"Opinie o depilacji nóg woskiem"
8 składników, które pozwalają zadbać o skórę podczas depilacji woskiem
W skład wosku mogą wchodzić dodatkowe substancje, które ułatwią zabieg i pomogą utrzymać prawidłową kondycję skóry. Wśród takich dodatków są m.in.:
- Dwutlenek tytanu – ochrania skórę, ma właściwości łagodzące i przeciwzapalne.
- Cynk – ma właściwości nawilżające oraz ochronne.
- Wyciąg z aloesu – nawilża i łagodzi podrażnienia.
- Lanolina – posiada właściwości ochronno-natłuszczające.
- Gliceryna – pomaga nawilżyć skórę.
- Oleje mineralne – natłuszczają skórę i chronią przed podrażnieniami.
- Olej kokosowy – służy do zmiękczania wosku i ochrony skóry.
- Substancje zapachowe i barwniki – dodawane dla uprzyjemnienia zabiegu.
Depilacja woskiem – wady i zalety
Jakie są zalety depilacji woskiem? Otóż dzięki tej metodzie depilacji możemy cieszyć się gładką skórą nóg nawet do 6. tygodni, choć niektórym kobietom włoski odrastają już po około 3-4 tygodniach. Po przeprowadzeniu zabiegu, włoski dorastają słabsze i cieńsze, dzięki temu depilować się można rzadziej. Usuwanie owłosienia za pomocą wosku zazwyczaj nie powoduje zaczerwienienia skóry czy powstawania krost, choć jest to kwestią bardzo indywidualną, a co więcej, zabieg musi być wykonany bardzo precyzyjnie. W kontekście wad należy wspomnieć o bólu, który wiąże się z odrywaniem wosku od skóry. Nie jest to metoda dla osób, które mają niski próg tolerancji bólu. Wadą jest również ryzyko poparzenia skóry, jeśli nałożymy na nią gorący wosk. Rozwiązaniem mogą być plastry do depilowania woskiem na zimno, jednak w tym przypadku cała procedura usuwania owłosienia jest jeszcze bardziej bolesna.
Zobacz także Laser diodowy - co to jest, jakie są różnice pomiędzy laserem a IPL?Jak wygląda zabieg depilacji woskiem?
Depilacja woskiem umożliwia usunięcie zbędnego owłosienia z praktycznie każdego obszaru ciała. Najważniejsze w kontekście depilacji jest odpowiednie przygotowanie do niej. Na dzień przed planowanym zabiegiem należy wykonać peeling, pozbywając się tym samym martwego naskórka. Depilowana skóra musi być dobrze odtłuszczona, zatem nie powinno się aplikować na nią żadnych kremów czy balsamów w dniu zabiegu.
Sama procedura usuwania owłosienia za pomocą wosku jest bardzo prosta. Na początek należy podgrzać go do odpowiedniej temperatury – wosk musi być ciepły, lecz jednocześnie nie może poparzyć naskórka . Następnie rozprowadza się do równomiernie po wybranej powierzchni ciała. W kolejnym kroku należy nałożyć plastry fizelinowe (dostępna jest również metoda bezplastrowa), tak aby dobrze przylgnęły do wosku. Na sam koniec energicznym, zdecydowanym ruchem odrywa się plaster, jednocześnie pozbywając usuwając owłosienie. Sam zabieg woskowania trwa od kilkunastu minut do około godziny, w zależności od wybranego obszaru. Bardzo istotne jest odpowiednie nawilżenie skóry po jego przeprowadzeniu.
Pasta cukrowa do depilacji
Pasta cukrowa może być stosowana zarówno na zimno, jak i po podgrzaniu. W jej składzie podstawą są: cukier, woda i sok z cytryny.
Zalety past cukrowych:
- Większość past cukrowych ma krótki i naturalny skład.
- Mniej bolesna do odrywania od wosku miękkiego.
- Zabrudzenia sąłatwe do usunięcia – wystarczy woda i detergent.
- Można do niej używać wielorazowych pasków do depilacji (np. z jeansu).
- Nie powoduje podrażnień.
Wady past cukrowych:
- Mogą rozjaśnić skórę (zwłaszcza w okresie letnim) z powodu soku z cytryny, który znajduje się w pastach.
- Niewłaściwie podgrzana pasta może poparzyć skórę.
Za opakowanie 300g pasty cukrowej trzeba zapłacić około 15 do nawet 40zł w zależności od producenta. Pastę do depilacji można również zrobić samodzielnie w domu. Koszt domowej pasty cukrowej będzie znacznie niższy, niż cena gotowego produktu.
