Kwas hialuronowy i depilacja laserowa - Czy to bezpieczne połączenie?
Depilacja laserowa – co ile tygodni należy powtarzać zabieg? I co z efektami?
Co ile tygodni trzeba wykonywać kolejne zabiegi depilacji laserowej? Jak duże przerwy należy zachować?
Odstępy między zabiegami powinny wynosić ok. 4-7 tygodni, w zależności od tempa wzrostu Twoich włosów. Po każdym zabiegu będzie odrastać coraz mniej włosów, aż w końcu osiągniesz wymarzony efekt! Wyniki depilacji laserowej to nawet kilka lat bez najmniejszych włosków, więc zapewniamy – zdecydowanie warto.
Od czego zależy ilość zabiegów, które musisz wykonać?
Wiesz już, jak działa depilacja laserowa i co ile mniej więcej powinno się ją wykonywać, by ostatecznie uzyskać wymarzony efekt gładkiej skóry. Przejdźmy teraz do szczegółów – od czego zależy, czy depilację uda się zamknąć w 3-4 zabiegach, czy konieczne będzie wykonanie większej ich liczby?
Najważniejszy jest typ Twojej skóry oraz włosa – im jaśniejsza skóra, a ciemniejszy włos, tym mniejsza liczba zabiegów będzie potrzebna ze względu na to, że wiązki lasera oddziałują na melaninę zawartą we włosie. Grubsze włosy będą też łatwiejsze do usunięcia niż cienkie. Jeśli ze względu na przykład na choroby tarczycy masz bardzo gęste, szybko rosnące owłosienie (hirsutyzm), liczba zabiegów będzie większa, może też zaistnieć konieczność odnowienia efektu po pewnym czasie.
Wskazówka: Aby mieć pewność, ile wizyt będzie potrzebnych, możesz udać się do gabinetu takiego jak Tesoro Clinic na darmową konsultację lub umówić się na próbę laserową. Zapraszamy!
Zainteresować cię może także artykuł, w którym tłumaczymy, jak działa laser frakcyjny.
Jak wygląda depilacja laserowa w Gdańsku w naszej placówce?
Najczęściej używanym laserem do depilacji jest light sheer. Sprzęt ten jest stosowany w gabinetach już od kilku lat. Obecnie mamy do dyspozycji nowocześniejsze urządzenie – laser Vectus. Czy jest on skuteczniejszy w porównaniu z częściej dostępną depilacją laserową light sheer? Żeby odpowiedzieć na to pytanie, weźmy najpierw pod uwagę kilka czynników, wpływających na rezultaty oraz komfort zabiegów depilacji.
W urządzeniu zastosowano także technologię Photon Recycling, która pozwala na ponowne wykorzystanie światła naturalnie odbijającego się od skóry. Zwiększa to efektywność zabiegu. Natomiat zastosowana w urządzeniu Vectus technologia fototermolizy selektywnej, działa na aktywną melaninę, zapewniając większą precyzję działania.
Zalety lasera Vectus wpływające na jego skuteczność mają również istotne znaczenie jeżeli chodzi o czas trwania zabiegu. Większa głowica pozwala objąć jednorazowo większy obszar skóry, co znacząco skraca wizytę w gabinecie specjalisty przeprowadzającego depilację.
Jak działają kwasy AHA i BHA?
Obecnie można zaobserwować duże zainteresowanie krążące wokół kosmetyków, jak i zabiegów z użyciem kwasów AHA I BHA. Hydrokwasy to związki występujące w przyrodzie, jednak można pozyskiwać je również z syntezy chemicznej lub metod biologicznych.
Pierwszą grupą są kwasy AHA, które działają tylko i wyłącznie na poziomie warstwy rogowej. Wykazują właściwości silnie złuszczające, i polecane są w pielęgnacji u osób posiadających skórę: trądzikową, mieszaną, przetłuszczającą się, czy wymagającą oczyszczenia.
Do kwasów AHA zaliczamy:
- kwas migdałowy,
- kwas mlekowy,
- kwas glikolowy,
- kwas cytrynowy,
- kwas jabłkowy,
- kwas szikimowy,
- kwas pirogronowy.
