Usuwanie włosków z nosa na Allegro - Najlepsze oferty i porady!
Trymer do nosa – RANKING
AEG NE 5609
Ranking trymerów otwiera AEG NE 5609. Urządzenie jest zasilane bateryjnie, co pozwala mu na pracę bezprzewodową. Produkt jest przeznaczony do usuwania włosków w nosie oraz w uszach. Posiada też nasadę do przycinania brwi.
Dysponuje jedną długością strzyżenia. Jego ostrza wykonano ze stali nierdzewnej. Dzięki funkcji zdejmowania głowicy urządzenie jest łatwe do utrzymania w czystości, choć nie można myć go pod bieżącą wodą.
Trymer posiada ergonomiczną konstrukcję, dlatego dobrze leży w dłoni. Jego atutem jest także podświetlenie, które ułatwia przeprowadzanie zabiegów. Produkt sprzedawany jest wraz z osłoną na ostrze.
Zalety:
- trymer ma niską cenę,
- jest solidnie wykonany,
- jest mały i poręczny.
Wady:
- według niektórych opinii trymer stosunkowo głośno pracuje.
Wahl 5640-116
Na siódmym miejscu w zestawieniu znalazł się trymer Wahl 5640-116. Produkt jest zasilany przy pomocy jednej baterii AAA, dzięki czemu pracuje bezprzewodowo. Ma także lekką i poręczną konstrukcję.
Urządzenie nadaje się do pielęgnacji brwi oraz wszelkich okolic wrażliwych, na przykład miejsc intymnych. Jego końcówkę można myć pod bieżącą bez obaw o uszkodzenie produktu.
Trymer posiada ostrza ze stali nierdzewnej oraz trwałą i bardzo estetyczną obudowę z wysokiej jakości aluminium.
Włosy w nosie – czy można je usuwać i jak to robić?
Włosy w nosie znajdują się tam nie bez powodu. Filtrują powietrze, zatrzymując drobnoustroje i zanieczyszczenia. Jednak kiedy są zbyt długie i wyraźnie widoczne, nie wyglądają estetycznie, szczególnie u kobiet. Podpowiadamy, jak najlepiej usuwać włosy z nosa, a jakich metod zdecydowanie unikać.
Włoski możecie przycinać, używając do tego specjalnych nożyczek bądź trymerów elektrycznych. Sposobem, który zapewnia o wiele trwalszy efekt, jest depilacja laserowa i elektroliza. Jeśli natomiast kusi was wyrywanie włosów w nosie pęsetą, radzimy się powstrzymać, bo możecie sobie zaszkodzić. Sprawdźcie, które metody są nie tylko skuteczne, ale przede wszystkim bezpieczne.
Spis treści:
- Po co są włosy w nosie?
- Jak pozbyć się włosów w nosie?
- Nożyczki do włosów w nosie
- Trymery do włosów w nosie
- Wosk do usuwania włosów w nosie
- Depilacja włosów w nosie: laser i elektroliza
NAJCIEKAWSZE WPISY
- Masaż twarzy Kobido – japoński lifting twarzy (bez skalpela)
- Kamień gua sha – efekty stosowania masażu w 8 krokach
- Co to jest laminowanie włosów? Uzyskaj taflę włosów
- Olejowanie włosów – wszystko o olejowej pielęgnacji
- Kaszka na twarzy: jak się jej pozbyć? (SKUTECZNE SPOSOBY)
- Retinol – jak stosować? 10 pytań i odpowiedzi – nasz poradnik
- Jak szczotkować ciało na sucho? Pobudź swoją skórę do życia
- Metoda OMO – 3 etapy mycia włosów. Czy warto?
- Usuwanie wągrów w domu – jak to zrobić? 4 skuteczne kosmetyki
- Najlepsze szczotki do włosów – zobacz nasze top 5!
