Depilacja pastą cukrową na prawym brzegu Szczecina - Twoje idealne rozwiązanie
Jakiej długości powinny być włoski, które chcemy wydepilować pastą cukrową?
Ich optymalna długość powinna wynosić 50 mm (0,5 cm), ponieważ wtedy można mieć pewność, że z każdej cebulki wyrośnie włos, a każdy z widocznych już gołym okiem włosów będzie wyrwany z cebulką. Jeśli depilowane włosy będą krótsze, włos nie będzie wyrwany, ponieważ pasta go nie zaklei, na skutek czego włosy tkwiące jeszcze pod skórą staną się widoczne po kilku dniach. Włosy dłuższe niż 0,5 cm, podczas nakładania pasty mogą powodować nieprzyjemne uczucia ciągnięcia.
- Depilacja pastą cukrową nie jest metodą idealną i jak każda metoda depilacji ma swoje wady. Pasta cukrowa bywa nieznośna, a przygotowanie jej problematyczne - trzeba znać dobry przepis i odpowiednio dobierać proporcje, a to wymaga nie lada wprawy. Zanim nauczymy się mieszać składniki w odpowiednich proporcjach kilka porcji pasty może wylądować w koszu na śmieci.
- Depilacja pastą jest bardzo skuteczna w przypadku bikini, wąsika na twarzy, depilacji pach. Natomiast depilowanie łydek lub przedramion pastą może okazać zbyt czasochłonne i zbyt bolesne.
- Jedną z wad depilacji pastą cukrową jest również rozjaśnianie skóry. Sok z cytryny potrafi widocznie rozjaśnić koloryt skóry, co często nie jest pożądane w okresie letnim. Pastą cukrową można się również poparzyć. Złym pomysłem jest rozlewanie pasty na skórze. Najlepiej sprawdzić jej temperaturę wykonując test, czyli nakładając jej małą ilość na czystą skórę.
Tradycja
Już dawno minęły czasy, gdy slogan „tradycyjna receptura” był gwarantem jakości, szczególnie, że dość często pojawia się on obecnie na opakowaniach różnych produktów. Jaka jest więc tradycja samego cukrowania? I co znaczy, iż receptura past cukrowych ELLA jest rodzinnym sekretem? Depilację pastą cukrową przeprowadzano już 2000 lat temu (!). Była to najpopularniejsza metoda usuwania owłosienia na Bliskim Wschodzie. W latach 80tych XX wieku przywędrowała do USA wraz z emigrantkami z tego regionu, by potem stopniowo podbijać Europę.
Od samego początku pasta składała się wyłącznie z naturalnych i prostych składników, takich jak cukier oraz sok z cytryny, czasem dodawane były ziołowe wyciągi. Trudnością w przygotowaniu pasty jest sposób jej gotowania, bo pasta musi nabrać odpowiedniej konsystencji oraz barwy. Tradycyjnie umiejętność tę przekazywały sobie bliskowschodnie kobiety z pokolenia na pokolenie. Podobnie rzecz się miała z recepturą, o której skuteczności nie decudują same składniki, ale ich proporcje. Jak ta wiedza trafiła w ręce Polki? Przez miłość. Emilię Chromicz, pomysłodawczynię marki ELLA wszystkiego nauczyła teściowa… z Bliskiego Wschodu.
Zalety i wady depilacji cukrowej
Depilacja pastą cukrową ma bardzo wiele zalet. Dlaczego zatem depilacja laserowa, czy depilacja woskiem wciąż są bardziej popularne? Efekt gładkiej skóry po depilacji cukrowej nie występuje zbyt długo, a wszystko dlatego, że cebulki włosków nie są naruszane. To także zaleta tego zabiegu. Dzięki temu skóra nie ulega podrażnieniom czy nie występuje zapalenie mieszków włosowych (takie objawy często pojawiają się np. po depilacji woskiem).
Ogromny plusem tej metody jest prosty i naturalny skład pasty cukrowej. Można bez najmniejszych problemów przygotować ją w domu z cukru, wody i cytryny. Trzeba jednak pamiętać, że jej zrobienie trochę trwa (około 30 minut) oraz na sam zabieg też należy poświęcić trochę czasu. Poza tym należy ją dość często powtarzać, powodując niemały bałagan w łazience. Oczywiście zabiegowi depilacji pastą cukrową można poddać się w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Nie będzie to jednak tani zabieg.