Depilacja Wąsika Woskiem - Wszystko, Co Musisz Wiedzieć
Depilacja wąsika w domu
Najprostszym sposobem na depilację górnej wargi w domu, jest krem do depilacji wąsika. To sposób bezbolesny, ponieważ włoski nie są wyrywane, a jedynie rozpuszczane przez składniki kosmetyku. Trzeba jednak być ostrożnym i najpierw wykonać próbę uczuleniową, na małej powierzchni skóry, w niewidocznym miejscu. A do zabiegu przystąpić dopiero wtedy, gdy mamy pewność, że dany produkt, będzie dla nas bezpieczny. Kremu najlepiej używać co kilka dni, ponieważ włoski dość szybko odrastają. Depilacja wąsika woskiem w domu, ma również swoje zalety. Metoda ta jest sporo tańsza, gdy wykonujemy ją samodzielnie. Plastry do depilacji wąsika to koszt od kilkunastu do dwudziestu kilku złotych (za opakowanie 20 sztuk, zapłacimy tyle samo, albo i mniej, niż za jeden zabieg w gabinecie kosmetycznym). Kolejna kwestia to podrażnienia, które są praktycznie nieuniknione, przy depilacji górnej wargi. W związku z tym, wiele pań woli przeprowadzić zabieg w zaciszu własnego domu – wieczorem, tak aby podrażnienia zniknęły do rana i nie trzeba było pokazywać się publicznie, z zaczerwienioną skórą twarzy.
Depilacja woskiem wąsika, albo tzw. baczków czy też włosków na brodzie, może zostać wykonana w salonie kosmetycznym. Zwłaszcza dla osób początkujących – powierzenie zabiegu doświadczonej profesjonalistce, to zwykle mniej bolesne rozwiązanie. Po kilku depilacjach, gdy już skóra przyzwyczai się do zabiegu, łatwiej będzie wykonać go samodzielnie w domu. Nie zmienia to jednak faktu, że depilacja woskiem boli, nawet gdy jest wykonywana wprawną ręką. Jeśli jesteś mało odporna na ból lub masz bardzo wrażliwą skórę, to depilacja woskiem raczej nie będzie dla Ciebie odpowiednia. Przeciwwskazaniem do wykonywania tego zabiegu, jest również skłonność do wrastania włosków i powstawania stanów zapalnych mieszków włosowych.
Podrażnienia po depilacji wąsika
Skóra po usuwaniu wąsika, szczególnie woskiem czy maszynką do golenia, może być zaczerwieniona. Pomocny będzie żel aloesowy, który zadziała łagodząco, przyspieszy regenerację i przyjemnie ją schłodzi. Ulgę przyniosą też okłady z kostek lodu. Pamiętajcie jednak, żeby nie przykładać go bezpośrednio do skóry, lecz owinąć np. w bawełnianą szmatkę. Pod ręką warto mieć również łagodzące balsamy po depilacji dla kobiet, które zawierają m.in. naturalne olejki roślinne, alantoinę i panthenol.
Rozjaśnianie wąsika to propozycja dla kobiet, u których meszek nad górną wargą nie rzuca się bardzo w oczy i chcą jedynie zmniejszyć jego widoczność. Odradzamy jednak stosowania rozjaśniaczy przeznaczonych do włosów, ponieważ będą one zbyt drażniące dla delikatnej skóry twarzy. Ryzykowne jest też rozjaśnianie włosków wodą utlenioną, która również może wywołać podrażnienie i zaczerwienienie skóry.
Możecie natomiast przetestować naturalny sposób: sok z cytryny. Przemywajcie wąsik czystym sokiem wyciśniętym z cytryny bądź możecie zmieszać go z jogurtem naturalnym i taką maseczkę nakładać na skórę.
Jak przygotować się do depilacji woskiem?
Piękne, gładkie nogi to marzenie każdej kobiety. Ale i mężczyźni coraz częściej poddają się zabiegowi depilacji, naturalnie wykonując ją w innych miejscach ciała, i to nie tylko latem. Najpopularniejszym sposobem pozbywania się owłosienia, poza goleniem, jest depilacja woskiem. Które miejsca najchętniej są depilowane? Jak przygotować się do depilacji i o czym pamiętać po jej wykonaniu?
Według badania "Rynek usług kosmetycznych w Polsce. Trendy, kierunki rozwoju, strategie i metody działania" najpopularniejszymi zabiegami przeprowadzanymi w salonach kosmetycznych są: pielęgnacja twarzy (zwłaszcza oczyszczanie), masaże, regulacja i henna brwi oraz depilacja woskiem. Wszystkie je łączy krótki czas wykonania, niewielka cena oraz widoczność efektów od razu po zakończeniu wykonywania procedury. Na samą depilację decyduje się około 6,6% wszystkich klientów, przy czym coraz więcej jest wśród nich mężczyzn (choć nadal przeważają kobiety). To duża liczba, która stale wzrasta.
Które obszary najczęściej poddawane są depilacji woskiem? Przede wszystkim nogi, górna warga (tak zwany wąsik), okolice intymne, brwi oraz pachy. Nieco mniej popularne są ręce, brzuch, plecy, broda, przedramiona, ramiona, szyja, klatka piersiowa, kark i pośladki. Każdy z tych zabiegów trwa nie więcej niż kilka chwil, a na mniejsze obszary (na przykład wąsik) nie trzeba się zazwyczaj nawet wcześniej umawiać w gabinecie. Jeden zabieg wystarcza na średnio trzy-cztery tygodnie, przy czym miesiąc to wartość dla kobiet o jasnych włosach. Po jego wykonaniu okolica przez dwa-trzy dni może pozostać lekko zaczerwieniona. Nie ma się jednak co martwić - w praktycznie wszystkich przypadkach dolegliwość ta znika samodzielnie. Zaznaczmy też, że każda kolejna depilacja woskiem powinna boleć nieco mniej, gdyż cebulki włosowe będą już osłabione przez poprzedni zabieg.