Czy wyciskać pryszcze czy nie? Wskazówki i zalecenia
Jak pozbyć się pryszczy – domowe sposoby
Na szczęście istnieje wiele alternatyw na to, aby skutecznie pozbyć się pryszczy bez wyciskania ich. Tutaj w szczególności istotną rolę odgrywa odpowiednia dieta na trądzik. Warto usunąć z niej produkty zawierające bardzo duże ilości soli, tłuszczów odzwierzęcych czy cukrów. Warto również ograniczyć spożywanie alkoholu oraz nabiału. Do diety warto wprowadzić także duże ilości świeżych warzyw i owoców, które są źródłem witamin i minerałów, które również wpływają korzystnie na stan naszej skóry.
Domowe sposoby na wypryski obejmują także maseczki, które możemy przygotować samodzielnie. W walce z niedoskonałościami świetnie sprawdzi się maseczka z miodu, kurkumy, płatków owsianych czy rumianku.
Odpowiednia pielęgnacja cery
Nie ulega wątpliwości, że to właśnie odpowiednia pielęgnacja cery dobrana do potrzeb naszej skóry ma decydujący wpływ na to, czy uda nam się pozbyć niedoskonałości.
Konsekwentne i regularne oczyszczanie twarzy odgrywa bardzo ważną rolę, jeśli jesteś posiadaczem cery trądzikowej. Odpowiedni produkt pomaga w pozbyciu się zanieczyszczeń i nadmiaru sebum, które mogą prowadzić do zatkania porów. W przypadku cery trądzikowej bardzo ważne jest, aby produkt myjący wykazywał się łagodnym działaniem i nie podrażniał skóry. Jaki kosmetyk wybrać? Warto rozważyć wybór Żelu oczyszczającego do twarzy Effaclar. Produkt ten skutecznie i delikatnie oczyszcza skórę, dbając o zachowanie właściwego pH. Nie tylko pozostawia skórę czystą i odświeżoną, ale również redukuje nadmiar sebum i pomaga odblokować pory. W jego nowej formułe znalazła się Phylobioma. To składnik aktywny, który skutecznie wspiera równowagę mikrobiomu.
Jak wyciskać pryszcze
Pryszcze…
Każdy wie, że nie wolno ich wyciskać. To oczywista oczywistość.
ALE wiemy jak z tym bywa. Ciężko się powstrzymać.
Ostatnio nawet zapytałam Was o to w ankiecie i okazało się, że pryszcze wyciska ZNACZNA większość osób
Tak więc moje „nie wolnooo” nic tutaj nie da. Zróbmy inaczej.
Powiem Wam jak najlepiej je wyciskać, aby zminimalizować szkody. Wciąż nie polecam tego robić, ale zatajanie tematu nie sprawia, że on znika. Po prostu jak już musimy, to niech będzie chociaż jak najlepiej.
Jeszcze chciałam na szybko wspomnieć, że na kanale już jest cała playlista dla takich problematycznych cer. Bo łatwiej zapobiegać, prawda?
Zapraszam na krótkie i proste porady!
Pryszcze - czym są i jak powstają?
Pryszcze to powszechne schorzenie skóry charakteryzujące się pojawieniem się zmian zapalnych i niezapalnych na skórze. Są wynikiem blokowania ujścia mieszków włosowych przez nadmiar sebum (tłuszczu skórnego) oraz obumarłe komórki skóry. Gdy dodatkowo dochodzi do infekcji bakteryjnej, może pojawić się stan zapalny, prowadzący do powstania zaczerwienionych, często bolesnych zmian.
Zanim na twarzy zobaczymy pryszcza lub powstanie trądzik, dochodzi tam do dość skomplikowanego procesu. Mianowicie, w mieszkach włosowych znajdują się przewody gruczołu łojowego, które w przypadku zrogowacenia (czyli nagromadzenia) przekształcają się w czopy rogowe. Wówczas ujścia mieszków włosowych, czyli gruczoły łojowe, zostają zablokowane - tworzą się zaskórniki. Do tego dochodzą namnażające się bakterie, które rozkładają obojętne tłuszcze łoju na wolne kwasy tłuszczowe. Te z kolei wywołują stany zapalne, a w konsekwencji zwiększa się ilość wydzieliny w zaskórnikach, co na cerze objawia się pryszczami.
Pryszcze: wyciskać czy nie wyciskać?
Każdy z nas marzy o idealnej cerze. Wpływ na to mają w dużej mierze obecnie wyznaczane trendy. Niestety liczba osób, które mogą pochwalić się cerą bez jakichkolwiek niedoskonałości, w rzeczywistości jest bardzo niewielka. Jednym z najczęstszych problemów skórnych, z jakimi zmagają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni, są wypryski na twarzy. Ich niespodziewane pojawienie się na skórze potrafi skutecznie zepsuć humor przed nadchodzącą imprezą, przyjęciem czy spotkaniem ze znajomymi. To właśnie wtedy wiele osób decyduje się na wyciskanie pryszczy. Dla wielu z nich jest to najszybszy sposób na pozbycie się niedoskonałości. Czy jest bezpieczny i powinniśmy to robić?
