kilka tygodni przed zabiegiem depilacji partii: twarz, szyja i dekolt zrezygnować z ich używania.
W razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy do konsultacji w salonie Epilou po szczegółowe informacje.
Depilacja laserowa a przyjmowane leki to równie ważne zagadnienie, którego nie można pominąć. Więcej przeczytasz na naszym blogu!
Czy ten post był pomocny?
Bądź pierwszym który oceni!
Co ile tygodni trzeba wykonywać kolejne zabiegi depilacji laserowej? Jak duże przerwy należy zachować?
Odstępy między zabiegami powinny wynosić ok. 4-7 tygodni, w zależności od tempa wzrostu Twoich włosów. Po każdym zabiegu będzie odrastać coraz mniej włosów, aż w końcu osiągniesz wymarzony efekt! Wyniki depilacji laserowej to nawet kilka lat bez najmniejszych włosków, więc zapewniamy – zdecydowanie warto.
Wiesz już, jak działa depilacja laserowa i co ile mniej więcej powinno się ją wykonywać, by ostatecznie uzyskać wymarzony efekt gładkiej skóry. Przejdźmy teraz do szczegółów – od czego zależy, czy depilację uda się zamknąć w 3-4 zabiegach, czy konieczne będzie wykonanie większej ich liczby?
Najważniejszy jest typ Twojej skóry oraz włosa – im jaśniejsza skóra, a ciemniejszy włos, tym mniejsza liczba zabiegów będzie potrzebna ze względu na to, że wiązki lasera oddziałują na melaninę zawartą we włosie. Grubsze włosy będą też łatwiejsze do usunięcia niż cienkie. Jeśli ze względu na przykład na choroby tarczycy masz bardzo gęste, szybko rosnące owłosienie (hirsutyzm), liczba zabiegów będzie większa, może też zaistnieć konieczność odnowienia efektu po pewnym czasie.
Wskazówka: Aby mieć pewność, ile wizyt będzie potrzebnych, możesz udać się do gabinetu takiego jak Tesoro Clinic na darmową konsultację lub umówić się na próbę laserową. Zapraszamy!
Zainteresować cię może także artykuł, w którym tłumaczymy, jak działa laser frakcyjny.
Laura 09.07.2020 08:04
No to zazdroszczę braku problemów.
Sama przechodziłam przez depilację laserową właśnie na włoski i mam spokój, ale sporo czasu decyzje odwlekałam, bo nie mam czasu, szkoda pieniędzy na moją fanaberię, a to żadna fanaberia. Gdybym miała zdecydować się czy ponownie chcę to zrobić to bez wahania się bym to ponownie wykonała 👏
czerwień 26.10.2019 18:17
Ja tam nadal korzystam z klasycznej maszynki do golenia. Na szczęście nie mam problemu z wrastającymi włoskami bo wtedy może bym pomyślała nad depilacją laserową.
milenka46789 21.10.2019 15:24
powoli zaczynam zastanawiać się nad takim zabiegiem depilacji laserowej. Już męczy mnie ta klasyczna depilacja..
Valia 05.10.2019 12:54
Depilacja laserowa laserem vectus to absolutny hit wśród sposobów na depilację ciała. Efekty już widziałam po pierwszym zabiegu. Z następnymi zabiegami na ciele miałam to coraz mniej włosków aż moja skóra stała się idealnie gładka. Trwało to tak 6 miesięcy zanim znowu musiałam iść na dodatkowy zabieg. No świetna opcja dla osób, które mają problem z wrastającymi włoskami bądź nie chcą już depilować swojego ciała klasycznymi sposobami.
Hanna 20.03.2019 21:00
Ja akurat mam ciemne włosy więc niby najbardziej podatne na takie rzeczy 🙂 Ale i tak jeszcze nie próbowałam choć to pewnie kwestia czasu. Jak na razie to nawet nie za bardzo się orientowałam że są różne lasery. Któraś już była na vectusie? 🙂
Martabstk 16.03.2019 17:53
Ioanna, tak. Depilacja światłem a depilacja laserowa to dwie różne rzeczy, więc nie powinno się tak pisać. To może wprowadzać w błąd. Chociaż niektórzy pewnie niecelowo tak robią, upraszczają sobie z niewiedzy 🙂
ioanna 14.03.2019 18:02
czyli wychodzi na to, że ipl nie ma nic wspólnego z laserową depilacją. dobrze rozumiem?? zdziwiło mnie to bo już się kilka razy spotkałam w internecie ze sformułowaniem laser ipl i spodziewałam się, że to po prostu inne urządzenie do tego samego
Masz w planach depilację laserową i zastanawiasz się, ile kroków dzieli Cię jeszcze od idealnie gładkiej, miękkiej skóry? A może słyszałaś różne opinie na temat tego, jak długo utrzymuje się efekt i chcesz mieć pewność, że podejmujesz właściwą decyzję? Bez obaw – w tym kompleksowym poradniku opowiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć na temat depilacji laserowej: ile trwa efekt i jak często należy ją powtarzać?
Depilacja laserowa to popularny zabieg usuwania włosów z ciała. Jedną z jej niepowtarzalnych zalet jest uniwersalność – zabiegowi można poddać praktycznie każdą część ciała, w tym te najbardziej popularne: pachy, nogi, okolice bikini, ręce czy plecy. Co więcej, sprawdza się niemal u każdego – różnica będzie polegać jedynie na liczbie zabiegów wymaganych do uzyskania pożądanego efektu oraz ewentualnej potrzebie powtarzania zabiegu co pewien czas (o tym, w jakich wypadkach może pojawić się taka konieczność, opowiemy za moment). Niektórzy potrzebują nieco więcej, inni nieco mniej czasu, aby wreszcie cieszyć się perfekcyjną skórą bez niechcianego owłosienia z depilacją laserową. Jak często będziesz musiała odwiedzić gabinet i czego się spodziewać po wizytach?
Niedawno szerokim echem odbiły się ustalenia naukowców z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, którzy wprost zakomunikowali, że jego działanie na alergię to mit, a co więcej - nadużywane może szkodzić osłabiając działanie profesjonalnych leków.
W odróżnieniu od innych metod usuwania niechcianego owłosienia, stosowanie kremu do depilacji nie wiąże się z ryzykiem uszkodzenia skóry, jest bezbolesne, szybkie i poza nielicznymi wyjątkami, dostępne dla każdego.
Rogowacenie poznasz po tym, że skóra wokół niego jest bardzo sucha i zaczerwieniona - dlatego właśnie nazywa się je potocznie gęsią skórką - w dotyku krostki przypominają te, które pojawiają się, gdy nam zimno lub bardzo się przestraszymy.
Każdy nasz skropak wykonany jest ze składników pochodzenia roślinnego - dodatkowo jest całkowicie kompostowalny, a proces utylizacji tego wypełniacza nie powoduje zanieczyszczania środowiska naturalnego.