Kwas hialuronowy i depilacja laserowa - Czy to bezpieczne połączenie?

Jak działają kwasy AHA i BHA?

Obecnie można zaobserwować duże zainteresowanie krążące wokół kosmetyków, jak i zabiegów z użyciem kwasów AHA I BHA. Hydrokwasy to związki występujące w przyrodzie, jednak można pozyskiwać je również z syntezy chemicznej lub metod biologicznych.

Pierwszą grupą są kwasy AHA, które działają tylko i wyłącznie na poziomie warstwy rogowej. Wykazują właściwości silnie złuszczające, i polecane są w pielęgnacji u osób posiadających skórę: trądzikową, mieszaną, przetłuszczającą się, czy wymagającą oczyszczenia.

Do kwasów AHA zaliczamy:

  • kwas migdałowy,
  • kwas mlekowy,
  • kwas glikolowy,
  • kwas cytrynowy,
  • kwas jabłkowy,
  • kwas szikimowy,
  • kwas pirogronowy.

Drugą grupą są kwasy BHA, którego głównym przedstawicielem jest kwas salicylowy, rozpuszczalny w tłuszczach, wykorzystywany od lat w pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowej. Tę grupę znaleźć można również w kosmetykach przeznaczonych do usuwania zbędnej warstwy rogowej komórek naskórka, czy wykazujących działanie przeciwzapalne i antybakteryjne. Kwasy BHA mają również zdolność do przenikania w głąb skóry, docierając do mieszków włosowych, co ma duże znaczenie w przypadku leczenia zmian trądzikowych.

Do kwasów BHA zaliczamy:

  • kwas salicylowy,
  • kwas azelainowy,
  • kwas ferulowy,
  • kwas kojowy,
  • kwas fitowy.

Podczas stosowania kwasów AHA i BHA należy pamiętać o tym, że część z nich nie jest zalecana do stosowania w okresie letnim ze względu na właściwości fotouczulające. Kluczową zasadą podczas kuracji kwasami jest stosowanie kremu z filtrem SPF 50.

Depilacja laserowa. Ile zabiegów potrzebujesz, żeby uzyskać wymarzony efekt?

Jeśli marzysz o komforcie płynącym z wydepilowanego, gładkiego ciała, depilacja laserowa zdecydowanie jest rozwiązaniem dla Ciebie. Na początku zaznaczymy, że rzeczywiście nie wystarczy jeden zabieg, aby włoski zniknęły na zawsze – wynika to ze specyfiki ciała i naturalnego procesu wzrostu włosa. Przyjrzyjmy mu się z bliska, żebyś mogła dobrze zrozumieć, skąd wynikają zasady depilacji laserowej i jak często ją wykonywać.

Aby całkowicie pozbyć się niechcianych włosów z ciała, musisz poddać się serii regularnych zabiegów. Niezmiernie ważna jest tutaj konsekwencja – zbyt rzadkie (lecz także zbyt częste!) zabiegi nie wpływają pozytywnie na skuteczność depilacji. Najistotniejsze jest dopasowanie się do tempa wzrostu włosa. Jak zapewne wiesz, w momencie, kiedy część Twoich włosów jest już na powierzchni, inne dopiero rosną pod skórą, a jeszcze inne – czekają na swój moment. Ponieważ laser oddziałuje wyłącznie na te włosy, które są już na zewnątrz, musisz powtórzyć zabieg kilka razy. Możemy wyróżnić 3 różne fazy wzrostu, z czego wynika minimalna liczba zabiegów, które należy wykonać (3), jednak średnia liczba sesji depilacji to 4-6. Ostatnie pozwalają pozbyć się pojedynczych lub bardziej odpornych na działanie lasera włosów.

Depilacja laserem a depilacja woskiem – jakie są różnice?

Co różni depilację laserem od depilacji woskiem? Główną różnicą jest trwałość. Woskowanie nie jest tak skuteczne jak laserowe usuwanie owłosienia. Depilacja woskiem pozwala uzyskać krótkotrwały efekt gładkiej skóry (2-4 tygodnie), podczas gdy już po zaledwie jednym zabiegu laserem, skóra jest gładka przez okres 4-6 tygodni. Po wykonaniu zalecanej serii zabiegów epilacji, włoski przestają odrastać całkowicie lub odrastają cienkie i słabe. Depilacja laserowa jest jedyną trwałą metodą depilacji, która pozwala pozbyć się całkowicie owłosienia.

Kolejną znaczącą różnicą są skutki uboczne. Po depilacji woskiem w miejscu zabiegowym może pojawić się podrażnienie, zasinienie, oparzenia, wrastające włoski. Ponadto wyrywaniu owłosienia może towarzyszyć ból i uczucie pieczenia. W przypadku depilacji laserowej ryzyko wystąpienia podrażnień jest zdecydowanie mniejsze. Niekiedy po zabiegu pacjent może odczuwać krótkotrwałe pieczenie. Depilacja laserowa jest zatem zdecydowanie bardziej komfortowa w stosunku do depilacji woskiem, która jest bardziej bolesna.