Cześć! To my, dziewczyny z drogerii horex.pl 🙂 Specjalnie dla Ciebie testujemy, sprawdzamy, opisujemy i weryfikujemy wszystko, co związane z…
Usuwanie włosów z nosa — na co zwrócić uwagę?
Usuwanie włosów z nosa wykonane umiejętnie nie stanowi żadnego zagrożenia dla naszego zdrowia. Warto jednak wiedzieć, że ich całkowite usunięcie może nieść za sobą kilka niepożądanych objawów. Najczęstsze powikłania związane z depilacją wnętrza nosa to nadmierny ból, wrastające włoski, uszkodzenie błony śluzowej nosa oraz zwiększone ryzyko powstawania chorób dróg oddechowych.
Całkowite usunięcie włosów z nosa pozbawia tę część ciała naturalnej bariery ochronne, co może prowadzić do przedostania się wielu zanieczyszczeń do płuc — a to już prosta droga do powstania infekcji i groźnych chorób.
Usuwanie włosów z nosa nie należy do przyjemnych zabiegów. Istnieje jednak kilka sprawdzonych metod, które pozwalają na skutecznie usunięcie niechcianego owłosienia. Jaką metodę wybrać? Tutaj kwestia jest bardzo indywidualna. Pochwal się w komentarzu, jaki zabieg Ty stosujesz?
Sprawdź popularne kosmetyki do depilacji:
Jak usunąć włosy z nosa – 7 sposobów
Jeszcze raz zaznaczę, że nie wolno usuwać wszystkich włosów w nosie, ponieważ te włosy po coś tam są, a dokładnie po to, aby chronić nasz układ oddechowy przed:
- pyłem,
- kurzem,
- cząsteczkami smogu,
- i innymi większymi zanieczyszczeniami.
Datego jeśli chcesz usuwać włosy w nosie, to nie wszystkie, a tylko te, które przeszkadzają Ci, lub rzeczywiście wyrastają na zewnątrz.
Oto sposoby na uswanie owłosienia w nosie i uszach:
Strzyżenie – jest to najprostszy sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia w nosie. Do strzyżenia używa się specjalnie do tego celu zaprojektowanych nożyczek. Czasem stosuje się nożyczki do obcinania paznokci, ale nie jest to bezpieczne, ponieważ nożyczki takie są ostro zakończone i bardzo łatwo można skalczeczyć się wewnątrz nosa. Z pewnością lepiej kupić specjalne nożyczki do nosa z zaokrąglonymi końcami.
Golenie – na rynku są urządzenia do golenia owłosienia w nosie, są to specjalne golarki z nakładką do strzyżenia włosów w nosie i uszach, lub po prostu specjalne trymery. Warto zaznaczyć, że używając trymera lub golarki, nie golimy włosów zbyt głęboko. Golimy tylko te włoski, które sprawiają nam problemy i które sami potrafimy dostrzec.
Pęseta – tradycyjny niegdyś sposób (zresztą bardzo bolesny) na włosy w nosie. Używając pensety usuwa się pojedynczo każdy problematyczny włosek. Niestety efektem ubocznym wyrywania włosów w nosie pensetą, są łzy, kichanie, a nawet krwawienie z nosa.
Elektroliza – to kolejna z metod usuwania owłosienia z nosa. Zabieg elektrolizy polega na umieszczeniu w dziurce nosa małej, metalowej sondy, której zadaniem będzie wysłanie impulsu elektrycznego do cebulki włosa. Dzięki takiemu zabiegowi, włos zostaje całkowicie zniszczony razem z cebulką.
Wybielanie owłosienia – wyrastające z nosa włosy są czarne, dlatego od rau rzucają się w oczy, problem ten można zażegnać, rozjaśniając te włoski, aby były mniej zauważalne. Należy wtedy nałożyć specjalny krem na wystające włoski, a po upływie 10-15 minut, spłukać go. Dzięki zabiegowi rozjaśniania włosków w nosie, nie będą one już widoczne. Zabieg rozjaśniania należy co jakiś czas powtarzać.