Drugą grupą są kwasy BHA, którego głównym przedstawicielem jest kwas salicylowy, rozpuszczalny w tłuszczach, wykorzystywany od lat w pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowej. Tę grupę znaleźć można również w kosmetykach przeznaczonych do usuwania zbędnej warstwy rogowej komórek naskórka, czy wykazujących działanie przeciwzapalne i antybakteryjne. Kwasy BHA mają również zdolność do przenikania w głąb skóry, docierając do mieszków włosowych, co ma duże znaczenie w przypadku leczenia zmian trądzikowych.
Do kwasów BHA zaliczamy:
- kwas salicylowy,
- kwas azelainowy,
- kwas ferulowy,
- kwas kojowy,
- kwas fitowy.
Podczas stosowania kwasów AHA i BHA należy pamiętać o tym, że część z nich nie jest zalecana do stosowania w okresie letnim ze względu na właściwości fotouczulające. Kluczową zasadą podczas kuracji kwasami jest stosowanie kremu z filtrem SPF 50.
Depilacja laserowa – ile zabiegów potrzeba i co ile je powtarzać?
Masz w planach depilację laserową i zastanawiasz się, ile kroków dzieli Cię jeszcze od idealnie gładkiej, miękkiej skóry? A może słyszałaś różne opinie na temat tego, jak długo utrzymuje się efekt i chcesz mieć pewność, że podejmujesz właściwą decyzję? Bez obaw – w tym kompleksowym poradniku opowiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć na temat depilacji laserowej: ile trwa efekt i jak często należy ją powtarzać?
Depilacja laserowa to popularny zabieg usuwania włosów z ciała. Jedną z jej niepowtarzalnych zalet jest uniwersalność – zabiegowi można poddać praktycznie każdą część ciała, w tym te najbardziej popularne: pachy, nogi, okolice bikini, ręce czy plecy. Co więcej, sprawdza się niemal u każdego – różnica będzie polegać jedynie na liczbie zabiegów wymaganych do uzyskania pożądanego efektu oraz ewentualnej potrzebie powtarzania zabiegu co pewien czas (o tym, w jakich wypadkach może pojawić się taka konieczność, opowiemy za moment). Niektórzy potrzebują nieco więcej, inni nieco mniej czasu, aby wreszcie cieszyć się perfekcyjną skórą bez niechcianego owłosienia z depilacją laserową. Jak często będziesz musiała odwiedzić gabinet i czego się spodziewać po wizytach?
Depilacja laserowa. Ile zabiegów potrzebujesz, żeby uzyskać wymarzony efekt?
Jeśli marzysz o komforcie płynącym z wydepilowanego, gładkiego ciała, depilacja laserowa zdecydowanie jest rozwiązaniem dla Ciebie. Na początku zaznaczymy, że rzeczywiście nie wystarczy jeden zabieg, aby włoski zniknęły na zawsze – wynika to ze specyfiki ciała i naturalnego procesu wzrostu włosa. Przyjrzyjmy mu się z bliska, żebyś mogła dobrze zrozumieć, skąd wynikają zasady depilacji laserowej i jak często ją wykonywać.
Aby całkowicie pozbyć się niechcianych włosów z ciała, musisz poddać się serii regularnych zabiegów. Niezmiernie ważna jest tutaj konsekwencja – zbyt rzadkie (lecz także zbyt częste!) zabiegi nie wpływają pozytywnie na skuteczność depilacji. Najistotniejsze jest dopasowanie się do tempa wzrostu włosa. Jak zapewne wiesz, w momencie, kiedy część Twoich włosów jest już na powierzchni, inne dopiero rosną pod skórą, a jeszcze inne – czekają na swój moment. Ponieważ laser oddziałuje wyłącznie na te włosy, które są już na zewnątrz, musisz powtórzyć zabieg kilka razy. Możemy wyróżnić 3 różne fazy wzrostu, z czego wynika minimalna liczba zabiegów, które należy wykonać (3), jednak średnia liczba sesji depilacji to 4-6. Ostatnie pozwalają pozbyć się pojedynczych lub bardziej odpornych na działanie lasera włosów.