Bezpieczeństwo epilacji i brak skutków ubocznych mogących pojawić się po mechanicznym usuwaniu włosów sprawia, że zabieg jest polecany przede wszystkim osobom borykającym się z problemem wrastających włosków lub podrażnieniem. Depilacja laserowa jest jedyną formą depilacji, która rozwiązuje problem wrastających włosków oraz zapalenia mieszków włosowych, które pojawia się często po goleniu.
Warto dodać, że niezależnie od depilowanego obszaru (pachy, strefa bikini itd.), depilacja laserowa przebiega niemal bezboleśnie. W trakcie zabiegu pacjent może odczuwać jedynie lekki dyskomfort.

Mimo że depilacja woskiem jest tańsza od laserowej depilacji, trzeba wykonywać ją systematycznie (raz w miesiącu). W związku z tym, w dłuższej perspektywie to epilacja jest zdecydowanie bardziej opłacalną metodą usuwania włosków. W Absolu Clinic cena depilacji laserem jest niezwykle atrakcyjna.

Jak wygląda depilacja laserowa w Gdańsku w naszej placówce?

Najczęściej używanym laserem do depilacji jest light sheer. Sprzęt ten jest stosowany w gabinetach już od kilku lat. Obecnie mamy do dyspozycji nowocześniejsze urządzenie – laser Vectus. Czy jest on skuteczniejszy w porównaniu z częściej dostępną depilacją laserową light sheer? Żeby odpowiedzieć na to pytanie, weźmy najpierw pod uwagę kilka czynników, wpływających na rezultaty oraz komfort zabiegów depilacji.

W urządzeniu zastosowano także technologię Photon Recycling, która pozwala na ponowne wykorzystanie światła naturalnie odbijającego się od skóry. Zwiększa to efektywność zabiegu. Natomiat zastosowana w urządzeniu Vectus technologia fototermolizy selektywnej, działa na aktywną melaninę, zapewniając większą precyzję działania.
Zalety lasera Vectus wpływające na jego skuteczność mają również istotne znaczenie jeżeli chodzi o czas trwania zabiegu. Większa głowica pozwala objąć jednorazowo większy obszar skóry, co znacząco skraca wizytę w gabinecie specjalisty przeprowadzającego depilację.

Jeżeli chodzi o komfort zabiegu również wygrywa depilacja laserowa Vectus.

Jakie zastosowanie ma kwas hialuronowy w medycynie estetycznej?

Kwas hialuronowy odpowiada za wiązanie wody w skórze właściwej, odpowiada za nawilżenie skóry. Sprawia, że skóra jest jędrna, napięta, elastyczna. Z upływem lat następuje jednak naturalny ubytek kwasu hialuronowego w skórze, co prowadzi do stopniowej utraty jędrności, powstawania zmarszczek, bruzd, opadania owalu czy powstawania ubytków w tkankach. Na te wszystkie problemy i efekty procesów starzenia się skóry doskonałym i szybkim remedium są zabiegi z kwasem hialuronowym.

Możliwości zabiegów kwasem hialuronowym jest bardzo dużo – od wypełnienia i zniwelowania bruzd czy zmarszczek, powiększenie czy wymodelowanie ust, uzupełnienie ubytków tkanki np. na skroniach, po wolumetryczny lifting twarzy, i modelowanie twarzy. Spektrum jest szerokie i praktycznie każdy może znaleźć zabiegi i efekty odpowiednie do swoich potrzeb.

Pomimo tego, że zabiegi z kwasem hialuronowym są bezpieczne, minimalnie inwazyjnie i praktycznie nie wymagają rekonwalescencji, to warto mieć świadomość, że mogą ( ale nie muszą) wystąpić efekty uboczne po zabiegu, które przechodzą w ciągu 1-5 dni.

Niedawno szerokim echem odbiły się ustalenia naukowców z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, którzy wprost zakomunikowali, że jego działanie na alergię to mit, a co więcej - nadużywane może szkodzić osłabiając działanie profesjonalnych leków.

Czytaj dalej...

Możesz zamówić produkty w wygodny dla Ciebie sposób Kurierem 12,99zł Kurierem za pobraniem 16,99zł Do wybranego Paczkomatu InPost 12,99zł Do wybranego automatu Orlen Paczki przy zakupach za minimum 49,99zł darmowa dostawa.

Czytaj dalej...

Jak naturalnie rozjaśnić włosy w domowych warunkach - jeśli zadajecie sobie to pytanie, koniecznie sprawdźcie nasze niezawodne sposoby, za które nie zapłacicie więcej niż 1 zł za jeden zabieg rozjaśniający włosy.

Czytaj dalej...

Zaburzenia pracy naczyń krwionośnych przy jednoczesnym nadmiernym ukrwieniu gdy ściany naczyń krwionośnych są kruche i nieelastyczne, nie wytrzymują naporu krwi i rozszerzają się, a potem nie powracają do pierwotnych rozmiarów lub trwa to długo.

Czytaj dalej...