Usuwanie włosków z nosa na Allegro - Najlepsze oferty i porady!
Jak usunąć włosy z nosa – 7 sposobów
Jeszcze raz zaznaczę, że nie wolno usuwać wszystkich włosów w nosie, ponieważ te włosy po coś tam są, a dokładnie po to, aby chronić nasz układ oddechowy przed:
- pyłem,
- kurzem,
- cząsteczkami smogu,
- i innymi większymi zanieczyszczeniami.
Datego jeśli chcesz usuwać włosy w nosie, to nie wszystkie, a tylko te, które przeszkadzają Ci, lub rzeczywiście wyrastają na zewnątrz.
Oto sposoby na uswanie owłosienia w nosie i uszach:
Strzyżenie – jest to najprostszy sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia w nosie. Do strzyżenia używa się specjalnie do tego celu zaprojektowanych nożyczek. Czasem stosuje się nożyczki do obcinania paznokci, ale nie jest to bezpieczne, ponieważ nożyczki takie są ostro zakończone i bardzo łatwo można skalczeczyć się wewnątrz nosa. Z pewnością lepiej kupić specjalne nożyczki do nosa z zaokrąglonymi końcami.
Golenie – na rynku są urządzenia do golenia owłosienia w nosie, są to specjalne golarki z nakładką do strzyżenia włosów w nosie i uszach, lub po prostu specjalne trymery. Warto zaznaczyć, że używając trymera lub golarki, nie golimy włosów zbyt głęboko. Golimy tylko te włoski, które sprawiają nam problemy i które sami potrafimy dostrzec.
Pęseta – tradycyjny niegdyś sposób (zresztą bardzo bolesny) na włosy w nosie. Używając pensety usuwa się pojedynczo każdy problematyczny włosek. Niestety efektem ubocznym wyrywania włosów w nosie pensetą, są łzy, kichanie, a nawet krwawienie z nosa.
Elektroliza – to kolejna z metod usuwania owłosienia z nosa. Zabieg elektrolizy polega na umieszczeniu w dziurce nosa małej, metalowej sondy, której zadaniem będzie wysłanie impulsu elektrycznego do cebulki włosa. Dzięki takiemu zabiegowi, włos zostaje całkowicie zniszczony razem z cebulką.
Wybielanie owłosienia – wyrastające z nosa włosy są czarne, dlatego od rau rzucają się w oczy, problem ten można zażegnać, rozjaśniając te włoski, aby były mniej zauważalne. Należy wtedy nałożyć specjalny krem na wystające włoski, a po upływie 10-15 minut, spłukać go. Dzięki zabiegowi rozjaśniania włosków w nosie, nie będą one już widoczne. Zabieg rozjaśniania należy co jakiś czas powtarzać.
Co wpływa na wzrost włosków w nosie?
Wzrost włosów w nosie podobnie jak owłosienie na innych obszarach ciała zależy m.in. od kilku czynników jak:
- Uwarunkowania genetyczne — ilość gęstości włosów w nosie jest w części uzależniona od genów. Niektóre osoby mają tendencją do większej ilości włosków w tej części ciała.
- Poziom hormonów — hormony w naszym ciele pełnią szereg ważnych funkcji. Odpowiadają m.in. za wzrost włosów na różnych częściach ciała. Zmiany hormonalne występujące np. podczas dojrzewania, w czasie ciąży lub menopauzy mogą sprawić, że w nosie pojawi się więcej włosków.
- Wiek — u wielu osób wraz z wiekiem pojawiają się nie tylko siwe włosy, ale także włoski w nosie, które są bardziej widoczne i gęstsze. Naturalny proces starzenia się organizmu i zmiany hormonalne sprzyjają pojawieniu się większej ilości włosków.
Sprawdź również: Włosy na plecach — golenie czy depilacja? (PORADY)
Usuwanie włosów z nosa [Sprawdzone metody]
Niechciane włosy w nosie to niezwykle irytujący i nieestetyczny problem powodujący duży dyskomfort. Osoby zmagające się z tym problemem szukają sprawdzonych metod na usunięcie niechcianych włosków z nosa. Czy istnieją skuteczne sposoby, które można z powodzeniem wykonać w domu? W tym artykule dowiesz się, że usuwanie włosów z nosa nie musi być trudne.
Spis treści:
Popularne akcesoria do usuwania włosów z nosa:
Dlaczego włosy w nosie rosną?
Okazuje się, że włosy w nosie pełnią w naszym organizmie kilka ważnych funkcji. Do najważniejszych zadań zaliczamy:
- Filtrację powietrza — włoski w nosie są swego rodzaju naturalnym filtrem, który odpowiada za zatrzymanie zanieczyszczeń, kurzu, pyłków i innych drobinek unoszących się w powietrzu. Włoski w nosie chronią drogi oddechowe i stanowią zaporę przed przedostaniem się szkodliwych substancji do płuc.
- Zatrzymanie wilgoci — włoski pomagają utrzymać odpowiedni poziom wilgoci w układzie oddechowym. Oznacza to, że wilgoć z powietrza zostaje zatrzymana podczas wdychania, co pozwala uchronić błonę śluzową nosa przed przesuszeniem.
- Funkcję termoregulacyjną — włoski odpowiadają za przedostanie się powietrza do naszych płuc z odpowiednią temperaturą. Gdy powietrze jest zimne, włoski w nosie ogrzewają powietrze przed dotarciem w głąb dróg oddechowych.